Jump to content
Dogomania

Max & Neska - Czyli Dwie Torpedy


wikikoniki

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Widzę, że Max nie chciał oddac piłki? Może popracuj nad komendą 'daj' albo 'puśc' żeby nie było z tym problemu i baw się z nim na 2 piłki? Żeby kojarzył sobie, że jak Ci poda jedną piłkę, to dostanie drugą, a nie że mu zabierasz na siłę tamtą :) Będzie chętniej aportował i oddawał zabawkę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talucha']Widzę, że Max nie chciał oddac piłki? Może popracuj nad komendą 'daj' albo 'puśc' żeby nie było z tym problemu i baw się z nim na 2 piłki? Żeby kojarzył sobie, że jak Ci poda jedną piłkę, to dostanie drugą, a nie że mu zabierasz na siłę tamtą :) Będzie chętniej aportował i oddawał zabawkę[/QUOTE]

W sumie dobry pomysł...
mam nadzieję, że znajdę drugą piłkę :D

Właśnie opracowywuję klikierowy plan :p

Link to comment
Share on other sites

Haj !
Wpadam na szybko, bo muszę się uczyć. Nie mogę nic zawalić bo niedługo kurs agi się zaczyna...

Dzisiaj byliśmy na 'spacerze'. 'spacerze' dlatego, że dla mnie była to raczej rzeźnia. Teraz CAŁKOWICIE odpuszczam spacery i ćwiczymy psa na podwórku. Chodzenie przy nodze dla Neski i Maxa, oraz skupianie uwagi przez MAxa na mnie, bo jest raczej zerowa.

Klikier pewnie dzisiaj dopiero wysłali będzie pod koniec tygodnia :( Cóż... pozostaje czekać.

Ale za to kupiłam drugą piłkę tenisową i ćwiczyłam z Mxem oddawanie. Fajnie zostawiał a potem od razu rzut drugą. Nie za długo, ale podobało mi się.
Neska zapomniała co to znaczy 'aport' dlatego muszę się z nią gdzieś na pole wybrać bez Maxa, żeby wszystko poćwiczyć.

Kupuję od Lastuchy kolejne frisbee gumowe dla Maxa, też będziemy się nim wymieniać.

W weekend bullowi znowu organizują spacer. Tym razem i w sobotę i w niedzielę. Postaram się w oby dwa dni być. Oczywiście z Neską, bo dla Maxa to za wcześnie. Jego konatkty z psami nie wyglądają za dobrze... Najpierw planuję się spotkać z samą Rastą & Onomato-Peją. Mam nadzieję, że Karolina da mi jakieś rady, bo ja kompletnie nie wiem co robić. Aktualnie kiedy przechodzi obok pies to siadamy. Tylko tak. Neska zaczyna szczekać a Max się spina...

Nie wiem co robić... na razie ćwiczymy na podwórku, potem po zewnętrznej stronie płotu. NIE ZA SZYBKO !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Glaria']Witacie :)
Śliczna Neska , bardzo podoba do sznaucerki mojej cioci :)
Będziemy zaglądać
Pozdrawiamy i zapraszamy do nas :D[/QUOTE]

Hej :D
Dzięki, też ją kocham ! :loveu:
Niestety mam teraz ograniczenia co do komputera, bo niedługo zaczynamy kurs agility i nie mogę zawalić nauki... dlatego zaglądam tylko do kilku galerii...

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj przyszedł klikier. Trzy sesje uwarunkowywania za nami. Na razie czekam, aż po kliknięciu będzie się mpatrzeć na smaka, bo to chyba będzie znaczyć, że skuma. Wtedy zaczynamy SIADANIE na klika. Potem pobawimy się z pudełkiem...

Przy okazji... polecam kanał na yt, fajnie wszystko dziewczyna opowiada, dużo też dowiedziałam się z jej filmiku o klikaniu... [url]http://www.youtube.com/user/MojPsiSwiat?feature=g-all-u[/url]

Link to comment
Share on other sites

Na początek nie radziłabym sprawdzania czy skuma. Na samym początku tylko klik>smakołyk i tak cały czas, a jak będziesz chciała sprawdzić czy już rozumie to jak będzie odpoczywać podchodzisz i klikasz. W tym momencie również musisz dać smaczka, ale zobaczysz czy pies zareagował na klik i biegnie czy idzie do Ciebie z myślą 'o! zaraz dostanę jedzenie!' ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Silky123']Na początek nie radziłabym sprawdzania czy skuma. Na samym początku tylko klik>smakołyk i tak cały czas, a jak będziesz chciała sprawdzić czy już rozumie to jak będzie odpoczywać podchodzisz i klikasz. W tym momencie również musisz dać smaczka, ale zobaczysz czy pies zareagował na klik i biegnie czy idzie do Ciebie z myślą 'o! zaraz dostanę jedzenie!' ;)[/QUOTE]

I znowu muszę tłumaczyć. Czekam aż zacznie tak robić ale i tak daje od razu. Chodzi o to, że na razie klik>smakołyk, ale niedługo będzie tak, że skuma i będzie się na ten smakołyk po kliknięciu patrzeć.

Przepraszam, ale na borderowym też się uczepili -,-

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...