Jump to content
Dogomania

Polskie Labradory z lini pracowitej (nie show)


Balou1305

Recommended Posts

raczej nie ma w Polsce hodowli labradorow z linii uzytkowej,ogolnie na calym swiecie jest ich coraz mniej.dlaczego?????niestety panuje "moda"na takie psy jakie sa doceniane na wystawach.a labek uzytkowy to na pewno nie spodoba sie sedziom.czechy,szwecja najblizsze hodowle jesli chcesz sprowadzic psa

Link to comment
Share on other sites

w hodowli Sodalis :)
Pani Justyna bardziej patrzy na użytkowość niż na show :)
nawet teraz ma szczenięta po Etoli Sodalis (Dyplom I stopnia z Konkursu Retrieverów klasy A
Zwyciężczyni Prób Pracy Retrieverów) i Martinie ( Dyplom II stopnia z Konkursu Tropowców) moim zdaniem godna polecenia hodowla :)

Edited by Gosia i Fado
Link to comment
Share on other sites

grebol z tego co ja się orientuję to labradory są to psy użytkowe (pracowite , nie wiem skąd to określenie , wcześniej się z nim nie spotkałam ) chyba że chodziło o termin prób pracy ( myśliwskie ) , a w hodowli Sodalis bardziej jest zwracana uwaga na użytkowość niż na show :)
Jeszcze można dowiedzieć się u Kociokwik bo Państwo Osuch są członkami PZŁ więc może mają jakiegoś szczeniaka z predyspozycjami do myślistwa :)

Link to comment
Share on other sites

Gosiu oczywiscie,ze labrador to pies uzytkowy(przynajmniej pierwotnie).w zaden sposob nie neguje tego(niestety robi to wielu wlascicieli).zainteresowanej chodzilo pewnie o psy pracujace a nie pracowite.ja piszac o psach linii uzytkowej myslalem o psach z pewnymi cechami zewnetrznymi(glowa i tulow),a takich psow naprawde jest malo.w moim przekonaniu obecnie pies uzytkowy to pies pracujacy(kazda postac pracy od dogoterapii az po polowania).typowy "uzytek"to pies,ktory nie mialby szans na wystawie,takie psy sa dosc popularne w Anglii,w Czechach,Skandynawii.osobiscie "uzytka"widzialem raz(a byc moze tak mi sie tylko wydawalo,za malo sie na tym znam),podczas mojej emigracji w Irlandii Polnocnej.dosc ciekawa polemika na ten temat odbywala sie pewien czas temu na [URL="http://www.labteam.pl"]www.labteam.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

grebol do póki sama zainteresowana nie określi się sama o jaki typ psa jej chodzi , to nie ma co polecać :cool3:
Na info Sodalis kiedyś sama pisała , że niestety na wystawę musi porządnie podkarmiać aby coś mogły zdziałać :roll:
takiego psa w typie użytkowym sama mam w domu :lol: na com. jest jego galeria więc możesz zobaczyć :lol:
A jak dla mnie pies użytkowy to pies pracujący w pierwotnej postaci , czyli w myślistwie :D

Link to comment
Share on other sites

ostatnio na forum labradorretriever.com.pl pojawil sie szczeniak z linii uzytkowej.ten wyglad....nie mozna go z innymi psiakami pomylic.jak dla mnie jest piekny,typ sportowca-jak ja to mowie:)).dziekuje za wymiane pogladow,zawsze fajnie podyskutowac. A Zainteresowana faktycznie powinna sie okreslic o jakiego psa Jej chodzi,wtedy bysmy cos uzgodnili:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...