Jump to content
Dogomania

Kaja od szczeniaka w schronie . Trzy adopcje , trzy powroty . Czy ma jeszcze szansę ?


piesia

Recommended Posts

[B][SIZE="4"][B]Jak to się mówi ? Do trzech razy sztuka ? I co dalej ? [/B]
[SIZE="5"][B]Kaja miała już swoje trzy razy , trzy szanse , trzy nadzieje , trzy porażki , trzy smutki.[/B][/SIZE]
[/SIZE][/B]
[COLOR="#8b0000"][B][SIZE="5"]Kaja jako około 18 - tygodniowe szczenię razem z trójką swego rodzeństwa została pozostawiona w Rogoźnie pod jednym z marketów w środku nocy. Jej rodzeństwo miało więcej szczęścia , ma już swoje kochane domki . Kaja wciąż czeka[/SIZE][/B].[/COLOR]

[SIZE="4"]Szczeniak z dużym temperamentem , którym nie miał kto pokierować w tym najważniejszym okresie rozwoju .

[U]Pierwszy powrót[/U] : nie znam powodu
[U]Drugi powrót[/U] : Pani ją chwaliła . Mówiła , że jest cudowna dla syna , oddawała ze łzami w oczach ,ale niestety Kaja nie została zaakceptowana przez najstarszego członka rodziny ( i z wzajemnością ) . Kaja prawdopodobnie wyczuwała niechęć i niestety reagowała agresją .
[U]Trzeci powrót[/U] : Państwo byli uprzedzeni o tym , że Kaja jest psem z temperamentem i trzeba będzie z nią popracować . Kaja nie wykazywała agresji w stosunku do Pani ani dziecka , natomiast pokazała ząbki na Pana , wróciła następnego dnia :( .
[/SIZE]
Taka była w maju :
[IMG]http://www.obornikionline.pl/images/azorek/historia/3209m.jpg[/IMG]

Taka jest teraz :
[IMG]http://www.obornikionline.pl/images/azorek/psy/1203.jpg[/IMG]

[COLOR="green"][SIZE="4"][B]Na co liczę zakładając Kai wątek ? Na cud ?
Może się zdarzy , może ktoś zobaczy i pokocha . Kaja przy odrobinie pracy i miłości bedzie cudownym psem , ale im dłużej w
schronisku tym jej szanse będą coraz mniejsze :([/B][/SIZE] .[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Spoko, mnie jeszcze czeka dziś napisanie artykułu cotygodniowego i też robię wszystko byle się tym nie zająć, a już powoli doba się kończy...dostałam ogłoszenia od Kasimagi - na sobotę podrukuję - żeby każda wolontariuszka w swojej okolicy porozwieszała....

Link to comment
Share on other sites

Podnoszę Kaję wieczorkiem i cały czas liczę na cud .
Z doświadczenia wiem , że odrobina pracy i miłości jest w stanie zdziałać cuda , choć nie każdy jest na to gotowy .
Ja wzięłam mojego trudnego psa chyba w takim momencie mojego życia , kiedy sama o tym nie wiedziałam , ale BYŁAM JUŻ WTEDY NA TO GOTOWA . Moje trudne maleństwo odwdzięcza mi się swoją miłością i nigdy nie żałowałam mojej decyzji . Mam nadzieję , ze Kaja też trafi na TEGO SWOJEGO CZŁOWIEKA , KTÓRY BĘDZIE STARAŁ SIĘ ZROZUMIEĆ JĄ I ODPOWIEDNIO POKIEROWAĆ . JEST JESZCZE MŁODA .

Link to comment
Share on other sites

a ona tak reaguje na wszystkich panów? jest jakas różnica teraz jak jest w schronie?
i wiadomo jak poza tym w domu sie zachowuje? czy grzecznie sama zostaje? jak w kontaktach z obcymi i znajomymi psiakami?
i w którym ona jest schronisku?

a tak wogóle to fajną ma mordke :) jakąś taką labkową , czymi sie wydaje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grzybkowa']a ona tak reaguje na wszystkich panów? jest jakas różnica teraz jak jest w schronie?
i wiadomo jak poza tym w domu sie zachowuje? czy grzecznie sama zostaje? jak w kontaktach z obcymi i znajomymi psiakami?
i w którym ona jest schronisku?

a tak wogóle to fajną ma mordke :) jakąś taką labkową , czymi sie wydaje?[/QUOTE]

Witaj, co do Panów to raczej na starszych źle reaguje - tzn. po 40 roku życia na pewno - w jednym domu, gdzie była bardzo źle reagowała na Dziadka w Rodzinie - może on ją skrzywdził i dlatego miała takie zachowanie...niestety prawdy się nie dowiemy, do reszty rodziny była kochana.
W kolejnym domku do chłopca 12 letniego i jego mamy była fajna, do 20-to paroletniego chłopaka też, ale już do jego ojca - ok. 50 roku życia była dość agresywna, rodzina szybko się poddała, więc trudno powiedzieć, czy po jakimś czasie by jej nie przeszło:-(
Niestety w schronisku nie mamy takich Panów - trudno więc wybadać sprawę.
Również nie mamy do końca informacji jak się zachwouje jak zostaje sama w domku, w jednym z nich były małe dzieci i ciągle ktoś był w domu, a w drugim wróciła po 1 dniu w weekend, tam był wydaje mi się problem wyboru psa - ludzie ze zdjęcia myśleli, że jest mniejsza i ich poprzednia suczka była Kaja - syna po nią do schroniska wysłali, a jak przyjechała do domu to okazało się, że wyobrażali sobie ją, że będzie mniejsza:-(
Ma jeszcze nawyki szczeniaka - jest pełna energii ciągle by się bawiła, zaczepia inne psiaki do zabawy, biega jak szalona.
Kaja znajduje się w schronisku Azorek w Obornikach Wlkp. za chwilkę wkleję jeszcze kilka jej zdjęć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tia']A czy ona ogłoszenia ma???... bo bez tego ani rusz...[/QUOTE]
Tia witaj,

Kaja ogłoszeń nie ma - same nie wiemy czy dla niej taki normalny domek może być, czy nie trzeba byłoby trafić na ludzi znających się na psach, którzy od samego początku z nią popracują, bo jak trafi znów do ludzi niezbyt chcących i umiejących pracować to niestety może grozić jej kolejny powrót:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piesia']Madzik , Kaja ma wykupione ogłoszenia ogłoszenia :) .[/QUOTE]
No widzisz Piesia już mi się miesza, może napisz na naszych schroniskowym wątku komu te ogłoszenia wykupiłyśmy, żeby się nie zdublować....
Tak jest jak się wchodzi na dogo siedząc w pracy, zatem już uciekam, powrócę wieczorem już z domu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...