Jump to content
Dogomania

plamienie


Kama_78

Recommended Posts

Witam,
mam problem od kwietnia br. mam spanielkę ze schroniska. Sunia zanim do mnie trafiła była w ciąży, po urodzeniu szczeniaków została wysterylizowana. Do sierpnia wszystko było dobrze. Sunia jest niesamowicie spokojna i przyjazna. Od sierpnia br. zaczęło strasznie od niej śmierdzieć. Myślałam, że to z pyska, później podejrzewałam, że ma ZAPALENIE GRUCZOŁÓW OKOŁOODBYTOWYCH, ostatnio zauważyłam że na podłodze zostawia plamki brunatno brązowe, wyciek jest wodnisty. Byłam u weterynarza dostała antybiotyk. Jak brała antybiotyk było trochę lepiej ale teraz wszystko wróciło łącznie z plamieniem. We wtorek mam zanieść do weta próbkę moczu suczki do badań. Mam nadzieję, że to wyjaśni co jej dolega. Na pierwszy rzut oka nie widać żeby była chora, je bardzo chętnie, szaleje na spacerze. Jedna rzecz jeszcze mnie zastanawia odkąd jest u nas na spacerach bardzo często sika. Pewnie powiecie poczekaj do wyniku badań to się dowiesz co jej jest ale będę wdzięczna jeżeli ktoś z Was miałby jakieś sugestie co może jej dolegać i jak na ten moment mogę jej pomóc. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Trochę długo zwlekałaś z tymi badaniami u weta. Badania moczu już dawno powinny być zrobione, być może inne badania również. Dziwne, że wet nie zalecił tego wcześniej i poprzestał tylko na podaniu antybiotyków na nie wiadomo w sumie co, skoro dolegliwość nie została zdiagnozowana. Ja bym pomyślała nad zmianą weta przede wszystkim.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

wyniki badań moczu suczki są oki, nie ma żadnych nieprawidłowości do których można by się przyczepić. Na początku u pierwszego weterynarza u którego byłam stwierdził zapalenie gruczołów okołoodbytowych. Byliśmy tam 3 razy i ciągle męczył sunię że to właśnie zapalenie. Ja się nie połapałam że to może być coś innego do momentu kiedy nie znalazłam brunatnych kropek na panelach. W każdym bądź razie wyniki moczu są oki, Pani weterynarz przepisała Palin i za tydzień do kontroli.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam, niestety nie. W poniedziałek jadę do schroniska z którego wzięliśmy suczkę. Pani doktor stawia na ropne zapalenie pochwy. Przewidywany czas leczenia- miesiąc. Zobaczymy jak ją obejrzy czy też będzie tego samego zdania. Mam nadzieję że to już to i ją wyleczy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam,
problem przykrego zapachu od suczki ustał ale pojawił się nie nowy objaw. Suczka podczas snu nie trzymam moczu. Dostała lek PALIN i po 6-7 dniach brania lek zadziałał w tej chwili zostało jej do wybrania jeszcze 3 tabletki a problem nietrzymania moczu podczas snu powrócił. Suczka ma też przekrwione oczy i zaczęła utykać na prawą tylnią łapę. Zanim pojawił się problem nietrzymania moczu miała robione badania moczu które nie wykazała żadnych nieprawidłowości. Jutro idę do weterynarza i zastanawiam się od najpierw zrobić jej badania moczu, krwi czy może usg. Suczka jest u nas od kwietnia 2011, jest po sterylizacji. Do sierpnia ubiegłego roku wszystko było oki. Zastanawiam się czy te problemy to nie wina sterylizacji a może po prostu suczka jest słabego zdrowia i dlatego trafiła do schroniska. Będę wdzięczna za wszelkie rady.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kama_78']Witam,
problem przykrego zapachu od suczki ustał ale pojawił się nie nowy objaw. Suczka podczas snu nie trzymam moczu. Dostała lek PALIN i po 6-7 dniach brania lek zadziałał w tej chwili zostało jej do wybrania jeszcze 3 tabletki a problem nietrzymania moczu podczas snu powrócił. Suczka ma też przekrwione oczy i zaczęła utykać na prawą tylnią łapę. Zanim pojawił się problem nietrzymania moczu miała robione badania moczu które nie wykazała żadnych nieprawidłowości. Jutro idę do weterynarza i zastanawiam się od najpierw zrobić jej badania moczu, krwi czy może usg. Suczka jest u nas od kwietnia 2011, jest po sterylizacji. Do sierpnia ubiegłego roku wszystko było oki. Zastanawiam się czy te problemy to nie wina sterylizacji a może po prostu suczka jest słabego zdrowia i dlatego trafiła do schroniska. Będę wdzięczna za wszelkie rady.[/QUOTE]
Może to być wina sterylizacji, ale zazwyczaj przy nietrzymaniu moczu pomaga krótkie podawanie leku.
Może trzeba będzie podać suni hormony. Nie znam się na tym za bardzo, ale wet powinien wiedzieć.


