Jump to content
Dogomania

ziola dla psow!!


ewelinabuck

Recommended Posts

Ja korzystam z ziół.
Ale są to zioła specjalnie skomponowane na moje zapotrzebowanie.
Ja osobiście nie komponuje tych mieszanek, ale mam zaufaną mi osobę zajmującą się zielarstwem (zawodowo) i mi bardzo pomaga.
Od ziół na stawy, po zioła na regulacje hormonów czy też mix dla szczeniąt

Niby zioła są naturalne, a jednak i ziołami można bardzo zaszkodzić i przedawkować. Tak więc radzę bardzo ostrożnie z nimi.

Link to comment
Share on other sites

Ja podaje mojej psicy ziola koebersa:
[URL]http://www.koebers.pl/suplement-06.html#page_tresc[/URL]

Zamawiam z zagranicy i nie ma zadnego problemu z przesylka. Jestem bardzo zadowolona z kontaktu z firma.

Ostatnio ziola mi sie skonczyly, a ze niedlugo bede w Polsce to juz sobie tam kupie. Poki co podaje suce troszke mieszanki ziol prowansalskich plus posiekana natke pietruszki.
Jednak takze jestem ciekawa jakie ziola moga byc bezpiecznie podawane a jakich trzeba unikac w diecie psa.

Moze sie ktos prosze podzielic wiedza/info lub podac link do fajnej stronki na ten temat?

PS znalazlam taka strone o ziolach dla psow:
[url]http://zielnik.herbs2000.com/ziola/1_dla_psow.htm[/url]

Link to comment
Share on other sites

Co do ziół kobersa czytałam o nich, tylko szkoda że nie podają składu ziół. Osobiście uważam że taka mieszanka na wszystko troszkę mija się z celem. Po coś konkretnie się używa ziół, tam samo jak preparaty wit-min czy inne.

Osobiście radziłabym odstawienia ziół prowansalskich bo z tego co się orientuje posiada on rozmaryn który dla psów jest niebezpieczny.
A bazylia...na co ją podajesz?

Ja jak już wyżej pisałam korzystam z zioł w jakimś konkretnym celu, np na wspomaganie aparatu ruchu. Tylko że są to mieszanki kilku zioł.

Link to comment
Share on other sites

Co do skladnikow mieszanki ziol koebersa:

[quote name='hekate811']skłąd mieszanki ziołowej z opakowania : Meeresalgen i Seealgen- algi, Queckenwurze- korzeń perzu, Enzian - gencjana, Brennessel- pokrzywa, Mistel -jemioła, Wegerich- babka.
na opakowaniu było po niemiecku stąd też dodane moje przetłumaczenie
(...) [/QUOTE]

Cyt. z watku: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/132455-Suplementy-K%C3%B6bers?p=13338279#post13338279[/URL]

Ziola ktore podaje psu od czasu do czasu (lyzeczke) z papka warzywna (karmie barfem) to mieszanka pietruszki, tymianku, miety, bazylii, oregano, majeranku i pieprzu.

Nie mam konkretnego celu podawania. Dlatego w sumie temat mnie zainteresowal.
A rozmaryn pod jakim wzgeldem jest niebezpieczny dla psa?

Link to comment
Share on other sites

Co do rozmarynu jest ziołem który psom podrażnia jelita i żołądek, tak więc przy dłuższym podawaniu może dojść do biegunek a nawet wymiotów, a w najgorszym wypadku można psu uszkodzić wątrobę. (info z pewnego źródła)

Tak więc jak już pisałam ...z rozmarynem ostrożnie!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...