Jump to content
Dogomania

Stowarzyszenie Dogi Adopcje


Alla Chrzanowska

Recommended Posts

 

No nie,drugiej takiej chyba nie ma;)
 
Kasia i jak sobie radzicie??,mała rozrabia??

 

Ogólnie wszystko w porządku :-) mała nie broi prawie w ogóle ma momenty, że się zapomni i zaczyna biegać i świrować, ale niestety zaraz przypomina jej się, że przez 5 miesięcy tak robić nie było wolno i się wycisza. Chyba więcej czasu potrzeba, żeby zobaczyła, że nikt za bycie szczeniakiem jej karcić nie będzie. Strasznie to przykre jak widzi się malucha, który boi się własnego cienia. Wczoraj spała na kanapie Kuba wrócił z zakupów chciał ją pogłaskać mała pokazała mu zębiska i zsikała się pod siebie. Szkoda, że babsko nie chce oddać tego 3 szczeniaczka i rodziców, choć podobno ojca już nie ma, a matkę wysterylizowała...ani w jedno ani w drugie nie wierzę
Link to comment
Share on other sites

Nie było dziś spaceru przez Leosia albo moją głupotę. Leoś to produkt rozmnażaczy i ofiara ludzkiej głupoty, bywa nie przewidywalny, dlatego zakupiłam kaganiec la niego i Cormaca bo czasem jeden drugiego nakręca. Dziś Leoś napadł na Cormaca i Cormac mu się pierwszy raz postawił ja oczywiście goła ręką dwa prawie 70-80 kg psy rozdzielałam, efekt taki, ze oni nie ucierpieli, za to moja lewa ręka i owszem, Bo jak złapałam Leona za obrożę to się odwinął i złapał mnie za rękę, jak złapał to się opamiętał, ale mam stłuczenie, pewnie będzie siniak i dwie dziurki po zębach, zbyt bolała żeby iść z nimi na spacer. Za moment się miział i przepraszał. Teraz jest spokój. Poczuł się pewnie i próbuje dyktować swoje warunki. Jeszcze raz zbadam tarczycę i może jakieś środki wyciszające zastosuję, u niego widać to po oczach kiedy dostaje korby, to kochany przytulak i zywe srebro, ale tak raz na miesiąc mu odpala. Jego trzeba traktować spokojnie ale bardzo stanowczo. Jestem pewna, że gdyby trafił do przypadkowego domu dzis były do ponownej adopcji z powodu agresji, a może z powody jego odpałów kolejne domy się go pozbywały. U nas nie ma małych dzieci ani os ob starszych, damy radę. Podpytam Furciaczka co robić, albo w Międzyborowie jest dobry behawiorysta. on był rozwścieczony, nie chciał mnie ugryźć, nie mniej zaostrzamy reguły bezpieczeństwa. Biedak musiał dużo złego doświadczyć w życiu bo albo się płaszczy, albo wybucha w chwilach dla niego niekomfortowych. Bardzo przypomina Patie charcicę, którą wziłeliśmy po przejściach, ona też mnie złapała

Link to comment
Share on other sites

Spoko, niefajnie byłoby, gdyby trafił do ludzi mniej świadomych, Sam też dawał popalić, a jakoś dają radę, z Leosia ogarnę, aczkolwiek wzmożona uwaga i czujność musi być, Leoś zdecydowanie wymaga twardej ręki, nawet kara cielesna ale w momencie zdarzenia, nie maltretowanie, ale potrząśnięcie nawet klapnięcie natychmiast, musi odczuć, że to my tu warunki dyktujemy. Początkowo miałam problem przy karmieniu teraz jest spokój i to uśpiło moją czujność, oraz spolegliwość Cormaca, zawsze ustępował, a dziś nie

Link to comment
Share on other sites

Trzymaj sią Danusiu. Ja tez miałam przejście z Borysem nie tak dawno, nie złapał co prawda mnie ale pokiereszował nie wiadomo dlaczego innego psa. Wychodziłam na spacer z Nim i z Pelasią  /tak,tak moja pręguska to też Pelagia/ na spacer i naraz rzuciał sie na przechodzacego nieopodal psa , też na smyczy. No niestety rozcharatał mu grzbiet, potrzebna była operacja itd, koszty stres i oczywiście niewybredne komentarze ludzi.

Nie wiem co mu strzeliło do łba, ale on nieraz tak ma ,że przechodzi obojętnie obok innych psów a nieraz się jeży i rzuca do ataku.

Na wybiegu dla psów, na który chodzimy codziennie ma swoich znajomych i, zarówno psy jak i suki, ale wszystkie które są za ogrodzeniem ,to wrodzy i trzeba na nich najazgotać.

Link to comment
Share on other sites

Ja już jej opowiadam, że do takiej fajnej Patrycji pojedzie :smile: i że drapać nie może, bo Pati po remoncie :-)wp...l musiała dziewczyna za kupę i siqa dostawać, bo jak zrobiła kupę drugą od wczoraj na dworku chciałam ją pochwalić i ciuckając podeszłam, skuliła ogonek pod dupę i glonojad(pochwaliłam przytuliłam), ale siq to już pełna duma i zadowolenie :smile:

 

Ty jej tak nie mów, bo będziesz musiała jej Patrycji jakiejś szukać ;)

 

Mój głos rozsądku (znaczy Tz) jest nieprzejednany. Ustaliliśmy, że październik, że już nieodwołalnie i że choćby się paliło to w październiku najwcześniej mógłby zamieszkać z nami pies. Tak pies, bo doga cały czas próbuję przeforsować. Mój uparł się na ogara... Uzyskałam już nawet zgodę na kompletowanie smyczy, zabawek, misek i reszty "sprzętu". To skompletuję - na doga :P

 

No i to by było na tyle. Wszelkie moje płacze i krzyki, że Pela, że szczenię, że cudowna na niewiele się zdają. W odpowiedzi usłyszałam że:

 

1. W październiku kończy się sezon na moją pracę i będę mieć czas na opiekę nad nowym domownikiem i przede wszystkim nie będę wyjeżdżać czasem na całe dnie - no niestety to fakt. 

2. Mój TZ będzie w domu, gdyby coś się działo. Poza tym też chce być obecny w pierwszym okresie aklimatyzacji zwierzęcia - niby też rozsądne

3. Stwierdził, że gdyby coś się stało w dzień ślubu z psem (profilaktykę działania przy skręcie zna) a z naszym szczęściem tak właśnie będzie, po prostu nie weźmiemy ślubu, bo ja pojadę do lecznicy - tu już nie miałam argumentów ;)

 

Także dupa blada :( 

Link to comment
Share on other sites

Dziś od rana wszystkie grzeczniutkie słodziaki i do miziania gotowe, nawet sobie pychole wylizywały, dobrze, że Cormac nie jest pamiętliwy oni nie mają nawet draśnięcia, a mnie łapka trochę boli, w maju długi rękaw cały czas będzie bo jak siniaki wylezą to nie mam ochoty każdemu odpowiadać co mi się stało

Link to comment
Share on other sites

Taaaa na bank :-) i tak miała ubaw ganiając po całej chałupie z tapetą w pysku :-) fajne to dziewcze jest, ale diable z niej zaczyna wychodzić. Mała jutro pozna Nema i Rastę chociaż Rastka pewnie mało towarzyska będzie bo ma sterylkę :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...