Jump to content
Dogomania

Niewydolność jelit.


awaria

Recommended Posts

Potrzebuję pomocy.
Od zawsze mam problem z wagą Barona (biały bokser, 25 kwietnia kończy 2 lata)
Od dłuższego czasu stoi w miejscu, w okolicach 31-32 kg (przy wzroście 65/66 cm...) i ani drgnie.
Baron został przebadany wzdłuż i wszerz, ma zdrową trzustkę, wątrobę, hormonalnie też wszystko w porządku. Problemem są jelita. Nie ma stanu zapalnego, generalnie są "zdrowe" - tylko niewydolne.
Jedyną szansą na chociaż minimalny wzrost wagi jest znalezienie karmy (lub diety), która będzie dla niego jak najbardziej przyswajalna. I tutaj mi się niestety kończą pomysły.
Aktualnie jest na karmach Intestinal (eukanuba, RC) i one sprawdzają się w miarę nieźle. Zamiast 8 kup dziennie mamy 4-5, czasami 3 (wtedy świętujemy ).
Surowe odpada, po gotowanym pojawiają się problemy z sikaniem (popuszcza podczas snu). A suche zmęczyliśmy już chyba wszystkie...
Może znacie kogoś, kto miał takiego nadwrażliwca, może sami mieliście takie problemy ze swoimi psiakami. Potrzebuję czegokolwiek, co mogłoby mnie natchnąć ;)
Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Robactwo badane i z kału i z krwi. A co do SIBO, to był na to leczony jak był szczenięciem (zaraz po przywiezieniu z kenelu miał biegunkę ze śluzem i krwią)... Ogólnie długa i zamotana historia, całość leczenia trwała kilka tygodni, różne diagnozy, różne antybiotyki. Prawdopodobnie to nieudolne leczenie doprowadziło jego jelita do stanu w jakim są aktualnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...