Jump to content
Dogomania

Stowarzyszenie Dogi Adopcje


Alla Chrzanowska

Recommended Posts

Nie byłabym sobą gdybym nie wtrąciła swoich "3 groszy".:evil_lol:

Wg mnie rozliczenie szacunkowe czyli "robocze" zamieszczane na bieżąco są najlepszym rozwiązaniem w momencie kiedy na koniec miesiąca część wydatków nie jest rozliczone bo np. Faktury nie dotarły.

Informacja na temat kosztów własnych obu organizacji to nie "szkalowanie" tylko czyste fakty. Jeśli jedna z organizacji ponosi wydatki na koszty administracyjne a druga nie, to każdy sam podejmuje decyzje o tym na czyje konto przelewa pieniądze ze świadomością, że wpłacając 50zl na FRD ponad 30% z tej kwoty pochłoną koszty własne fundacji a w przypadku wpłaty dla SDA kwota w 100% zostanie przeznaczona na działalność statutową.

Edited by Shanara
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shanara']

Informacja na temat kosztów własnych obu organizacji to nie "szkalowanie" tylko czyste fakty. Jeśli jedna z organizacji ponosi wydatki na szeroko pojęty PR a druga nie, to każdy sam podejmuje decyzje o tym na czyje konto przelewa pieniądze ze świadomością, że wpłacając 50zl na FRD 35% z tej kwoty pochłoną koszty własne fundacji a w przypadku wpłaty dla SDA kwota w 100% zostanie przeznaczona na działalność statutową.[/QUOTE]

Słyszałaś o czarnym PR-rze?
(poprawna pisownia tego słowa w polskiej odmianie może być inna )

ps. A swoją drogą mogę spytać, skąd masz informację, że FDR wydało [B]cokolwiek[/B] z darowizn na swój PR?
Naprawdę brzydko się bawicie.

Edited by AnnaEwa
Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnnaEwa']Słyszałaś o czarnym PR-rze?
(poprawna pisownia tego słowa w polskiej odmianie może być inna )

ps. A swoją drogą mogę spytać, skąd masz informację, że FDR wydało [B]cokolwiek[/B] z darowizn na swój PR?
Naprawdę brzydko się bawicie.[/QUOTE]informacje o kosztach administracyjnych zawarte są w sprawozdaniu merytorycznym FRD za 2012, koszty administracyjne to materiały biurowe, usługi obce, i cała reszta to 32% w tym 20% nieopisane koszty ( w tym jak podejrzewam karteczki świąteczne). Mogę się oczywiście mylić ale informacji szczegółowych nie ma..więc jest pole do domysłów.
Adekwatnie SDA nie wydało na takie koszty NIC.

Link to comment
Share on other sites

W wykazie psów,które były pod Waszą opieką na pozycji 8 jest umieszczony czarny Stefan.
Luiza nadała mu imię Stefan,a tak naprawdę jest to błękitny Rodzynek z Błękitnych Wydm.
Od momentu,kiedy Rodzynek poszedł do adopcji zajmowali się nim Wydmiacy. Luiza dała karmę,przewiózł go nieodpłatnie jeden z Wydmiaków a na jego pobyt w hotelu u Agaty płaciliśmy wszyscy.
Z wyliczenia,które zrobiła Ania wynikło,że pozostało 100 złotych z wpłat zrobionych przez grono przyjaciół. Te pieniądze przeznaczyliśmy dla dogów pozostających pod Waszą opieką
A więc czy utrzymanie Rodzynka było takie kosztowne?
Poza tym był on tylko dwa tygodnie w hoteliku.
Sądzę,że taką informację również należąłoby umieścić.

