Jump to content
Dogomania

Fado w DS , Wacuś nadal czeka i pojawiła się Fela


sonia1974

Recommended Posts

Właśnie to 3 najważniejsze tam widać że lewe bioderko jest mniejsze , przez uraz i złe złożenie a dokładniej poprzez nieuruchomienie stawu wytarła się panewka . Teraz trzeba czekać aż wytworzy się tzw. staw rzekomy albo amputacja główki kości udowej i długa rehabilitacja . Ta rehabilitacja najbardziej mnie przeraża bo jak będę z nim jeździć do Włocławka (pks) a praca, masakra .



[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images48.fotosik.pl/431/160f767f45f624a5med.jpg[/IMG][/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images43.fotosik.pl/1569/52c45d9f763a7b26med.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images41.fotosik.pl/1812/49f168634b445cc7med.jpg[/IMG][/URL]

Edited by sonia1974
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 385
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam Wacusia i resztę ekipy. Uwielbiam takie typki z wielkimi uszami. Nie pomogę z problemami Wacusia, ale trzymam kciuki, zaglądam na bazarek i zapraszam do poczytania o mojej Noel - też wyglądało to nieciekawie [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/127687-Noel-mimo-wszystko-z-pod-Szcz%C4%99%C5%9Bliwej-Gwiazdy[/url]

Link to comment
Share on other sites

Witamy w Waciow-Fadowych progach
Mam nadzieję że historia Wacława skończy się tak samo szczęśliwie jak Noelki
20 października będziemy więcej wiedzieć co z łapką będziemy robić , na moje oko ta łapka tak strasznie mu nie dokucza bo jak wpadnie w szał gonienia wróbli lub [B]KOTÓW [/B]:crazyeye: to zapierdziela na czterech . Najgorzej jest z nocy po drzemkach . Jeżeli wolno idzie też stawia 4 girki na ziemi .Zabieg i tak go nie minie bo jajka są do ciachania , kamień na ząbkach i oczko :-( .


a teraz Fado
duży chłopa zaczyna robić się agresywny to znaczy chce zjeść obcych ludziów przybywających na naszą posesję , dla tych których zna nadal jest dużym pluszakiem do przytulania , bardzo kocha córki mojej koleżanki jak widzi dziewczynki to wariuje ze szczęścia rozdaje buziaki i przynosi im zabawki , kochany wtedy jest jak mały szczenior

Link to comment
Share on other sites

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images42.fotosik.pl/628/820a78d3368b5db7med.jpg[/IMG][/URL]



Byliśmy u dr. Krawczyka i mamy raczej złe wieści ponieważ diagnoza z Włocławka potwierdziła się czyli
1 gruczoł w oczku do usunięcia
2 kamień na ząbkach do usunięcia
3 główka kości udowej do usunięcie
Ponadto doktor odkrył następne dwie choroby tzn. zwichnięcie rzepki w kolanie w prawej łapce i przewlekłe zapalenie tchawicy które najbardziej zmartwiło dr. bo prawdopodobnie jest nie do wyleczenia i skutkuje częstym łapaniem infekcji typu angina , psia grypa . Wacuś miał zapchane gruczoły przy odbycie które zostały oczyszczone i ogólnie został bardzo dokładnie przebadany .Mogę zaczepić malutkiego na wirusowe i na krtań ma przepisaną ludzką witaminę A+E .
Tylko płakać nad malutki ile jeszcze cierpienia przed nim :-(
Pytałam o rehabilitacje po zabiegu amputacji i tu mam dwa rozbierze zalecenia Włocławek zaleca a dr. Krawczyk nie .:sad:
[B]Schronisko Bydgoszcz [/B]musisz mi pomóc podjąć decyzję gdzie operujemy Wacusia .Mam zaufanie do lekarza Dawidowicza w Włocławku wiem że robi tego typu zabiegi a może należy szukać gdzieś ortopedy czy dr. Krawczyk . Głowa pęka od myślenia co robić ...

