Jump to content
Dogomania

Zapalenie jelit - czym karmić psa?


miaaa88

Recommended Posts

Witajcie, mój pies (roczna suczka BF) przechodzi zapalenie jelit. Karmię ją zgodnie z zaleceniami weta - mało i lekko (gotuje indyka z ryżem i warzywami). Czy możecie polecić mi [U]sprawdzoną[/U] karmę, która będzie nadawać się, gdy już psina wyzdrowieje? Wet poleca RC (nie pamiętam dokładnie nazwy, dla psów z problemami gastrycznymi), ale Sophie jest uczulona na kurczaka, a z tego co pamiętam RC ma w składzie kurczaka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miaaa88']Witajcie, mój pies (roczna suczka BF) przechodzi zapalenie jelit. Karmię ją zgodnie z zaleceniami weta - mało i lekko (gotuje indyka z ryżem i warzywami). Czy możecie polecić mi [U]sprawdzoną[/U] karmę, która będzie nadawać się, gdy już psina wyzdrowieje? Wet poleca RC (nie pamiętam dokładnie nazwy, dla psów z problemami gastrycznymi), ale Sophie jest uczulona na kurczaka, a z tego co pamiętam RC ma w składzie kurczaka.[/QUOTE]
skad jej sie to zapalenie wzielo?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miaaa88']Dziękuję za odp, zaraz zobaczę te RC. Dzisiaj na wizycie kontrolnej wet zaproponowała mi jeszcze Brit Care, podobno wszystkie są dla psów z problemami żołądkowymi, więc na to też popatrzę.[/QUOTE]


z britem care ja bym uważała - przynajmniej mój jelitowiec miał jazdy po bricie care :/ po dwóch wersjach karmy.
super unormowało się na TOTW pacific stream - może spróbujcie, z rybką bez kurczaka. u nas jest super spokój :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pauli_lodz']z britem care ja bym uważała - przynajmniej mój jelitowiec miał jazdy po bricie care :/ po dwóch wersjach karmy.
super unormowało się na TOTW pacific stream - może spróbujcie, z rybką bez kurczaka. u nas jest super spokój :)[/QUOTE]

Jakieś pół roku temu miałam TOTW z rybą, niestety totalna porażka, a szkoda, bo 99% osób jest bardzo zadowolonych z tej karmy :( widocznie nasz pies jest jakiś inny ;) kupiłam 3 kg brita care z indykiem na spróbowanie, smakować smakuje, ale nic więcej nie jestem na razie w stanie powiedzieć

Co do zapalenia - mała przed zapaleniem wcinała suchą karmę (Acanę Pacificę), ale przyszły upały i już potrafiła 4 dni nic nie jeść. Zmieniliśmy suche na gotowane indyki/wołowinę z warzywami + ryżem i can vitem i się zaczęło :( can vit nie za dobrze się wchłaniał i Sophie zaczęła uzupełniać braki witamin jedzeniem trawy w dosyć dużych ilościach (pisałam o tym na forum, polecono mi zmianę suplementów) no i podrażniła jelitka. To wersja mojej wetki.

Chciałabym kiedyś znaleźć karmę, po której kupki będą ok, na razie udało się to tylko na Bozicie, ale nie za bardzo smakuje mojej psinie :(

Jakby tego było mało po tygodniu złamała paznokcia (pęknięty wzdłuż), a potem cieczka ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...