Jump to content
Dogomania

kołtuny :(


agoosia

Recommended Posts

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam. Mam yorka od 4,5roku. Od samego początku uzywam kosmetyków Hery i mój pies nigdy nie miał zadnego uczulenia na te kosmetyki. Nie wyobrazam sobie rozczesywania ewentualnych kołtunów bez uzycia Demelant eclat. Jedynie czego nie lubię w tym kosmetyku, to jego zapach. ma taki wody kolonskiej. Moj psinek tez go nie cierpi, zawsze kiedy go nim popstrykam, zaczyna kichac, ale szybko mu przechodzi. Teraz wzięłam sie za sposób. Pryskam go w innym pomieszczeniu niz go czeszę:lol:. Nie czuje wiec tak długo tego zapachu.
Własnie z powodu tego zapachu, chciałam zastapić go czymś innym do rozczesywania, ale niestety niczego sensownego nie widzę. Ceny innych kosmetyków sa porównywalne. Za jakość trzeba płacić. Więc ja ze swojej strony mogę polecić kosmetyki tej firmy. Musze zamówić juz własnie Demelant eclat, a zawsze zamawiam w ich firmowym sklepie.

Link to comment
Share on other sites

Racja, Demelant Eclat ma taki dziwny zapach :-? Aris zawsze jak go nim psiuknę leci na dywan, wyciera się i kicha jak oszalały. Kupiłam mu taki norkowy do rozczesywania, ale jak go nim psiuknę, to wydaje mi się, że ma takie tłuste włosy i takie przyklepnięte są :shake: Więc jak na razie go nie używam... Zresztą mój teraz już się tak nie kołtuni, po każdym spacerku myję mu brzuszek (bo sobie obsikuje) i jest spokój ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja w swoim zakladzie i dla swoich pieskow uzywam kosmetykow do rozczesywania 1ALL SYSTEMS, sa super i delikatnie pachna . Polecam

[URL="http://www.1allsystems.pl"]www.1allsystems.pl[/URL]

[IMG]http://www.1allsystems.pl/File.asp?FileID=5CE8EC04-DD44-4132-B89E-195BDA656DF3[/IMG]

[URL="http://www.1allsystems.pl/Product.asp?CategoryID=6C40FC51-4431-4417-BB11-A8DEA8EABEA4&ProductID=F3821292-87AF-41DF-BC0A-73708DBC49FB"][COLOR=black]FABULOUS GROOMING SPRAY[/COLOR] - DLA PSÓW I KOTÓW[/URL]
[URL="http://www.1allsystems.pl/Product.asp?CategoryID=6C40FC51-4431-4417-BB11-A8DEA8EABEA4&ProductID=8E57DDD0-765B-43F3-88A4-2C011FED351C"][IMG]http://www.1allsystems.pl/File.asp?FileID=0EE77D20-D5FE-46D3-AAA9-C4D20B84F0EA[/IMG][/URL][URL="http://www.1allsystems.pl/Product.asp?CategoryID=6C40FC51-4431-4417-BB11-A8DEA8EABEA4&ProductID=8E57DDD0-765B-43F3-88A4-2C011FED351C"][COLOR=black]HAIR REVITALIZER & INSTANT ANTI-STATIC COAT SPRAY[/COLOR] - DLA PSÓW I KOTÓW[/URL]

