Jump to content
Dogomania

Niedomykalność zastawki mitralnej - Fortekor a Bisocard?


hehe

Recommended Posts

Mój pies miał robione EKG na głupim jasiu. Weterynarz z EKG stwierdził że ma przerośniętą prawą komorę, arytmię, szmery (niedomykalność) i coś tam jeszcze. Przepisał mu Vetmedin 2xdziennie 1,25mg oraz Bisocard 0,625 (1/4 tabletki 2,5mg).
Byłem dzisiaj u innego lekarza na USG serca. No i wyszło, że w miarę jest ok. Opis zdjęcia usg "Niewielka niedomykalność zastawki mitralnej (+) z powodu jej zwyrodnienia, bez ?powiększenia jam (...)". Ostatniego słowa nie rozczytam.
EKG lekarz nie zrobił, bo mój pies warczy, szczeka itd itd. (chociaż umawialiśmy się telefonicznie inaczej, a mówiłem jak z moim psem jest). Powiedziała tylko że EKG na znieczuleniu jest nic nie warte bo arytmia może nie być arytmią tylko arytmią spowodowaną tym znieczuleniem. Niestety tego EKG nie miałem ze sobą i nie pokazałem.
Dr chciała przepisać mojemu psu Fortekor. Już zaczęła pisać w książeczce itd itd. I zapytałem co z Vetmedinem i Bisocardem. No i Vetmedin mówiła żeby odstawić bo skurcz serca jest dobry. A Bisocard... skreśliła fortekor i powiedziała żeby jednak bisocard dawać, że to nawet lepiej przy jego temperamencie (yy nie zrozumiałem o co chodziło bo się nie znam :) ). Czyli mam mu dawać dalej bisocard. Jak pani dr tak zmieniła nagle zdanie, bo chciała dać Fortekor, ale została przy Bisocardzie, to znaczy że Bisocard jest lekiem podobnym do Fortekoru? To prawie takie same leki? Bisocard też pomoże na tą niedomykalną zastawkę tak samo jak Fortekor?

Link to comment
Share on other sites

A bisocard działa tez na arytmię? Bo pierwszy lekarz przepisał mu to na arytmię, a na niewydolność serca vetmedin. Tylko że ta jego arytmia też jest niepewna, bo ekg miał na znieczuleniu robione.
Ale to nie ma większego znaczenia czy bierze bisocard czy fortekor? Ten drugi nie byłby lepszy? Czy weterynarza o to zapytać?

Link to comment
Share on other sites

Hehe, zdradzisz czemu zdecydowałeś się na badanie serca u swojego psa? Czy coś Cię zaniepokoiło?
Niedomykalność zastawki dwudzielnej można stwierdzić osłuchując serce, można zrobić badanie Dopplerem które podobne jest do USG (może byłeś na Dopplerze?), można też zrobić zdjęcie RTG klatki piersiowej.
Jeśli chodzi o te leki, spytaj się swojego lekarza, ja bym na niedomykalność wybrała Fortekor. Vetmedin też jest dobry. Nie są to leki przeciwarytmiczne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...