Jump to content
Dogomania

Dziwne zmiany skórne. Gryzienie i rany w okolicy ogona.


Adrian Śnieć

Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników forum.
A więc, mój pies ma 9 lat. Zawsze jesienią "wygryza" sobie sierść z okolicy ogona (załączam zdjęcia). Proszę o pomoc ponieważ mój weterynarz to skąpiec.
Zdjęcia:
[URL]http://strony.toya.net.pl/~ap_sniec/20121106030.jpg[/URL]
[URL]http://strony.toya.net.pl/~ap_sniec/20121106032.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Moja suczka - 4,5-roczna leonbergerka ma dokładnie to samo, zaczęło się w tamtym roku na jesieni. Najpierw zaczęła się drapać coraz bardziej, a potem wygryzać. Nasz weterynarz stwierdził, że to atopowe pchle zapalenie skóry. Tylko, że wysyp pcheł jest na wiosnę i latem, a nie na zimę. W zimie było jeszcze gorzej, bo zaczęła też wygryzać sobie sierść na przednich łapach, klatce piersiowej i grzbiecie. Badań żadnych nie miała robionych, bo "to na pewno APZS", była tylko pryskana różnymi specyfikami, smarowana maściami i dostawała coś w zastrzyku. Pomagało na tydzień, a potem znów to samo. Wraz z nadejściem wiosny zaczęło przechodzić, całe lato spokój, a teraz zaczyna się od nowa. Na szczęście na razie nie jest to dla niej aż tak uciążliwe.

Może ktoś z grona Dogomaniaków miał podobny problem i mógłby podzielić się z nami swoimi doświadczeniami, lub podpowiedzieć w jaki sposób można pomóc psom?

Link to comment
Share on other sites

Tak, ja wiem. Tylko, że dlaczego gdy jest ich więcej, to jej sie nic nie dzieje? Wiem też, że wystarczy jedna pchła, która na chwilę się u niej pojawi i zaraz zniknie. Chodzi tylko o to, że to dość dziwne i mimo wszystko trochę mało prawdopodobne, bo większość psów ma problemy w okresie wiosenno-letnim, a nasza Zośka na zimę. Zakraplana jest cały rok, regularnie, miała też dodatkowo obrożę, ale to nie pomagało. Nasz drugi pies pcheł nie ma, w ogóle się nie drapie. Dlatego zastanawiam się czy ktoś miał podobne doświadczenia... Może to jednak nie APZS?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...