Jump to content
Dogomania

szczepić od razu czy poczekać?


maarit92

Recommended Posts

Wcześniej już opisywałam mojego pieska ale stworzyłam kolejny wątek, bo mam kolejny problem. Moja Yorka 5 Marca kończy 3 miesiące. Waży na dzień dzisiejszy 83dag (po rodzicach: mama- 1,6kg i tata- 1,2kg). Otóż problem polega na tym, że koło 11 Marca będzie miała 3 szczepionkę a weterynarz zalecił zaszczepić ją od razu na wściekliznę (a wiem, że dawka jest jednakowa dla wszystkich psów czy dużych, czy małych). Czy uważacie, że jest to dobry pomysł żeby władować w tego małego szczeniaka od razu 2 szczepionki? Może lepiej odczekać parę miesięcy? Ona i tak na razie na dwór nie wychodzi a załatwia się na matę. Słyszałam, że serce piesków może takiego obciążenia nie wytrzymać, ale czy to prawda? Lulka jest moim pierwszym pieskiem a ja jestem totalnym laikiem. Bardzo więc proszę o pomoc!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Szczepienie na wściekliznę jest obciążające dla psa. Ja odczekałabym przynajmniej 3 m-ce pomiędzy szczepieniem skojarzonym, a szczepieniem na wściekliznę. Ale nawet to nie daje gwarancji. Moja suczka już dwa razy miała powikłania po szczepieniu na wściekliznę. Inny weterynarz, inna szczepionka, a reakcja taka sama. Przy szczepieniu skojarzonym wszystko było w porządku.
Wścieklizna jest szczepieniem obowiązkowym, inne są "zalecane".

Link to comment
Share on other sites

obecne szczepionki p/wściekliznę sa jednymi z najbezpieczniejszych szczepionek(wirusy zabite).fakt-zdarzają się reakcje poszczepienne ale to sie może zdazyć po kazdej szczepionce p/ch zaklażnym(generalnie reakcje na adoiuwant szczepionkowy).w Polsce wszystkie psy które skończyly 12 tydz.życia powinny zostać zaszczepione p.wściekliznie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...