Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Reine

Owczarek podhalański w budzie

Recommended Posts

Witam!
Niedawno z rodziną przeprowadziłam się do domu z ogrodem. Moja mama chce kupić psa na ogródek, który byłby przyjacielem rodziny i pilnował domu. Tak wyszło, że kupujemy podhalana. Niestety, w domu mieszka z nami już perska kotka która nie toleruje innych psów i kotów, z tego powodu pies będzie musiał zamieszkać w budzie. Ja oczywiście wolałabym, żeby psina mieszkała z nami w domu, no ale nie ma innej opcji, a ja sama zawsze pragnęłam psa. No i tutaj pojawia się pytania, czy pies może zamieszkać w budzie na ogrodzie? Czy w czasie mrozów przenieść go do garażu? Czym najlepiej wymościć budę? Z góry dziękuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podhalany to dość odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne psy. Dobrze ocieplona buda jest z pewnością dobrym rozwiązaniem dla takiego pieska. Dobrze jest podczas mrozów podawać mu trochę więcej tłuszczu i trzeba pamiętać o systematycznym dostarczaniu wody, gdyż ta lubi podczas mrozów szybko zamarzać ...
Myślę, że przy szczególnie siarczystych mrozach dobrze jest pieska zaprosić do ogrzewanego pomieszczenia, choćby na pewien czas - może on dostać wówczas jedzenie i picie. Ja "chowam" swoją sukę na noc gdy temperatura przekracza - 15 stopni, ale to wynika chyba bardziej z nadopiekuńczości niż potrzeby.
Budę moszczę słomą zapakowaną w worki po kartoflach spełniające rolę sienników. Wrzucałem słomę bezpośrednio do budy, ale psy roznosiły ją po całym podwórku. Znajomy mości budę suchymi liśćmi zgrabionymi podczas jesieni - jest to wspaniałe podłoże. Myślę, że wszelkiego rodzaju kołdry i pledy też do tego się nadają, niestety moje pieski z upodobaniem je rozszarpują i rozwlekają po podwórzu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak jak napisała elbe, podhalan do budy się nadaje.

Ja mojego trzymam w budzie, ocieplonej, wymoszczonej słomą. mA tam cieplutko i chętnie tam sobie drzemie :) Gratuluję wyboru rasy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Announcements

×
×
  • Create New...