Jump to content
Dogomania

Osanna (CA DE BOU - moja miłość)


R.J.Osanna

Recommended Posts

[quote name='gorzała']@rjo

To nie jakaś spiskowa teoria, po prostu wydaje mi się, że można było by zrobić badania DNA czarnych psów po kubie bo jakoś mi się nie wydaje,że to psy po nim...a co do pr i Macareny to uwierz mi mam więcej rzeczowych odpowiedzi od nich niż od Ciebie...i to jest bardzo zastanawiające....:angryy:[/quote]

gorzała,
ja wiem, że Ciebie zadziwiało i zadziwia wszystko. Skoro nie rozumiesz, że czarne szczenięta po płowych rodzicach w Puerto Rico, czarne szczenięta po płowych rodzicach w Hiszpanii i czarne szczenięta po płowych rodzicach w Polsce biorą się dokładnie [B] z tych samych powodów genetychnych[/B], to masz problem, ale ja nie mogę Ci pomóc.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 588
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@rjo

jeszcze raz Ci napiszę, bo widzę, że teraz Ty nie rozumiesz.

nie widziałem ani jednego czarnego psa na Majorce, podpalane psy, umaszczone jak rotty czy szwajcary to nie są psy czarne z ewentualnie dopuszczalnymi białymi znaczeniami w określonych miejscach na ciele o powierzchni nie większej niż 30% całego ciała. znasz wzorzec i powinnaś to wiedzieć, Masz również na mojej stronie wzorce tłumaczone bezpośrednio z języka hiszpańskiego. nie widziałem również ani jednego czarnego psa na Puerto Rico, więc nie wiem o jakich czarnych psach piszesz. To, że w przypadku kiedy rodzice są płowi, a dziadkowie czarniawi jest całkiem normalne, że może urodzić się jakiś podpalany pies, ale jeżeli w więcej niż trzech pokoleniach nie ma ani jednego czarnego psa z obu stron rodowdu to nie jest raczej możliwe żeby nagle uzyskać szczeniaki, nie szczeniaka, a szczeniaki umaszczone niemalże wzorcowo, no ja w takie zrządzenie losu nie wierzę, a napewno nie uwierzę w to, że było to z góry zaplanowane...ściemniasz kochana i tyle.

I wrócę jeszcze raz do umaszczeń w rasie Ca de Bou jakie określa wzorzec. Psy pręgowane, płowe im ciemniejsze tym lepiej z dopuszczalną, a nie wymaganą czarną maską i ewentulanie czarne z dopuszczalnymi białymi niewielkimi znaczeniami na przednich łapach, klatce piersiowej i głowie....Czarne tak umaszczone psy są dopuszczane do hodowli w ostateczności jeżeli dany egzemplarz jest doskonały, ale Ca de Bou umaszczone w ten sposób są najmniej porządane w hodowli. I to, że klub, hodowcy czy to w Hiszpanii czy na Puerto Rico dopuszczali lub czasami dopuszczają podpalane psy do hodowli nie oznacza, że trzeba ich naśladować i tolerować takie odstępstwa od wzorca, bo dla Hiszpana to norma, a dla hodowcy z Rosji powiedzmy sygnał, że jak domiesza Rotta to i tak nic się nie stanie...tu to ja bym się naprawdę trzymał bardzo dokładnie wzorca, selekcjonował bym psy jeszcze bardziej restrykcyjnie niż sami hiszpanie i moi koledzy na Puerto Rico. Nie Wiesz Renatko nic na ten temat, więc Ci wyjaśnię, że spieram się tak samo z Otto jak z Tobą i nie przyjmuję jak biblię wszystkiego co powie, sam mam oczy i wiem i widzę jaki pies ile jest wart, a Ty kochana pokazując na jednym zdjęciu 5 typów psa podobno tej samej rasy i co gorsza po tych samych przodkach robisz taki burdel ludziom w głowach i psujesz rasę jeszcze bardziej niż myślisz. Kasa kasą, osanna osanną, ale wie wierzę, że nie widzisz różnicy między Doradą, Divo, Chimą, Caliu, Teclą, a Bonitą i Pinio czy moim Che...........
Czasy kiedy tolerowano suki takie jak Lacky niemalże całe białe czy takie jak siostra Chimy już minęły, mogła byś się postarać i zacząć hodować poprawne psy pod każdym względem, ale dalej mieszasz kubusia, ikara i jakbyś wogóle nie widziała różnic sprzedajesz każdego psa jako poprawną majorkę mimo, że ludzie mają na twarzach coraz większy znak zapytania, a i powiem Ci coś o Majorce, widziałem tam wiele psów dużo więcej niż wszyscy na Mono i mimo wad, drobnych różnic w typie są to psy naprawdę inne niż kuba, ikar, che czy jasmin...zupełnie inne...może pojedź raz jeszcze kup coś porządnego i wyjdź z twarzą z tego ślepego zaułka, nikt nie będzie Ci miał za złe jak rozpoczniesz hodowlę powiedzmy od nowa na nowym przewietrzonym materiale bez domieszek zbulldożonych psów, które nie są Ca de Bou...

