Jump to content
Dogomania

CRUFTS 2007 - staffiki


porterin

Recommended Posts

fajne fotki tylko giovaniego nie zaczepiajcie więcej bo możecie się zdziwić jakie on ma doświadczenie i gdzie je nabył a stafików kolorowych to pewnie więcej widział niż wszyscy w polsce razem wzięci więcej nic nie powiem.
Ps.giovani sory ale nie wytrzymałem

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wygrana suczka jest zapewne wzorcowo zbudowana , lecz " bull" to ja w niej w ogole nie widze. a pies zapewne również wzorcowo zbudowany - nie wiem jak z poruszaniem sie , bo z tego co zdążyłam zaobserwować oni zupełnie psa w ruchu nie oceniają ( nie wiem jak było na Cruft? - może Łukasz mógłby nas oświecić ?) - ale też jakoś nie zrobil na mnie wrażenia.


a to co staff-ka rudego wstawiła to już nie wiem w ogole co mam powiedzieć - więc wracam do naszych - krajowych piękności ;)
nie wiem czym sie tak strasznie zachwycacie :shake: no ale może ja nie z tej bajki jestem :evil_lol:

natomiast typ białej suczki jak dla mnie - miodzio.

Link to comment
Share on other sites

czytam tak teraz to dopiero powolutku .

[QUOTE]piękne te stafiki i wcale nie mają krótkich kuf jak co niektórży preferują [/QUOTE]
[QUOTE]Hun, co ty chcesz tu czwartą wojnę wywołać ???hihi![/QUOTE]

no to ja nie wiem albo się mówi co się myśli , albo ktoś kogoś się tutaj boi ,czy jak? - aż mnie przerażenie bierze - gdzie ja żyję.

- oczywiście że kufa nie ma być kwadratowa ( bo wiadomo co za tym idzie)
- oczywiście że stop ma być zaznaczony , a nie mocno zaznaczony
- oczywiście że tułów ma być wspaniale ożebrowany i żebra mają być wysklepione, ma być na tyle krótki i zwarty żeby nie ograniczało to jego wydajnego ruchu i nie przeszkadzało w zwinności- bo to sportowiec i pies do walk , nie ma być " tłuczkowaty" jak ja to mówię.
- oczywiście , że staffik ma być osuszony do granic możliwosci ( bo to dalej pies do walk a my przez cały czas zapominamy do czego został stworzony i robimy z niego niańkę dla dzieci- owszem ale bez przesadyzmu)
- oczywiscie że oko nie ma być wylupiaste ( bo to pies do walk itd.)
- oczywiście że ma być komplet uzębienia (bo to pies do walk ) i za chwilę nie będzie miał czym upierdzielić)
oczywiście że szyja ma być krótka, proporcjonalna !!! ale nie łabędzia , bo to nie borzoi, ani charcik włoski.
- oczywiście kościec mocny - bo to [B]tebullrrier typu [/B] , a nie jakiś tam połamaniec!

ale zupełnie czym innym jest to jaki on ma być , a zupełnie czym innym to , że takiego a nie innego psa zamierzamy użyć do hodowli !!!
jak ja to mówię : " jak mam na myśli pewnego psa i mnie się on podoba , to znaczy, że równolegle miałam też na myśli suczkę do której chciałabym go użyć" - czyli dany pies podoba mi sie w zależności od tego o której suczce myślę. - tłumaczę dogłębnie , ponieważ zarzucano mi już chaotyczność wypowiedzi - pamiętajcie , że staram się jak mogę ;) :lol:

no pewnie o wiekszości spraw zapomniałam , ale to te które przyszły mi w tej chwili do głowy.

no to czekam na lincz - już w majtki sikam :lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
no to czekam na lincz - już w majtki sikam :lol:
[/QUOTE]


:lol: :lol: :lol: Nie ma to jak kobitka z ikrą :evil_lol: , taka obrońców uciśnionych nie potrzebuje :eviltong:


Skoro nikt sie nie chce z nami podzielić swoja drogocenną wiedzą i cennymi obserwacjami, proponuję udac się za rok w kieunku Birmingham i samemu popatrzeć i wcale nie zachwycac się zwycięzcami, tylko przyjrzeć sie czołówce, jakby nie było, i przeanalizować sytuację. Wspólny wypad połączony z imprezką nam nie zaszkodzi.

