Jump to content
Dogomania

Szkolenie w olsztynie?


Messiah

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Marciashka']ada, na tym forum to takie posty, jak i to forum :-)[/quote]
dlatego jestem tam modem :evil_lol:
a tak serio to moim faworytem jest ten temat: [URL]http://osek.webd.pl/viewtopic.php?p=215#215[/URL]
nie umiem ładnie formuować swoich myśli - raczej oczywiste - mam predyspozycje to ścisłych przedmiotów bardziej, ale czasem jak tam coś czytam to mi ręce opadaja, serio. I z drugiej strony wez czegos nie napisz jak wejdzie tam milion innych osób i przeczyta np. że psa mozna szkolic od 6 miesiąca, nie wczesniej... To trzeba to jakoś prostowac.
Ja widze jakie oni maja podejscie do dogomanii - ze tu sami przemadrzali ludzie siedza i ja tez takie miałam - dlatego mam takiego psa. Bo tez kiedys myslałam, ze wiem duzo o ONkach... ehe... nic nie wiem sie okazało. Ale to taka mała dygresyjka. :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

saJo pamietam,wtedy bylo mi wszystko jedno ale teraz jakos bardziej przywiazuje wage do tego zeby nastepny pies za te 10-16 lat mial papierek, bo do kofania psa wciale nie jest potrzebne ale przynajmniej daje mi to poczucie bezpieczenstwa na przyklad,ze jakby cos sie dzialo i nie umialbym sobie z tym poradzic to,zawsze moge zadzwonic do hodowcy(o ile dobry :) ) i zapytac o rade a do tego papierek daje mi poczucie tego,ze jest to "orgyinalny" pies a jak wiadomo wszystko co orgynialne to lepsze :D patrze ani mru mru "Tofik" :D. Nie zgadzam sie tylko ze twierdzeniem coniektorych osob,ze jak ktos dal za psa na przyklad 250 zl(o znaczy ja tyle dalem) to nie bedzie go stac na utrzymanie psa i na dobrej jakosci karme i dbanie o tego psa,owszem niestety zdecydowana wiekszosc psow bez papierow trafia do schronisk czy na ulice a do tego nie sa szkolone bo po co :D moj pies dostaje mysle,ze w miare dobra karme znaczy teraz jakas antyalergiczna(walthama czy cos tam ), do tego jest regularnie co 6 miesiecy wozony do kontroli(to wynika z tego,ze nam znaczy mi i rodzicom wydaje sie,ze w przy poprzednim jamniku przegapilismy moment kiedy zaczynala sie mocznica)no chyba,ze sa jakies objawy i niepokoji to nas i jedziemy od razu do lecznicy(znaczy ja czesciej staram sie najpierw pytac saJo czy to trzeba:) ) ,do tego jest szkolony u Agnieszki,co prawda ja jestem za leniwy coby jezdzic na agility(obiecuje poprawe),wiec nie wszstkie psy bezpapierowe maja zle i zycze zeby kazdy pies bezpapierowy mial tak dobrze jak moj:). ja tam stwierdzilem,ze jamnika mozna wyszkolic tylko mialem problemy ze znaleznieniem odpowiedniej szkoly znaczy takiej ja szkola p.Agnieszki :D ktora to pani doktór uczy w sposob pozytywny a nie tak jak wiekszosc.Pytanie jedno czy w Olsztynie oprocz Agnieszki ktos jeszcze uczy w sposob taki jak ona ?:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marciashka']To jak Ty będziesz teraz w nosie dłubać?

