Jump to content
Dogomania

sue

Members
  • Posts

    3916
  • Joined

  • Days Won

    3

Everything posted by sue

  1. Tak Dostałam zdjęcie, z michą I teraz wszystkie pozostałe kotki, bierzcie przykład i znajdujcie takie fajne domy, o! Wiem, że w DT jest fajnie, ale czeka na was wielki świat
  2. Murko, a Jagódka? Niedawno ogłaszałam ją w kilku grupach na FB, ale z poprzednimi zdjęciami (z taką trochę łysą szyjką). Może jest coś nowego? Jak się miewa kicia?
  3. Na stronie naszej lecznicy pojawiły się ładniejsze zdjęcia Sucharka, przekleję może przydadzą się do ogłoszeń :) śliczna, wesoła psina
  4. Mario po powrocie z Izbicy wrócił do swojego życia kota włóczęgi ale ogłaszam go, bo nie ma tu dobrych warunków - dostał budkę i jest dokarmiany ale wciąż pokichuje i awanturuje się z kim może. Pojawia się nieregularnie, przeważnie wieczorem lub w nocy. Tuż po wypuszczeniu dziczyl, teraz daje sie pogłaskać choć jest przy tym przestraszony. zdjęcie w nocy z lampa
  5. Wysłałam sobie prawie cały tekst na maila i gdzieś mi znikł :< Muszę jeszcze raz... == To jest Kamcia - Kama, Kamelia, czy jeszcze jakoś inaczej. Mama młodszej piątki. Urocza, słodka i towarzyska kotusia, około roczna. Jest taka nieduża, kompaktowa. Okrągła główka i trochę rudego wśród burej sierści. Dobrze dogaduje się z innymi kotami i psami. Ludzi też lubi W niedalekiej przyszłości planujemy sterylkę tej młodej damy i będzie mogła szukać domu.
  6. Robię zrzutkę, którą zamieszczę na FB. Potrzebujemy uzbierać pewną sumę na szczepienie maluchów. Bardzo się boję, bo dostałam dzisiaj informację, że w lecznicy w sobotę pojawił się kotek z panleukopenią. Kotek czuje się lepiej, ale wiadomo, jaki ten wirus jest zjadliwy. Zdaniem wetki zachorowań może być więcej, bo jest tak co roku (ma na to wpływ kilka czynników np. chłodne poranki i wieczory, wilgoć itd). Czy ktoś podczytujący ten wątek chciałby nam pomóc finansowo poza zrzutką (prowizja)? Do zaszczepienia jest kilkanaście kociąt. Niestety my z Kasią często odwiedzamy lecznicę i ryzyko jest spore, a choroba bardzo wredna. W pierwszej kolejności zaszczepiona byłaby starsza piątka, później zobaczymy. Pojedyncze szczepienie kosztuje ok. ~40 zł (herpes, kalici, pp).
  7. Nie mam dzisiaj weny do treści w ogłoszeniach, ale robię pojedyncze na wszystkie mniejsze kociaki od Kasi z numerem Isabel. Śmiesznie bo od razu w trakcie dodawania dostaję pytania czy można już przyjechać po kota :) https://www.olx.pl/d/oferta/szarotka-szuka-domu-CID103-IDLkuj5.html Szarotka (Wandzia) https://www.olx.pl/d/oferta/mala-szara-frania-do-adopcji-CID103-IDLkDp0.html Frania (Frida) https://www.olx.pl/d/oferta/kotek-rubinek-szuka-domu-CID103-IDLkE5l.html Rubinek (Płomyk) https://www.olx.pl/d/oferta/bolek-chce-byc-twoim-kotkiem-CID103-IDLkFvM.html Bolek https://www.olx.pl/d/oferta/piekny-bury-lolek-poleca-sie-do-adopcji-CID103-IDLkH12.html Lolek
  8. Tutaj trochę pozytywnie może się uda, bo dziś w końcu dopadłam panią, są umówieni na inny termin, potwierdziłam w lecznicy i faktycznie, mam nadzieję że tym razem zostanie to załatwione. Mamy w planie kilka sterylek poza wspomnianą kotką, jest mała kolejka, próbuję załatwić kolejne 10 sterylek na Powszechną Sterylizację ale mają multum zgłoszeń i coraz mniej pieniędzy... Nasza gmina też na razie nie ma środków więc będzie ciężko. W kolejce są: - Mama młodszej piątki u Kasi - Wywalona młoda tri dokarmiana przez babkę od Mamby - niestety nie jest często widywana i nie wiadomo, gdzie i jak ją łapać, ale pani ma czuwać - Mama dzikawych kociaków z przedmieścia, też do łapania w klatkę - Burasia ze wsi, ostatnia ze stada, prawdopodobnie karmi małe bo wcześniej nie dała się złapać i urodziła, ale jeszcze nie pokazała dzieci więc nie wiadomo - Burasia z działki od Sreberka + kotki płci niewiadomej z tej samej działki w ilości trudnej do określenia, dwa lub trzy + trzy maluchy które będziemy może łapać za tydzień Może jeszcze coś pomijam ale chyba nie Ogólnie taka trochę masakra ale działamy