Link to comment
Share on other sites

Oj, rzeczywiście sporo tego. Gruczoły odbytowe pewnie będzie trzeba czyścić regularnie, nic strasznego, ale reszta... nic nie poradzę, bo żaden ekspert ze mnie, mogę tylko trzymać mocno kciuki za powodzenie. Byle tylko narkoza była wziewna.
Z tego co wiem, kamień nie powinien być czyszczony przy okazji innych zabiegów chirurgicznych ze względu na ryzyko zakażenia - unosi się wtedy pył z zębów .

PS Piesek z tego bazarku też ma zalecenie dekapitacji główki kości udowej [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/233224-BAZAREK-dla-FRANIA-i-MAXIA-z-OLKUSZA-10-2012r-(-tworzy-się-)-wkrótce-otwarcie[/url]

Edited by zebrazebra
Link to comment
Share on other sites

Dzięki Zebra za link jak zacznie się bazarek to zakatuje dziewczyn .Wszystkie zabiegi na pewno nie będę razem wykonywane bo za długo będzie trwać narkoza więc kamień można osobno usuwać swoją drogą nie wiedziałam o tym . We Włocławku dają dożylną narkozę .
Ja jestem przerażona perspektywą tego zabiegu a dr. Krawczyk mówił że to wszystko jest do naprawienia tylko to przewlekłe zapalenie tchawicy może sie ciągnąć za Wacusiem całe życie .

Link to comment
Share on other sites

znajoma mowila mi,ze na Kosciuszki w Toruniu mieli wprowadzic wziewke,jednak nie wiem jacy tam sa lekarze.
w Bydgoszczy sie zorientuje.
zalecalabym operacje u dr Krawczyka,no chyba,ze znalazlby sie rownie dobry lekarz z wziewka.
pamietaj,jesli chodzi o bazarek,mozesz na nas liczyc,my w poniedzialek ruszamy z Kojakiem do doktora,to bedziemy wiedzieli na czym stoimy,ale aż sie boje...

Link to comment
Share on other sites

Sonia1974, odpowiadając na sms-a, ja właśnie miałam pisać o doktorze Krawczyku, że mogę polecić jego, bo leczę psy wyłącznie u niego i to specjalista od przypadków beznadziejnych. Uratował nam naszą sunię, którą inny chcieli uśpić, potem Molly która miała komplikacje po sterylizacji, kastrował i sterylizował psiaki z chorym sercem i naprawdę zna się na tym, co robi. Jeśli chodzi o ortopedę to dr Janicki z Warszawy, on jest chyba najlepszym ortopedą w PL.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='schronisko.bydgoszcz']znajoma mowila mi,ze na Kosciuszki w Toruniu mieli wprowadzic wziewke,jednak nie wiem jacy tam sa lekarze.
w Bydgoszczy sie zorientuje.
zalecalabym operacje u dr Krawczyka,no chyba,ze znalazlby sie rownie dobry lekarz z wziewka.
pamietaj,jesli chodzi o bazarek,mozesz na nas liczyc,my w poniedzialek ruszamy z Kojakiem do doktora,to bedziemy wiedzieli na czym stoimy,ale aż sie boje...[/QUOTE]

Co do Kościuszki - tylko Suchecki i Garstecki, wiem że chirurgiem jest tam Rykaczewski, ale kilka razy słyszałam, że ktoś miała zastrzeżenia co do jego pracy.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Agnieszka , wszyscy tak dobrze piszą o dr. Krawczyku że chyba tam pojedziemy .Muszę tylko zgrać mój zabieg i chorobowe z zabiegiem Wacula będę wtedy w domu przy nim 24h na dobę .Dr. Krawczyk mówił że rehabilitacja jest niepotrzebna po tym zabiegu i troszkę mnie pocieszył .Dziewczyny a czy on daje numer swojej komórki na wszelki wypadek po zabieg żeby dopytać w razie wątpliwości czy z psem wszystko oki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonia1974']Dziękuję Agnieszka , wszyscy tak dobrze piszą o dr. Krawczyku że chyba tam pojedziemy .Muszę tylko zgrać mój zabieg i chorobowe z zabiegiem Wacula będę wtedy w domu przy nim 24h na dobę .Dr. Krawczyk mówił że rehabilitacja jest niepotrzebna po tym zabiegu i troszkę mnie pocieszył .Dziewczyny a czy on daje numer swojej komórki na wszelki wypadek po zabieg żeby dopytać w razie wątpliwości czy z psem wszystko oki[/QUOTE]