I powinnaś dostac medal - Ofiara Szkolenia Obronnego - OSO1 :D[/quote]
A od kiedy, mój drogi panie, do dłubania w nosie słuzy czwarty palec lewej ręki?? Przecież wiadomo że najlepiej dłubie się wskazującym prawej, no chyba że ktoś jest mańkutem;) generalnie zle sie stało, chciałabym szybko wrócić do pracy - tropienie spoko, grupa "to brzmi dumnie" już troche gorzej, bo tam jednak dwie ręce się przydają bardzo:cool1: No a Wiktor to juz w ogóle nie ma o czym mówić na razie. Nie wiem, może jednak Mikołaj mógłby z Gabrem na "to brzmi dumnie" poćwiczyć?? Chociaż raz w tygodniu. Bardzo mnie martwi przerwa w treningach, pies zeświruje:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='umok'] Pytanie jedno czy w Olsztynie oprocz Agnieszki ktos jeszcze uczy w sposob taki jak ona ?:)[/quote]
Ja tego nie wiem, bo nigdy nie widziałam żadnego innego szkolenia - tak sobie myślę że można by sie udać kiedyś na przeszpiegi:p W celu ogólnego oszacowania sytuacji szkoleniowej w Olsztynie;) Ja sie czasem zastanawiam jak mogą wyglądać inne zajęcia, zwłaszcza w kontekście tych niepochlebnych rzeczy które o szkoleniach psich się słyszy - tzn. nie bardzo sobie wyobrażam że można się szkolić inaczej niż my to robimy i chciałabym to zobaczyć:evil_lol: Zastanawiam się tylko nad reakcją, gdyby powiedzieć że chce się przyjść popatrzeć. W sumie jeśli ktoś uważa że robi dobrze to co robi, to nie powinien mieć nic przeciwko.

Link to comment
Share on other sites

alantani wydaje mi sie,ze osoba ktora nie ma nic do ukrycia o sposobach swojego szkolenia zgodzi sie na to,zeby mozna bylo zobaczyc jakimi metodami szkoli i jak psy na to reaguja, na przyklad saJo ktora pozwalala niedosc,ze patrzec to jeszcze przez pierwsze lekcje u niej sie nie placilo dopiero jak ktos juz byl zdecydowany to placil :) znaczy ja tam staralem sie od razu placic bo majac swirusa jamnikusa to nie ma nad czym sie zastanawiac i tylko tragicznie wyglada jak pies ma w dupie wszystko i za zadne skarby nie zgodzi sie na przyklad na warowanie co mu wychodzi na codzien przy domowych i podworkowych treningach :(tak zaraz odezwie sie saJo,ze Rudolf to jamnik i uparciuch straszny :D no ale mi glupio jak mu raz sie chce pracowac a raz nie i ma w dupie,wszelkie starania a do tego jak sie wtedy dodtakowo wkurzam nie wiadomo czemu i mam ochote zrezygnowac, za to podziwiam saJo ktora ,ze ze mna na szkoleniu jeszcze wytrzymuje bo ze mna jak sie wkurze to trudno ze mna wytrzymac :D chociaz uczy mnie to tego,ze w przypadku jamnikow to trzeba byc bardziej upartym niz jamnik i nie odpuscic :D nie powiem,ze po szkoleniu to mnie kregoslup i kolana nie bola,zdecydowanie za niski pies :D a do tego zdaralem sobie ostanio i obilem kolano na ktorym zawsze klekam przed ta parowa wredna :D

Link to comment
Share on other sites

alantani
Mysle, ze skoro przerwa ma byc dluzsza, to lepiej zeby Mikolaj z nim chodzil niz mialby nie cwiczyc wcale. Mi latwiej sie pracuje jesli na poczatku chodzi jedna osoba, ale tutaj najwazniejszy jest pies, a nie ja. Natomiast jesli chodzi o treningi u Wiktora, to spokojnie ja moge go prowadzic. Na tym etapie szkolenia, psu nie robi wielkiej roznicy kto go trzyma. Bardzo chetnie z nim popracuje jesli chcecie. Szczegolnie, ze bedzie to dla mnie pomoce w kwestii realizacji moich (a wlasciciwie Wiktora) skrytych planow.