Bez tego obawiam się, że się nigdy nie zgodzimy, chociaz z drugiej strony po co mamy się wszyscy zgadzać?

Ja na przykład w słowie bull terrier bardziej wolę słowo terrier, bo bul bull bull to juz w domu mam :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: I suka mi sie podoba, może z wyjątkiem frontu. A pies nie, i nikt mnie nie zmusi, żeby mi sie rude podobały. Musze się sama przekonać.

Link to comment
Share on other sites

Podaję link do fotek na Bullbreedsonline, do tego działu chyba nie trzeba sie logować. Jest ich duzo i nie wszystkie sie otwierają od razu, trzeba sobie ręcznie pomagać :lol:

[URL]http://forum.bullbreedsonline.com/index.php?showtopic=39765[/URL]

Link to comment
Share on other sites

No tak to ja już więcej pytań nie mam !!! Spójrzmy kochani między innymi na tą rzeżbe , o innych sprawach nie wspominam , chyba też wszyscy widzą , jak wspomnę stawkę młodziezy psów z Katowic , to włos się na grzbiecie jeży.heeh!
Na głowie miałam na myśli , na grzbiecie włosów nie mam :lol: :evil_lol: :lol:

Wszyscy , ale to wszyscy na CRUFT'a. Bo inaczej bida będzie!

[QUOTE]Wspólny wypad połączony z imprezką nam nie zaszkodzi.[/QUOTE]
Ja już po skrzynkę piwa ide , niech się grzeje do następnego roku :lol:
a jeszcze w tak doborowym , rozrechotanym towarzystwie ;) - czemu nie ?
Myślę na d tym intensywnie!

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Wygrana suczka jest zapewne wzorcowo zbudowana , lecz " bull" to ja w niej w ogole nie widze. a pies zapewne również wzorcowo zbudowany - nie wiem jak z poruszaniem sie , bo z tego co zdążyłam zaobserwować oni zupełnie psa w ruchu nie oceniają ( nie wiem jak było na Cruft? - może Łukasz mógłby nas oświecić ?) - ale też jakoś nie zrobil na mnie wrażenia.[/QUOTE]

Witam

Sędzina oceniała bardzo dokładnie całego psa w statyce oraz w ruchu. Pies który wygrał, jest moim zdaniem jak najbardziej poprawnie zbudowany, rusza się w porządku - nie płynie w ringu ale też i nie ma problemu z poruszaniem się - jednak brakuje mu troszeczkę elegancji którą ja osobiście bardzo lubię w tej rasie. Wydaje mi się że było kilka innych ciekawych psów które prezentowały się lepiej od zwycięzcy i jest to nie tylko moje zdanie ale też osób z którymi rozmawiałem podczas wystawy jak i później. Co do zwyciężczyni rasy to bardzo ciekawa, elegancka suka która mieści się (oceniając optycznie) w ramach wzrostu i wagi określonych przez wzorzec, która mnie osobiście przypadła do gustu i (wg. mnie) słusznie wygrała porównanie z psem.

