Jump to content
Dogomania

Who is who (grzywacze)


Dudek

Recommended Posts

  • Replies 189
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='SengaSengana']:evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol: oooo !!!!! jak szybko miła zabawa się skończyła !!!!!!a takie fajne zagadki były !!!!!!!!!! czekałam na to !!!!!!!!!!!:lol::lol::lol::lol:[/quote]


Tak Senga my wiemy że ty nic nie robisz tylko całe dnie czekasz na nowe sensacje i tylko dziury w całym ciągle szukasz. Tak że szkoda twojego czasu żeby nas o tym pisemnie informować.

Prosze również byś nie poczyniała pewnych uogólnień co do niemiłego zachowania na dgm, bo ja bardzo kulturalnie zapytałam katrinki gdzie robiła badania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miniaga']Tak Senga my wiemy że ty nic nie robisz tylko całe dnie czekasz na nowe sensacje i tylko dziury w całym ciągle szukasz. Tak że szkoda twojego czasu żeby nas o tym pisemnie informować.[/quote]
[COLOR=DarkRed] o mój czas sie nie martw, naprawdę! będę śledzić te dziury nadal, bo nie mam nic innego do roboty!:lol::lol::lol::lol::lol:[/COLOR]

[quote name='miniaga'] Prosze również byś nie [COLOR=Red][B]poczyniała[/B][/COLOR] pewnych uogólnień co do niemiłego zachowania na dgm, bo ja bardzo kulturalnie zapytałam katrinki gdzie robiła badania.[/quote]
[COLOR=DarkRed] a to chyba nie do mnie???? pomyliłaś się?[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Nio skoro już mamy jasnośc co do intencji Sengi, to proponuje zignorować ją i jej dziury i wrócić do zabawy. O to kolejna zagadka.

Co to za pies:
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images20.fotosik.pl/104/ccedceea593d2838.jpg[/IMG][/URL]

Przyznaję, że ja widząc pierwszy raz to zdjęcie pomyiłam się. Ale za 2 razem zgadłam bezbłędnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katarinka']...orsini...neviem kto jestes ale jak te tak interesuje prostovnica to ti moze vyslat tez suszarka s Irina:lol: ...
...miniaga...badania sa zrobia v USA i oplata za ne jest 320 USD...[/quote]

Dzięki za odpowiedź. Czy mogłabys podac dokładniejsze informacje? Który ośrodek. Jak wygląda taki test? Cena w sumie nie powalająca jak za badania genetyczne, wiec mozna by się tym posiłkowac w hodowli. Prosze zamieśc dokładniejsze info.

Link to comment
Share on other sites

...muj veterinarny doktor odebral krew psovi i vyslal do insitutu veterinarnej mediciny v USA v state illinois bo oni maja oficialny certifikat dla badani na nage rasy...za odbierz oplata kolo 100 USD za transport do USA ju nepamiatak ale nie vela i za test 320 USD i winiky ti pozvonia i jak chces tak tez zapisu na potvrdzenie ale to juz kustuje duzo bo to jak oficialny certifikat ale jak to chce len hodowca do sebe jak pomoc to ti tylko povedia na ile % je pies nagy ci ovloseny...ale je to badania bardzo nowe i jeste sa na nim zrobi duzo zmian...to je co ja znam i v Europe to badania certifikovane nikto nezrobi tylko anaterski...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katarinka']...muj veterinarny doktor odebral krew psovi i vyslal do insitutu veterinarnej mediciny v USA v state illinois bo oni maja oficialny certifikat dla badani na nage rasy...za odbierz oplata kolo 100 USD za transport do USA ju nepamiatak ale nie vela i za test 320 USD i winiky ti pozvonia i jak chces tak tez zapisu na potvrdzenie ale to juz kustuje duzo bo to jak oficialny certifikat ale jak to chce len hodowca do sebe jak pomoc to ti [B]tylko povedia na ile % je pies nagy[/B] ci ovloseny...ale je to badania bardzo nowe i jeste sa na nim zrobi duzo zmian...to je co ja znam i v Europe to badania certifikovane nikto nezrobi tylko anaterski...[/quote]


na ile % ????????????? albo ma gen nagosci Hr albo nie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

to nie wiem , tzn ze jak masz np 60% genu Hr to jest nagi ???a ponizej 50 % pies owłosiony ?

jakas dziwna szkola , bo genow na procenty nie podzielisz ...

Link to comment
Share on other sites

Katrinka ja tez z tym % własnie nie rozumiem. Rozumiem że nie brałas certyfikatu, bo rzeczywiście szkoda kasę wydawać, ale powiedz mi jak wyglada wynik takiego badania?
Stwierdza ono posiadanie genu recesywnego czy nie? Bo jeżeli określa procentowo tzn. Pies X jest na 70% nagi, to chyba nie ma sensu takich badań robić. Ja szukam ośrodka, który przy pomocy badania jednoznacznie odpowie na pytanie czy pies jest nagi czy owłosiony.