Link to comment
Share on other sites

gorzała,
to jeszcze raz, dla przypomnienia, bo zawsze kiedy pojawia się sytaucja, której nie rozumiesz, to zmieniasz temat:

gorzała,
ja wiem, że Ciebie zadziwiało i zadziwia wszystko. Skoro nie rozumiesz, że czarne szczenięta po płowych rodzicach w Puerto Rico, czarne szczenięta po płowych rodzicach w Hiszpanii i czarne szczenięta po płowych rodzicach w Polsce biorą się dokładnie [B]z tych samych powodów genetycznych[/B], to masz problem, ale ja nie mogę Ci pomóc.

Jeszcze jedna uwaga:
nigdy nie nauczysz się niczego z genetyki, skoro do teraz nie wiesz o tak podstawowej rzeczy, jak to, że po to by pies był czarny podpalany, musi przede wszystkim pojawic się ten sam gen, ktory odpowiada za kolor czarny, a podpalanie, to jakby " przyprawa ". Tylko tłumaczenie Tobie tego to jak walić grochem o ścianę...
A poza tym: za kogo Ty sie uważasz, żeby komukolwiek udzielać jakichkolwiek " porad "?

Link to comment
Share on other sites

@RJO

Renatko, a za kogo Ty się uważasz żeby wciskać biednym ludziom takie ściemy. To, że jako jedna z pierwszych w tym kraju miałaś psy tej rasy do tego Ciebie jeszcze nie uprawnia. Jeżeli jest cokolwiek co możesz napisać o swoich czarnych objawieniach to napisz proszę, naucz nas maluczkich, fajnie jest poszerzać wiedzę, ale ja widzę, że u Ciebie obowiązują inne prawa niż w innych hodowlach, a wzorzec kreujesz sama, prawo ciążenia prawdopodobnie w Czempiniu też jest inne bo tak chcesz :diabloti::diabloti::diabloti:Nadal zamiast merytorycznie coś napisać ziejesz jadem i smarujesz głupoty...Tyle tylko, że to nie zmienia tego o co pytam jak to możliwe, że z tych skojarzeń pod jakie podpinasz czarne psy jest ich uzyskanie, bo genetyka nie ma tu nic do rzeczy...

ps. i tak na marginesie zgodnie z wzorcem czarny podpalany pies to nie jest prawidłowo umaszczony Ca de Bou, mimo iż pojedyncze osoby mogą te psy używać do hodowli, kierując się brakiem innego psa, brakiem wiedzy lub innymi mi już nieznanymi pobudkami...więc nie wyjaśniaj skąd się wziął podpalany pies, a wyjaśnij skąd się wzięły u Ciebie czarne psy...skoro po tym skojarzeniu jakie wpisali Ci w papier jest to niemożliwe - Ty to przeskoczyłaś nawet moment pojawienia się podpalania, u Ciebie od razu urodziły się czarne...

Link to comment
Share on other sites

No to jeszcze raz, bo ciągle masz ten sam problem i nie czytasz ze zrozumieniem.....

gorzała,
to jeszcze raz, dla przypomnienia, bo zawsze kiedy pojawia się sytaucja, której nie rozumiesz, to zmieniasz temat:

gorzała,
ja wiem, że Ciebie zadziwiało i zadziwia wszystko. Skoro nie rozumiesz, że czarne szczenięta po płowych rodzicach w Puerto Rico, czarne szczenięta po płowych rodzicach w Hiszpanii i czarne szczenięta po płowych rodzicach w Polsce biorą się dokładnie [B]z tych samych powodów genetycznych[/B], to masz problem, ale ja nie mogę Ci pomóc.