Nie daje niestety bo ludzie mu nie dają spokoju;/ I mimo że na początku dziwiłam się, to teraz rozumiem to. Zdarzało się nawet, że ludzie namierzali gdzie mieszka i w nocy dobijali się do niego domofonem...mimo że doktor akurat danego psa nie prowadził. Ale w razie czego ktoś tu ma jego numer, no i numer do Konrada też;)) więc możesz być spokojna. Doktor preferuje kontakt mailowy i odpisuje zwykle tego samego lub następnego dnia. W pracy siedzi bardzo długo, kiedyś wychodziłam od niego przed 1 w nocy, więc podjechać można także. Odnośnie zabiegu, to najlepiej byłoby już teraz się umawiać i wtedy nie przez rejestrację, a przez e-mail, bo zabiegi doktor sam umawia. Jakby co to w pn jedziemy do niego z Sunią naszą, to mogę zapytać o termin ewentualny.

Link to comment
Share on other sites

hej ,trafilam przez link z powstajacego bazarku:) Wyczytalam, ze chlopak ma spory kamien na zebach i przewlekle zapalenie gardla/krtani, nie czytalam calego watku wiec moze juz gdzies to bylo... ale te problemy z gardlem moga byc spowodowane kamieniem( tam sa ciagle bakterie) i po jego usunieciu moze problem sam sie rozwiazac.

acha.. my wlasnie mamy podobne problemy, kamien...przewlekle zapalenie krtani ( powiekszone wezly), gruczolak na dolnej powiece.W poniedzialek mamy zabieg, moj Bruno ma 6 lat, serce ok, ale dam mu zrobic tylko narkoze wziewna, i te dwa zabiegi, tz usuniecie kamienia i gruczolaka mozna jak najbardziej polaczyc, bynajmniej konsultowalam sie z dwiema wetkami w tej sprawie.Nie ma sensu dwa razy poddawac narkozie.No , ja mam w kazdym razie mega stresa przed ta narkoza, chyba mnie tez beda musieli uspic na ten czas..:roll:

Edited by monika083
Link to comment
Share on other sites

Witaj monika 083 , ten stres przed zabiegami to chyba dopada wszystkich.Mój Fafik umarł w sierpniu miał około 2 lata a wykończył Go nowotwór (prawdopodobnie) , miał naciekowe zapalenie jelita prostego na odcinku 15 cm . Chorował 5 dni i gasł w oczach ,odszedł na moich rękach .Oszaleję jak będą robić zabieg Waciowi On taki delikatny jest .Planuję zrobić Mu ekg i badania krwi przed zabiegami , u nas z wziewną może być problem ale jeżeli uda nam się z mężem zgrać wolne to możemy jechać gdzieś dalej na zabieg .Ja mam duże zaufanie do Dawidowicza we Włocławku ale tam też wziewnej nie robią.
Monika trzymam za Was kciuki i napisz jak poszło , Bruno ma wątek na dogo? . Powiedz jeszcze jakie badanie robiliście żeby sprawdzić stan zdrowie przed narkozą .

Link to comment
Share on other sites

Sonia,Bruno nie ma watku, to moj psiak, wzielam go z wroclawskiego schronu.
Wlasciwie nie robilismy badan,zostalo osluchane serce,ostatnio mial zapalenie gruczolow okoloodbytowych (ponoc tez moze miec to zwiazek z kamieniem nazebnym) i ten gruczolak na powiece ostatnio bardzo sie powiekszyl, tak , ze podraznia juz oko , oczko czerwone, kroplimy, ale to trzeba usunac, kamien tez jak widac moze powodowac mase innych chorob.Dzieki za kciuki,przydadza sie.Zdam relacje jutro wieczorem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...