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze dwie uwagi
Nie ma sponsorów bez odpowiedniej reklamy - chcecie,aby Was dofinansowywano docierajcie do ludzi. Wiele lat zajmowałam się pozyskiwaniem darczyńców i wiem,że potrzebne do tego są różne metody.Jak mawiał mój profesor jedno jest pewne 50 % pieniędzy wydanych na reklamę jest nie trafione,tylko nie wiadomo,które to 50%
A druga sprawa,to bardzo nie podoba mi się wytykanie koleżankom spraw co do których nie macie rozeznania.
Nie wierzę,że nie macie kosztów administracyjnych,bo jeżeli ich nie macie,to potrzebne są umowy darowizn.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shanara']informacje o kosztach administracyjnych zawarte są w sprawozdaniu merytorycznym FRD za 2012, koszty administracyjne to materiały biurowe, usługi obce, i cała reszta to 32% w tym 20% nieopisane koszty ( w tym jak podejrzewam karteczki świąteczne). Mogę się oczywiście mylić ale informacji szczegółowych nie ma..więc jest pole do domysłów.
Adekwatnie SDA nie wydało na takie koszty NIC.[/QUOTE]

A przyszło Ci do głowy, że źle podejrzewasz? Że "podejrzeniami” pisanymi jak pewniki (o środkach przeznaczonych na PR chociażby) możesz robić komuś właśnie czarny PR, że możesz pisać nieprawdę, działając w ten sposób na jego szkodę?
W sprawozdaniu FDR nie ma mowy o środkach darczyńców przeznaczonych na PR Fundacji, dlatego, że żadne środki nie zostały na ten cel przeznaczone.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wydmy']W wykazie psów,które były pod Waszą opieką na pozycji 8 jest umieszczony czarny Stefan.
Luiza nadała mu imię Stefan,a tak naprawdę jest to błękitny Rodzynek z Błękitnych Wydm.
Od momentu,kiedy Rodzynek poszedł do adopcji zajmowali się nim Wydmiacy. Luiza dała karmę,przewiózł go nieodpłatnie jeden z Wydmiaków a na jego pobyt w hotelu u Agaty płaciliśmy wszyscy.
Z wyliczenia,które zrobiła Ania wynikło,że pozostało 100 złotych z wpłat zrobionych przez grono przyjaciół. Te pieniądze przeznaczyliśmy dla dogów pozostających pod Waszą opieką
A więc czy utrzymanie Rodzynka było takie kosztowne?
Poza tym był on tylko dwa tygodnie w hoteliku.
Sądzę,że taką informację również należąłoby umieścić.[/QUOTE]
Paniu Jadziu:)
Ania napisała ile kosztował hotelik Rodzynka tutaj :
[URL]http://www.pupileo.pl/showthread.php?t=33203&page=11&p=1753522&viewfull=1#post1753522[/URL]
Czy dla Pani 130 zł. jako koszt hoteliku to dużo skoro pisze Pani, że to było takie kosztowne. Wg mojej oceny, biorąc pod uwagę średnie ceny hotelowania w całej Polsce - to niewielki koszt.
Pozdrawiam :)
Edit : rozumiem, ze było to pytanie :)

Edited by onek
Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnnaEwa']A przyszło Ci do głowy, że źle podejrzewasz? Że "podejrzeniami” pisanymi jak pewniki (o środkach przeznaczonych na PR chociażby) możesz robić komuś właśnie czarny PR, że możesz pisać nieprawdę, działając w ten sposób na jego szkodę?
W sprawozdaniu FDR nie ma mowy o środkach darczyńców przeznaczonych na PR Fundacji, dlatego, że żadne środki nie zostały na ten cel przeznaczone.[/QUOTE]
Pisałam o szeroko pojętym PR..
W tym pojęciu mieści się wszystko: logo na namiocie, samochodzie, kartki, wszystko co jest formą autoreklamy.
Koszty administracyjne są wyszczególnione w sprawozdaniu FRD, więc zostały poniesione.