Sama wystawa bardzo fajna i na pewno warto się tam wybrac żeby zobaczyć wszystko na własne oczy. Natomiast pośród prezentowanych psów były i takie które mi się bardzo podobały jak i takie które na żywo mnie rozczarowały pomimo tego że byłem zachwycony oglądając je wcześniej na zdjęciach. Choćby tylko po to warto jechac do Birmingham i skonfrontować swoje wyobrażenie o angielskich psach z rzeczywistością.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

jak ja lubię sobie poczytać ... zawsze lubiłam
wydaje mi sie ze sam wypad na Cruftsa nie wystarczy bo jak widać każdy ma inny gust i fajnie byłoby mieć taką doświadczona osobę koło ucha, która opisze dlaczego ten tak, a ten nie i tu na forum w sposób "teoretyczny" sporo dowiedziałam się o suczce - widzicie dla mnie TOTALNEGO laika "estetycznie" jest za drobna ... ale w życiu laika nie odważyłabym sie komentować jej w jakiś inny sposób ...
ale na swoim podwórku o "ciemnych" ;) staffikach mogę nauczyć sie wiele, ale chciałabym sie też dowiedzieć coś o koloraskach (szczególnie tym zwycięskim) mimo, iż są słabsze w Waszych doświadczonych oczach (niektóre wady lub niedociągnięcia już widzę sama) ale fajnie byłoby powiedzie, pokazać coś więcej ... na "zielonym forum" była taka mądra dyskusja ale też czuje niedosyt ....
p.s dopisałm tylko ps
p.s w moje wypowiedzi nie ma:
a. żadnych podtekstów
b. złośliwości
c. ukrytych pragnień oprócz zgłębiania wiedzy

pozdrawiam gorąco

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
wydaje mi sie ze sam wypad na Cruftsa nie wystarczy bo jak widać każdy ma inny gust i fajnie byłoby mieć taką doświadczona osobę koło ucha, która opisze dlaczego ten tak, a ten nie
[/QUOTE]

Własnie chodzi o to żeby tego nie robić :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:, bo każdy mimo woli ciągnie w swoją stronę. Tu [B]wystarczy[/B] wyjść ponad to, co każdemu biega po domu, tylko że nie każdy to potrafi. Nie chodzi o to żeby stwierdzić, że na przykład nasze są lepsze, albo tamte są do kitu, bo i tu i tam są lepsze i gorsze, tylko o to, żeby zrobić analizę, a potem syntezę, a taka umiejętność nie każdemu jest dana.

Wady każdego psa wiekszość ludzi potrafi znaleźć, bo jest to najprostsza sprawa - rozłożyć psa na części, sztuka polega na znalezieniu wzorca wspólnego dla całego pogłowia. Nie mam pojęcia czy jest to w ogóle możliwe. Taka synteza by sie przydała:roll:

Link to comment
Share on other sites

No tak ale na początku drogi ważna jest pomoc wprawnego oka - ona kształtuje późniejsze odczucia juz subiektywnie nasze ale je trzeba na wiedzy oprzeć o to mi chodzi, a czy ktoś ma pojęcie estetyczne i oko wprawne to juz geny ;) ludzkie a nie każdy je ma ...
ja wogóle boje sie coś powiedzieć o psie jak nie widzę go w ruchu (+ temperament)mimo ze na focie dla mnie jest piękny i tu zaczyna sie problem ...
ale naprawdę dzięki paru osobom doświadczonym i ich odmiennym zdaniom jednak mającym wspólny mianownik piekny staffik (lub inna rasa) ("ciągnięciom" w swoje) można łyknąć sporą dawkę wiedzy, co sobie bardzo cenię!
i tu taka dygresja w Polsce ast nie może mieć więcej niz 80% a może być super reszta czy moze być tak np u staszka żółtego że tylko ten kolor żółty do kitu (z tego co dotąd czytałam nie czy praca hodowlana umiejętna na to by pozwoliła??) albo skoro sie aż tak różnią i nie uda sie tego zmienić może warto stworzyć osobna rasę ;) mam nadzieję ze w miarę to zrozumiale ujęłam ...
wiem dociekliwa jestem ale po śmierci Lil muszę ciągle czymś mózg zajmować jeszcze bardziej ... :shake:

Link to comment
Share on other sites

tak sobie czytam i czytam....i pewne rzeczy mnie niepokoja,,,jako tego młodego wilka...no moze wilczka jesli chodzi o hodowle ( a to tez za duzo na dzien dzisiajszy powiedziane;) )
Doswiadczenia jeszcze nie mam..ale robie wszytsko zeby zdobyc...ale do czego zmierzam:
Podstawa to trzeba szanowac na wzajem swoje typy...bo niestety jest tak że kazdy z nas hoduje lub bedzie hodował inny typ staffika jeden bedzie bardziej terrier drugi bull trzeci tzw. optymalny
I dlatego kazdy z tych trzech typów musi byc przyrównany do wzorca na własna modłę :razz: ja chce hodowac taki typ i on jest pasujacy do worca jako typ terrier...na przykład....
Ale niestety mentalnosc hodowców( niektórych) i to nie tylko staffików ale innych ras jest taka że " to co ja hoduje jest lepsze i bardziej wzorcowe od innych..." a to jak dla mnie totalna bzdura....
jste wiele psiaków które rozkładają sedziowskim okiem lub hodowlanym wzrokiem są super poprawne ...nie ma sie do czego przyczepic...ale jak kazdy z tych psów stoi obok siebie to wyglądają zupełnie inaczej...

no to taka mała dygresja do przemyslenia...:)

apropo kolorków...ja kocham kolorki...i kocham staffiki tzw pied i blue ...no za rudaskami hmmm powiedzmy sie nie wyznaje :p
i To nie jest tak że one sa gorsze ..one sa inne ...kolor zmienia im wyraz dlatego cięzko jest własciwie je oceniac i tym często bojkotowanym koloraskom cięzej jest zdobywac laury bo na białym wszystko widac a rude musi byc zylaste bo inaczej nie przejdzie....( to nie sa moje słowa)
Ale zaraz ...chwileczke ...przeciez to od nas hodowców wszystko zalezy...zróbmy wszytsko zeby wyhodowac nie białego w typie czarnego...tylko poprostu białego staffordshire bull terriera. i nie mówmy o fajny jak na białegoooo alebo fajny jak na rudego...
Sama tak mówiłam ale teraz przyrzekłam sobie że dosc...każdy powinien do czegos dązyc :) i o czyms marzyc:)
Wszyscy wiedza że mam w domu koloraska własnie....i wiele mozna sie nauczyc o kolorowym mając go na codzien i patrząc jak sie rozwija::) pare osów pytało mnie czy tego własnie chciałam....- tak ten typ mnie sie podoba ale cenie równiez inne typy jezeli pasuja do wzoraca i maja to cos :) to co przyciaga wzrok...
aaa wprawne oko zawsze sie przydaje obok i ja miałam od poczatku dwie wprawne pary oczu które hoduja zupełnie inne typy i może dlatego i ja nie ide przez ten swiat jak kon z klapami tylko patrze na to co ładne a nie na to czy jest terrier czy bull czy białe czy rude czy czarne...
z tego miejca dziekuję....

szanujmy sie na wzajem i czerpmy ze swych słów naukę a napewno hodowla staffików pójdzie do przodu a nie stanie sie ringiem do walk miedzy hodowcami i włascicielami naszych umiłowanych staffików..
Przepraszam ze tak sie rozpisałam..mam nadzieje ze udało mi sie przekazać to co czuje i chyle czoła wszystkim ambitnym, obiektywnym plastycznm hodowcom.;)
a co do Crufta to ja tez z miła checia sie tam wybieram aby popatrzec na te rózne drogi hodowli charakteryzujące kolebke staffordshire bull terriera
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Patka, po pierwsze nie ma czegos takiego, że jak rude to brzydkie. To nie o to chodzi zupełnie. Pierwszy rudy staffik jakiego widziałam był dla mnie tak mało staffikiem, ze do dziś nie mogę się przekonać, a nie był to byle jaki staffik, bo całkiem utytułowany. Ja na pewno nie będę robić rewolucji kolorowej, wolę czarne staffiki, połowa sukcesu zagwarantowana :eviltong: bez mojego wysiłku :lol: :lol: :lol:

Jest tak własnie moim zdaniem, że mało który hodowca chce sie poświęcić wyprowadzeniu kolorowych, nazywając je umownie, staffików, stąd jest ich mniej i sa wedlug mnie dużo bardziej zróżnicowane, a co za tym idzie mniej stabilne w hodowli. Czyli można mieć farta, ale trudno tego farta powielać.