oba pieknie pachna i bardzo delikatnie , pieskom to nie przeszkadza

[quote name='tinka']Witam. Mam yorka od 4,5roku. Od samego początku uzywam kosmetyków Hery i mój pies nigdy nie miał zadnego uczulenia na te kosmetyki. Nie wyobrazam sobie rozczesywania ewentualnych kołtunów bez uzycia Demelant eclat. Jedynie czego nie lubię w tym kosmetyku, to jego zapach. ma taki wody kolonskiej. Moj psinek tez go nie cierpi, zawsze kiedy go nim popstrykam, zaczyna kichac, ale szybko mu przechodzi. Teraz wzięłam sie za sposób. Pryskam go w innym pomieszczeniu niz go czeszę:lol:. Nie czuje wiec tak długo tego zapachu.
Własnie z powodu tego zapachu, chciałam zastapić go czymś innym do rozczesywania, ale niestety niczego sensownego nie widzę. Ceny innych kosmetyków sa porównywalne. Za jakość trzeba płacić. Więc ja ze swojej strony mogę polecić kosmetyki tej firmy. Musze zamówić juz własnie Demelant eclat, a zawsze zamawiam w ich firmowym sklepie.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Neva, ale czy te preparaty sa skuteczne w rozsupływaniu kołtunów? Ten pierwszy nie ma aby za dużo olejków? Włos nie za szybko jest tłusty? A tym samym pies musi być kąpany, bo wtedy siada na nim duzo kurzu, niestety.. A ten drugi działa antystatycznie tylko? Ciekawa jestem opini innych stosujących kosmetyki tej firmy. Nie lubię jak moj ma takie tłuste włosy:razz:
Ja, stosujac Demelant eclat Hery, jestem z niego zadowolona, włosy sie wspaniale po nim rozczesują, kołtuny równiez nie sa problemem, włosy się błyszczą, ale ten fuj zapach...Wczoraj poryskalam mojego yorka tym, dziś jeszcze nadal zapach sie utrzymuje, i tak bedzie kilka dni. Ale dla psa to juz obojętne, nie kicha.

Link to comment
Share on other sites

Te kosmetyki wcale nie tluszcza wlosa a tylko go nawilzaja.Wlos doskonale sie rozczesuje , wlos nie placze sie po uzyciu tego kosmetyku przez pare dni. Jest taki piekny rozsypany. Wlos spryskany i wymodelowany potem jest przepiekny i efekt jest zaskakujacy. polecam. Sa to najlepsze spraye do rozczesywania jakie mialam,(a testowalam prawie wszystkie0
Ten drugi spray Antystatyczny jest idealny na wystawe. Oprocz wszystkich zalet jakie posiada ten pierwszy spray drugi jest dodatkowlo antystayczny.
Pieski pachna przecudnie przez pare dni. Zapach jest mily dla psa , nie kichaja jak po du=szacym srayu z Hery
Bardzo dobry jest szampon i odzywka BOTANIKA, bez splukiwania, ale to dla pieskow wystawowych.

[quote name='tinka']Neva, ale czy te preparaty sa skuteczne w rozsupływaniu kołtunów? Ten pierwszy nie ma aby za dużo olejków? Włos nie za szybko jest tłusty? A tym samym pies musi być kąpany, bo wtedy siada na nim duzo kurzu, niestety.. A ten drugi działa antystatycznie tylko? Ciekawa jestem opini innych stosujących kosmetyki tej firmy. Nie lubię jak moj ma takie tłuste włosy:razz:
Ja, stosujac Demelant eclat Hery, jestem z niego zadowolona, włosy sie wspaniale po nim rozczesują, kołtuny równiez nie sa problemem, włosy się błyszczą, ale ten fuj zapach...Wczoraj poryskalam mojego yorka tym, dziś jeszcze nadal zapach sie utrzymuje, i tak bedzie kilka dni. Ale dla psa to juz obojętne, nie kicha.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Neva, tyle, że mój Aidul to ma lichy włos, rzadki... a poza tym, ma go dużo tylko w postaci firanki i na łapkach i to i tak żałóśnie wygląda... ale cóż, jest jaki jest :loveu:
dlatego mam wrażenie, że włos jest przetłuszczony. po prostu jest go mało i spryskując go nie rozkłada się równomiernie, tworzy takie mokre pasma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PositiveThought']Neva, tyle, że mój Aidul to ma lichy włos, rzadki... a poza tym, ma go dużo tylko w postaci firanki i na łapkach i to i tak żałóśnie wygląda... ale cóż, jest jaki jest :loveu:
dlatego mam wrażenie, że włos jest przetłuszczony. po prostu jest go mało i spryskując go nie rozkłada się równomiernie, tworzy takie mokre pasma.[/quote].

