Jump to content
Dogomania

Brutusek w domu w Katowicach:) powodzenia mały!


martka1982

Recommended Posts

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

on ma u mnie kilka ogłoszeń,może ten tekst będzie ok?

Brutusek w schronisku mieszka dokładnie od 6 sierpnia 2011r. Trafił do nas wprost spod własnych drzwi do [URL="http://tablica.pl/nieruchomosci/mieszkania/"]mieszkania[/URL],
pod którymi spał, jeśli miał na tyle szczęścia,że ktoś otworzył mu klatkę i wpuścił na noc. Jeśli nie, spał pod samochodami przy bloku, gdzie mieszkali jego właściciele....
Wtedy jeszcze myślał,że jest ich,że może zapomnieli go wpuścić do środka?
Widział ich codziennie jak szli do pracy czy na zakupy...
tylko dlaczego oni nie zwracali na niego uwagi?
Brutus nie rozumiał,że po 15 latach wspólnego życia,
został wyrzucony na bruk a jego miejsce zajął młodziutki, rasowy [URL="http://tablica.pl/zwierzeta/psy/labrador/"]labrador[/URL]....
Jego właściciele bardzo chętnie zrzekli się psa i podpisali wszystkie niezbędne papiery.
Dzięki dokarmianiu przez sąsiadów z bloku Brutus trafił do schroniska w dobrej formie mimo swoich 15 (według słów właścicieli) lat.
Te przykre wydarzenia, wydaje się,nie odcisnęły piętna na jego psychice. Psiak chętnie chodzi na spacery, wita się z każdym psem, prosi człowieka o głaski, mizianie.
Jest zupełnie nieagresywny i jak wiadomo mieszkał w bloku, więc życie w rodzinie, w blokowisku nie jest dla niego niczym nowym.
Pilnie szukamy dla niego domu aby miał szansę doświadczyć jeszcze prawdziwej miłości.
Teraz z pewnością czuje się odrzucony, zdradzony, niekochany...

Brutus ma 25cm wysokości, jest zdrowy.
Przebywa w schronisku w Koninie. Pomagamy w transporcie.

[B]509 94 33 64
[/B][B]888 38 91 35 [/B]
[email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Nic mnie już nie jest w stanie zaskoczyć...
Martka, ja nie potrafię pisać tekstów ogłoszeń, ale gdyby ktoś pomógł opracować tekst to wykupię bidulkowi ogłoszenia na Dogo :([/QUOTE]

posprawdzałam co on tam u mnie ma
niewiele tego jest: tablicę na wielkopolskę, alegratkę, cafeanimal i moruska

bardzo dziękujemy za pakiecik!

edit: w post nr 3 i 5 wstawiłam więcej jego fotek, na pewno się przydadzą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Nie ma problemu, napisałam o tym mailu.
A czy Brutusek potrafi się w ogóle odnaleźć w schroniskowej rzeczywistości? :(
Po tylu latach pozbyć się przyjaciela jak śmiecia. W głowie się nie mieści :([/QUOTE]

i tak i nie. zupełnie nie odnajduje się na wybiegu, gdzie jest pełno innych psiaków - ja sama tego nie widziałam ale kolega mi mówił,że bardzo źle to znosił, więc wrócił do pomieszczenia, w którym przebywa do tej pory. pomieszczenie dzieli z jedną suczką.
przebywanie w pomieszczeniu ma swoje plusy i minusy, niewątpliwie dla takiego małego, starego psiaka jak on plusem jest temperatura, nie pada mu na głowę, jest sucho, ma swoje posłanko
minusem jest zdecydowanie za mało kontaktu z człowiekiem i spacerów. w weekend chodzi albo z nami albo z innymi wolontariuszami ale w tygodniu to chyba nie wychodzi albo sporadycznie, więc siedzi bidok i cierpi z powodu nudy i braku bodźców.

nie widać po nim traumy, na spacerach zachowuje się normalnie, jest zainteresowany otoczeniem,cieszy się, przytula itp. teraz bardzo szybko marznie, więc odpoczynek na trawie nie wchodzi już w grę bo zaczyna się trząść jak galareta. nie wiem jak miał w tamtym domu zanim go wyrzucili ale chyba nie najgorzej, bo lubi wszystkich ludzi, jest ufny i otwarty

Link to comment
Share on other sites

Ojej jaki biedny maluszek, kibicuję mu od początku, myślałąm że ktoś już się ulitował...Ale dwunożni mają serca z kamienia, jak można po tylu latach pozbyć się takiej malizny i zostawić go samego na zimę??? Boziu, że Ty na to wszystko powalasz...Podnoszę chłopaka, niech mu się przytrafi dobry domek....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martka1982']surprise!

[url]http://www.youtube.com/watch?v=i_nHgsA-F3U&feature=youtu.be[/url]

[url]http://www.youtube.com/watch?v=UoNM2rnngNM&feature=youtu.be[/url][/QUOTE]

Jaki on fajny jest. Ogonek w górze, nie widać po nim żadnego stresu!
Nie wiem, może na żywo Brutusek wygląda zupełnie inaczej niż na zdjęciach i w tych dwóch filmach, ale nigdy nie powiedziałabym że on może mieć 15 lat!!
Strasznie bym chciała, żeby te ogłoszenia pomogły mu znaleźć swojego człowieka :(

Link to comment
Share on other sites

Brutusio dziś pospacerował, potem dostał pół puchy i miał wypchany bębenek...on ma charakterek - jak podeszła do niego sunia husky w sprawie zapoznania, to by jej nochala odgryzł:/ na ogół jednak psiaki lubi i nie przeszkadza mu towarzystwo, po prostu nie jest skory do tak gwałtownego zawierania znajomości;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...