umok
Nie twierdze, ze jak pies nie ma rodowodu to ma zle. Duzo psow z papierami zyje w beznadziejnych warunkach. To jest kwestia tylko tego, w jakie trafia rece. Chociazby ze szkolenia, psy "rasowe" bez rodowodu, Fiona golden, Twoj jamnik, Raf DONek, labek szon i austin (tych nie znacie, bo to przedszkole) wszystkie te psy sa szkolone, zadbane, dobrze karmione. Szczerze mowiac wiecej mam psow "rasowych" bez rodowodu i kundelkow, niz psow papierowych. Szkole tez laba, ktory oprocz tego ze ma dobra karme, opieke wet itepe, papier i super pochodzenie, wlasciciel dal za niego kupe kasy (stac go na to ) ma kiepskie warunki, nie jest spelniana polowa jego potrzeb psychicznych. Wiec nie mozna powiedziec, ze priorytet na zycie w dobrych warunkach maja psy papierowe.
Psow bez rodowodu jest w schroniskach wiecej moim zdaniem z dwoch powodow: po pierwsze jest och po prostu o wiele, wiele wiecej, po drugie, noooo jak ktos wyda kupe kasy to nie wywali psa, tylko w ostatecznosci sprzeda, zeby chociaz czesc kasy sie zwrocila. Ma to dobre i zle strony, bo pies nie laduje w schronie, ale....rownie dobrze moze niestety trafic do rozmnazalni.
Po prostu uwazam, ze nie nalezy negowac ludzi, kotrzy maja inne poglady na temat rodowodu, bo chyba wiekszosc ludzi na poczatku nie mysli o tym papierku. Dla mnie jest to o tyle dziwne, ze jak ktos kupuje auto, to zobaczy czy bmw, to rowniez bmw pod maska i w papierach. A psa....no wiadomo jak to jest. Jednak kazdy musi dorosnac do tej decyzji sam. Ja wiele lat przekonywalam rodzicow, tez chcieli kupic mi ONka bez papierow, ale uparlam sie, ze albo ONek papierowy, albo kundelek ze wsi. Teraz maja bezrnardynke i nie moga sie napatrzec (szczegolnie tata) jak inna jest niz "bernardyny" z "hodowli" niedaleko nas. A czarny, o ktorym niektorym z was opowiadalalm, pamietal lancuch i karmienie resztkami ze stolu.

Link to comment
Share on other sites

saJo i porownujac zakup psa do zakupu samochodu masz racje,tak samo ludzie bardziej patrza na znaczek na ubraniu i leza do firmowego sklepu . Co prawda jezeli porownywac mojego psa i moj samochod to o obydwu moge powiedziec,ze to kundle :D bo pies bez papierow,a samochod koreanski:Ddla mnie i rodzicow jest piorytetem,zeby pies mial dobrze, dlatego pomimo tego,ze znajoma proponowala zeby go zostawic u niej na wakacje to jedzie z nami w gory, poprzedni zostawal u tej znajomej ale to raz,ze nie mielismy samochodu przez dlugi czas a jak juz byl to pies byl kolo 8 letni i nie za bardzo bylo go sensu meczyc ,Rudolf natomiast na haslo brum brum szaleje z radosci a jak tylko otworzyc brame na podworko gdzie stoi samochod to leci jak glupi :) no chyba,ze ktos wyjezdza akurta to na smyczy jest prowadzonony. No i znowu z nami jedzie w gory zaczynal swoja przygode z gorami jak mial 8 miesiecy :D na Szczelincu byl;) teraz znowu jedziemy do Żabnicy czyli w Beskid Żywiecki , fajne gorki dla tych co lubia gory i spacery z psami :) niestety na Babią Górę psów wprowadzać nie wolno i ja to rozumiem,ostatecznie nie wszyscy musza lubic psy i sie nie potrzebnie stresowac. parow jak jest w gorach to chodzi na lince,co to Agnieszka kazala zrobic :) Co do linki to ostatnio puscilem psa na smyczy i chcialem sie przekonac jak bedzie regaowac i musze przyznac,ze to albo szkolenie albo linka spowodowala,ze pies ze spuszczona smycza chodzil blisko mnie i sluchal sie zdecydowanie lepiej niz na smyczy:) Dziekuje,za pomysl z linka saJo:)

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][COLOR=Red][B]Dla pewnosci, zajecia z Wiktorem w przyszlym tygodniu, sroda i czwartek o 16:00. [/B][/COLOR][/SIZE]Niestety moja oferta poprowadzenia Gabro na obronie nie obowiazuje w przyszlym tygodniu, bo wyjezdzam, ale na nastepne treningi jestem chetna. [B][SIZE=3][COLOR=Red]W poniedzialek i wtorek planuje najazd na Wiktora, wiec jest opcja ze nie bedzie tropienia i posluszenstwa.[/COLOR][/SIZE][/B] Jak bede juz wiedziala na 100% czy jade do niego, to dam znac (ma do mnie zadzwonic). Zajecia oczywiscie odpracujemy, podobnie jak te sprzed tygodnia. W kwestii terminu dogadamy sie pozniej, jak sie troche ogarne.