Jeśli chodzi o ruch, to zgadzam się z Tobą, o psie można powiedzieć praktycznie wszystko własnie w ruchu, ale to nie jest taki sobie zwykły ruch jak się niektórym wydaje. To nie ma nic wspólnego z ruchem takim jak na przykład u owczarka. Dlatego ja potrafie wybaczyć psu, że ma zbieżny tył lub przód pod warunkiem że ma ruch wzorcowy, nie to nie sprzeczność moim zdaniem, ja lubie widzieć jak u staffika tył napędza przód. Kurcze, zabijcie mnie, nie widziałam tak poruszającego się rudego psa, jak potrafia poruszac sie czarne. Nie cierpię automatów :lol: :lol: :lol:, które sprawiają wrażenie wyćwiczonych na bieżni. Żywy pies nie porusza sie idealnie. Tu ma być widać w ruchu siłę psa. A widać ja tylko na luźnej ringówce, według mnie. Swoją drogą gdy oglądałm te filmiki z crufta, to stwierdziłam, że pokazywać psa w ruchu to tam mało kto umie :evil_lol: , ale to moje subiektywne zdanie.

Poza tym Justyna, jak zwykle napisała, to co ja chciałam :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: , nie bawię się tak:eviltong:

Każdy ekspert jest siłą rzeczy subiektywny.
Pan X będzie opowiadał, że staffik ma wyglądać tak, pani Y, że tak, sędzia X posędziuje tak ,sędzina Y posędziuje inaczej, a psy te same.
Więc jeżeli słuchac kogoś bardziej doświadczonego, to najlepiej z włączonym filtrem :lol: , trzeba umieć przefiltrować wiadomości.


Jedyne co bym chciała, to po prostu zobaczyć jak one wyglądają, śmieszne, nie interesuje mnie obejrzenie konkretnego psa, chcę zobaczyć je wszystkie, najlepiej na raz. Wtedy może czegoś sie dowiem :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

tak, ale odnoszę wrażenie ze dla niektórych miłośników "czarnych" kolorowe, a tym bardziej rude uchodzą, że tak to ujmę, za mniej atrakcyjne ... i chciałabym poznac kryteria tej mniejszej atrakcyjności właśnie jak Carbonara napisała bez porównań do czarnych czy jest to możliwe? i pisałam o troszkę innej rzeczy nie w kwestiach urody chyba sie mieszczącej ... bo to rzecz subiektywna jak i stanowisko odnośnie pracy hodowlanej i kryteriów bardziej terier lub bardziej bull danego hodowcy ...
chyba zgadzam sie ze stanowiskiem Carbonary (chylę czoła przed mądra dla mnie trafną wypowiedzą)
A zawsze włączam filtr :cool3:
I masz wielką racje takie porównania - właśnie gdzie można zobaczyć przekrój kolorów i typów staffików niezależnie od maści jest najlepszym rozwiązaniem i każdemu życzę takiej możliwości ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patka']tak, ale odnoszę wrażenie ze dla niektórych miłośników "czarnych" kolorowe, a tym bardziej rude uchodzą, że tak to ujmę, za mniej atrakcyjne ... i chciałabym poznac kryteria tej mniejszej atrakcyjności właśnie jak Carbonara napisała bez porównań do czarnych czy jest to możliwe?[/quote]

Dla mnie na pewno za takie uchodzą, ale ja całym światem nie jestem :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
Nie potrafię nie porównywać ich do czarnych.