Edytuję zatem swój pierwszy post, żeby był zgodny w całości ze sprawozdaniem opublikowanym na stronie ministerstwa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wydmy']"A więc czy utrzymanie Rodzynka było takie kosztowne ?" - czyżbyś nie zauważyła znaku ZAPYTANIA po zakończonym zdaniu
Bo moja wypowiedź ma sens z tym znakiem przestankowym[/QUOTE]
Racja :) edytowałam poprzedni post , bo tez uważam, ze nie był to wysoki koszt :)

Edit: a co do reklamy, zdania nie zmieniłam. Uważam, że SDA ma bardzo małe wpływy i nie stać je na wydatki związane z reklamą.
Nie jest prawdą, że coś komuś wytykamy. Nie było i nie ma takiej intencji :)

Edited by onek
Link to comment
Share on other sites

Ale ja na przykład nie twierdzę,że SDA musi zacząć się reklamować,kartki wysyłać. To sprawa zarządu stowarzyszenia jaką linię pozyskiwania funduszy obierze.
Kiedy nie do końca ma się pewność co do własnych kosztów w danym momencie,co tu rozliczać cudzą organizację... Zajmijmy się swoim podwórkiem-niech cię widzą jako troskliwego opiekuna psów, a nie kogoś kto co chwila kopie dołki pod innymi pomagającymi tej samej rasie.
Zwł.że organizacje miewają różne koszta,różne sposoby rozliczania i różne żródła finansowania-niektórzy sponsorzy finansują konkretne zakupy-np.mojej organizacji sponsor zakupił konkretnie 3 namioty...Ale w rozliczeniu nie ma,że praktycznie dostaliśmy wsparcie na konkretną rzecz. W co SDA wrzuca np.zwrot kosztów paliwa za przywiezienie psa?-w utrzymanie psa czy może....w koszta administracyjne? Łatwo oskarżać nie znając szczegółów.
Równie dla mnie zasadne było by rozliczanie Owsiaka,że marnotrawi pieniądze bo wydrukował dla darczyńców 35 milionów serduszek! :cool1:
Allu ja tez przez szacunek dla Ciebie i twej pracy,nie skomentuję twojej reakcji na dyskusję o jasności cudzych i własnych finansów .. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Norel']Ale ja na przykład nie twierdzę,że SDA musi zacząć się reklamować,kartki wysyłać. To sprawa zarządu stowarzyszenia jaką linię pozyskiwania funduszy obierze.
Kiedy nie do końca ma się pewność co do własnych kosztów w danym momencie,co tu rozliczać cudzą organizację... Zajmijmy się swoim podwórkiem-niech cię widzą jako troskliwego opiekuna psów, a nie kogoś kto co chwila kopie dołki pod innymi pomagającymi tej samej rasie.
Zwł.że organizacje miewają różne koszta,różne sposoby rozliczania i różne żródła finansowania-niektórzy sponsorzy finansują konkretne zakupy-np.mojej organizacji sponsor zakupił konkretnie 3 namioty...Ale w rozliczeniu nie ma,że praktycznie dostaliśmy wsparcie na konkretną rzecz. W co SDA wrzuca np.zwrot kosztów paliwa za przywiezienie psa?-w utrzymanie psa czy może....w koszta administracyjne? Łatwo oskarżać nie znając szczegółów.
Równie dla mnie zasadne było by rozliczanie Owsiaka,że marnotrawi pieniądze bo wydrukował dla darczyńców 35 milionów serduszek! :cool1:
Allu ja tez przez szacunek dla Ciebie i twej pracy,nie skomentuję twojej reakcji na dyskusję o jasności cudzych i własnych finansów .. :)[/QUOTE]
Dag nikt nie oskarża :) Nie było mowy o marnotrawieniu pieniędzy przez inne organizacje. Jeżeli już to o przeznaczaniu :)
Była mowa o SDA i informacji, która miałaby być zamieszczana o działaniach tej tylko organizacji i o tym na co nie przeznacza pieniędzy z założenia. Mam nadzieję, że nie będą nas postrzegać jako tych co dołki kopią :) ani oceniać według swojej miarki :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnnaEwa']Słyszałaś o czarnym PR-rze?
(poprawna pisownia tego słowa w polskiej odmianie może być inna )

