Jump to content
Dogomania

Przygotowuje się do kupna DONka


Yanek

Recommended Posts

Chciałbym prosić was o odp. na parę z moich pytań o DONka.. ;) Pisze tutaj bo wiem że są tu pasjonaci. Psa chciałbym mieć w domu, absolutnie nie w kojcu !
-Jak rozwiązać sprawę z parkietem w domu? czy niebedzie porysowany po paru tygodniach obecności psa?
-W jaki sposób i jak często go kąpiecie, czeszecie, dajecie jeść itp.
-Czy da się go nauczyć żeby załątwiał się na zewnątrz?
-mam jeszcze jeden problem. w salonie mam skórzane sofy, właściwie to chyba musiałbym zamykać drzwi do salonu.. bo po paru dniach przypuszczam że nic by z nich nie zostało:shake:

Chcę żeby to była przemyślana decyzja, zdaje sobie sprawę że to nie zabawka i że będzie u mnie przez dłuuugi czas. Moim marzeniem jest żeby chodził ze mną bez smyczy. Zamierzam uczyć go tego od razu. Proszę o wyrozumiałe i przemyślane odpowiedzi :p (mam już 2 psy, z tym że niemialem wiele lat jak je kupowaliśmy, teraz chce się do tego przygotować)

Link to comment
Share on other sites

Co do parkietu, nie powiem Ci, bo mój rudzielec jest podwórkowcem. Wskazana pielęgnacja pazurków, ale czy to rozwiąże sprawę, głowy nie dam.
Atosa kąpię różnie- staram się w miarę możliwości jak najrzadziej, z reguły 4-8 razy w roku, w zależności, czy w czymś się nie uświni ;)
Pewnie, że się da nauczyć załatwiania na zewnątrz. Nawet wskazane. Wygooglaj sobie coś o nauce czystości.
Eee...tam, wystarczy, że dasz już małemu szczeniakowi do zrozumienia, że nie ma wstępu na sofę. Bez wyjątków- psiak musi wiedzieć, że pod żadnym pozorem nie można mu ładować się na siedzenie i wtedy nie będzie problemu ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...