Jeszcze jedna uwaga:
nigdy nie nauczysz się niczego z genetyki, skoro do teraz nie wiesz o tak podstawowej rzeczy, jak to, że po to by pies był czarny podpalany, musi przede wszystkim pojawic się ten sam gen, ktory odpowiada za kolor czarny, a podpalanie, to jakby " przyprawa ". Tylko tłumaczenie Tobie tego to jak walić grochem o ścianę...
A poza tym: za kogo Ty sie uważasz, żeby komukolwiek udzielać jakichkolwiek " porad "?

Link to comment
Share on other sites

@rjo

uważam po prostu, że potrzebujesz dobrej rady, wpadłaś w taki samozachwyt i samouwielbienie, że chyba nadal nie zauważyłaś, że w Polsce już nie jesteś sama, konkurencja również sprzedaje psy za granicę, a co ciekawsze te psy konkurencji są czasami lepsze niż Twoje, a i nie ma tam jakiś niespodziewanych czy rzekomo zaplanowanych kolorów. nie dziwi mnie Twoja postawa, ale do tej pory buraczył tylko Janusz, a teraz widzę Ty. jak Ciebie człowiek spokojnie prosi o fachowy opis otrzymuje ściemnione krętactwa zamiast odpowiedzi, wydaje mi się też, że to nie ja, a właśnie Ty zmieniasz temat...inaczej...napisz mi proszę gdzie u rodziców, dziadków, pradziadków i pra pra dziadków tych czarnych szczeniąt wystąpił gen odpowiedzialny za czarny kolor, lub gdzie tam po drodze był czarny pies...cokolwiek napisz bez ziania nienawiścią i jadem...coś fachowego...[IMG]http://www.forum.molosy.pl/images/smilies/wave.gif[/IMG]

[B][COLOR=Red][CIACH... takie opisy mozemy sobie w dyskusji darowac - Moderator][/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

gorzała

No to jeszcze raz, bo ciągle nie umiesz czytac ze zrozumieniem i jakos zupełnie nie pamiętasz co napisałam na początku.
Tym razem w punktach:

1. Nie dyskutuję na tematy kynologiczne z ludźmi, którzy zostali dyscyplinarnie wyrzuceni ze Związku Kynologicznego w Polsce za chamstwo i szkalowanie innych.

2. Nie udzielam darmowych lekcji z genetyki, a wszystkim ciekawym zalecam poczytanie odpowiedniej literatury. Zapewniam, że interesujący Ciebie temat został już doskonale i szczegółowo opisany.

3. Zasady dziedziczenia są takie same w całym świecie żywym.
Zapewniam Cię po raz kolejny, że czarne szczenieta po płowych rodzicach rodzą się we wszystkich krajach na świecie z tych samych powodów. Szkoda, że nie możesz tego pojąć [ ale patrz punkt 2]

4. Hodowla psów rasowych opiera się od bardzo dawna na tych samych zasadach, których nie możesz zrozumieć [ co widać zwłaszcza od czasu jak Cię wyrzucono ze Związku Kynologicznego, bo wcześniej sam jeździłeś na wystawy i byłeś bardzo dumny z wyników osiaganych przez Cześka ].
Zasady są takie: kraj pochodzenia rasy pisze standart rasy,
FCI go zatwierdza, a sędziowie kynologiczni oceniają zgodność [ lub nie ] danego psa ze standartem.
Mnie interesuja tylko takie oceny, a te sprawiają, że od wielu lat moje własnie psy są postrzegane jako najlepsze na świecie.

Skoro nie potrafisz pogodzic się z faktami, snuj sobie dalej swoje urojenia, ja niestety nie mogę Ci pomóc.

Link to comment
Share on other sites

@rjo

Co do punktu pierwszego to widzę, że jesteś kobieto bardzo mocno niedoinformowana jaki był oficjalny powód tego iż nie jestem członkiem ZKWP. Po pierwsze nie można było mnie z tej organizacji usunąć ponieważ ja zrezygnowałem z członkostwa dużo przed oficjalną decyzją władz ZK. Cała pompa jaką wykonały władze tej śmiesznej organizacji była zrobiona na pokaz. Dlaczego to sama musiała byś się zapytać swoich kolegów, którym donosiłaś.

cytat ku pamięci tych, którym wygodniej jest tłumaczyć się sklerozą:

[I][FONT=Arial][B]...Szanowni Państwo, [/B]

