Jump to content
Dogomania

Zmiana Royal Canina na ... ?


tomohozo

Recommended Posts

Mój 6 miesięczny cocker spaniel dzielnie przez 3 miesiące jadł karmę Royal Canin Medium Junior, niestety od tygodnia nawet jej nie rusza jeśli mu nie wymieszam jej z jogurtem, jajkiem, czy innymi rzeczami, dodatkowo słyszałem, że Royal Canin jak na swoją cenę to nie ma rewelacyjnego składu i można znaleźć dużo lepsze karmy. Skontaktowałem się z weterynarzem i polecił mi kilka karm. Niestety nie potrafię się zdecydować na którąś z nich.

Bardzo prosiłbym Was o pomoc w wyborze JEDNEJ karmy i krótkie podsumowanie, dlaczego, stosunek jakości do ceny jest dla mnie bardzo ważny.

Polecane karmy:
1) JOSERA KIDS JUNIOR
2) EUKANUBA PUPPY MEDIUM BREED
3) Arden Grange Adult Chicken
4) HILL'S Puppy Medium Chicken
5) PURINA PRO PLAN PUPPY DIGESTION
6) BRIT Premium Junior (tania karma jak na swój skład)
7) ACANA PUPPY JUNIOR

Lub jakieś inne propozycje karm w tych cenach co powyższe?

Bardzo serdecznie prosiłbym Was o pomoc, dodatkowo dostanę gdzieś próbki tych karm żebym mógł sprawdzić czy mój pies będzie ją wcinał? Bo kupno od razu 3kg za powiedzmy +60zł gdy pies nie będzie chciał jeść tej karmy uważam za bezsensowne... Może ktoś z Was używa tej karmy i mógłby mi pomóc i wysłać próbkę?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Sama jakiś czas temu zmieniłam swojemu psu Royala na Acanę wobec tego wiadomo co polecam ;)

Przynajmniej u nas od przejścia na Acanę z RC skończyły się bąki , nieprzyjemny smrodek z pyska i poprawiła się kondycja skóry-zero łupieżu.

Link to comment
Share on other sites

mój owczarek 3,5 msc, je brit care puppy lamb and rice, i wszytsko ok, sierść ładna, kupki też, nie ma bąków jak po poprzedniej karmie, która jadł w hodowli, chetnie ja jada.
mój je dla ras duzych i olbrzymich.
dla twojego cokerka to ta: [URL="http://www.krakvet.pl/brit-care-puppy-lamb-rice-p-11175.html"]http://www.krakvet.pl/brit-care-puppy-lamb-rice-p-11175.html[/URL]

moge ci wysłac probke.
dodatkowy plus to dobry sklad i cena.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tomohozo']Czy ta karma ma lepszy skład w porównaniu do Royal Canina?[/QUOTE]

hmmm, nie jestem znawcą, ale wg mnie RC jest przereklamowany, ale to moje zdanie.
to jest skład RC
[QUOTE]Składniki
SKŁAD: odwodnione białko drobiowe, tłuszcze zwierzęce, kukurydza, suszone białka wieprzowe *, pszenica, pulpa buraczana, mąka pszenna, ryż, mąka kukurydziana, hydrolizowane białka zwierzęce, izolowane białka roślinne LIP *, gluten kukurydziany, olej rybny, drożdże, olej sojowy, minerały , frukto-oligo-sacharydy, hydrolizowane drożdże (źródło manno-oligo-sacharydów), wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny). DODATKI (na kg): dodatki dietetyczne: Witamina A: 11800 jm, witamina D3: 1000 IU, E1 (żelazo): 46 mg, E2 (Jod): 3,6 mg, E4 (Miedź): 8 mg, E5 (Mangan): 60 mg, E6 (cynk): 199 mg, E8 (selen): 0,08 mg - Konserwanty - przeciwutleniacze. ANALITYCZNE składniki: Białko: 32% - Zawartość tłuszczu: 20% - popiół: 6,4% - włókno surowe: 1,7% - za kg: Wapń: 11,5 g - Fosfor: 9,1 g - Manno-oligo-sacharydy: 0,5 g - Fructo- oligo-sacharydy: 3,4 g. * LIP: białka wyselekcjonowane pod kątem bardzo wysokiej przyswajalności.[/QUOTE]

