Jump to content
Dogomania

Gdy jestem sam w domu...


Ewelinaaa

Recommended Posts

[B]Witam serdecznie [/B]:)
Od pewnego czasu jestem domem tymczasowym dla psów które potrzebują pomocy.
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/223329-Oferuj%C4%99-BEZPLATNY-DT-opolskie-zaj%C4%99te"]http://www.dogomania.pl/threads/223329-Oferuj%C4%99-BEZPLATNY-DT-opolskie-zaj%C4%99te[/URL]

Mam pewien problem i nie potrafię sobie z nim w żaden sposób poradzić .
Jestem studentką, wiadomo, że po parę godzin każdego dnia nie ma mnie w domu.
Przewinęło sie przez moje mieszkanie kilka psów, które po pozostawieniu ich samych w domu, niestety nie chciały spokojnie leżeć i czekać na mój powrót. Non stop wyły lub szczekały. Dlaczego?Nie wiem...
Każdemu oddawałam całe swoje serce, karmiłam, rozpieszczałam, przytulałam, spacerowałam.
Teraz mam 3 miesieczną suczkę [B]Lolę [/B] w ramach DT [URL]http://www.dogomania.pl/threads/224380-Trzy-miesi%C4%99czna-suczka-LOLA-do-adopcji[/URL].
Nie zostaje sama w domu, ponieważ mam drugą suczkę 7miesieczną jamniczkę.
Myślałam ,ze towarzystwo drugiego psa jakoś temu zaradzi. Jednak się myliłam...
Jak temu zaradzić, co zrobić, żeby psa pozbawić lęku separacyjnego?
Czy jest na to jakiś sprawdzony sposób? Co wy robicie, gdy wasz pies zostaje sam i wyje?

Edited by Ewelinaaa
Link to comment
Share on other sites

Musisz nauczyć psa zostawania w domu podczas Twojej nieobecności. Początkowo wychodź z pokoju na kilka minut, ale tak, żeby suczka nie wyła/ szczekała. Wydłużaj ten czas, a za każde pożądane zachowanie (ciszę)- nagradzaj. W pokoju możesz zostawić włączone radio/ telewizor, żeby nie czuła się samotna. Ponad to zawsze przed wyjściem zmęcz psisko i zostaw jej coś do zabawy (szarpak, gryzak) lub kong. I jeszcze jedno- nigdy przed wyjściem nie żegnaj się z psem!;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Tylko, że nie zawsze jest możliwość zmęczenia psiska przed każdym wyjściem z domu ;) Wyskakuje odprowadzić dziecko do przedszkola, albo na szybkie zakupy to jak wcześniej mam psa zmęczyć?
No i gdy jestem w innym pokoju to ona wie, że jestem w domu i nie ma problemu. Problem się zaczyna gdy tylko zamkną się za mną drzwi, a nikogo innego w domu nie ma, bo gdy ktoś jest to tylko cicho popiskuje, a gdy zostaje całkiem sama - wyje, szczeka, piszczy, próbuje wskakiwać na okno no i zdarza jej się nabrudzić, choć przed chwilą była na dworze.
Właściwie to prawie cały czas jestem w domu, oprócz takich chwil jak zakupy, odwóz lub przywóz dziecka itp.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...