Jump to content
Dogomania

Pilne! Bezdomna sunia potrzebuje pomocy!!!


anna1978

Recommended Posts

[quote name='anna1978']Informuję osoby zainteresowane losem suńki, że sytuacja się szybciej rozwinęła i już dziś pojechałyśmy na zabieg, do Bielska. W odpowiednim czasie i miejscu znalazła się osoba z transportem, a doktor K.Rzepniewska zgodziła się bez wahania.[/QUOTE]


dobrze,ze sunia już wysterylizowana, właśnie czytam na fb, że sunia będzie miała na imię Tola :)

Link to comment
Share on other sites

No i dodam jeszcze tyle - teraz suńka wyleguje się u mnie na kanapie, jutro ma jechać "do dużego miasta", i jak pomyślę, że może trafić znowu na moją wiejską ulicę, to................. Dlatego błagam - kto ma możliwość przynajmniej zapytać wśród znajomych o dom dla suńki, niech popyta. Ogłoszenia są już porozsyłane i nadal będą.

Link to comment
Share on other sites

Tola? No, bardzo ładnie. Znamy się z tą panienką od miesiąca i zawsze mówiłam do niej per "Psinka"..... a w głowie miałam: Tosia, Lusia, Zosia.

Może się nazywać jakkolwiek, Kunegunda, Hermenegilda - obojętnie. Oby zdrowa była, długo pożyła, i znalazła miły domek, najlepiej z wygodną kanapą. I koniecznie kogoś do głaskania, bo to straszna pieszczocha jest....

Link to comment
Share on other sites

U mnie zaistniały nieoczekiwanie możliwości, aby przetrzymać Tolę. Chciałabym, aby jak najszybciej ktoś odpowiedni zabrał ją na stałe, w odpowiednie dla niej warunki. Nie ukrywam, że z 5-ioma psami, w moich warunkach, jest trochę ciężko, 4 (włącznie z Tolą) są domowe, jeden podwórkowy. Ale już wiem, że jeśli nikt na stałe jej nie zechce, to nie będę miała sumienia wywalić jej na ulicę. Nie mogę psa, który mnie po ręcach liże skazać na ryzyko, że zaraz ktoś we wsi ją zatłucze, a tak na pewno by było, prędzej lub później. No i to takie błędne koło - zaraz znów ktoś wywiezie psa , zacznę podkarmiać, i co wtedy...? Chyba schronisko trzeba otwierać...

Link to comment
Share on other sites

Porób jej fajne zdjęcia, pomożemy poogłaszać. Uda się, zobaczysz.:lol:

Wcześniej pisałam o podobnej sytuacji pani, która wzięła na DT sunię z Supraśla, wysterylizowała ją i sunia jest już w DS w Olsztynie. Pani udostępniła jej zdjęcia na FB i zrobiła ogłoszenia. Akcja błyskawiczna i rzadko tak szybko się zdarza, ale pokazuje, że jednak można i warto.:lol: Fajnie, że zajęłaś sunią.

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia na fb są, ogłoszenia też umieszczałam, z pomocą innych osób - tylko odzewu brak. Ale przy takim ogromie ogłoszeń o dom dla psa - nic dziwnego. Moje psie stadko przyjęło Tolę wyjątkowo i nadspodziewanie dobrze. Spodziewałam się większych problemów. Troszkę jeszcze poczekamy... ale powoli oswajam się z myślą, że może jednak poradzę sobie jakoś z pięcioma psami...

Link to comment
Share on other sites

Byłoby wspaniale. . . lecz to Twoja decyzja. Od siebie powiem, ze moze warto poszukac jej dobrego domu, a w Twoim moglaby kiedys otrzymac pomoc jakas inna bieda w potrzebie. Masz dobre serce i poradzilas sobie rewelacyjnie i fajnie byloby gdybys mogla pomoc jeszcze kiedys.
Bardzo Ci dziekuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anna1978']Sama, bez pomocy innych, nic bym nie zrobiła. Schronisko - żadne nie zastąpi domu, to już ostateczność. Teraz sobie nie wyobrażam Tolci nawet w najlepszym schronisku, nawet w hoteliku jej nie widzę...[/QUOTE]


gdyby nie Ty Tola najpewniej byłaby już w Radysach, podobno wczoraj była łapanka psów w Bielsku :-(

Link to comment
Share on other sites

Tylko kto się spodziewał, że oni postąpią w ten sposób...? Skoro zapewnili tę dziewczynę, że na 2 tygodnie psina może u nich zostać, to im uwierzyła i pewnie była szczęśliwa, że zyskała czas na szukanie suni domu... Tymczasem okazało się, tak jak już gdzieś to Sylwio pisałaś, że mamy wszyscy przykrą nauczkę na przyszłość: w sprawie pomocy bezdomnym zwierzętom, na UM i UG w Bielsku NIE MA CO LICZYĆ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...