Rozmawialam z dziewczyna z [URL="http://www.ipo-sklep.pl"]www.ipo-sklep.pl[/URL]
Caly towar maja w magazynie, wiec mozemy zamawiac. Ceny sa takie jak w pozostalych dwoch sklepach lub nizsze, do tego wiekszy wybor, bo maja nie tylko gappay'a. Popatrzcie co, kto by chcial. Jesli zamowimy wieksza ilosc, to dostaniemy rabat. Sa tam rowniez znaczniki na slad, jesli komus nie chce sie robic wlasnorecznie, aczkolwiek moim zdaniem cena jest....no o wiele taniej wychodzi zrobic samemu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo'][SIZE=3][COLOR=Red][B]Dla pewnosci, zajecia z Wiktorem w przyszlym tygodniu, sroda i czwartek o 16:00. [/B][/COLOR][/SIZE]Niestety moja oferta poprowadzenia Gabro na obronie nie obowiazuje w przyszlym tygodniu, bo wyjezdzam, ale na nastepne treningi jestem chetna.
[/quote]

Jesli Wiktor uzna, ze ja moge z Gabrem pobiegac, to chetnie to zrobie, bo i tak tam bede ze Szparagiem



[quote name='saJo'] Rozmawialam z dziewczyna z [URL="http://www.ipo-sklep.pl"]www.ipo-sklep.pl[/URL]
Caly towar maja w magazynie, wiec mozemy zamawiac. Ceny sa takie jak w pozostalych dwoch sklepach lub nizsze, do tego wiekszy wybor, bo maja nie tylko gappay'a. Popatrzcie co, kto by chcial. Jesli zamowimy wieksza ilosc, to dostaniemy rabat. Sa tam rowniez znaczniki na slad, jesli komus nie chce sie robic wlasnorecznie, aczkolwiek moim zdaniem cena jest....no o wiele taniej wychodzi zrobic samemu.[/quote]

Zamowienia kierowac do Ciebie bezposrednio czy tutaj ?

Link to comment
Share on other sites

Moi dobrzy ludzikowie, z Waszych propozycji skorzystam chętnie i z nieukrywaną radością:diabloti:; z Twojej, saJo, śmiało - skoro może to Tobie pomóc w realizacji Bardzo Tajnych Planów (o które pytać nie zamierzam), z Twojej, Marciashka, z taką pewną nieśmiałością, bo mam świadomość że korzyści tutaj dla Ciebie nie ma żadnej, oprócz wyrwanych ze stawów rąk i potencjalnie połamanych palców:cool3: Trzeba to tylko wcześniej skonsultować z Wiktorem, żebym gadziny na darmo na stadion nie targała; czy ktoś mógłby mi wobec tego podać Tańczącego numer??
Dalej: saJo, powiedz mi proszę które to szelki według Ciebie mają być dla Gabra?? myśle też o gryzakach - co jest trwalsze dla małego rekina: juta czy materiał ringowy??

Link to comment
Share on other sites

alantani
Planow na razie nie zamierzam zdradzac, ale mam nadzieje, ze wkrotce sie dowiecie. I ze Wiktor sie nie wygada :mad: Musze mu o tym przypomniec....
Moim zdaniem, najleprze sa te skorzane z uchwytem, kwestia tylko czy gappay czy z polytanu. Ja chyba sie zdecyduje na te gappay, pomimo ze drozsze. Sa grubsze, uchwyt jest grubszy, bardziej solidny. Oprocz tego maja drobne roznice w rozmarowce, ale przy Gabro ma to amle znaczenie. Przy moim mikro mali trzeba uwazac.
Gryzaki....trudno mi powiedziec...rozmawialam z dziewczyna ze sklepu o Gabryszonowych zebach z betonu i tez jej trudno powiedziec...niestety nie pomoge Ci, bo ja sie tak na tym sprzecie nie znam. Jedno co, to patrz na rozmiary, zeby ci nie przyslali 50-cio centymetrowego gryzaka.

Na priv. wysle Ci nr do Wiktora.

Link to comment
Share on other sites

Ok, te nasze są 25 to kumam, a pamiętasz co to jest za twardość?? To bym wzięła taką samą. Chyba że z drugiej strony jak bym wzieła twardsze jakieś to dłuzej by wytrzymały Gabrysiowe ząbeczki memłające.

Z szelkami zrobimy tak: przywieziemy jutro (czy tam Mikołaj sam przywiezie bo nie wiem jeszcze czy sie jutro z nim zabiore w charakterze widza na szkolenie) te szelki materiałowe Ferplasta co mamy w domu - wydaje mi sie że one są tak zbudowane jak mówiłaś, czyli że Gabro mógłby w takich ćwiczyć, tyle że są za duże, to się wtedy kupi mniejsze tu w Olsztynie, bo widziałam je w sklepach. Jak nie to sie bede dalej zastanawiać

Czy ktoś ma jakiś patent na robienie znaczników metodą chałupniczą, ew.namierzył gdzie u nas można dostać małe chorągieweczki?? 10 zeta za jedno takie badziewie to lekka przesada.