ps. A swoją drogą mogę spytać, skąd masz informację, że FDR wydało [B]cokolwiek[/B] z darowizn na swój PR?
Naprawdę brzydko się bawicie.[/QUOTE]
Co to czarny PR wg Ciebie?
Nie tak dawno rozpętała się dyskusja na pupileo na temat liczby bazarków - podesle Ci linka :) Żle mówiono o SDA
Pare postów wcześniej była mowa o plagiacie ogłoszenia - tez podesłać linka ? Znowu szeptana wiadomość, bezpodstawne zarzuty. Znowu żle o SDA.
To się już wg Ciebie kwalifikuje czy jeszcze nie ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='onek']Co to czarny PR wg Ciebie?
Nie tak dawno rozpętała się dyskusja na pupileo na temat liczby bazarków - podesle Ci linka :) Żle mówiono o SDA
Pare postów wcześniej była mowa o plagiacie ogłoszenia - tez podesłać linka ? Znowu szeptana wiadomość, bezpodstawne zarzuty. Znowu żle o SDA.
To się już wg Ciebie kwalifikuje czy jeszcze nie ?[/QUOTE]

Proponuję, byś o to spytała osoby, które a. Zarzucały Wam plagiat, b. Rozpętały absurdalną dyskusję na temat bazarków. Nie wiem, czemu do mnie kierujesz te pytania. W żadnym z tych dwóch przypadków nie byłam to ja. I, o ile pamiętam, także nikt z Fundacji. Zatem zupełnie nie rozumiem, dlaczego wogóle o tym piszesz w kontekście rozmowy o Waszych mało eleganckich sugestiach pod adresem Fundacji.

Link to comment
Share on other sites

Weszłam dziś na wątek i :crazyeye: własnym oczom nie wierzę co sie rozpętało, dyskusja ok. jak najbardziej potrzebna i burza mozgów też. Jednak za całym szacunkiem chyba to poszło za daleko. Nic nie da takie wzajemne wytykanie sobie, my dogaże i symaptycy powinniśmy uczyć się od naszych psów, że można być ponadto. Miałam dziś kosszmarny dzień, ktoś z grona najbliższych wspólpracowników szkaluje i pod... la, mam chwilami dość, ale wróciłam do domu obśliniły mnie moje trzy kochane mordy i patrząc w ich oczka uspokoiłam się i będę tam nadal pracować choćby po to bym im zapewnić byt. Tu jest podobnie. Obie organizacje mogą taką historyjkę napisać "Był sobie pies/dog, przestano go kochać, nieważne w jakim stanie i wieku, trzeba mu było znaleźć miejsce na chwilowe schronienie i utrzymanie, wyleczyć, poszukać domu jak najlepszego (a nie zawsze się to udaje w 100%), co jeszcze przywieźć go, odwieźć, poprosić szkoleniowca o pomoc, a wszystko po to by potem patrzeć na szczęśliwego doga w nowym domu" i według mnie jest ważne w jaki sposób się to udaje, byle skutecznie, a ofiarodwacy sami zdecydują kogo wspierać, a może będą wspierać konkretnego psa. Jesteśmy tutaj wszyscy by pomagać dogom, tak mi się wydaje i niech to nas wzajemnie łączy, wspierajmy się w tym, bo to wcale nie jest łatwe, bo i rasa specyficzna nie dla każdegpo i dośc kosztowna w utrzymaniu, jak jeszcze do tego pomożemy sobie choć dobrym słowem w innej trudnej sytuacji to niczego więcej nie trzeba. Wszyscy pomagający dogom jestście wspaniali i wielcy (ja troszkę też) bo bardzo trunde zadanie na siebie wzięliśmy, ale dla tych kochanych pycholi warto. Więc szkoda czasu, energii, emocji na kolejna dyskusję, która tylko wywołuje negatywne emocje, ale głowa do góry, uśmiech na twarz i do roboty, bo dogi nas potrzebują. Codzienne życie i tak nam często dowala, niech chociaż na dogowych wątkach pozostanie rodzinna atmosfera, bo dogom obojętne jest pewnie która organizacja im pomaga, one chcą być normalnie najzwyklej kochane