Do czesania yorka powinno sie uzywac sprayow , bo czesany na sucho wlos niszczy sie i wykrusza.
Te kosmetyki nie sklejaja wlosa, a wręcz przeciwnie po spryskaniu rozsypuja wlos i nie tworza tlustych naciekow, bo nie sa tluste. Kosmetyki te szybko schną po minucie juz nie ma śladu mokrego a wlos jest wygladony jak wymodelowany

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tinka']Natknęłam się w necie na taki kosmetyk do kołtunów- Perrylux - odkołtuniacz
Zna go ktoś moze? Wart wydania około 50zł?[/quote]

Znam,używałam i [B]moim zdaniem[/B] szkoda kasy ;)
Przynajmniej moim psom nie służy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neva'].

Do czesania yorka powinno sie uzywac sprayow , bo czesany na sucho wlos niszczy sie i wykrusza.
Te kosmetyki nie sklejaja wlosa, a wręcz przeciwnie po spryskaniu rozsypuja wlos i nie tworza tlustych naciekow, bo nie sa tluste. Kosmetyki te szybko schną po minucie juz nie ma śladu mokrego a wlos jest wygladony jak wymodelowany[/quote]

ależ używam, używam przecie.

mam po prostu wrażenie, że tego kosmetyku jest za dużo jak na tak małą kępkę włosów. myślałam, kombinowałam, żeby pryskać najpierw na cos gumowego, potem ręką nanieść na włos, by nie było tego za dużo... ale jeszcze nie wprowadziłam tego w życie.
i nie wiem, czy efekt byłb ten sam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Chciałam zapytac, czy ktoś stosuje dla swojego yorka to do rozczesywania Biogroom Coat Polish.
Stosuje dla mojego Hery demelant eclat, ale nie wiem , moze jestem przewrazliwiona juz na punkcie tego zapachu, ale wydaje mi się, ze moj pies bardziej intensywnie śmierdzi po tym kosmetyku, kiedys tak nie było, a wcale duzo mu nie aplikuje go,bo on go nie cierpi. Kicha, pryska po nim, najchetniej by zwiał gdy widzi ze biore ten dezodorant.Zmieniiłam bym go, ale nie wiem na jaki, a nie chce tak aby kasa była wyrzucona w błoto, kosmetyki te kosztuja niemało przeciez.Czesac miedzy kapielami trzeba, na sucho nie lubie, bo włosy sie jakby łamią.

Proszę o opinie:)

[B]
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Też używałam tego kosmetyku i byłam bardzo niezadowlona. Cena znaczna, a skutek niewielki. Według mnie bardzo nieprzyjemny dla pieska zarówno zapach jak i temperatura sprayu (lodowaty). Zamiast przyjemności przy pielegnacji piesek miał niemiłe skojarzenia. Na sam widok opakowania uciekał. Narazie stosuję olejek norkowy firmy Trixie, cały czas poszukuję dobrego kosmetyku.

Link to comment
Share on other sites

Choć tu nie miejsce na reklamy ale po wielu próbach i długich poszukiwaniach kosmetyku dla jednej z moich suczek z bardzo delikatnym, jedwabistym włosem znalazłam polski wyrób w bardzo atrakcyjnej cenie. Na dodatek bardzo łagodny dla skóry. Poczytajcie sobie na stronie i dobierzcie odpowiedni preparat z firmy Vulpes [URL]http://www.vulpes-kosmetyki.pl/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Behatko, dziekuję za opinię. Szkoda ze nie jestes zadowolona z tego kosmetyku, byłam nastawiona do niego pozytywnie, kiedy czytałam na stronach opis działania. Już myślałam, ze to jest to, ze w koncu znalazłam odpowiedni kosmetyk do rozczesywania miedzy kąpielami. Poniewaz Twoja opinia jest negatywna, odstepuje od zakupu. I jestem w punkcie wyjścia. Chyba nie pozostaje mi nic innego, jak pozostac przy Hery, a to z tego powodu ze nie ma innej alternatywy:( Samo dzialanie Damelant jest okey, ale ten zapach....brr. Dobrze się stało, ze poprosiłam na tutejszym forum o opinie, wyrzuciłabym kasę w błoto.

Herbino, przejrzałam polecana strone. Nie ma tam jednakże niczego, aby mozna było uzyc do rozczesywania na sucho, pomiędzy kapielami.

Może ktos podzieli się info na powyższy temat??? Doradzi? Czego uzywacie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...