Jump to content
Dogomania

Owczarek niemiecki i słabe tylnie nogi, co jeszcze moge zrobic ?


JFD

Recommended Posts

Witam,

Mam owczarka niemieckiego z dlugim wlosem, psiak (samiec) w marcu skonczy 10 lat.
Od 3 miesiecy zaczął strasznie powłóczyć nogami, często potyka się, wywraca, nie umie sikac juz z jedna podniesioną tylnią nogą.
Pojechalem z nim do weterynarza, pies dostal zastrzyk przeciwbolowy, potem tabletki przeciwbolowe no i preparat Arthrovet.
Po miesiacu nic sie nie zmienilo, pies naprawde juz ciezko wstaje i czekam tylko dnia, ze nie bedzie mogl sie podniesc o wlasnych silach.
Zakupilem mu dodatkowo sucha karme brita oraz preparat Arthroflex i podaje 4-5ml dziennie juz od tygodnia. Jak narazie nie widze, zeby cokolwiek sie zmienilo.

Dzisiaj pies jest strasznie niespokojny, caly czas chodzi w kolko i ciagle chce wyjsc na dwor, gdy tylko wychodzi od razu siada na zimne podloze, plytki czy trawe i lezy.
Apetyt pies ma ciągle.

Co moge jeszcze zrobić, żeby pomoc mojemu psu, bo juz naprawde mi go żal :(


Pozdrawiam
JFD

Link to comment
Share on other sites

Hej moj poprzedni owczarek niemiecki zawsze mial problemy z tylnimi lapami. Kiedy osiagnela 10 lat zaczely sie problemy, zaczela w ciagac lapy po ziemi, nie mogla wchodzic po schodach itd. Podawalismy jej glukoze (dodawalismy do wody), pies przezyl jeszcze rok czasu. Pewnego dnia Saba przestala sie juz podnosic i zaczela ciagnac lapy po ziemi. Pozwolilismy jej odejsc godnie .... mozna szalec z wozkami dla psow itd. My troche rehabilitowalismy psa w basenie (troche pomoglo). Polecilabym sprawdzienie czy pies na slabe stawy czy moze jest to zwyrodnienie nerwow. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za Twoja odpowiedz.

A czy zwykly weterynarz moze stwierdzic czy jest to problem ze stawami czy z nerwami ?

Pytam poniewaz najblizsze przeswietlenie moge zrobic 80km od miejsca zamieszkania, a jak wiadomo wozic psa tak daleko to nic przyjemnego ani dla mnie ani tymbardziej dla psiaka...


Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

nie jest tak prosto zdiagnozowac co powoduje takie problemy. Moze to byc kregoslup, stawy, mielopatia albo wszystko naraz. Fotke warto zrobic, ale jesli pies za mlodu byl sprawny i nigdy nie mial problemow z aparatem ruchu to mielopatia jest niestety bardzo prawdopodobna.

Link to comment
Share on other sites

JFD ja mam podobny problem z moim owczarkiem już od kilku lat i super się sprawdza preparat Corta Vet Ha i do tego ziołowy bezpieczny preparat Inflamex również firmy Cortaflex.Do tego podaję mu preparat ludzki o nazwie Alanerv bo mój owczarek ma również problemy z nerwami i pomimo tej choroby już sporo lat całkiem nieźle sobie radzi ale dodam że prowadzam go szelce.Są takie specjalne szelki,może w ten sposób pomożesz dodatkowo swojemu piesiowi, zobacz sobie na tej stronie w sklepie: [URL]http://www.psychodnia.pl/#/o-nas[/URL]

Również bardzo dobrym preparatem na stawy jest czeski lek Chondrocan lub Gelacan Darling i Gelacan Fast: [URL]http://www.docsimon.pl/faq/o-firmie[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Jefta:

Tak, piesek nigdy nie mial wczesniej jakichkolwiek zaburzen ani nie chorowal. W takim razie prawdopodobna jest mielopatia o ktorej piszesz.

Wolf777:

Czytalem Twoje wczesniejsze wypowiedzi i widzialem, ze masz rowniez podobny problem.
Moj pies dzisiaj zaczął kuleć na lewą noge i się wywracać podczas chodzenia. Naprawde nie wiem co mam robic, jutro przychodzi weterynarz i chce zrobic 4 dniową kuracje sterydową. Mowilem mu, ze podaje Arthroflex. Jezeli po 4 dniach nic sie nie poprawi mowi, ze potrzebna bedzie operacja, aczkolwiek nikt sie na nia tak naprawde nie decyduje.

Te leki o ktorych piszesz chcialbym rowniez sprobowac podawac mojemu psiakowi. Wydaje sie ze oba maja podobny problem. A byles moze z tym u kogos i stwierdzili cos konkretnego ?

Szelki juz wlasnie patrze na sklepie psychodni, dokladnie jest to "uprząż zadnia".

Pozdrawiam i prosze o pomoc :(

Link to comment
Share on other sites

JFD nie wiem jaka jest dokładnie sytuacja z Twoim owczarkiem ale mój owczarek jak miał 10 lat też już chorował i wtedy już go leczyłem.Najlepiej jak to rozpozna dobry wet.najlepiej ortopeda.Co do mojego owczarka to badała go dość dobra weterynarz która stwierdziła u niego dysplazję oraz zanik czucia nerwowego dlatego podaję mu od paru tygodni lek Alanerv po którym widzę poprawę,wcześniej podawałem mu polfilinę oraz parę zastrzyków dostał Nivalin na przewodnictwo nerwowe i poprawa była duża po zastrzykach ale on się ich bardzo boi dlatego już go nimi nie strasuje....Pytałem moją doktor co sądzi o sterydach ale była temu stanowczo przeciwna bo mówiła że to bardzo niszczy organizm a co do operacji to powiedziała że w tym wieku nikt się nie podejmie operacji mojego owczarka (idzie mu 14 rok) Ale po zastosowaniu tych leków z firmy Cortaflex naprawdę jest duża poprawa z tym że podaje mu te leki systematycznie bez żadnej przerwy od początku tego roku także cieszę sie że nie musiałem go faszerować sterydami a poprawa jest po lekach, co prawda nie tanich ale dla swojego prawdziwego przyjaciele nie ma co żałować:) Mojemu piesiowi też "ucieka" tylek na lewą stronę dlatego zakładam mu szelkę i dzięki temu możemy spacerować.Jeśli chcesz pdoawać swojemu owczarkowi Corta Vet Ha to poproś lekarza weterynarii aby Ci go zamówił bo tylko przez wetów ten lek można zamówić.Poprawa w przypadku mojego owczarka była dość szybka,po 2 czy 3 tygodniach zauwazyłem znaczącą poprawę dlatego podaję mu ten lek cały czas.Jeśli u Twojego owczarka jest taka sytuacja że tyłek też mu "ucieka" na jedną stronę może spróbuj zakladać mu szelkę na jedną strone tak jak ja to robię i najlepiej zrobić taką szelkę na poczatek samemu i sprawdzić jak to będzie "działać".I nie przejmuj się że nie potrafi sikać z podniesioną tylną łapką bo mój od dawna już tak nie sika i też ma wilczy apetyt a to dobrze wróży:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...