Jump to content
Dogomania

Shila - doktor Jekyll i pan Hyde


Shilomaniak

Recommended Posts

Witam, mam zaadoptowaną suczkę. Jest u nas od miesiąca. Shila ma około 1,5 roku. W domu anioł;) na spacerze budzi się w niej demon. Zapisaliśmy się na szkolenie dla piesków i nauczyła się pięknie chodzić na smyczy, reaguje na komendy, ale gdy tylko odepniemy smycz fiuu i już jej nie ma:angryy: Wołana ma nas głęboko w nosie :angryy: patrzy z daleka co robimy, krąży wokół nas. Przychodzi jak się wybiega albo znudzi. Smakołyki wyrywa z ręki i zwiewa:diabloti: Co robimy źle? Mam ją cały czas prowadzić na smyczy:shake:?

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, kupię, poczytam :/. Na razie trenujemy bieganie luzem z ciągnącą się liną. Kupiliśmy 20 metrów grubej liny i ćwiczymy. Oczywiście z liną nie jest tak łatwo dać dyla, więc myślę, że komendę "stój" szybko opanujemy. Cóż nikt nie obiecywał, że będzie łatwo :)

Link to comment
Share on other sites

No, linka to podstawa. Ale moim zdaniem powinna byc jak najlżejsza, dyskretna - psy są inteligentne ;) Teoretycznie suka powinna myśleć, że jest luzem.
Komenda zatrzymująca "stój" to swoją drogą dobry pomysł, ale powinniście skupić się głównie na sprawieniu, by suczka lubiła przebywac z Wami, blisko Was, by miała motywację do powrótów. Jeśli smakołyki to przepyszne i nie nudno podawane, połączone z entuzjastyczną zabawą, ucieczkami przed psem. No i jeśli suka jest "zabawkowa", to wprowwdzić dużo zabaw aportem, np. przeciąganie. Mała musi stwierdzić, ze przy Was jest arcyciekawie. Nie wołajcie, gdy jest mała szansa, ze suka zareaguje. Palicie komendę. Najpierw zachęcajcie do biegu do Was (choćbyście mieli stac na głowie :) ), dopiero jak leci to niech słyszy "do mnie". A linką jak by co nie pozwoli na olanie przywołania.

Link to comment
Share on other sites

Ufff. Trenujemy, trenujemy, trenujemy. Szkoda tylko, że dni teraz takie krótkie i ciemność zapada na łączkach :(. Cienka linkę próbowalismy i było kiepsko :(. To poczucie wolności jest silniejsze. Odnoszę wrażenie, że zmęczona ciężarem liny Shila nie ma głupot w głowie. Oczywiście nie mogę cały czas gnębić ją tym ciężarem, spacer ma być również przyjemnością a nie pracą. Ogólnie jesteśmy dla Shilki bardzo atrakcyjni - kazdy długi spacer to zabawa piłką, przeciągania, aport itp., mam wspaniałe przysmaczki w kieszeni, których w domu nie dostaje. I nagle ten jeden błysk i nie istniejemy. Trochę sobie narzekam, ale radość i uwielbienie w psich oczach gdy przychodzę do domu - bezcenne :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dawno nie pisałam a u nas same dobre wiadomości:lol: Po pierwsze lina zdaje egzamin w 100 procentach:multi:, dla Shili jest to oznaka,że jest pod kontrolą. Nawet gdy biega w takiej odległości, że nie miałabym szans depnąć na linę, moje komendy są respektowane:crazyeye: Szok dla mnie cały czas - takie proste urządzenie a działa cuda:crazyeye:. Po drugie widzimy,że dziewczynka już zaakceptowała nas całkowicie:loveu: to widać w każdym jej spojrzeniu i geście:loveu: Dalej z nią pracujemy, chodzimy na szkolenie i kochamy coraz mocniej.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nasza Shila potrafi mówić :evil_lol: Dziś wyraźnie powiedziała mojemu TZ co sądzi o jego metodach szkoleniowych :lol: Nazawracał jej głowę warowaniem i czekaniem za przysmaczki a potem sobie polazł :-(. Co było robić? Shila tak długo podchodziła do niego i wracała warować, aż tępy Tatuńcio zrozumiał, że trzeba dać przysmaczka :mad: I kto tu kogo powinien szkolić?:diabloti:

Edited by Shilomaniak
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

bo fotki są tutaj :)
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/195552-Shila-pogromczyni-Nu%C5%BCycy-Grzybicy-i-Krzywicy-W-NOWYM-EKSTRA-DOMKU%21%21%21-DZIEKUJEMY%21%21%21?highlight=shila"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/195552-Shila-pogromczyni-Nu%C5%BCycy-Grzybicy-i-Krzywicy-W-NOWYM-EKSTRA-DOMKU%21%21%21-DZIEKUJEMY%21%21%21?highlight=shila[/URL]

mam nadzieję,że udało mi się skopiowac cały adres linku bo długiiiiiiii :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...