Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Kaska87

Kilka watpliwosci przed zakupem buldoga angielskiego

Recommended Posts

Tak ja w temacie, planuję zakup buldoga angielskiego. Razem z moim przyszłym mężem zakochaliśmy się w tej rasie. Psa planujemy kupić za około 1,5 roku (nie stać nas na tak duży jednorazowy wydatek i odkładamy sobie miesięcznie 400-500 złotych co odpowiadało by potrzebom psa, żeby zobaczyć na ile to obciąży domowy budżet). Za niecały rok planujemy się przeprowadzić do większego mieszkania, dlatego termin zakupu jest tak odległy.

Czytam wszelkie możliwe artykuły w Internecie i mam wątpliwości co do tego czy miałby to być pies wystawowy czy nie tzw. "na kolanka" (kwestie tego czy powinien mieć rodowód nie podlegają żadnym wątpliwościom- chcemy buldoga angielskiego, a nie coś co będzie go przypominać). Wychowałam się w domu, w którym zawsze były zwierzaki- bez rodowodu, czyli nierasowe, a ten pies ma być moim pierwszym własnym. Zastanawiam się na ile różni się opieka i pielęgnacja takiego psa i czy przygotowanie zwierzaka do wystawy może być problematyczne dla początkującej osoby. Nie chcę zakładać hodowli, zależy mi głównie na tym żeby pies był towarzyszem naszego wspólnego życia, przyjacielem, a kwestię wystaw chciałabym potraktować bardziej jako hobby. Jeśli kupię psa z danej hodowli to czy uzyskam jakąś drobną pomoc czy rady na początku? Jakie hodowle w Polsce są warte polecenia? Jeśli wybiorę psa "na kolanka" to jakie ewentualne wady może mieć? Czy hodowca musi mnie rzetelnie poinformować jakie to są wady (np. w umaszczeniu)?

Jakie informacje są dla mnie niezbędne, jeśli chcę posiadać psa tej rasy? Wiem, że chrapią, pierdzą, mam świadomość tego, że konieczna jest pielęgnacja skóry wewnątrz fałd by nie doszło do podrażnień i odparzeń. Wiem, że nie potrzebują dużo ruchu i z reguły nie są agresywne. Tyle teorii, ale wiem, że każdy zwierzak jest inny.

Mimo, że to pierwszy mój post na forum to proszę o potraktowanie mnie poważnie i z góry dziękuję za każdą odpowiedź. Chciałabym żeby zakup psa był racjonalny i odpowiedzialny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a może na start książeczkę [URL]http://www.dogomania.pl/threads/220477-Książkowisko-Dogowisko-ksiązki-rysunki-i-figurki-z-masy-solnej-Stow.DogiAdop.-14.01[/URL]
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-Xqz_gvcRGnw/TwQWX_Z1mPI/AAAAAAAAFNA/yZkF8VQre1o/s512/skanuj0021.jpg[/IMG]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Announcements

×
×
  • Create New...