Jump to content
Dogomania

Zatrucie wieprzowiną.


olga2309

Recommended Posts

Witam,
Od jakiegoś czasu gotuję psu, który bardzo dobrze zareagował na zmianę diety a wręcz jest zachwycony gotowanym jedzeniem. Chciałabym by pies jadł zróżnicowane posiłku w szczególności różne gatunki mięsa. Niestety po podaniu( przypuszczam) wieprzowiny pies zatruł się do tego stopnia, że musiał dostać serię zastrzyków. Stało się to już tydzień temu i psiak ma się dobrze, ale mnie ciągle to trapi od czego mógł się on zatruć i czy była to moja wina. W tej chwili dostaje tylko kurczaka i boję się wprowadzić cokolwiek by nie skończyło się to jak ostatnio.
Mięso na sto procent było świeże, inne produkty także.
W piątek Pies zjadł posiłek rano- wszystko było dobrze przez cały dzień. Po południu na szkoleniu zjadł sporo ciasteczek dla psów( ale nie więcej niż zwykle zjada), wieczorem zjadł drugą porcje- wszystko ok. W nocy zaczęły się wymioty,w sobotę rano pies miał apetyt, ale wszystko zwymiotował i jeszcze kilka razy w ciągu dnia min. żółcią. psiak cały dzień był w dobrej kondycji do czasu... Wieczorem zabraliśmy go do weterynarza. Dostał 3 zastrzyki min lek Cerenia. Przyjechaliśmy do domu i pies nagle stracił wszystkie siły, zaczął się mocno ślinić ( nigdy się to nie zdarza), leżał albo spał, w ogóle nie wstawał. Miał odruchy wymiotne. Całą noc z mężem przy nim czuwaliśmy. Dzwoniliśmy także w nocy do weta czy na pewno jest wszystko ok. weterynarz zapewniała,że zachowuje się tak przez podane leki i nie powinniśmy się martwić. Nazajutrz pies był w nieco lepszym humorze- miał apetyt, ale nic nie dostawał do jedzenia. Pojechaliśmy ponownie do kliniki(inny lekarz). Pytaliśmy się o to ślinienie i dlaczego był taki senny. Wet odpowiedział,że pies ślinił się od wieprzowiny a leki nie miały kompletnie nic wspólnego z tym i w ogóle zapytał po co gotuje psu jak może jeść karmę i może być tak,że nie będzie mógł jeść gotowanego jedzenia.
Jak pisałam wcześniej pies ma się dobrze, ale dochodził do siebie 5 dni. Ja dochodzę do siebie jeszcze do tej pory.
Czy może ktoś z Was miał podobny przypadek po wieprzowinie lub jakimś innym jedzeniu? Czy próbować podawać psu inne rodzaje mięsa np. wołowinę? Wprowadzać dany pokarm po trochu?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...