-
Posts
3916 -
Joined
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by sue
-
Mario po powrocie z Izbicy wrócił do swojego życia kota włóczęgi ale ogłaszam go, bo nie ma tu dobrych warunków - dostał budkę i jest dokarmiany ale wciąż pokichuje i awanturuje się z kim może. Pojawia się nieregularnie, przeważnie wieczorem lub w nocy. Tuż po wypuszczeniu dziczyl, teraz daje sie pogłaskać choć jest przy tym przestraszony. zdjęcie w nocy z lampa
-
Wysłałam sobie prawie cały tekst na maila i gdzieś mi znikł :< Muszę jeszcze raz... == To jest Kamcia - Kama, Kamelia, czy jeszcze jakoś inaczej. Mama młodszej piątki. Urocza, słodka i towarzyska kotusia, około roczna. Jest taka nieduża, kompaktowa. Okrągła główka i trochę rudego wśród burej sierści. Dobrze dogaduje się z innymi kotami i psami. Ludzi też lubi W niedalekiej przyszłości planujemy sterylkę tej młodej damy i będzie mogła szukać domu.
-
Robię zrzutkę, którą zamieszczę na FB. Potrzebujemy uzbierać pewną sumę na szczepienie maluchów. Bardzo się boję, bo dostałam dzisiaj informację, że w lecznicy w sobotę pojawił się kotek z panleukopenią. Kotek czuje się lepiej, ale wiadomo, jaki ten wirus jest zjadliwy. Zdaniem wetki zachorowań może być więcej, bo jest tak co roku (ma na to wpływ kilka czynników np. chłodne poranki i wieczory, wilgoć itd). Czy ktoś podczytujący ten wątek chciałby nam pomóc finansowo poza zrzutką (prowizja)? Do zaszczepienia jest kilkanaście kociąt. Niestety my z Kasią często odwiedzamy lecznicę i ryzyko jest spore, a choroba bardzo wredna. W pierwszej kolejności zaszczepiona byłaby starsza piątka, później zobaczymy. Pojedyncze szczepienie kosztuje ok. ~40 zł (herpes, kalici, pp).
-
Nie mam dzisiaj weny do treści w ogłoszeniach, ale robię pojedyncze na wszystkie mniejsze kociaki od Kasi z numerem Isabel. Śmiesznie bo od razu w trakcie dodawania dostaję pytania czy można już przyjechać po kota :) https://www.olx.pl/d/oferta/szarotka-szuka-domu-CID103-IDLkuj5.html Szarotka (Wandzia) https://www.olx.pl/d/oferta/mala-szara-frania-do-adopcji-CID103-IDLkDp0.html Frania (Frida) https://www.olx.pl/d/oferta/kotek-rubinek-szuka-domu-CID103-IDLkE5l.html Rubinek (Płomyk) https://www.olx.pl/d/oferta/bolek-chce-byc-twoim-kotkiem-CID103-IDLkFvM.html Bolek https://www.olx.pl/d/oferta/piekny-bury-lolek-poleca-sie-do-adopcji-CID103-IDLkH12.html Lolek
-
Tutaj trochę pozytywnie może się uda, bo dziś w końcu dopadłam panią, są umówieni na inny termin, potwierdziłam w lecznicy i faktycznie, mam nadzieję że tym razem zostanie to załatwione. Mamy w planie kilka sterylek poza wspomnianą kotką, jest mała kolejka, próbuję załatwić kolejne 10 sterylek na Powszechną Sterylizację ale mają multum zgłoszeń i coraz mniej pieniędzy... Nasza gmina też na razie nie ma środków więc będzie ciężko. W kolejce są: - Mama młodszej piątki u Kasi - Wywalona młoda tri dokarmiana przez babkę od Mamby - niestety nie jest często widywana i nie wiadomo, gdzie i jak ją łapać, ale pani ma czuwać - Mama dzikawych kociaków z przedmieścia, też do łapania w klatkę - Burasia ze wsi, ostatnia ze stada, prawdopodobnie karmi małe bo wcześniej nie dała się złapać i urodziła, ale jeszcze nie pokazała dzieci więc nie wiadomo - Burasia z działki od Sreberka + kotki płci niewiadomej z tej samej działki w ilości trudnej do określenia, dwa lub trzy + trzy maluchy które będziemy może łapać za tydzień Może jeszcze coś pomijam ale chyba nie Ogólnie taka trochę masakra ale działamy
-
Wczoraj z kolei żeby nie było zbyt pusto trafiła do mnie czarna kicia w typie małej pantery, zgłoszona przez rodzinę spacerującą z psem na obrzeżach miasta. Kotka siedziała w polu. Miziasta i zadbana czarnulka najwyraźniej wywalona gdzieś z domu (państwo wspomnieli o tym, że została wyrzucona z samochodu). Bardzo możliwe, że kicia już ma domek (sprawdzony;)) więc rekordowo szybko udało się panience. I ogólnie trochę dzwonią i piszą ludzie, miałam zapytanie m.in. o Bajkę, zobaczymy, co z tego wyniknie.
