Jump to content
Dogomania

Spaniel rosyjski


MarcinB

Recommended Posts

Znalazłem coś takiego na necie:

[img]http://img476.imageshack.us/img476/6619/spanielrosyjskiwl1.jpg[/img]

Szczenięta spaniela rosyjskiego, 1,5 miesięczne. Został piesek i dwie suczki. Telefon w Rosji: 233-00-24, 8911-252-50-55

Psy te są uznane przez RKF (Rosyjską Federację Kynologiczną) i w ograniczonym zakresie mogą być pokazywane na polskich wystawach organizowanych przez ZKWP. Dla miłośników ciekawostek - mały problem.

Link to comment
Share on other sites

Tak, tak. Jestem z Leszna w Wlkp, ale mój tata pracuje w szpitalu w Rawiczu. Siostra też sobie przywiozła męża od Was :-)

Nie wiem, czy ktoś zrobił cokolwiek w temacie spaniela rosyjskiego w Polsce. Jeśli nie - to myślę, że najwyższy czas coś zrobić, skoro tę rasę można już wystawiać w ramach ZKWP.

Link to comment
Share on other sites

No prosze, wszystkich spanieli nie znają, a za Rosyjskie się biorą:evil_lol:
Ciekawe z kim tym razem skojarzyli cocer spaniela ang.
Aby zrobić jakąś polską stronę na temat tej rasy, przydłaby sie osoba majaca hodowle, albo przedstawiciela tej rasy interesująca się nią.

Poza tym dla zainteresowanych [URL]http://www.russianspanielclub.org/[/URL]
Klub tej rasy w USA i Kanadzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MarcinB']A kto się bierze za rosyjskie spaniele? Chętnie bym się z taką osobą skontaktował.[/quote]

Wszyscy czekamy aż ty sie weźmiesz. Z tego co widze tu i na spanielach to jesteś obecnie największym entuzjastą tej rasy w Polsce:razz: .
Z tego co słyszałam pare tych psów było w Polsce(ktoś na spanielach pisał nawet w jakim mieście i jak je odnaleźć),więc działaj:)

Link to comment
Share on other sites

W takim razie nie narzucaj tym, którzy są fanami spanieli czym mają sie zajmować.
Skontaktowałeś sie z właścicielami tych psów w Polsce? Na spanielach pisano, że były pojedyncze okazy w latach 80 i nawet dokladnie gdzie sie znajodwały, szukaj, pytaj...
Ta rasa jest jeszcze na tyle niewyrównana a co za tym idzie małopopularna, że nikt chyba w Polsce nie zaryzykuje importu takiego psa. Zresztą to sa raczej psy użytkowe, a do tego juz w polsce mamy wyżły i inne psy myśliwskie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MarcinB']"W takim razie nie narzucaj tym, którzy są fanami spanieli czym mają sie zajmować."

Co to w ogóle ma znaczyć?!
Czyżby zajrzał Ci w oczy strach, że ktoś tam nie sprzeda jakiegoś tam miociuku spanielków takich, czy innych? :evil_lol:[/quote]

Nie, to znaczy, że twoje słowa "A kto się bierze za rosyjskie spaniele?" były troche nie na miejscu. Może sam zaimportuj sobie parke takich psów a nie mów niech ktoś to zrobi.
Cały ten temat założyłeś po to, żeby pokazać rosyjskie ogłoszenie i co mamy tam zadzwonic i kupic psa bo ty chcesz sie skontaktować z osobą która takiego psa ma w Polsce? Jak widzisz chetnych brak.

PS. Ja sie nie musze martwić o to czy ktoś sprzeda miot czy nie, bo nie jestem hodowcą, a rosyjskie spaniele napewno bardziej popularne od angielskich nie beda wiec hodowcy anglików nie mają sie o co martwić, konkurencji brak.

Link to comment
Share on other sites

Moje zdanie: ""A kto się bierze za rosyjskie spaniele?" " było pytaniem, które odnosiło się do Twojego zdania umieszczonego powyżej:

"No prosze, wszystkich spanieli nie znają, a za Rosyjskie się biorą"

Czyli nie dość, że problemy z ortografią (bo w tym miejscu "rosyjskie" pisze się małą literką), to jeszcze problemy z interpretacją tekstu, a ponadto także problemy interpersonalne - bo nic Ci do tego, czy ktoś takiego psa kupi, czy też nie i czy ja będę do tego zachęcał, czy też nie.

