Jump to content
Dogomania

Rodzi co cieczkę! A szczeniaki do schroniska w Olkuszu na pewną śmierć!W CIĄŻY!


polciuaa

Recommended Posts

[B][SIZE="3"]Sonia[/SIZE][/B] to mała, zwykła, ruda suczka, która jest praktycznie bezdomna. "Właściciele" trzymają ją cały czas na nieogrodzonym terenie. Dopiero od niedawna w te największe mrozy zaczęli wpuszczać ją do domu. Ale suczka miała cieczkę, a "właściciele" i tak puszczali ją bez opieki, pod domem cały czas stado psów, jeden był nawet wielkości owczarka środkowo-azjatyckiego. :roll: z tego, jak nie trudno się domyślić zaraz będą szczeniaki. :roll: a Sonia rodzi co cieczkę, zazwyczaj szczeniaki trafiały do schronu w Olkuszu, a może raczej do mordowni w Olkuszu. Małżeństwo, do których suczka "należy" to rodzina patologiczna mieszkająca w budynku socjalnym. Mąż chory, żona niedawno wróciła z więzienia. Ostatnio udało mi się z nią porozmawiać to wyjaśniła mi, że Sonia wcale nie jest na dworze cały czas, że teraz już ją trzymają w domu. Gdy zapytałam czy zgodziłaby się aby suczkę wysterylizować, oczywiście nie za jej pieniądze, zgodziła się pod warunkiem, że znajdę jej dom, bo od sierści Soni dostała uczulenia (tutaj pokazała mi liczne krostki na czole robiąc przy tym minę zbitego psa). Oczywiście zgodziłam się na taki warunek, bo kobieta obiecała zatrzymać sukę do czasu aż znajdzie się dla niej odpowiedni dom. Jednak nie ufam jej w 100% i chciałabym aby do tego doszło jak najszybciej bo jeśli kobieta szybciej znajdzie kogoś kto by sukę wziął to pewnie ją odda.

A teraz o samej Soni, tak jak wyżej pisałam jest to sunia niewielka, waży około 5-7kg. Nie wiem w jakim jest wieku, musiałabym się zapytać. Problem jest taki, że jest nieufna, w stosunku do obcych nawet agresywna, ale nie tak żeby była dzika. Jak kogoś pozna to nie atakuje itp. Za sąsiadką tego małżeństwa, która ją karmi biega jak szczeniaczek, łasi się do nóg itp. więc myślę, że oswojenie jej to tylko kwestia czasu i pracy.

Co do sterylizacji: chciałabym zrobić sterylkę aborcyjną, ale sama nei jestem w stanie pokryć jej kosztów ponieważ nie pracuję i jestem uzależniona finansowo od rodziców. Suczce ok 2tygodnie temu skończyła się cieczka, na pewno jest w ciąży. Moja wetka zgodziła się dzisiaj zrobić jej sterylkę pod koniec marca za ok 200zł. Tylko nie wiem czy pod koniec marca nie będzie za późno.
[B] I tu moja ogromna prośba: wszystkie osobyt, które chciałby i mogłyby pomóc w sterylizacji Soni prosiłabym o dorzucenie się do pokrycia jej kosztów, nawet niewielkie pieniądze się w tym momencie liczą![/B] Wierzę, że dzięki Wam uda się pomóc tej suczce. 200zł to nie jest dużo, ale dla mnie jako dla osoby uczącej się jest to całkiem spora kwota i niestety tylko z pomocą dobrych cioteczek będę w stanie zdobyć te pieniądze. :oops:

Na dniach postaram się zrobić zdjęcia Soni, pójdę też do jej "właścicielki" zapytrać się czy nie zmieniła na pewno zdania, ogólnie postaram się o Soni dowiedzieć jak najwięcej.