Przepraszam, że tak cię męczę pytaniami, ale takie badania to bardzo wazny temat moim zdaniem.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że się wtrącę ale dla mnie to też trochę dziwne. Gen nagości u grzywek jest dominujący. Pies jest nagi jeśli pod względem tego gemu jest heterozygotą , czyli Hh. Jeśli pies jest recesywny to jest owłosiony. Nie ma procentów albo w danym loci jest gen H albo go nie ma. Jak zapewne wszyscy wiedzą homozygota HH nie istnieje(gen HH w układzie homozygotycznym jest letalny i następuje zamieranie i resorbcja płodu o takim genotypie w łonie matki).
Ja się trochę na genetyce znam i nie bardzo rozumiem jak niby pies miałby być w 70 % nagi. Ewentualnie jeśli w danym loci jest heterozygotą to może być 50% dominujący H i 50% recesywny h i taki pies jest nagi, albo 100% H i taki jest pp. No chyba że za brak włosów u chińskiego grzywacza odpowiadają jeszcze inne geny ale o tym już nie słyszałam.
No chyba, że chodzi tu o samo prawdopodobieństwo pewności wyniku, czyli wynik jest pewny w 70% a to już zaden wynik.
Zaznaczam, że to są moje uwagi i chętnie podyskutuję na ten temat i dowiem się czegoś więcej o tych badaniach.

Link to comment
Share on other sites

[LEFT][COLOR=red]Dr O'Brien z zespołem z Uniwersytetu w Missouri (University of Missouri's School of Veterinary Medicine) odkrył gen 'nagości' u chińskich grzywaczy w chromosomie 17 przy okazji prowadzenia badań nad neurologiczną chorobą tzw. PNA (PNA - Progressive Neuronal Abiotrophy) ([/COLOR][URL="http://www.theconferencepublishers.com/samples/CanineHealthFINAL.pdf"][COLOR=red]źródło[/COLOR][/URL][COLOR=red] str.41)[/COLOR][/LEFT]

[quote]
[LEFT][FONT=TimesNewRoman]Cerebellar ataxia is linked to Progressive Neuronal Abiotrophy-(PNA), also known as[/FONT]
[FONT=TimesNewRoman]Multiple System Degeneration (MSD), in Kerry Blue Terriers and the Chinese Crested[/FONT]
[FONT=TimesNewRoman]breed. The condition first appears at the age of three to four months, in the form of[/FONT]
[FONT=TimesNewRoman]exaggerated movements, progressing to immobility and falls at eight to 10 months and[/FONT]
[FONT=TimesNewRoman]death within two years. Working with breeders, [B]Dr. O’Brien[/B] and colleagues found that[/FONT]
[FONT=TimesNewRoman]MSD is identical in both breeds and mapped it to a small area of canine chromosome 1.[/FONT]
[FONT=TimesNewRoman][B]Along the way, they also found the hairlessness gene for Chinese Crested on[/B][/FONT]
[FONT=TimesNewRoman][B]chromosome 17.[/B][/FONT][/LEFT]
[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miniaga']Katrinka ja tez z tym % własnie nie rozumiem. Rozumiem że nie brałas certyfikatu, bo rzeczywiście szkoda kasę wydawać, ale powiedz mi jak wyglada wynik takiego badania?
Stwierdza ono posiadanie genu recesywnego czy nie? Bo jeżeli określa procentowo tzn. Pies X jest na 70% nagi, to chyba nie ma sensu takich badań robić. Ja szukam ośrodka, który przy pomocy badania jednoznacznie odpowie na pytanie czy pies jest nagi czy owłosiony.
.[/quote]
a ja wlasnie NIE rozumiem
Skoro sie wydaje tak olbrzymia kase na badania to chyba zeby miec CERTYFIKAT?tak jak np. PRA w Optigenie-daja piekne certyfikaty.No bo jak inaczej uzyskalas wynik???przez telefon???przez telefon Ci powiedzieli ze masz suczke w 70% naga???a w 30 % to jaka jest?ja mialam 5tke z genetyki ale to bylo dawno i chetnie sie dowiem np. ze sznaucerek moze byc w 60%czarno-srebrny a w 40%pieprz i sol , bo mam takiego w domu - z krycia mieszanego.

a co do suszarki-Katarynko to wiem , ze sie takowe stosuje, ale prostownica???u LYSEGO:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: wybacz moja dociekliwosc ale PO CO?bo nigdy wczesniej sie z czyms takim nie spotkalam, PP to i owszem-teraz to takie modne te elektrika, ale lysolce???przeciez one NIE maja podobno podszerstka, a wlos ma inna strukture niz u PP, wiec po co?

Link to comment
Share on other sites

Tzn ja zakładam, że W tym instytucie dają wyniki badań pisemne, bo nie ma innej mozliwości. Certyfikat może byc odrębną rzeczą, ale wynik badania musi być pisemny, jakby nie było jest to dokumentacja medyczna.

Katrinka napisz jak wygląda dokumentacja takiego badania.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...