-
Ogłoszenia Dory https://www.olx.pl/d/oferta/plomyk-2-5-miesieczny-kocurek-czeka-na-adopcje-CID103-IDLjEti.html https://www.olx.pl/d/oferta/frida-2-5-miesieczna-koteczka-czeka-na-adopcje-CID103-IDLjENo.html https://www.olx.pl/d/oferta/basienka-ok-8-letnia-koteczka-do-adopcji-CID103-IDI2xYV.html https://www.olx.pl/d/oferta/sucharek-bardzo-mily-lagodny-psiaczek-czeka-na-adopcje-CID103-IDLhXgp.html https://www.olx.pl/d/oferta/kocurki-i-koteczki-3-miesieczne-maluszki-do-adopcji-CID103-IDKQofJ.html https://www.olx.pl/d/oferta/sloneczko-maluszek-do-adopcji-CID103-IDLhsDl.html https://www.olx.pl/d/oferta/molcia-roczna-koteczka-do-adopcji-CID103-IDJ7Rca.html https://www.olx.pl/d/oferta/maciejka-roczna-koteczka-do-adopcji-CID103-IDJZtNx.html https://www.olx.pl/d/oferta/mokka-10-miesieczna-koteczka-do-adopcji-CID103-IDHtZaW.html https://www.olx.pl/d/oferta/rozia-i-kaktus-10-miesieczne-rodzenstwo-czeka-na-adopcje-CID103-IDHu0Pr.html https://www.olx.pl/d/oferta/8-miesieczne-kocurek-i-koteczka-do-adopcji-w-dwupaku-CID103-IDIokGx.html https://www.olx.pl/d/oferta/ruda-pieknotka-czeka-na-dopcje-CID103-IDJGj57.html https://www.olx.pl/d/oferta/szukamy-domow-tymczasowych-dla-kotkow-CID103-IDFdxM8.html https://www.olx.pl/d/oferta/bajka-3-miesieczna-kicia-do-adopcji-CID103-IDKL9mm.html https://www.olx.pl/d/oferta/migdal-ma-juz-3-miesiace-maluszek-do-adopcji-CID103-IDKL9bg.html https://www.olx.pl/d/oferta/kasia-grzeczna-i-dobra-koteczka-czeka-na-adopcje-CID103-IDJTNfW.html https://www.olx.pl/d/oferta/kotki-czekaja-na-domy-tymczasowe-CID103-IDJaYIi.html https://www.olx.pl/d/oferta/fistaszek-kochane-malenstwo-do-adopcji-CID103-IDKIF79.html https://www.olx.pl/d/oferta/3-miesieczne-kotki-do-adopcji-CID103-IDKIEDX.html https://www.olx.pl/d/oferta/figa-i-florek-ok-10-miesieczne-kociaki-czekaja-na-adopcje-w-dwupaku-CID103-IDJaY3s.html https://www.olx.pl/d/oferta/kawusia-mila-przyjazna-mloda-koteczka-czeka-na-adopcje-CID103-IDJCcmV.html https://www.olx.pl/d/oferta/dafne-koteczka-ok-8-miesieczna-czeka-na-adopcje-CID103-IDJ9MMH.html
-
Kasia podesłała ogłoszenia kotków https://www.olx.pl/d/oferta/kocie-rodzenstwo-do-adopcji-CID103-IDLiz8Z.html?fbclid=IwAR0DD6YMvGmSOqWRryFRyQLpHhXQuorTJ2eCSviCrOTx4aXYIwviWJcxjiY - starsza piątka https://www.olx.pl/d/oferta/bolek-i-lolek-do-adopcji-CID103-IDLixOZ.html?fbclid=IwAR3z9HuBgbf1K2-4-3sVOg1BE7QrzM-_RI6jfSMOJ1u78nVTJbG0kHCo390 Bolek i Lolek (mniejsze) https://www.olx.pl/d/oferta/wandzia-i-frida-do-adopcji-CID103-IDLivS1.html?fbclid=IwAR3uwmQjKWWkVhWyxTTCEyhrQRaCouhFOsajM6tlTJCEgWlw6DaPx3kDc5U Wandzia i Frida (mniejsze) https://www.olx.pl/d/oferta/plomyczek-do-adopcji-CID103-IDLiveA.html?fbclid=IwAR2BmyruubLN81Ci4olqyHORQckeCQClHNUP1Zlgi9CPhQaQHHoTgBGlUR0 Płomyczek
-
Ludzie natomiast stale wkurzają. Jakiś czas temu odezwała się taka jedna pani, znajoma z miasta. U jej córki jest kotka, która co roku rodzi, a kocięta gdzieś giną. Chce sterylizować. Ja się ucieszyłam, bo kolejna sterylka i w ogóle, można pomóc. Załatwiłam podanie, choć już było trudno z gminą, termin na zabieg, dałam kontener i kaftanik, no a pani tradycyjnie wypięła się i do lecznicy nie dotarła :) Kotka nie jest dzika, wystarczyło wsadzić w transporter i zanieść. Nie żeby to był pierwszy raz.