Jump to content
Dogomania

PILNE pytanie-szczeniorek w podróży


Olterowy Pan

Recommended Posts

Witam wszystkich!
w mym pierwszym poście chciałbym zapytać o radę doświadczonych w tej materii:
Czy 3-miesięcznemu (z hakiem:) ) pieskowi przewożonemu pociągiem w czasie 7 godzin, potrzebny będzie jakiś uspokajający środek? Boję się,że mój mały będzie pasażerem awanturującym się i być może będzie miał problemy z trzymaniem swych potrzeb fiozjologiczych...
Wiadomo,piszcząco-wyjący pies (a mój Olter, gdy się wcześniej ostro nie wymęczy, potrafi koncertowac w stylu wybitnie irytującym), a pies śpiący, to mniej nerwów jego, moich i różnej maści pasażerów (również awanturujących się :lol: )
Np. jednemu z moich kotów (już dorosłych), który lubił przeraźliwie miauczeć w środkach lokomocji dawałem pół aviomarinu i spał smacznie przez całą podróz
a jak to jest z małymi psiakami???
PROSZĘ O RADY, BO WYJAZD PLANUJĘ NA KONIEC TYGODNIA, TYLKO POCIĄG WCHODZI W GRĘ

dzięki serdeczne

Piotr&Olter (Dunaj)

Link to comment
Share on other sites

Raczej malo prawdopodobne jest wstrzymanie potrzeb fizjologicznych (przynajmniej siusiania) przez 7 godzin dla takiego malucha. Na pewno dobrze mu zrobi dluzszy spacerek z wybieganiem sie bezposrednio przed jazda, po karmieniu tez by sie przydala dluzsza przerwa. Na sama podroz przyda sie maluchowi woda do picia.
Natomiast same leki moga okazac sie i niepotrzebne ( pociag czesto kolysze uspokajajaco ;)) i nieciekawie na malolata zadzialac.
Udanego wyjazdu!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja przewoziłam moją Labkę (pociągiem 350km) jak miała 3 miesiące, nie jadła tego dnia od rana, całą podróż przespała u mnie na kolanach, i 2 razy sie obudzila żeby napic się 2 łyki wody. W drodze powrotnej (po tyg.) było tak samo tylko spala na kurtce i ręczniku na podłodze bo było mało ludzi. Zero stresu, zero sikania, tylko spaanie. na podróż uzbroziłam się w wodę, ręcznik i duuużo papierowych ręczników, psią zabawkę, kosteczkę i smakołyki. Było naprawdę ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

W piatek wyjezdzam do niemiec 800 km. jade busem z innymi pasazerami zabieram dwa szczeniaki (swoja i brata sunie wiek 4 miesiace) obie beda w transporterach.
Czy to wogole jest wykonalne? Mialam jechac tylko ze swoja ale niestety z przyczyn rodzinnych i życiowych (nie bede sie wdawac w szczegóły;)) musze zabrac i te druga.:roll:
Jestem przerazona...
Zanotowalam ze mam zabrac wode papier reczniki ksiazeczki zdrowia iii??
Na co mam byc przygotowana?
Co jeszcze zabrac?
Podczas postojow wyprowadzac razem czy osobno?
Co zrobic jak beda piszczec i przeszkadzac innym pasazerom?
Pomocy :placz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...