[SIZE=2][B]W odpowiedzi na otrzymanego e-maila informuję iż od dnia 15.12.06 r. nie jestem członkiem ZKwP w związku z tym cała korespondencja w przedmiocie rzekomego naruszenia przeze mnie przepisów ZKwP jest bezprzedmiotowa. Zgodnie z konstytucyjną zasadą swobody stowarzyszania się "władza" ZKwP nie obejmuje obywateli RP nie będących członkami tej szacownej organizacji w związku z powyższym nie podejmuję się nawet próby polemiki z zawartością merytoryczną i formalną treści otrzymanej korespondencji. Na marginesie zaznaczę tylko iż zawartość merytoryczna i forma doręczenia mi przedmiotowego pisma wskazuje na żenującą ignorancję autorów tego całego "zamieszania".... [/B][/SIZE][/FONT][/I]

No i druga bardzo ważna sprawa, przynależność do ZKWP czy jakiejkolwiek innej organizacji kynologicznej nie stanowi o tym kto jakim jest kynologiem i hodowcą, Chyba Ci się coś pomyliło.

To powinnaś wiedzieć, takim głupim pisaniem tylko ośmieszasz się, 99,999% ludzi zajmujących się psami na tym świecie również nie jest członkami zapyziałego ZKWP, a jednak są doskonałymi specjalistami, co więcej nie krępują tych ludzi przestarzałe i skostniałe regulacje starej, betonowej i bardzo skorumpowanej organizacji zajmującej się nie psami, a tylko i wyłącznie wyciąganiem kasy od ludzi, którym się wydaje, że nie ma innej drogi na hodowlę, uważaj bo jak się w końcu znajdzie ktoś kto zacznie naprawdę tak jak Ty masowo hodować majorki bez papierów nawet za 500 pln za sztukę zostaniesz bez pracy...

Na szczęście to forum jak i fm to fora publiczne i ludzie poczytać sobie mogą z jakim szacunkiem do nich podchodzisz, nie o mnie chodzi, ja umiem sobie poradzić dzięki temu nie tracę tu wiele, ale ciekawe jak się poczuje reszta biednych ludzi, którzy nie są członkami ZKWP...gratuluję Renatko.

Wypowiadać swoje opinie na forach dyskusyjnych może każdy, nawet członkowie ZKWP. Fora internetowe nie podlegają pod regulamin ZKWP. Tak więc nie strasz ludzi bo to nadal wolny kraj.


To co piszesz o genetyce i zasadach dziedziczenia jakie obowiązują na całym świecie to bardzo ciekawe jest. Bo to właśnie u Ciebie rodzą się całe czarne Ca de Bou (podobno to Ca de Bou) i do tego rodzą się dokładnie wtedy kiedy jest na nie nagle popyt...ciekawe dlaczego w zgodzie z tymi zasadami genetycznymi nie rodziły się one wcześniej jak zaczynałaś chociażby co było by bardziej prawdopodobne biorąc pod uwagę płytkie wówczas rodowody Twoich pierwszych CdB...Z tego co ja tu widzę genetyka u Ciebie działa inaczej...Do tego nie widziałem jak narazie żeby czy to w Hiszpanii, na Puerto Rico urodziły się całe czarne Ca de Bou, a o całym miocie to już nawet nie wspomnę, nie liczę umaszczenia podobnego do Rotta, bo to nie to...

Jeżeli chodzi o Che czy Chimę to ja nadal jestem dumny z tego co osiągnąłem, zwłaszcza, że zrobiłem to nie posiadając żadnych znajomości na ringach. I Che i Chima były oceniane przez sędziów czasami tych samych i obydwa psy otrzymywały oceny doskonałe, to dało mi do myślenia. Wyszło na to, że ani FCI ani sedziowie kynologiczny nie mają zielonego pojęcia co sędziują i dlaczego. Nie mają bladego pojęcia co to jest za rasa, znają może w skrócie wzorzec, ale to w jaki sposób oceniają czasami skrajnie różne w typie psy pokazywane na tym samym ringu jest przerażające, oznacza to bowiem, że nie ma sensu wystawiać psa. Twoje psy nie są najlepsze na świecie, Renatko no coś Ty one są po prostu najczęściej pokazywane na wystawach, czasami poza wystawami nie nadają się do niczego innego, jest ich najwięcej ponieważ natłukłaś tych miotów najwięcej i Masz więcej tytułów i pucharów dla poszczególnych psów niż niejedna cała hodowla, ale to nie oznacza, że jesteś najlepsza na świecie. Dużo lepszym psem niż Twoje wszystkie psy jest chcociażby Rambo de Rompehuesos i to pod każdym względem włącznie z wygranymi Monografikami, lepszym psem jest chociażby Zeus, którego poza wygranymi dorobek hodowlany jest niepodważalny...wiele psów jest lepszych od Twoich, a to, że nie wszystkie są targane jak nasze przez tysiące km na pokazy to nie umniejsza ich wartości, czasami jest wręcz odwrotnie...

więcej pokory...

