Jump to content
Dogomania

ile je duży/ młody pies?


papuch

Recommended Posts

WItajcie, może to głupie pytanie ale mam psa od 2 tyg i nie wiem czy go nie przekarmiam lub niedokarmniam ;-( Nie mam doświadczenia w tej materii. Pies wygląda jak skundlony golden ale jest lekki bo był ewidentnie głodzony lub jadła co sama sobie znalazła. Teraz daję jej jeść 2 razy dziennie i czasem sunia na drugi posiłek rzuca się jakby nie pamiętała że jadła już jeden, a czasami wybiera większe kości i zakopuje na potem...
Gotuję jej bo na razie sucha karma to widać dla niej nowość i cienko jej wchodzi. WYczytałam że ma być po 1/3 mięsa, warzyw i węglowodanów i tak staram się to rozdzielać ale jak z ilością? Na razie miarką jest litrowy pojemnik po lodach czyli dostaje około 2 litrów jedzenia dziennie. Dodam że sunia jest młoda około 10 miesięcy - z oględzin weta.

Link to comment
Share on other sites

czyli jest takim psim"podlotkiem"wzrost powinna zakończyć ok 15 miesiąca życia.to że rzuca się na żarcie jest spowodowane brakiem pokarmu który"pamięta"(jest mało żarcia lub jadła np raz na jakiś czas-to musimy się nachapać teraz ile wlezie bo nie wiadomo kiexdy znów będzie stołówka).może spróbuj jej podawać małe porcje ale często stopniowo schodząc do 2-3 posiłków dziennie,żeby "wiedziała"że żarcia jej nie zabraknie.ile dawać?zależy czym karmisz.suchą karmę najłatwiej dawkować-patrz tabelka na opakowaniu.jeśli karmisz psa zagłodzonego lub z niedoborami(a wydaje mi się że w jej przypadku tak może być)pamiętaj o witaminach i minerałach(ale myślę o takich dla psów nie ludzi).albo chociaż przynajmniej dore,łatwo przyswajalne wapno dla psów

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...