Link to comment
Share on other sites

My mamy te gryzaki, nie ma na nich napisanej twardosci [url]http://ipo-sklep.pl/product_info.php?cPath=1_22&products_id=46[/url]

Przy tych gryzakach [url]http://ipo-sklep.pl/product_info.php?cPath=1_22&products_id=48[/url] jest napisane ze sa srednio twarde, wiec mysle, ze te nasze sa miekkie (bo tak z opisu wynika, ze m twardszy, tym drozszy.

Ja bym sprobowala na Twoim miejscu cos takiego w wersji skora [url]http://ipo-sklep.pl/product_info.php?cPath=1_22&products_id=240[/url] , z tego co widac, nie ma zadnego wypelnienia, wiec moim zdaniem powinien byc trwalszy.

lub cos takiego w wersji material ringowy [url]http://ipo-sklep.pl/product_info.php?cPath=1_22&products_id=227[/url]

W wersji juta, z tego co widze wszystkie sa duze, albo bez uchwytu. Wiesz, z mojego punktu widzenia uchwyt nie jest potrzebny, bo to nie mnie pies bedzie ewentualnie gryzl...

Rozmawialas z Wiktorem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']
Wiesz, z mojego punktu widzenia uchwyt nie jest potrzebny, bo to nie mnie pies bedzie ewentualnie gryzl...

Rozmawialas z Wiktorem?[/quote]
Bardzo zabawne. Mój punkt widzenia jest nieco inny:cool1: Jeszcze nie, zadzwonie do niego później.

Link to comment
Share on other sites

Wiktor nie widzi przeszkód żeby Marciashka z Gabrysiem pofikali razem;)
Zatem w przysżłym tygodniu pewnie poprosimy Marciashke o te przysługe jeśli nic sie nie zmieni, tak żeby chociaz raz Gabro poćwiczył. Potem oddamy Gabrysia w ręce saJo, a ja tymczasem będe się modlić o zachowanie Was w zdrowiu i w jednym kawałku. Rozważam te gryzaki: [URL]http://ipo-sklep.pl/product_info.php?cPath=1_22&products_id=30[/URL]
też mat. ringowy, średnio twarde a długość taka jak te co teraz mamy.
Mogłabym wziąć jeden taki, a drugi taki ringowy jak saJo proponujesz, żeby sprawdzić który dłużej wytrzyma, ale to zdaje się jest sprzeczne z zasadami szkolenia gdzie obydwie zabawki muszą być jednakowe..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='umok']to ja juz nie wiem czy czekac na zamowienie z Gappaya co to je Marciashka robil czy wziac tutaj poprosci zebys saJo zamowila odpowiedniego gryzaka dla tego parowiastego.Kasia_Kate szkolenie jutro jest :)[/quote]

To zamowienie z gappaya odpoooscilismy i saJo zamawia z ipo-sklepu, bo w gappayu i pieserii nie maja nic i nie wiedza, kiedy beda mieli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alantani']Bardzo mnie martwi przerwa w treningach, pies zeświruje:shake:[/quote]
Taaaa pies od razu... :evil_lol:
[quote name='alantani']
Czy ktoś ma jakiś patent na robienie znaczników metodą chałupniczą, ew.namierzył gdzie u nas można dostać małe chorągieweczki?? 10 zeta za jedno takie badziewie to lekka przesada.[/quote]
ja jeszcze nie próbowałam ale mój tata mówił, żeby zakupić w sklepie papierniczym wskazniki takie wysuwane + jakaś szmatka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marciashka'] bo w gappayu i pieserii nie maja nic i nie wiedza, kiedy beda mieli.[/quote]
I to sie nazywa "fachowo prowadzić biznes":diabloti: My zamówienie złożymy jutro po konsultacjach szelkowych. saJo, jeżeli jest jeszcze cokolwiek czego Gabro bedzie potrzebował z tego sklepu teraz zaraz lub zaraz niedługo później to mów, jakieś łańcuszki czy inne gadżety, wole to zamówić i mieć spokój.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...