Link to comment
Share on other sites

gorzała,
nie wysilaj się, bo i tak nie czytam Twoich wypocin.
Nie interesują mnie urojenia, ale fakty, a te są takie jak poniżej:

No to jeszcze raz, bo ciągle nie umiesz czytac ze zrozumieniem i jakos zupełnie nie pamiętasz co napisałam na początku.
Tym razem w punktach:

1. Nie dyskutuję na tematy kynologiczne z ludźmi, którzy zostali dyscyplinarnie wyrzuceni ze Związku Kynologicznego w Polsce za chamstwo i szkalowanie innych.

2. Nie udzielam darmowych lekcji z genetyki, a wszystkim ciekawym zalecam poczytanie odpowiedniej literatury. Zapewniam, że interesujący Ciebie temat został już doskonale i szczegółowo opisany.

3. Zasady dziedziczenia są takie same w całym świecie żywym.
Zapewniam Cię po raz kolejny, że czarne szczenieta po płowych rodzicach rodzą się we wszystkich krajach na świecie z tych samych powodów. Szkoda, że nie możesz tego pojąć [ ale patrz punkt 2]

4. Hodowla psów rasowych opiera się od bardzo dawna na tych samych zasadach, których nie możesz zrozumieć [ co widać zwłaszcza od czasu jak Cię wyrzucono ze Związku Kynologicznego, bo wcześniej sam jeździłeś na wystawy i byłeś bardzo dumny z wyników osiaganych przez Cześka ].
Zasady są takie: kraj pochodzenia rasy pisze standart rasy,
FCI go zatwierdza, a sędziowie kynologiczni oceniają zgodność [ lub nie ] danego psa ze standartem.
Mnie interesuja tylko takie oceny, a te sprawiają, że od wielu lat moje własnie psy są postrzegane jako najlepsze na świecie.

Skoro nie potrafisz pogodzic się z faktami, snuj sobie dalej swoje urojenia, ja niestety nie mogę Ci pomóc.
__________________

Link to comment
Share on other sites

All,

FAKTY:

Ikar Chevalier Osanna [ rodzice : Falcor Dragon Osanna & Eriesse del Espana Osanna ]
najbardziej ututulowany ca de bou na świecie. Nie bedę wypisywała wszystkich jego tytułów, podam tylko te najważniejsze:
Zwycięzca Świata, 2002
vice-Zwycięzca Świata 2006
Zwycięzca Europy 2001, 2002, 2004
Interchampion FCI,
Zwycięzca Światowej Wystawy Championów
Champion Polski, Niemiec, Slowacji, Luxembourga
3 x Zwycięzca Klubu Polski, 4 x Zwycięzca Polski, Mł. Ch Pl.

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images33.fotosik.pl/293/a7dc5b2a859d3ad4.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

@rjo and all

REPRODUKTOR
CHE GUEVARA Ca de Bou "ANIMUS FORTIS"

[IMG]http://img.photobucket.com/albums/v616/gorzala/100_2071.jpg[/IMG]

JEDEN Z NAJBARDZIEJ UTYTUŁOWANYCH PSÓW RASY CA DE BOU NA ŚWIECIE, POSIADAJĄCY W CHWILI OBECNEJ NAJWIĘCEJ POTWIERDZONYCH CHAMPIONATÓW FCI w POLSCE.

MULTICHAMPION,

INTERCHAMPION,

BATLIC CHAMPION,

CHAMPION POLSKI,

CHAMPION LUXEMBOURGA,

CHAMPION ROSJI,

CHAMPION ŁOTWY,

CHAMPION ESTONII,

CHAMPION LITWY,

CHAMPION DANII,

ROZPOCZĘTY CHAMPIONAT NIEMIEC

i to też te ważniejsze tytuły bez wymieniania Młodzieżowego ZW PL, Młodzieżowego ZW Klubu Czech, bez 4 miejsca na grupie w Kopenhadze etc...