Jedyne co moge napisać, to, że rudych nie widzę :lol: :lol: :lol: , chyba do okulisty muszę iść, a białe coraz częściej tak, i to pewnie dlatego, że Justyna ciągle każe mi coś oglądać :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: Być może to kwestia zwykłego opatrzenia, nie wiem :roll:

Nie mają według mnie takiego wyrazu jak czarne, wygladają ciapowato i gruboskórnie, są nieelegankie. A ja, jak wiadomo kocham się w elegancji w tej rasie :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Może jakiś obrońca kolorasów się wypowie i Ci pomoże :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Tomo "wspomnę stawkę młodziezy psów z Katowic..." wiem, ze to nie ten temat, ale prosiłabym o szczegoly - zawsze chcialam poznac opinie (obiektywne) o swoich psach - w kilku slowach, bardzo prosze. I aby nikt Cie nie podjudzal :) - to nie jakis atak :) :) , ale wykorzystanie permanentnie Twojej wypowiedzi :)
Pozdrawiam
Kasia

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Dlatego ja potrafie wybaczyć psu, [B]że ma zbieżny tył lub przód[/B] pod warunkiem że ma ruch wzorcowy, nie to nie sprzeczność moim zdaniem, ja lubie widzieć jak u staffika tył napędza przód.[/QUOTE]

- hmmm ,a wg.mnie to wyklucza własnie tą wspomniana wzorcowośc ruchową :roll: .. i jakos nie bardzo widze ..jak tył napedza przód ..podczas gdy .. staffikowi " plączą " sie kończyny w tym,ze ruchu ...

[QUOTE]Tu ma być widać w ruchu siłę psa.[/QUOTE]

- podobnie jak mnie zatraca sie gdzies siła..jak pies sie "plącze" ..
Ja porównuje sobie czesto gęsto Staffika do ludzkiego kulturysty (z prawdziwego zdarzenia ma sie rozumieć :cool3:) .. i na pewno nie zwróce uwagi na ..wyrzeżbionego na maxa meżczyzne .. który idac potyka sie cały czas.. stawia nierówno nogi..sprawia wrazenie "zalanego" .. Siłe widze wtedy .. jak patrze na istotę , elegancką ..,a nawet odwaze sie uzyć słowa SZLACHETNA .. ,harmonijna i równolegle poruszajaca sie .. ładnie osuszona ,ale bez przesadyzmu.. ;) .. z taka pewnoscia siebie .. ..
Czyli jak widac ..każdy ma tam jakies swoje "zboczenia" .. :evil_lol::evil_lol:

Mnie tez bardzo cięzko jest przekonac sie do rudego koloru na SBT ( zawsze powtarzam,jak Staffik to czarny ..jak rudy to Am'staff ) .. juz przetrawiłam biało-czarne , pomału przekonuje sie do białych,ale np.tylko z kolorowymi binoklami itp...ale rudy..hmmm ..no jakos.. takie bardzo mało eleganckie mi sie wydaja.. ... bez tej wspomnianej harmoni ..moim zdaniem.. moze sie mylę..,ale to takie moje obserwacje..
Aczkolwiek mam dwa wyjatki....niestety tylko z fotek ,ale mogę powiedziec,ze to faworyci moi .. ..:multi:

Link to comment
Share on other sites

no to może ja wkleje zdjęcia psiaków w róznych kolorach i róznych typach.
Moim zdaniem granice miedzy kazdym typem sa bardzo płynne i fizycznie jak i pod wzgędem subiektywnej oceny kazdego z nas:)
biały piesek terrier type, optymal, i bully ( dodałabym że biały dodaje optycznie masy)
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img475.imageshack.us/img475/5710/biayterriertypeyw6.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img252.imageshack.us/img252/1733/crossgunsbiayoptymaslbipw8.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img252.imageshack.us/img252/9026/bullytypebiayjq0.jpg[/IMG][/URL]