Ogłoszenie, jak ogłoszenie, rasa też jak każda inna - swoich zwolenników ma. Nie widzę powodu, żeby potencjalny miłośnik takiej rasy nie miałby sobie tam zadzwonić i psa przywieźć. Wolna ręka w takich wyborach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MarcinB']Moje zdanie: ""A kto się bierze za rosyjskie spaniele?" " było pytaniem, które odnosiło się do Twojego zdania umieszczonego powyżej:

"No prosze, wszystkich spanieli nie znają, a za Rosyjskie się biorą"

Czyli nie dość, że problemy z ortografią (bo w tym miejscu "rosyjskie" pisze się małą literką), [/quote]

To powiedz to atenie bo to ona napisała:cool3: Widze, że też małe problemy masz..hmmmm
Pozdrawiam

PS. Dziwi mnie ten temat, jak ktoś bedzie chciał takiego psa kupić to sobie poszuka ogłoszeń...
[/quote]

Link to comment
Share on other sites

... ale to, jak widać Ciebie gryzie co kto ma robić, a nie Atenę. Ani tym bardziej mnie.

Z ogłoszenia o spanielach rosyjskich nie mam korzyści, może miałbym intelektualne, gdyby ktoś je zechciał w PL mieć. A jeszcze większe, jeśli ktoś zechciałby je np. opisać. No ale taka znawczyni wszelkich spanieli, jak Ty pewnie zrobi to, zaraz oświecając maluczkich bezgraniczną wiedzą w temacie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MarcinB']... ale to, jak widać Ciebie gryzie co kto ma robić, a nie Atenę. Ani tym bardziej mnie.[/quote]

Ale mi wytykasz błędy ort, które popełniają inni, dlatego to sprostowanie.

[quote]No ale taka znawczyni wszelkich spanieli, jak Ty pewnie zrobi to, zaraz oświecając maluczkich bezgraniczną wiedzą w temacie.[/quote]

A gdzie ja napisałam, ze jestem znawczynia spanieli? Tym bardziej rosyjskich.
Opis tej rasy sam podawałeś w linkach na spanielach.pl, podalismy tam też wzorzec po angielsku i troche linków dotyczących historii rasy - chcesz poczytać, to czytaj a nie miej dziwne pretensje.:roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja - pretensje :crazyeye: To Ty się tu wcinasz bez ładu i składu. Ani nie chcesz konkretnych psów, ani nic nie wiesz o rasie, ani, jak widać nie masz nic do powiedzenia poza tym, że się mnie czepiasz. :shake: Jeśli nie masz nic do powiedzenia na temat spanieli rosyjskich, to już nie pisz, bo ja nie jestem tematem tej dyskusji.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja mam spaniela rosyjskiego - z hodowli białoruskiej ale nie znam jej nazwy. Wybór był chyba troszkę przypadkowy - bardzo bardzo chciałam psa (jako nastolatka) i tata przywiózł mi go z podróży służbowej. Przypadkowy w sensie spaniela akurat rosyjskiego - w dalszej rodzinie mieliśmy cockerki wcześniej i spaniel generalnie wydawał nam się super domowym psem.

Piesek ma już 15 lat i nadal cieszy się nienajgorszą kondycją (oprócz nadwagi). Mieszka z moimi rodzicami w okolicach Lublina (ja po studiach w Krakowie już tu pozostałam). Absolutnie cudowny - przez te wszystkie lata nie sprawiał nam żadnych problemów.

Nigdy nie interesowaliśmy się wystawianiem go itd. To jest po prostu pies-przyjaciel.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

[quote name='listek']to ja odkurzę nieco temat masz może zdjecia pieska tej rasy ? jak wygląda ?[/QUOTE]
Tu są fotki tych psiaków:
[URL]http://www.dogbreedinfo.com/russianspaniel.htm[/URL]

[URL]http://www.russianspanielclub.org/pictures.cfm[/URL]

[URL]http://en.wikipedia.org/wiki/Russian_Spaniel[/URL]

[URL]http://www.greatdogsite.com/breeds/details/Russian_Spaniel/[/URL]

[URL]http://www.gotpetsonline.com/pictures/gallery/dogs/alphabetically/russian-spaniels/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='listek']bardzo fajne jest umaszczenie tych psiaków szczególnie łaciatków, mają takie nakrapiane plamki i ogólnie wygladają baardzo ciekawie ;)[/QUOTE]
Wyglądają prawie jak cocker spaniele, tylko są trochę większe i mają troszkę inną budowę, umaszczenia też cockerowe. ;)

Link to comment
Share on other sites

wydają się nieco drobniejsze niż cocerki a główka jakby odrobinę wyżła przypominała z donieszką płochacza;)
ale uszyska to mają naprawde rewelacyjne i włos na nich jest dłuższy niż na reszcie ciała ....świetna budowa kwadratowa.....
te spanielki są gicio:multi:

ciekawi mnie czy rasa zostanie uznana przez FCI albo czy są już jakieś przesłanki ku temu ??? ktoś wie coś na ten temat, dzięki

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...