Jump to content
Dogomania

Kosmetyki dla yorka- co wybrać?


Nela93

Recommended Posts

Dzień dobry!
Obecnie poszukuję kosmetyków dla mojego yorka, a oferta jest tak dużo, że nie wiem, jakie produkty wybrać. Teraz używam szamponu 1 ALL SYSTEM - Super Cleaning & Cond. Szampon oczyszczający i mlecznej odżywki (dla ludzi). Włosy są miękkie, ładne, ale według mnie trochę za suche i mało błyszczące. Rafiś po kąpieli wygląda tak:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/39/dsc0051em.jpg/][IMG]http://img39.imageshack.us/img39/2961/dsc0051em.jpg[/IMG][/URL]

Chciałabym, żeby jego włoski były lśniące, odżywione i dobrze obciążone. No i teraz moje pomysły:
1. Nadal szampon 1 All Systems+ któraś z tych odżywek:
1 ALL SYSTEM - Botanical Conditioner, odżywka
1 ALL SYSTEM - Super Rich Conditioner, Odżywka
2. PSH - Aloe Vera, Szampon nawilżający dla długowłosych
PSH - Odżywka Witalizująca regeneracyjna
3. MEGAMAZON - Cupuacu, Szampon nawilżający nabłyszczający
MEGAMAZON - Cupuaçu, Odżywka nawilżająca, wygładzająca
4. PET HEAD - Feeling Flaky, Szampon skóra sucha i wrażliwa
PET HEAD - Furtastic, Krem głęboko nawilżający
Jak myślicie, który zestaw sprawdzi się najlepiej? A może macie inne propozycje? Na tym forum czytałam jeszcze o kosmetykach Artero, Laser Lites i Vivog, ale sama nie wiem... Proszę o jakieś wskazówki, jest to mój pierwszy pies tej rasy i jeszcze nie wiem, jak postępować z jego włosem.

Link to comment
Share on other sites

Cześć,
widzę, że wybierasz z kosmetyków z wyższej półki, stąd dorzucę jeszcze jedną firmę Show Dog, z ich oferty polecam dla yorka szampon SHOW DOG Silk Coat Shampoo, odżywkę do rozczesywania SHOW DOG Magic Mist Conditioner (ułatwia rozczesywanie) i super odżywiający preparat, niezwykle wydajny[COLOR=#cb0067][COLOR=black] ShowDog Intense Coat Treatment. Wszystkie kosmetyki jakie wymieniasz są dostępne w sklepie internetowym [url]www.groomer.com.pl[/url] polecam [/COLOR][COLOR=black] [/COLOR]
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Cześć,
My używaliśmy różnych firm: All Systems, Espree, PSH, Puck. I chyba jednak u mojego lepiej sprawdza się All Systems (szampon+odżywa Super Rich).
Ale generalnie zasada jest taka - to co pasuje jednemu, dla drugiego może być kiepskie :eviltong:
Więc aby odnaleźć najlepszy kosmetyk dla Rafisia musisz po prostu próbować różnych firm, w końcu sama się przekonasz co na jego włosek jest najlepsze.

Jeśli włos wydaje Ci się suchy, proponuję kupić olej np. kokosowy. Dzień przed kąpielą naoliwić psa, a przy kąpaniu dokładnie zmyć tej olejek.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='saltwater']A czy któryś z wystawców mógłby mi doradzić szampon + odżywkę + preparat do nabłyszczania? Kenzo jest jeszcze malutki, ale zamierzam Go wystawiać, i nie chcę na Nim na razie eksperymentować...[/QUOTE]

najczęściej używany zestaw na wystawy dla wiekszości yorków to zestaw All System[COLOR=#000000][SIZE=3][COLOR=#7bb0ff][FONT=Times New Roman][/FONT][/COLOR][/SIZE][/COLOR]
szampon super cleaning + odżywka botanical,
u większości się doskonale sprawdzają, ale tak jak wyżej jest napisane to co dla jednego psa jest super niekoniecznie podpasuje innemu, nie ma rady metody prób i błędów nie da się obejść;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saltwater']a jakiś nabłyszczacz? Przepraszam, że marudzę, Kenzo jest jeszcze malutki i ma krótki włos, ale jesteśmy z Moim Mężczyzną zdeterminowani, uczymy się papilotowania na moich włosach :D[/QUOTE]

nie pisałam o nabłyszczaczu bo na tym etapie jest zbędny, podkreśli czarny kolor szczenięcych włosów na końcówkach, przy przedawkowaniu pies wygląda jak tłusty;)

natomiast obowiązkowo trzeba już włos natłuszczać i powolutku do papilotowania się przymierzać:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...