Edited by _Dunaj_
literowka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnnaEwa']Proponuję, byś o to spytała osoby, które a. Zarzucały Wam plagiat, b. Rozpętały absurdalną dyskusję na temat bazarków. Nie wiem, czemu do mnie kierujesz te pytania. W żadnym z tych dwóch przypadków nie byłam to ja. I, o ile pamiętam, także nikt z Fundacji. Zatem zupełnie nie rozumiem, dlaczego wogóle o tym piszesz w kontekście rozmowy o Waszych mało eleganckich sugestiach pod adresem Fundacji.[/QUOTE]
AnnoEwo :) nie sugerowałam niczego pod adresem Fundacji :) Nie uważam by ktokolwiek sugerował coś mało eleganckiego :)
Uważam, tak jak Danusia, że ciągle są dogi, które potrzebują oraz że to fajna rzecz pomagać tym cudownym istotom :)
A Twój wywód przeprowadzony na tym wątku, na temat co kto miał na myśli pisząc "plagiat" na temat ogłoszenia SDA pozostawiam już beż komentarza :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='onek']AnnoEwo nie sugerowałam niczego pod adresem Fundacji Nie uważam by ktokolwiek sugerował coś mało eleganckiego
Uważam, tak jak Danusia, że ciągle są dogi, które potrzebują oraz że to fajna rzecz pomagać tym cudownym istotom
A Twój wywód przeprowadzony na tym wątku, na temat co kto miał na myśli pisząc "plagiat" na temat ogłoszenia SDA pozostawiam już beż komentarza [/QUOTE]


Imputujesz mi coś bez sensu. Nie napisałam, że uważam Wasz baner za plagiat, wskazałam podobieństwo, które mogło być przyczyną sporu. Wierz mi, gdybym miała silne wewnętrzne przekonanie, że to świadomy plagiat, na pewno bym tego nie ukrywała. Tyle że raczej zadzwoniłabym, żeby o tym porozmawiać, zamiast obsmarowywać Was na jakimkolwiek publicznym forum. Pozostawię bez komentarza Wasze komentarze do tamtej sytuacji.


Tak, zapewne masz rację, ten wpis (akurat zacytowałam Twój, ale są i inne) jest szalenie elegancki i świadczy o ogromnej życzliwości wobec drugiej organizacji ratującej dogi:

[quote name='onek']bo nie rozkęcamy aferek o liczbe bazarków, o plagiaty i nie mamy spływających łzami lub krwią tytułów wątków naszych podopiecznych i nie piszemy na nich , że nie ma pieniędzy, nie wysyłamy kartek pocztą do darczyńców i nie zafundowałysmy pucharku na Klub itp. [/QUOTE]

Życząc miłej nocy, opuszczam już wątek i uwalniam Was od swoich niewygodnych wywodów :)

ps. Cieszę się, że przynajmniej w kwestii postu Danusi jesteśmy zgodne :)

Edited by AnnaEwa
Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnnaEwa']Imputujesz mi coś bez sensu. Nie napisałam, że uważam Wasz baner za plagiat, wskazałam podobieństwo, które mogło być przyczyną sporu. Pozostawię bez komentarza Wasze komentarze do tamtej sytuacji.


