Jump to content
Dogomania

" Złoty dla Złotego" - Golden Retrievery pomagają Jurkowi Owsiakowi w XV finale WOŚP


Gazuś

Recommended Posts

Guest Mrzewinska

Nie, ja mam belgijke super przyjazna ludziom, ale jeszcze zbyt zywiolowa na takie wizyty - moglaby, zaproszona do czulosci, skoczyc w objecia i zalizac na wylot...
Trudnosci w Domu Opieki to sliska podloga, wysoka temperatura w tych pomieszczeniach, zapach szpitala, wozki inwalidzkie, personel ubrany na bialo, co niektorym psom moze sie kojarzyc z wetem, ludzie, ktorzy chca glaskac, a nie moga = przykurcz miesni, wiec pies musi cierpliwie wytrzymac reke, ktora za silnie dotyka czy zamknie sie nagle na kudelkach, ludzie ktorzy sie boja i pies nie moze do nich podejsc, koniecznosc niereagowania na sprzet medyczny oraz jedzenie na stolikach.
Kazdego psa sprawdzam przed wejsciem do Domu - to koniecznie - sama pozorujac zachowanie kulejacego, kaszlacego, nagle krzyczacego czlowieka, gwaltowne ruchy, wsadzenie palca w ucho, pociagniecie za futro, za ogon...
Nejlepiej, aby pies byl aportujacy, chodzil bez smyczy, reagowal na wiele polecen - siad, podaj lape, stoj, czekaj, idz do ... i nade wszystko podchodzil z cukierkami w koszyku niesionym w pyszczku do wskazanej osoby, oczywiscie ludzie biora cukierki z tego koszyka. A piechol nie moze wypuscic w tym czasie ani dozywiac sie sam:-))
Zreszta zobacz fotografie.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Widziałam, po za tym goldenie strony mam'w małym palcu', a ta sunia - Lucky to nasza rodzinka ;-) Ciocio-babcia ;-)
U mojego psa jest problem co najwyżej z niejedzeniem wszytskiego, jednak przy pracy z dziećmi sie to przydaje. Dzieci chore rzucają psu jedzenie a pies łapie je w locie. Dzieci sie cieszą i ćwiczą paluszki. Albo np kładziemy jedenie pod stroną książki, a pies nosem ją "przewraca". Z aportem nie ma problemu, toć to retriever :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Lucky jest super, jest podpora naszej grupy, najczesciej i najdluzej uczestniczy w tych zajeciach. My zawsze mamy psie smakole z soba, zeby panie mogly karmic psimi przysmakami.

Z aportowaniem bieda jest taka, ze ludzie czesto kupuja OMC (o malo co) goldeny - miksy np z podhalanami, lub zabraniaja goldkom czy labkom brania czegokolwiek do pyska.
A potem pies za nic aportowac nie chce... drugiej takiej aporterki jak Lucky to ja niestety nie mam w grupie....

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beata R']SUPER POMYSŁ z ORKIESTRĄ:p

A mnie się marzy taka Ogólnopolska Orkiestra dla PSIAKÓW bezdomnych;)[/quote]

proszę :p [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=38490[/URL]

Gratulacje dla goldenów i labków oraz dla ich właścicieli!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...