[B]ROZLICZENIE: [/B]

Wpłaty:
100zł - p. Asia

[B]Razem: 100zł[/B]

Wydatki:
200zł - koszty sterylizacji pokryte przez Fundację Kastor, pięknie dziękujemy! :loveu:
28zł - kubraczek
5zł - książeczka zdrowia psa
15zł - zastrzyk przeciwbólowy z antybiotykiem
18zł - antybiotyk na 6 dni
9zł- antybiotyk na 3 dni
15zł- zastrzyk przeciwbólowy z antybiotykiem

[B]RAZEM: 290zł[/B]


[B]W SUMIE: +10zł [/B]

Edited by dogomanka_
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki Gosiu za odwiedziny :loveu:

właściciele chcą się zrzec, kwestia jest tylko taka, że Pani obiecała przetrzymać Sonię po sterylce do czasu znalezienia jej domu, ale myślę, że jeśli będzie to trwało za długo to kobieta może ją oddać komuś innemu albo po prostu oddać ją do schroniska. Jeszcze pare lat temu pamiętam, że mieli też taką większą sukę, która atakowała ludzi więc pewnego dnia suka zniknęła, na pytanie gdzie jest usłyszałam "u rodziny bo mają lepsze warunki", dziwnym trafem po chwili przyszedł wet (swoją drogą schroniskowy wet :roll:), który mieszka obok i dostał od właścicieli wódkę za "dobrze wykonana robote" :roll: dlatego boje się, że zanim pieniądze na sterylke się uzbierają i zanim znajdzie się jakiś DS lub DT dla Soni może być za późno.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ClaudiaAnna']zapisuje. w razie czego mogę pomoc w ogloszeniach.[/QUOTE]

dzięki Klaudia :loveu:

kurcze ciężko teraz będzie ze zdjęciami, bo dzisiaj nie dam rady ich zrobić ,a jutro z rana jade na kilka dni do Kielc więc dopiero po poniedziałku pewnie uda mi się jakieś załatwić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosiapk']To przerażające co piszesz!
Koniecznie potrzebujemy DT lub DS, a do tego potrzeba ogłoszeń. Kiedy będa zdjęcia?[/QUOTE]

napisałam już do koleżanki, która mieszka troche bliżej czy by nie mogła dzisiaj zrobić zdjęć ale jeszcze nie odpowiedziała. Jeśli jej się dzisiaj nie uda tego zrobić to ja niestety dopiero w poniedziałek będę w Olkuszu i dopiero wtedy będę mogła do nich pójść i porobić foty.

Link to comment
Share on other sites

hej, jest akcja sterylizacja Arki. za 200zl suki do 35kg. znajdz na liscie gabinetów najblizszy i jedz z niá. popros czy nie zrobiá juz w lutym, bo wielu wetów robi w lutym i kwietniu, nie tylko w marcu. Kastor pokryje taká sterylké z akcji.

Tylko napisz maila z wypelnioná metryczká jak ustalisz co i jak:

[FONT=Calibri]Data [COLOR=#1f497d]i typ [/COLOR]zabiegu:
Imié psa i plec:[/FONT]
[FONT=Calibri]Cena zabiegu:
Nazwa Gabinetu Wet:[/FONT]
[FONT=Calibri]Miejscowosc:
Zdjęcia lub link do wątku:
Kto zgłasza:[/FONT]
[FONT=Calibri][/FONT]
[FONT=Calibri][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Calibri][COLOR=#1f497d][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280']hej, jest akcja sterylizacja Arki. za 200zl suki do 35kg. znajdz na liscie gabinetów najblizszy i jedz z niá. popros czy nie zrobiá juz w lutym, bo wielu wetów robi w lutym i kwietniu, nie tylko w marcu. Kastor pokryje taká sterylké z akcji.

