Jump to content
Dogomania

Wystawy , wyniki , galeria "wystawowa" , porady jak wystawiać , Show Handling


YorKiss kennel

Recommended Posts

Bardzo sie ciesze ze powstal taki topik i ze znalazl sie ktos chetny by troszke pomoc mniej doswiadczonym :) Macku jeszcze raz gratuluje tak spektakularnej wygranej :).. powidziwiam wszystkich milosnikow tych pieskow za umiejetnosc opanowania ich zywiolowego charakterku.. sama od niedawna posiadam takiego psiaka i planuje wystawy ale nie spodziewalam sie ze moze to byc tak trudne :( nauka mojej suni graniczy z cudem :/ nie jestem w stanie nauczyc jej stac spokojnie jak ja czesze robie to codziennie coraz dluzej ale jak nic nie umiem jej nauczyc dyscypliny..

Link to comment
Share on other sites

przepraszam pomylilam osoby :/ ale obawiam sie ze mam troszke daleko do Szczecina jestem az z Lubliana :( ale bylabym bardzo wdzieczna jakby mi mogla Pani napisac w jaki sposob nauczyc psa posluszenstwa przy jego pielegnacji.. sunia jest bardzo charakterna i zawsze musi postawic na swoim nie wiem jakim cudem nauczylam ją stac.. w kąpieli jest jak aniolek ale pozniej!! teraz to nie jest problem bo wlos ma krotki i suszeją w trakcie zabawy ale nie jestem w stanie nauczyc jej stac spokojnie!! nie chce jej zrazic zmuszając na sile ale to chyba jedyna mozliwosc.. prosze o rade :)

Link to comment
Share on other sites

kazdy z hodowcow ma swoje wyrobione podejscie do szkolenia psa.. ale moze pani napisze mi i mysle ze innym rownie zaineteresowanym co mlody hodowca powinien zrobic mając powiecmy 5 miesiecznego szczeniaka tzn chodzi mi jak nauka powinna wyglądac i czego przedewszystkim uczyc psa :)

Link to comment
Share on other sites

Nauke należy rozpocząć w wieku ok 6 m-cy, ale ustawianie pieska mozna juz cwiczyc od 2, 5 miesiaca , ustawiajac go- napoczatki na 2 sekundy , potem stopniowo dłuzej :) trzeba go przyzwyczaic do specyficznego łapania przy ustawaniu -jedna reka delikatnie pod głowke , nie za szyje a druga za zadek.
Chodzenie na ringówce poczatkowo moze byc dla psa trudne , ale york szybko sie uczy .Z nim trzeba chodzic , ale w szybkim tepie , mozna spróbowac na nie naciagnietej ale rzeby nie wisiała smyczce , i zachecac aby piesek zwrócił na nas uwage i nosił wysoko głowke zabaka czy smakołykiem , jednoczesnie byc stanowczym i pokazac mu ze to jego praca.Rozmawiac z nim , chwalic , nawet jesli podzie tylko 1 metr pochwalic , przytulic :)Nauczyc go tego jako zabawy :)

Link to comment
Share on other sites

Zasad pielegnacj trzeba uczyc od najmłodszego wieku , ja nie miałam problemu , odrazu pokaząłm im ze ze mnie nie maja co wlaczyc bo nie wygraja , oczywiscie nigdy ich nie biłam ani nie karałam , poprostu mówie podniesionym głosem STÓJ ! i juz .Ja nauczyłam ze przy suszeniu moje sie poprostu kłada na boku tak samo przy czesaniu :)Leża sobie spokojne , rozmawiam , jak sie wierca ze to dla ich dobra , zeby były czyste , pachnace , i ładne :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...