Jump to content
Dogomania

POMOCY!!! Neurolog poszukiwany -Łódź


Donna96

Recommended Posts

Witam wszystkich, na forum jestem od niedawna, jest to mój pierwszy post.
Mam od wczoraj poważny problem z psem. Krótko, pies ma obecnie 3 miesiące, od wczoraj zauważyłam drżenie i sztywność kończyn tylnych, sztywną szyję, kłopoty z połykaniem.Decyzja- wizyta u weta. Lekarz, niestety nie miał dobrych wiadomości, pies ma obrzęk mózgu, prawdopodobnie na skutek urazu. Fakt, w domu jest również mastiff, mógł go uderzyć podczas zabawy, Nemo-tak mam na imię szczeniak- jest psem bardzo żywiołowym, niejednokrotnie podczas schodzenia ze schodów spadał z nich, jest jeszcze nieporadny...
Nie wiem co o tym myśleć, wet, który na chwilę obecną leczy małego, daje nikłe szanse na wyzdrowienie. Pies dostaje leki przeciwobrzękowe, przeciwgorączkowe i kroplówki odżywiające. Co dalej robić? Dzisiaj już nie chodzi, leży, ale nadal jest świadomy co się wokól niego dzieje- merda ogonem.

Pytanie do Was, czy znacie jakiegoś neurologa w Łodzi, który mógłby Go skonsultować?
Błagam , pomóżcie, nie wiem co robić....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pies był rodziców, to oni jeżdzili do weta, wiem, że konsultowało go czterech wetów w dwóch lecznicach, rozpoznanie było takie samo, więcej szczegółów nie znam. Nadmienię tylko, że pies był adoptowany z miejsca w którym jest dużo koni, a w takim środowisku łatwo o zakażenie, to także potwierdzili lekarze. Miał typowe objawy kliniczne, wkazujące właśnie na tężec. Pies był już zakażony kiedy do nas trafił, miał dziwnie zmniejszone jedno oczko, z czasem zachodziło więcej zmian neurologicznych.

Dodam, ze jego miotowy brat również nie żyje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...