Tylko napisz maila z wypelnioná metryczká jak ustalisz co i jak:

[FONT=Calibri]Data [COLOR=#1f497d]i typ [/COLOR]zabiegu:
Imié psa i plec:[/FONT]
[FONT=Calibri]Cena zabiegu:
Nazwa Gabinetu Wet:[/FONT]
[FONT=Calibri]Miejscowosc:
Zdjęcia lub link do wątku:
Kto zgłasza:[/FONT]
[FONT=Calibri][/FONT]
[FONT=Calibri][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Calibri][COLOR=#1f497d][/COLOR][/FONT][/QUOTE]

ta moja wetka też bierze w tym udział, chyba, że czasem zapomni się zgłosić ale i tak robi tańsze sterylki, szczególnie bezdomniakom. Dlatego powiedziała, że może ją ciachnać za ok 200zł. Tylko, że Soni jakiś czas temu się cieczka skończyła, a po cieczce z tego co wiem trzeba poczekać pare tygodni ze sterylką. W każdym bądź razie ślicznie dziękuje za taką pomoc! :loveu: na pewno się odezwę jak już ustalimy jakiś konkretny termin. :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dogomanka_']ta moja wetka też bierze w tym udział, chyba, że czasem zapomni się zgłosić ale i tak robi tańsze sterylki, szczególnie bezdomniakom. Dlatego powiedziała, że może ją ciachnać za ok 200zł. Tylko, że Soni jakiś czas temu się cieczka skończyła, a po cieczce z tego co wiem trzeba poczekać pare tygodni ze sterylką. W każdym bądź razie ślicznie dziękuje za taką pomoc! :loveu: na pewno się odezwę jak już ustalimy jakiś konkretny termin. :D[/QUOTE]

po cieczce jest male okno do sterylizacji - miédzy 10 a 14 dniem od zakonczenia cieczki. moze uda sié wycelowac.

Link to comment
Share on other sites

może po poniedziałku uda mi się złapać Sonię i pójść z nią do wetki, myślę, że ona lepiej ustali kiedy powinno się ją ciachnąć.

Fundacja Arka co rok w marcu prowadzi akcję sterylizację, lecznice wet mogą się zgłaszać na jakąś tam stronę internetową i wtedy przez cały marzec wykonują zabiegi kastracji i sterylizacji taniej niż normalnie. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dogomanka_']może po poniedziałku uda mi się złapać Sonię i pójść z nią do wetki, myślę, że ona lepiej ustali kiedy powinno się ją ciachnąć.

Fundacja Arka co rok w marcu prowadzi akcję sterylizację, lecznice wet mogą się zgłaszać na jakąś tam stronę internetową i wtedy przez cały marzec wykonują zabiegi kastracji i sterylizacji taniej niż normalnie. ;)[/QUOTE]

Dzięki za info :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dogomanka_']może po poniedziałku uda mi się złapać Sonię i pójść z nią do wetki, myślę, że ona lepiej ustali kiedy powinno się ją ciachnąć.

Fundacja Arka co rok w marcu prowadzi akcję sterylizację, lecznice wet mogą się zgłaszać na jakąś tam stronę internetową i wtedy przez cały marzec wykonują zabiegi kastracji i sterylizacji taniej niż normalnie. ;)[/QUOTE]

Zgadza sié, tylko Stowarzyszenie Arka hihi.

Zglaszajá siéna stroné Arki, ona ma listé wszystkich lecznic w Polsce, które biorá udzial w marcowej akcji, co wiécej, czésc lecznik akcjé rozszerza na luty i kwiecien, wiéc warto pytac o to i zwlaszcza w tym okresie, tylko w takich lecznicach sterylizowac, bo to czasem polowa kosztu zabiegu!

tu jest o akcji Arki:
[URL]http://www.arka.strefa.pl/Akcja-2011/akcja_sterylizacji_2011.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280']Zgadza sié, tylko Stowarzyszenie Arka hihi.

