Jump to content
Dogomania

Strzyżenie shih tzu i o włosie


Nova96

Recommended Posts

Witam jestem nową użytkowniczką tego forum :D

Mam roczną sunie shih tzu

Mam zamiar kupić jakąś maszynkę do obcinania włosków może macie jakieś sprawdzone, dobre maszynki?
cena 100-200zł
żeby była dobra ;o

i jeszcze jedno pytanko co do włosków

to tak moja sunia ma na brzuszku i łapkach białe włosy a tak to złote ;p

do rzeczy:
na grzbiecie ma taki jakby sztywny placek takich ciemnych włosów
można nawet powiedzieć że czarne
i mniej więcej tak przy łopatkach tam gdzie się stosuje frontline
ma takie sztywne ciemne włosy i przy ogonie
a na całym ciele ma takie mięciutkie
i nie wiem może jak ją ostrzygę na łyso to urosną jakieś ładne włoski (znaczy na krótko) ;p
i daje jej gotowane jajko na poprawę włosa mniej więcej co tydzień chyba że zapomne i jeszcze jeden fakt:
miała problemy ze skórą więc może to też od tego>? a mianowicie drapała się i to bardzo uporczywie i tylko słyszałam stukającą łape ciągle w ruchu o panele i przez te drapanie występowały u niej krostki które zamieniły się w strupki a jak poszłam do weta dał zastrzyk na świąd i to ustępowało tak na tydzień ale teraz już nie ma plamek ale czasem się drapie i w piątek też dał ten zastrzyk


Z góry dzięki :) Sory że taki długi temat :(

Link to comment
Share on other sites

i jeszcze myję ją szarym mydłem zmieniłam z takiego beznadziejnego szamponu i myśle że to wszystko przez ten szampon
dlatego jestem zdecydowana aby na lato ją obciąć na krótko tylko pytanie o maszynkę :)

Link to comment
Share on other sites

Witaj)
szarym mydłem myć szicaka ZGROZA!!! (kup bardzo dobry szampon+odżywke dla psów długowłosych) bo nic nie pomoże ogolenie psa!!!
zapraszam na forum szicakowe(adres na pw) tam dowiesz się dużo o pielęgnacji i nie tylko

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...