Zajrzyj też może do działu Urologia, może tam najdziesz jakieś informacje:
[URL]http://www.dogomania.pl/forums/1089-Urologia[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam,

suczka miała zrobione badania krew, biochemia i mocz. Wyniki są prawidłowe. Stanęło na tym , że to po sterylizacyjne nietrzymanie moczu. Dostała incurin najpierw 1 tabletkę potem 0,5 przez pięć dni. Od 3 dni dostaje po 2 tabletki dziennie. Nietrzymanie moczu przez cały okres brania incurinu wręcz się nasiliło. Jeżeli ktoś ma ma pomysł co jest mojej suni będę wdzięczna za podpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Zajrzyj tutaj (tylko usuń 2 spacje z linku):
[URL]http://www.stowarzyszenieamicus. fora .pl/porady-weterynaryjne,23/nietrzymanie-moczu-u-psow,175.html[/URL]



Jakiś czas temu inna spanielka też miała problem z nietrzymaniem moczu, zapytałam jakie leki stosowali.
Jak dostanę odpowiedź, to zaraz napiszę.

Link to comment
Share on other sites

Dostałam odpowiedź:

"Propalin to był lek zalecany i pomaga, ale u Sati potrzebny był spokój.
Sati po sterylce miała drugą operację. Polegała ona na umiejscowieniu pęcherza na swoim miejscu, ponieważ podczas zabiegu sterylizacji został przesunięty. Nie podaję jej leku i bardzo rzadko występuje u niej problem popuszczania, czy nie trzymania moczu."



Dodam, że sterylka była robiona w schronisku, sunia została adoptowana i po kilku miesiącach wróciła, bo sika. Pojechała do domu tymczasowego do Warszawy, gdzie w końcu ktoś się nią porządnie zajął i sprawdził jaki jest powód nietrzymania moczu. Dom tymczasowy zakochał się w suni i został domem stałym. :p

Edited by Asia & Ginger
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kama_78']Czyli mam rozumieć, że najlepiej będzie jak zrobię suni USG by sprawdzić umiejscowienie pęcherza. I gdyby usg nie wykazało żadnych nieprawidłowości przejść na propaline bo jest lepsze od incurinu.[/QUOTE]
Myślę, że o tym powinien decydować lekarz, ale z tego co czytam w necie na ten temat, to są jeszcze inne możliwości leczenia niż tylko Incurin, więc próbujcie. Po prostu Incurin działa trochę inaczej, Propalin inaczej. Wydaje mi się, że może warto sprawdzić jeszcze ten lek.

Znalazłam takie info o nim:
[URL]http://www.vetoquinol.pl/fileadmin/common/Document_commun_groupe/PROPALIN.pdf[/URL]

A tu ciekawy temat, warto poczytać (tylko usuń dwie spacje po dwóch stronach słowa "fora", musiłam je wstawić, bo inaczej link się wykropkowuje):
[URL]http://www.ddb. fora .pl/weterynaria,31/popuszczanie-moczu,2988.html[/URL]

Kama_78 skąd jesteś?
Może warto poszukać weta urologa w Twojej okolicy?

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za informację. Jestem w Łęczycy, 40 km od Łodzi. Zgłosiłam się do kliniki J. Szulca w Zgierzu (tu na którymś z forów ktoś polecił tą klinikę) pani weterynarz zrobiła komplet badań i zaleciła incurin. Jestem z nią w stałym kontakcie telefonicznym jeżeli incurin nie zadziała do poniedziałku mamy się zgłosić na usg. Pani weterynarz bierze pod uwagę anatomiczną wadę budowy układu moczowego. Moim zdaniem to nie możliwe bo wtedy by sikała od początku jak do nas trafiła. Mam pytanie jeszcze odnośnie zaczerwienionych spojówek. Od grudnia ma zaczerwienione oczy była leczona różnego rodzaju kroplami na zapalenie spojówek, objawy ustępowały na moment i potem wracały. Dziwne jest to że w dzień jest oki a zaczerwienienie pojawia się wieczorem. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kama_78']Bardzo dziękuję za informację. Jestem w Łęczycy, 40 km od Łodzi. Zgłosiłam się do kliniki J. Szulca w Zgierzu (tu na którymś z forów ktoś polecił tą klinikę) pani weterynarz zrobiła komplet badań i zaleciła incurin. Jestem z nią w stałym kontakcie telefonicznym jeżeli incurin nie zadziała do poniedziałku mamy się zgłosić na usg. Pani weterynarz bierze pod uwagę anatomiczną wadę budowy układu moczowego. Moim zdaniem to nie możliwe bo wtedy by sikała od początku jak do nas trafiła. Mam pytanie jeszcze odnośnie zaczerwienionych spojówek. Od grudnia ma zaczerwienione oczy była leczona różnego rodzaju kroplami na zapalenie spojówek, objawy ustępowały na moment i potem wracały. Dziwne jest to że w dzień jest oki a zaczerwienienie pojawia się wieczorem. Pozdrawiam[/QUOTE]
Nie mam pojęcia co może być z tymi oczkami. Czy zostały wykluczone takie dolegliwości jak niedrożność kanalików łzowych i być może związany z tym zespół suchego oka lub entropium (wwinięcie powieki do wewnątrz) czy ektropium (wywinięcie powieki na zewnątrz)?

Może też być tak, że po całym dniu zbiera się w oczkach brud i podrażnia oczka. Długie uszy podnoszą z ziemi kurz, który dostaje się do oczu. Może pomoże przemywanie oczu naparem ze świetlika? A nawet jeśli nie pomoże to nie zaszkodzi, więc można spróbować. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...