Zglaszajá siéna stroné Arki, ona ma listé wszystkich lecznic w Polsce, które biorá udzial w marcowej akcji, co wiécej, czésc lecznik akcjé rozszerza na luty i kwiecien, wiéc warto pytac o to i zwlaszcza w tym okresie, tylko w takich lecznicach sterylizowac, bo to czasem polowa kosztu zabiegu!

tu jest o akcji Arki:
[URL]http://www.arka.strefa.pl/Akcja-2011/akcja_sterylizacji_2011.html[/URL][/QUOTE]

Dzięki Emilia. :)
Czyli akcja polega na tym, że lekarze weterynarii zgadzają się wykonać operację sterylizacji/kastracji i pobierają za to od właściciela niższą opłatę od standardowej?

Link to comment
Share on other sites

Sprawa jest poważna. Rozumiem, że są potrzebne środki na sterylizację, która kosztuje 200zł. Czy ktoś zbiera pieniądze? Myślę, że jeżeli się zrzucimy, to sprawa jest do załatwienia. Jeżeli będzie taniej niż 200zł. to podejmiemy decyzję, co będzie można jeszcze dla niej zrobić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maja602']Sprawa jest poważna. Rozumiem, że są potrzebne środki na sterylizację, która kosztuje 200zł. Czy ktoś zbiera pieniądze? Myślę, że jeżeli się zrzucimy, to sprawa jest do załatwienia. Jeżeli będzie taniej niż 200zł. to podejmiemy decyzję, co będzie można jeszcze dla niej zrobić.[/QUOTE]

Ja moge zbierać pieniadze, konto moge podać na PW ;) teraz tak jak pisałam nie ma mnie w domu, ale po poniedziałku może uda mi się Sonię do wetki zabrac i ustalic jakis wstepny termin sterylki. Wetkę mam bardzo fajną i zaufaną ięc myślę, że bez problemu można u niej ciachnąć sunię.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosiapk']Dzięki Emilia. :)
Czyli akcja polega na tym, że lekarze weterynarii zgadzają się wykonać operację sterylizacji/kastracji i pobierają za to od właściciela niższą opłatę od standardowej?[/QUOTE]

tak, jest cennik na stronie arki tez. wlasciciele albo fundacje, nie ma znaczenia.

ja proponowalam ze Kastor oplaci sterylké, którá zrobicie po znizce w ramach akcji sterylizacji Arki a Wy teraz zbiórké robicie? to chyba zle sié wyrazilam ;p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280']tak, jest cennik na stronie arki tez. wlasciciele albo fundacje, nie ma znaczenia.

ja proponowalam ze Kastor oplaci sterylké, którá zrobicie po znizce w ramach akcji sterylizacji Arki a Wy teraz zbiórké robicie? to chyba zle sié wyrazilam ;p[/QUOTE]

Dogomanka chyba nie zrozumiała Twojej propozycji, że fundacja Kastor zapłaci za tę sterylkę.
Ona nie może w to uwierzyć ;) :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dogomanka_']Ja moge zbierać pieniadze, konto moge podać na PW ;) teraz tak jak pisałam nie ma mnie w domu, ale po poniedziałku może uda mi się Sonię do wetki zabrac i ustalic jakis wstepny termin sterylki. Wetkę mam bardzo fajną i zaufaną ięc myślę, że bez problemu można u niej ciachnąć sunię.[/QUOTE]

Zapytaj swoją wetkę o cenę sterylki u niej i podaj Emili.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280']tak, jest cennik na stronie arki tez. wlasciciele albo fundacje, nie ma znaczenia.

ja proponowalam ze Kastor oplaci sterylké, którá zrobicie po znizce w ramach akcji sterylizacji Arki a Wy teraz zbiórké robicie? to chyba zle sié wyrazilam ;p[/QUOTE]

[quote name='Gosiapk']Dogomanka chyba nie zrozumiała Twojej propozycji, że fundacja Kastor zapłaci za tę sterylkę.
[B]Ona nie może w to uwierzyć[/B] ;) :)[/QUOTE]
chyba faktycznie ciężko mi w to uwierzyć. :D dlatego pewnie coś poprzekręcałam, dzięki Emilio :loveu:


Teraz jestem w Kielcaach, wracam jutro albo we wtorek więc już na dniach dowiem się dokładnie o cenę. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...