Jump to content
Dogomania

16-letni kaukaz, nie daje rady sam się podnieść.


lokalamuka

Recommended Posts

Witam!
Mam 16-letniego owczarka kaukaskiego. W wakacje zdiagnozowano u niego raka prostaty, nie mógł samodzielnie oddawać moczu, ponieważ prostata była już tak duża. Pani weterynarz dawała mu miesiąc życia. Zaczęliśmy podawać mu wodę jonizowaną i wszystko wróciło do normy. Rok temu jego syn uciekł, a Basza jako odpowiedzialny rodzic postanowił pognać mu na ratunek. Wrócił wykończony, ale jakoś się wygrzebał, od tego czasu ma problem z tylnymi łapami (prawdopodobnie został lekko potrącony przez samochód) :( Niestety jakiś miesiąc temu, w czasie odwilży niefortunnie poślizgną się, i upadł do kałuży, a nie mógł wstać, ponieważ leżał pod samochodem (tym hakiem holowniczym, przy tylnych kołach). Leżał tam ok. godziny (my byliśmy w domu, a pies mieszka na podwórku). Dostał zapalenia pęcherza (aktualnie leczone) i stan jego tylnych nóg pogorszył się. Na początku jeszcze wstawał, teraz już nawet nie da rady sam się podnieść. My podnosimy mu tyłek i wtedy on już może chodzić, tylko trzeba jakiś czas go podtrzymywać zanim dobrze rozruszają mu się nogi. Teraz Basza głównie przebywa w domu (ze względu na pęcherz). Ma świetny apetyt i mokry nos. Myślicie, że jest jakaś rada na te stawy? Bo to jest taki wspaniały pies, nie wyobrażam sobie, żeby miał już od nas odejść :placz: Zaczęłam myśleć, że może w najgorszym przypadku, kupić mu wózek inwalidzki... Bardzo proszę o wszelkie rady i pomoc!
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jak byliśmy w wakacje u weterynarza, Pani powiedziała, że ma zanik mięśni przez tego raka i dała tylko jakieś leki preciwzapalne na chyba 3 dni. No nic, jutro pewnie zadzwonimy i zobaczymy. Bo z tak dużym psem ciężko jechać 20 kilometrów, to dla niego duże przeżycie (tak mi się wydaje).

Link to comment
Share on other sites

z takim schorzeniem pies powinien mieć zrobione prześwietlenie,pewnie ma zwyrodnienia i samo nie przejdzie,boli go i to cholernie...zapytaj o carprodyl jest to przeciwzapalny lek i przeciwbólowy ewentualnie ex-pain ale carprodyl wychodzi taniej po przeliczeniu,pies powinien dostawać już na stałe leki i do tego wspomagacze na stawy

Link to comment
Share on other sites

ja nie napisałam że ze stawami jest problem tylko ogólnie,moja 14letnia suka rott miała tylko problem ze stawami a pies niestety kręgosłup i stawy,ja zaczęłam od prześwietlenia i skończyło się gdybanie co to może być,dostaje leki i tak zostanie do końca.dostawały ex-pain ale nie zdał egzaminu i przeszliśmy na carprodyl,jest ok ale są i gorsze dni,wtedy oszczędzamy na spacerach.Ja na prześwietlenie jechałam 90km w jedną stronę i to z trzema psami bo zależy mi na ich zdrowiu,bez pomocy konkretnego weta i badań samo nie przejdzie.

Link to comment
Share on other sites

byc może ale prawdopodobnie inne leczenie powinno byc wdrożone....lekarz powinien ci o tym opowiedziec zapytaj go o zwapnienie w kregoslupie i nacisk na unerwienie itd.oczywiście,jak pisała kasia nero-rtg pewnie by sie przydało-choc rozumiem ze zapakowanie takiego kolosa do auta to problem(sama mam 80cio kgpsa z dysplazja)

Link to comment
Share on other sites

PILNE!!! Nie wiem co robić! Baszy z dnia na dzień pogorszył się stan przednich łap. Rozjeżdżają mu się. Jeszcze wczoraj było OK. Pies nie ma też apetytu, jedynie pije. Chyba panikuje ponieważ, nie wie o co chodzi z tymi łapami. Próbuje wstawać i piszczy. Nie wiem co się dzieje :(

Link to comment
Share on other sites

byc może ma problemy z unerwienim wynikajace ze zwapnień w kręgosłupie odcinka piersiowego,te z kolei naciskajac na te nerwy powoduja to co sie dzieje.sama nic nie poradzisz-jeśli chcesz aby pies mógł się wysikać potzrebujecie 2 osób i 2 reczników-jedna podnosi an reczniku klatke piersiowa druga pod brzuchem,i tak maszerujemy

Link to comment
Share on other sites

Pani wet dała nam leki przeciwbólowe (przerzuty do kręgosłupa) ale nie zdążyliśmy podać nawet jednej tabletki, Basza odszedł. To tak strasznie boli, wychowywałam się razem z nim (też mam 16 lat), a teraz go zabrakło :( Wierzę, że już nie cierpi i biega sobie szczęśliwie gdzieś tam z Maszą...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...