i co z tego...[IMG]http://www.forum.molosy.pl/images/smilies/talktothehand.gif[/IMG][IMG]http://www.forum.molosy.pl/images/smilies/talktothehand.gif[/IMG][IMG]http://www.forum.molosy.pl/images/smilies/talktothehand.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

@RJO

Nie no Daj spokój, a mój Che to niby co. Ma dużo więcej Championatów plus jeszcze kilka innych tytułów, Ikar nie ma aż tylu championatów, z tego co wiem żaden pies u Ciebie i w kraju nie ma aż tylu championatów co mój Che...więc skąd to przekonanie, że ten bardzo nietypowy w wyrazie głowy pies jest jest najbardziej utytułowanym CdB na świecie...nie wygrał Monografiki rasy...etc...to nie fakty, a po prostu pies mający kilka championatów i kilka tytułów...napewno podoba się wielu ludziom, którzy nie wiedzą jak powinna wyglądać majorka, ale nie róbmy z niego wzorca...

Link to comment
Share on other sites

gorzała,
to bardzo miło, że wstawiłeś na wątku o historii mojej hodowli zdjęcie i informacje o Che, szkoda tylko, że zapomniałeś napisać, po jakich jest rodzicach, no ale w dziedzinie hodowli psów rasowych jestes laikiem, więc w sumie trudno się dziwić, że czasami myślisz, że psy bocian przynosi;).

All,
rodzice ututułowanego psa Che Guevara to INKA GUPLA Osanna [ mama ] i ADONIS THE LOVER Irimen [ tato ].
Inka pochodzila z mojej hodowli i gorzała osobiście ją wybierał, a Adonisa ja osobiście wybierałam jako kolejnego reproduktora do swojej hodowli. Adonis został ojcem wielu znakomitych psów, interchampionów, multichampionów, Zwycięzców Świata i Europy:lol:.

gorzała,
ponieważ zostałeś wyrzucony dyscyplinarnie ze Związku Kynologicznego w Polsce za chamstwo i szkalowanie innych, więc zapewne już nie pamiętasz, że FCI podzieliła wystawy organizowane pod swoim patronatem według ich rangi.
Najważniejszą wystawą jest Wystawa Światowa a najważniejszym tytułem - Zwycięzca Świata. Zaraz potem [ analogicznie ] jest Wystawa Europejska i tytuł ZWycięzca Europy.
Potem tytuł Interchampiona, a na końcu tutuły Championów Krajowych.
Ja nadal jestem czlonkiem ZK w P , więc hoduję i wystawiam psy wg zasad FCI.
A tak na marginesie - nie wprowadzaj ludzi w błąd: Che był reproduktorem, ale NIE JEST , ponieważ został skreślony z listy reproduktorów.
Bardzo proszę trzymaj się faktów.

All
Żaden, nawet najbardziej ututułowany pies nigdy nie zaistnieje w historii rasy jeśli nie pozostawi po sobie równie wartościowego [ albo lepszego od siebie ] potomstwa. Taka jest właśnie rola reproduktora:lol:.
Na Światowej Wystawie w 2006 roku IKAR CHEVALIER Osanna został wybrany NAJLEPSZYM REPRODUKTOREM, występując w konkurencjach finałowych w kategorii " najlepszy reproduktor i jego potomstwo ".
Warto zaznaczyć, że na tej właśnie wystawie Światowej, tytuł Zwycięzca Świata i Rasy przypadł córce Ikara , pięknej KARMEN LAST LACKY"s GIRL Osanna, a tytuły Młodzieżowych Zwycięzów Świata przypadły również dzieciom Ikara i to zarówno wśród psów jak i suk.
Zawsze powtarzam: JAKOŚĆ to nie przypadek:lol:

Na potwierdzenie tych słów, informacja z ostatniej chwili:
Syn wspomnianego tutaj Adonisa- MAXIMUS R.J.Osanna -, na dzisiejszej Wystawie Miedzynarodowej w Szczecinie otrzymał oceneę doskonałą, CWC, CACIB i tytuł Najlepszego Psa w Rasie, a córka Ikara z zeszłego roku , młodziutka PRADA R.J.Osanna , wystawiana w klasie młodzieży otrzymała ocenę doskonałą, tytuł Zwycięzca Młodziezy, Najlepszy Junior i Zwycięzca Rasy [ ma zaledwie 10 miesięcy !!! ]:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

@rjo

No i Che zostawił po sobie lepsze od siebie potomstwo, które już wygrywa na ringach w Europie i dopracowało się tytułów i championatów. Dla mnie ilość natłuczonych miotów nie ma znaczenia. Wiele doskonalszych psów niż Twoje i moje kryje tylko z rozwagą dobierane suki i pozostawia po sobie wysokiej jakości potomstwo, ale tam zajmują się tym inni ludzie. Zresztą odbiegamy od tematu, a pytanie i zarazem prośba dotyczyła nagłego pojawienia się czarnych miotów po psach, które do pewnego momentu nie dawały nic w takim kolorze. Prosiłem o rozpisanie mi tego fenomenu, fachowo...i z góry dziękuję...