Tak, zapewne masz rację, ten wpis (akurat zacytowałam Twój, ale są i inne) jest szalenie elegancki i świadczy o ogromnej życzliwości wobec drugiej organizacji ratującej dogi:



Życząc miłej nocy, opuszczam już wątek i uwalniam Was od swoich niewygodnych wywodów :)

ps. Cieszę się, że przynajmniej w kwestii postu Danusi jesteśmy zgodne :)[/QUOTE]

A gdzie w moim poście zacytowanym przez Ciebie "mało eleganckie sugestie po adresem Fundacji"? Przypisujesz mi intencje, których nie ma :) A życzliwośc wobec organizacji ratującej dogi także Fundacji okazuję w inny i jedyny znany mi sposób :) Podobnie jak i inni wypowiadajacy się na tym watku :)

Edited by onek
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alla Chrzanowska']Uprzejmie proszę o potwierdzenie wpłat z bazarków:
Książkowy, kwota 671,00: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/249633-Księgarenka-grudniowa-SDA-29-12[/URL]
Butik zimowy, kwota 239,00, wpłata poszła [B]03.01.14: [/B][URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/249597-KONIEC-ROZLICZAM-Butik-zimowy-SDA-26-12[/URL][/QUOTE]

Zacytuję siebie, bo mogło w natłoku postów umknąć.

Link to comment
Share on other sites

Pozwolicie,że otworzę okna szeroko i wywietrzę porządnie

Aniutu-przelałam 516,-jak dotrą potwierdź proszę tu-
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/249452-Dziś-koniec!!Głównie-ciuszki-na-dogi-SDA-do-22-12-do-20godz[/URL]
i tu-
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/249553-Skarpetki-sztucce-rękawiczki-poszewki-i-masa-innych-różnosci-na-SDA-do-28-12-g[/url]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#222222][FONT=&amp] Wydaje się, że sprawa przycichła, jednak fala aluzji zostawiła nieprzyjemny ślad i mam potrzebę – jako przewodniczący Rady Fundacji – uporządkowania błędów i niedomówień.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#222222][FONT=&amp][quote name='Alla Chrzanowska']Nie mam ochoty robić bazarków, a potem patrzeć jak uzyskane z nich pieniądze lecą w postaci pocztówek w świat! W tym o zgrozo!!! do mnie - czuję się wtedy jakbym kogoś okradła.[/QUOTE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#222222][FONT=&amp] Parę lat temu otrzymaliśmy z żoną (jeszcze wtedy od Fundacji SOS) kartkę z podziękowaniami-życzeniami, a że była ładna, to oprawiliśmy ją w ramkę i stoi do dziś w firmie obok ulotek fundacyjnych. Uważam to za jedną z fajniejszych form kontaktu z darczyńcami i dlatego w listopadzie ubiegłego roku spytałem Monikę, czy będzie wysyłać życzenia. Odpowiedziała, że tak, ale musi znaleźć sponsora. Odrzekłem, że sponsor będzie i niech kupuje kartki i poinformuje mnie o kosztach. Następnie wpłaciłem odpowiednią kwotę – darowizna celowa.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#222222][FONT=&amp] Allu, jak widać nie musisz się czuć jak złodziejka.[/FONT][/COLOR]
[quote name='Alla Chrzanowska']Aha! Kartkę do mnie jako sponsora, wysłaną za moje pieniądze, można sobie w zupełności darować. Jak będę sobie chciała zdobyć jakąś kartkę, to sama ją sobie kupię zgodnie z własnym gustem.[/QUOTE]
Allu, przykro nam, że nie trafiliśmy w Twój gust, ale chcę podkreślić, że Fundacja wysyłała ŻYCZENIA, a kartka była tylko nośnikiem (część osób otrzymała życzenia w formie elektronicznej). Zauważ, że kartkę sobie kupisz, ale życzeń nie.
Co do kosztów. W każdej działalności koszty były, są i będą. My księgujemy wszystko – dzięki temu mamy zawsze pod ręką całkowity obraz działalności Fundacji. Po zrobieniu bilansu przekazałem podmiotowi zewnętrznemu ( ale zaprzyjaźnionemu – więc bez kosztów) księgi w celu sprawdzenia formalnej poprawności – wynik: bez zarzutu. Zaufanie to podstawa, ale kontrola jest lepsza, jak mawiał klasyk, więc sam sprawdziłem koszty i odkryłem, że w koszty administracyjne trafiła np. część faktur za paliwo refundowane osobom, które przewoziły fundacyjne psy prywatnymi samochodami. Nie jest to wykroczenie, a dla mnie nie miało to większego znaczenia. Do dzisiaj, bo jak się okazało są osoby, dla których może to być życiową wskazówką.
Nie wierzę dziewczyny, że macie zerowe koszty – choćby zwykłe obciążenie kosztami prowadzenia rachunków muszą być księgowane. Chcę wierzyć, że to Wasza niewiedza, a nie świadome kłamstwo mające na celu ukazanie 100% sprawności w odniesieniu do "mniej sprawnej organizacji".
[quote name='onek']Dag nikt nie oskarża Nie było mowy o marnotrawieniu pieniędzy przez inne organizacje. Jeżeli już to o przeznaczaniu
Była mowa o SDA i informacji, która miałaby być zamieszczana o działaniach tej tylko organizacji i o tym na co nie przeznacza pieniędzy z założenia. Mam nadzieję, że nie będą nas postrzegać jako tych co dołki kopią ani oceniać według swojej miarki [/QUOTE]