Rudy- terrier, optymal i bully
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img65.imageshack.us/img65/646/terriertyperudypk3.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img373.imageshack.us/img373/8254/optymalnyrudyhw6.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img267.imageshack.us/img267/4597/bullytyperudyhd2.jpg[/IMG][/URL]



czarny terrier, optymal i bully
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img267.imageshack.us/img267/6421/tettiettypeczarnysy2.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img267.imageshack.us/img267/376/optymaltypeczarnyhu8.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img373.imageshack.us/img373/9752/ciemnybullytypeia2.jpg[/IMG][/URL]

Dla każdego z nas kazdy typ bedzie nieco bardziej szedł w jedna lub w druga strone i co jeszcze wazne pieski pozakane powyżej sa róznej płci co także ma znaczenie...:)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Hi, hi, hi Kasiu, ty jak zwykle znajdziesz wyjątki:) Ja tez ostatnio widziałam rudego staffika, ktory mi sie podobał, oczywiscie nie pamietam gdzie. Więc w mojej wypowiedzi nie chodzi jak zwykle o te wyjątki, tylko o moje ciągłe generalizowanie. Lubię generalizowwac.

Jeszcze bardziej ucieszyła mi sie micha na Twoje porównanie z kulturystą. Ja wczoraj miałam w głowie identyczne, ale jednak troche inne. Nie każdemu facetowi z krzywymi nogami plączą się nogi, tak na marginesie, i to znowu z Twojej strony skrajność w postaci plączących się nóg. Mnie chodziło raczej o takie porównanie:

Wyobraź sobie atletę, kulturystę, który porusza się jak baletnica z baletu klasycznego. To dość debilny widok :lol: :lol: :lol: i to miałam na myśli pisząć o automatach, które płyną po ringu - a co to krótkowłose charty afgańskie? :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: Musi być w ruchu energia i ruszające się mięsko, nawet jak łydki trochę lecą do środka :evil_lol:

No i skoro wszysscy wstawiają fotki kolorasków, to ja gorsza nie będę, oto kolorowy staffi mojej własnej hodowli:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img65.imageshack.us/img65/9712/bialasel1.jpg[/IMG][/URL]
to się nazywa chyba bunt na Bounty :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Co do zbierzności , to bywa ona u stafiora bardzo zróżnicowana , myślę że port erin nie miała na myśli plączącego się zadu ... bo to już w ogole odpada. Ja myśle teraz o lekko do środka stawianym śródstopiu od stawu skokowego (tzw lekko zbierznego tyłu) - które to w rzadnym stopniu nie przeszkadza psu we wspaniałym , dynamicznym ruchu . I nie jestem jeszcze do końca przekonana na ten temat , ponieważ moje obserwacje nie były jeszcze na tyle dogłębne , zeby to ocenic do końca , ale wtedy -wydaje mi się- że właśnie widać najbardziej jak tył napędza przód. Psy potrafią tak zapierdzielać że hej!
Może sie mylę , lecz z moich obserwacji wynika że ma go z 80% stafików. I kiedyś bardzo zwracałam uwage na właśnie tą przypadłość , a teraz przyzwyczaiłam się i WCALE! Patrzę tylko na motorykę ruchu !
Ja tą lekką zbierzność widzę w taki śmieszny sposób : stafik z lekko do środka stawianym tyłem to jak TIR bez ładunku , natomiast gdy zaczyna ciągnąć , lub moje czasami noszą szelki z obciążeniem , to ten tył rozchodzi się - "siadają resory "- siadają stawy skokowe - jak te u załadowanego TIRA . Oczywiście nie mówię , że równoległy nie jest doskonały , jest , ale ten o którym ja mówię w niczym nie przeszka :shake:

hehehe!!! :evil_lol: jak ja coś wymyślę ;)