Link to comment
Share on other sites

gorzała,


No to jeszcze raz, bo ciągle nie umiesz czytac ze zrozumieniem i jakos zupełnie nie pamiętasz co napisałam na początku.
Tym razem w punktach:

1. Nie dyskutuję na tematy kynologiczne z ludźmi, którzy zostali dyscyplinarnie wyrzuceni ze Związku Kynologicznego w Polsce za chamstwo i szkalowanie innych.

2. Nie udzielam darmowych lekcji z genetyki, a wszystkim ciekawym zalecam poczytanie odpowiedniej literatury. Zapewniam, że interesujący Ciebie temat został już doskonale i szczegółowo opisany.

3. Zasady dziedziczenia są takie same w całym świecie żywym.
Zapewniam Cię po raz kolejny, że czarne szczenieta po płowych rodzicach rodzą się we wszystkich krajach na świecie z tych samych powodów. Szkoda, że nie możesz tego pojąć [ ale patrz punkt 2]

4. Hodowla psów rasowych opiera się od bardzo dawna na tych samych zasadach, których nie możesz zrozumieć [ co widać zwłaszcza od czasu jak Cię wyrzucono ze Związku Kynologicznego, bo wcześniej sam jeździłeś na wystawy i byłeś bardzo dumny z wyników osiaganych przez Cześka ].
Zasady są takie: kraj pochodzenia rasy pisze standart rasy,
FCI go zatwierdza, a sędziowie kynologiczni oceniają zgodność [ lub nie ] danego psa ze standartem.
Mnie interesuja tylko takie oceny, a te sprawiają, że od wielu lat moje własnie psy są postrzegane jako najlepsze na świecie.

Skoro nie potrafisz pogodzic się z faktami, snuj sobie dalej swoje urojenia, ja niestety nie mogę Ci pomóc.

Link to comment
Share on other sites

@rjo


Więc po raz kolejny pytanie i zarazem prośba dotyczyła nagłego pojawienia się czarnych miotów po psach, które do pewnego momentu nie dawały nic w takim kolorze. Prosiłem o rozpisanie mi tego fenomenu, fachowo...i z góry dziękuję...nie zniechęcaj się Renatko...może można to wyjaśnić w naukowy i logiczny sposób...kto wie...:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

@rjo

Che to pies po suce jaką kupiłem od Ciebie suce po Falcorze i Boira. Była to moja druga suczka ponieważ suczkę jaką kupiłem jako pierwszą oddałem Tobie ponieważ miała wrodzoną wadę serca, oddałem Ci ją i poparłem to badaniami jakie wykonałem na własny koszt - kopie badania posiadam i posiada ją Instytut Higieny Weterynaryjnej w Gdańsku. Czekałem na Nestę 8 miesięcy i ona była zdrowa, bardzo mądra i dała mi miot z jakiego byłem zadowolony. Jednak tutaj Twoja rola się kończy, kupiłem od Ciebie sukę i zapłaciłem Ci za krycie psem jakiego kupiłaś z Rosji z hodowli Irimen...dostałaś pieniądze - zarobiłaś 3,5 tys pln, a całą pracę później wykonałem sam, po latach patrzę na to wszystko inaczej. Poznałem wielu ludzi zajmujących się tą rasą dłużej od Ciebie, widziałem naprawdę wiele psów lepszych od tych jakie hodowaliśmy w kraju, od tamtego czasu naprawdę wiele się zmieniło w Rasie, jest więcej hodowli, które hodują psy bardziej zbliżone do wzorca, a hodowlę opierają na nowych importach z Hiszpanii i to cieszy. Może pojawią się w kraju mioty bez domieszek psów z Europy Wschodniej. Może coś czysto hiszpańskiego lub PR, to było by coś w Polsce.