Niestety już postrzegają, ale nie SDA, tylko konkretne osoby, których frustracyjne zachowania potrafią psuć wizerunek obu organizacji. Każdy ocenia według swojej miarki, bo tylko taką posiada.

Na szczęście są inne statutowe zajęcia. Byłem dzisiaj z naszym nowym podopiecznym Vito Corleone u weterynarza. Wizyta przebiegła spokojnie – mieszkaniec garażu zachowywał się jak rasowy salonowiec. Gdy wysiadał z samochodu pod hotelem, poślizgnął się na własnym moczu (zasikał mi samochód) i „wypadł mi z ręki” przed zapięciem smyczy, a odzyskawszy wolność momentalnie i żwawo udał się w stronę przeciwną niż bramka hotelowa. Pościg odbywał się centralną ulicą małej miejscowości. Po kilkuset metrach porównałem jego pesel z moim i wyszło, że w ten sposób, to my się nie spotkamy. Na szczęście akcję zauważyła pani z hotelu i dogoniła nas samochodem. Dogadaliśmy się w jakimś składzie budowlanym, gdzie Vito nie ogarnął do końca labiryntu palet z dachówkami i znalazł czas by rozpoznać hotelową opiekunkę.

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-GZt_Xmw7MGo/UtZRAEwJ1JI/AAAAAAAAIwo/7uxaN-miFbg/s700/vito1.jpg[/IMG]

Edited by Kofik
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kofik'][COLOR=#222222][FONT=&amp] Wydaje się, że sprawa przycichła, jednak fala aluzji zostawiła nieprzyjemny ślad i mam potrzebę – jako przewodniczący Rady Fundacji – uporządkowania błędów i niedomówień.[/FONT][/COLOR]

(...)[/QUOTE]
Skoro miałeś taka potrzebę :) Nie wypowiadałam sie na ten temat i nie zamierzam :)
Co do kosztów SDA - sprawozdanie jest na stronach ministerstwa pracy... Pewnie sprawdziłeś jakie sa koszty prowadzenia rachunku bankowego :) a jeżeli nie to zapraszam :) Nie ma tam natomiast wydatków na pozostałe koszty administracyjne.

Pozdrawiam

EDIT: musiałam sprawdzić: koszty administracyjne 294zł. , pozostałe - 0

Edited by onek
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...