Carbonara mnie by pasował typ "optymalny" z osuszeniem "terrier" :lol: - tak ,bez przesadyzmu może , ale takie było moje marzenie , dosyć miałam "tłuczków" i usilnego robienia z nich "żyłek " - bez kompletnie żadnego rezultatu - teraz mam żyłki i sprężyki , czy sie to komu podoba , czy nie , ja właśnie tak wyobrażam sobie tego psa!
Wiesz co i z Twoimi przykładami zdjęć to nie do końca się zgodzę , bo ja widzę coś innego - i właśnie tak to jest , każdy widzi coś innego - każdy sędzia widzi inaczej - no i można tak właśnie biadolić i biadolić , a każdy widzi coś innego. :evil_lol: ale przykłady też jest bardzo trudno wybrać - no zrozumiałe.

wera 99 - oczywiście że , nie miałam na myśli całej stawki psów , lecz zdecydowaną większość , już nie mówię o wyborze ZW.Mł - i nie myśl że sie tłumaczę , ale wiedziałam że właściciele minimum 2 psów z tej stawki mogą się do mnie odezwać ;) niezłego mam czuja :eviltong: . O Twoim psie powiedziałam tylko 1 zdanie na wystawie ( i myślę że to była prawda) i zostałam postawiona do pionu , więc wolę więcej nic nie mówić. :lol:
Też bym chciała żeby ktoś coś powiedział o moich psach - ale jakoś dziwnie nikt nic nie mówi - do mnie oczywiście - bo poza moimi plecami to mnie " czka " od rana do wieczora .
bez żadnych urazów itd......

a no tak se :lol: tylko myślę.

Link to comment
Share on other sites

[quote] Wyobraź sobie atletę, kulturystę, który porusza się jak baletnica z baletu klasycznego.[/quote]- nio tak wygladał Halk Hogan w filmie "NIAŃKA" ... nawet miał ten strój na sobie , róziowy.. z reszta.. :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ja Ciebie bardzo dobrze rozumiem..o co biega.. :cool3: ale ja mimo wszystko cenie sobie u Staffika równoległe prowadzenie kończyn ..dlatego ..zatraca mi sie wzorcowosc ruchowa ..jak łapcie sie plataja ..[B] ;) [/B]nawet u najlepszego kulturysty :evil_lol::evil_lol:

Wsadzone przez Justynkę prównanie :

- no nie wiem,ale w czarnych i białych WIDZĘ wyraznie TYPY ..no - zabijcie mnie w rudych.. te typy jakby sie zatracały ..ten optymalny..ma głowe buldozego..a terrier :roll: ..wyglada calkiem tak samo jak optymalny.. :p ..
[IMG]http://img357.imageshack.us/img357/6036/paulmathews1me2.jpg[/IMG]
- wydaje mi sie,ze ten bardziej terrier,ale czort by sie wyznał..w koncu z fotek to taka "psia robota" :evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Normalnie ja te rude z fotek Justyny ponazywałabym inaczej, one się rzeczywiście nie łapią na ten podział. Ten pierwszy jest dla mnie optimal, ten drugi bull, a ten trzeci nie powiem, bo znowu ktoś powie, że nie wychowana jestem:eviltong:

a ten cruftowy, mógłby nie byc pomarszczony taki, to może by lepiej wyglądał.
Wrzucę fotkę psa, który mi sie podoba, znalazłam go, znalazłam :eviltong:

Najpierw ukradzione z avatarka, bo tu uważam ma bezbłędny wyraz

[U][URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img341.imageshack.us/img341/588/av569bj2.jpg[/IMG][/URL][/U]

no i cały
[COLOR=black][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Arnhem Ready To Rumble[/FONT] JW[/COLOR]

[COLOR=black][URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img162.imageshack.us/img162/7475/readytorumble1hz6.jpg[/IMG][/URL][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

"O Twoim psie powiedziałam tylko 1 zdanie na wystawie ( i myślę że to była prawda) i zostałam postawiona do pionu , więc wolę więcej nic nie mówić. :lol: "
:lol::lol::lol::lol:
na szczescie nie przeze mnie :lol::lol::lol:
POzdrawiam i do kolejnego milego :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...