Regulaminy FCI jak i ZKWP pamiętam i znam i śledzę do dzisiaj, dla mnie wystawy są wszystkie równie ważne tyle tylko, że na kilku z nich są przyznawane dodatkowe tytuły nic więcej. Jeździłem i na takie wystawy, ale nie uważam ich za ważniejsze od innych, pamiętam wiele zwyczajnych CACIB-owych wystaw gdzie i sędzia i stawka i atmosfera były dużo lepsze niż na tych z tytulikiem. Zresztą tak już wiele razy pisałem, poznałem podejście hodowców w kraju pochodzenia rasy, tam wystawy, fci, a co ważniejsze ZK nie jest warunkiem jakości psa i hodowcy.

i btw... przeczytaj proszę uważnie paragraf i punkt z jakiego usunięto mnie z ZK mimo iż może członkostwo w tej szacownej organizacji ustało dużo, dużo wcześniej, a gwarantuje mi to Konstytucja, o której Ty zapominasz bardzo często. Pamiętaj ZK to tylko ZK nie mniej ni więcej...Nigdy również nie złamałem regulaminu hodowlanego, nie popełniłem najmniejszego uchybienia w hodowli psa rasowego, tu mam nieposzlakowaną opinię, o tym nie zapominaj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorzała']@rjo

No i Che zostawił po sobie lepsze od siebie potomstwo, które już wygrywa na ringach w Europie i dopracowało się tytułów i championatów..[/quote]

gorzała,
to może jakies szczegóły podasz? Bo tak to każdy o kazdym swoim psie może napisać. Prosiłabym o imiona tych wygrywających psów i konkretne tytuły i championaty, które zdobyły.
To wnuki suki z mojej hodowli, więc jestem zainteresowana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorzała']@rjo

Che to pies po suce jaką kupiłem od Ciebie suce po Falcorze i Boira. Była to moja druga suczka ponieważ suczkę jaką kupiłem jako pierwszą oddałem Tobie ponieważ miała wrodzoną wadę serca,[/quote]
gorzała,
to może Cię zainteresuje, że ta suczka z " wadą serca " żyje do dzisiaj i ma się dobrze. Poza szczepieniami nigdy na nic nie chorowała. Dwa dni temu byli u mnie z wizytą jej własciciele - szczęśliwi i bardzo zdowoleni, że mają tak cudownego psa.

[quote name='gorzała']
Czekałem na Nestę 8 miesięcy i ona była zdrowa, bardzo mądra i dała mi miot z jakiego byłem zadowolony. Jednak tutaj Twoja rola się kończy,
[/quote]

Dodaj, że przyjechałeś do mojej hodowli na krycie Adonisem i była to moja sugestia [ czytaj - plan hodowlany ].
No cóż, moja rola w tym miejscu się skończyła, ale tak się składa, że na wystawach jest oceniana zgodność psa z wzorcem rasy, a to akurat jest całkowicie zależne od genów rodziców.

Reszta Twoich wywodów i Twoje znajomości naprawdę mnie nie interesują.
Oczywiście ze Związku wyleciałeś " za niewinność " :evil_lol:....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorzała']@rjo

Jest dokładnie tak jak mówisz, znaczy piszesz wyleciałem za niewiność, dzięki kilku osobom, którym po prostu przeszkadzałem, prawda Ty wiesz najlepiej...o psach pogadamy jutro, idę na piwo. Pa.[/quote]

Wiesz gorzała, " za niewinność " to podobno siedzi 90 % więźniów...:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='R.J.Osanna']Wiesz gorzała, " za niewinność " to podobno siedzi 90 % więźniów...:evil_lol:[/quote]

Jesteś dziwna, doskonale Wiesz, że nie złamałem żadnego paragrafu i punktu hodowlanego ZK, a wyrzucony zostałem ponieważ tacy ludzie jak Ty pomogli mi w tym bardzo swoimi donosami i dzięki znajomkom, którzy dla związkowych świętych krów zrobią wszystko mimo iż nawet nie wiedzą po co to robią i napewno się nie zastanawiają jakie mogą być tego konsekwencje...tak więc Renatko wrzucaj dalej zdjęcia piesków, kffiatków i pszczółek...Pamiętaj też, że to Ty jesteś mi winna szczenię, a ja Tobie nie jestem winien nic. W lipcu będę w kraju i upomnę się o pieska, ale nie o czarnego.:razz::razz::razz:Napewno też porozmawiamy sobie wtedy na żywo, może być ciekawie.

ps. nie wiem za co siedzą więźniowie ja przestępcą nie byłem i nie jestem więc uważaj co piszesz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...