a tu brit

[QUOTE]Skład:
Jagnięca mączka mięsna, zmielony ryż, tłuszcz drobiowy (konserwowany tokoferolem), olej z łososia, naturalne aromaty, otręby ryżowe, suszona pulpa buraczana, drożdże browarniane, suszone jaja, ekstrakt z Jukki Schidigera, suszone jabłka, minerały, chlorowodorek glukozaminy, siarczan chondroityny, DL-metionina, L-lizyna, mannano-oligosacharydy, fructo-oligosacharydy, pięciowodny siarczan miedzi, niacyna, pantotenian wapnia, kwas foliowy, chlorek choliny, biotyna, witamina A, witamina D3, witamina E.[/QUOTE]

jest teraz jeszcze nowy brit premium, ma zawartość ok 40% mięsa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='justysiek']hmmm, nie jestem znawcą, ale wg mnie RC jest przereklamowany, ale to moje zdanie.
to jest skład RC


a tu brit



jest teraz jeszcze nowy brit premium, ma zawartość ok 40% mięsa.[/QUOTE]

Hm, musiałby jakiś specjalista się wypowiedzieć, bo nie wiem dlaczego w składzie nie podają ilości % zawartości mięsa..

Tylko czemu brit care jest dużo droższy od brit'a premium? Skoro Brit Premium ma lepszy skład?

[quote]

Skład
Kurczak (45%), ryż, kukurydza, tłuszcz z kurczaka (konserwowany tokoferolami), olej z łososia, drożdże browarniane, naturalny aromat, suszone jabłka, minerały, wyciągi z ziół i owoców (300 mg/kg), mannooligosacharydy (150 mg/kg), fruktooligosacharydy (100 mg/kg), wyciąg z juki Schidigera (80 mg/kg), miedź organiczna, cynk organiczny, selen organiczny.

Zawartość odżywcza na 1 kg
Białko surowe 30 %
Tłuszcz surowy 21 %
Wilgotność 10 %
Popiół surowy 6,5 %
Włókno surowe 2 %
Wapń 1,5 %
Fosfor 1,1 %
Witamina A 20000 j.m.
Witamina D3 1900 j.m.
Witamina E 600 mg
[/quote]

Link to comment
Share on other sites

na moje rozumowanie, to skład jest bardzo podobny, a premium to nowość i chyba stąd taka cena.
ja dawałam mojemu purine, ale jak dla mnie to nie jest dobra karma, siersc byla matowa, kupki nie bardzo, a na bricie care z jagniecina i ryzem jest ok, ja sprobuje z tym premium i zobaczymy co bedzie.

Link to comment
Share on other sites

Zasadnicza różnica jest taka że Brit Care nie zawiera pszenicy, kukurydzy i innych zbóż. Czyli teoretycznie uczulić nie powinien. Jednak mój pies, który okazał był się wrażliwym na zboża miał nieciekawą reakcję, po rzekomo antyalergicznym Bricie Care - wymioty, biegunka. I to nie tylko u mojego psa nastąpiła taka reakcja. Ale oczywiście nie u każdego tak być musi, bo nie jednego znam co karmi Britem Care i psiak ma się świetnie.
Teraz karmię TOTWem i jest cudownie - żadnego drapania, żadnych wymiotów, kupy super.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie zdecydowałem się na Taste of the wild. Worki są dla mnie idealne 6,8kg, nie muszę kupować mniejszych, oraz od razu 15kg. Tylko zastanawiam się który smak będzie najlepszy dla mojego wybrednego psiaka. Zauważyłem, że Taste of The Wild jest tańszy od Royal Canina w zooplus.pl a skład ma dużo dużo lepszy, czyż nie jest tak? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie, o wiele wiele lepszy i o wiele wiele tańszy :) Ja kupiłam póki co 3 worki 2,27kg aby sprawdzić który smak będzie najsmaczniejszy dla psa :) Skończyliśmy jagnięcinę, w trakcie próbujemy jednocześnie łososia i ptactwo. Póki co ryba wypadła najgorzej pod względem smakowitości jak dla mojego psa, który wsuwa dosłownie wszystko :) Ptactwa jadł bardzo mało ale też ze smakiem :) Jagnięcina w całości poszła pysznie, więc chyba to mu najbardziej smakuje :)
Tu wątek o TOTWie - [url]http://www.dogomania.pl/threads/175611-Taste-of-the-wild[/url] .

My jesteśmy po wielu karmach i po tej jest na prawdę super :) Minus to dostępność, bo ostatnimi czasy coś się psuje :) Ja zamawiam na światkarm, bo tam mimo, że za worek aż 49zł, to wysyłka za darmo od 50zł :) Jednak następny worek zamówimy już 6,8kg bo się najbardziej opłaca i pewnie to będzie jagnięcina :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...