  9. U Kasi zabezpieczony awaryjnie rudasek znaleziony przez znajomych córki na wsi, w nocy, w środku pola. Biedactwo siedziało w jakichś zaroślach i płakało. Chudzinka, z kocim katarem.
  10. Wczoraj z kolei żeby nie było zbyt pusto trafiła do mnie czarna kicia w typie małej pantery, zgłoszona przez rodzinę spacerującą z psem na obrzeżach miasta. Kotka siedziała w polu. Miziasta i zadbana czarnulka najwyraźniej wywalona gdzieś z domu (państwo wspomnieli o tym, że została wyrzucona z samochodu). Bardzo możliwe, że kicia już ma domek (sprawdzony;)) więc rekordowo szybko udało się panience. I ogólnie trochę dzwonią i piszą ludzie, miałam zapytanie m.in. o Bajkę, zobaczymy, co z tego wyniknie.
  11. Sreberko pojechało do swojego domu w Krakowie 02.09, dostałam filmik, gdyby było jakieś zdjęcie to wrzucę :)
  12. Ogłoszenia Dory https://www.olx.pl/d/oferta/plomyk-2-5-miesieczny-kocurek-czeka-na-adopcje-CID103-IDLjEti.html https://www.olx.pl/d/oferta/frida-2-5-miesieczna-koteczka-czeka-na-adopcje-CID103-IDLjENo.html https://www.olx.pl/d/oferta/basienka-ok-8-letnia-koteczka-do-adopcji-CID103-IDI2xYV.html https://www.olx.pl/d/oferta/sucharek-bardzo-mily-lagodny-psiaczek-czeka-na-adopcje-CID103-IDLhXgp.html https://www.olx.pl/d/oferta/kocurki-i-koteczki-3-miesieczne-maluszki-do-adopcji-CID103-IDKQofJ.html https://www.olx.pl/d/oferta/sloneczko-maluszek-do-adopcji-CID103-IDLhsDl.html https://www.olx.pl/d/oferta/molcia-roczna-koteczka-do-adopcji-CID103-IDJ7Rca.html https://www.olx.pl/d/oferta/maciejka-roczna-koteczka-do-adopcji-CID103-IDJZtNx.html https://www.olx.pl/d/oferta/mokka-10-miesieczna-koteczka-do-adopcji-CID103-IDHtZaW.html https://www.olx.pl/d/oferta/rozia-i-kaktus-10-miesieczne-rodzenstwo-czeka-na-adopcje-CID103-IDHu0Pr.html https://www.olx.pl/d/oferta/8-miesieczne-kocurek-i-koteczka-do-adopcji-w-dwupaku-CID103-IDIokGx.html https://www.olx.pl/d/oferta/ruda-pieknotka-czeka-na-dopcje-CID103-IDJGj57.html https://www.olx.pl/d/oferta/szukamy-domow-tymczasowych-dla-kotkow-CID103-IDFdxM8.html https://www.olx.pl/d/oferta/bajka-3-miesieczna-kicia-do-adopcji-CID103-IDKL9mm.html https://www.olx.pl/d/oferta/migdal-ma-juz-3-miesiace-maluszek-do-adopcji-CID103-IDKL9bg.html https://www.olx.pl/d/oferta/kasia-grzeczna-i-dobra-koteczka-czeka-na-adopcje-CID103-IDJTNfW.html https://www.olx.pl/d/oferta/kotki-czekaja-na-domy-tymczasowe-CID103-IDJaYIi.html https://www.olx.pl/d/oferta/fistaszek-kochane-malenstwo-do-adopcji-CID103-IDKIF79.html https://www.olx.pl/d/oferta/3-miesieczne-kotki-do-adopcji-CID103-IDKIEDX.html https://www.olx.pl/d/oferta/figa-i-florek-ok-10-miesieczne-kociaki-czekaja-na-adopcje-w-dwupaku-CID103-IDJaY3s.html https://www.olx.pl/d/oferta/kawusia-mila-przyjazna-mloda-koteczka-czeka-na-adopcje-CID103-IDJCcmV.html https://www.olx.pl/d/oferta/dafne-koteczka-ok-8-miesieczna-czeka-na-adopcje-CID103-IDJ9MMH.html
  13. Kasia podesłała ogłoszenia kotków https://www.olx.pl/d/oferta/kocie-rodzenstwo-do-adopcji-CID103-IDLiz8Z.html?fbclid=IwAR0DD6YMvGmSOqWRryFRyQLpHhXQuorTJ2eCSviCrOTx4aXYIwviWJcxjiY - starsza piątka https://www.olx.pl/d/oferta/bolek-i-lolek-do-adopcji-CID103-IDLixOZ.html?fbclid=IwAR3z9HuBgbf1K2-4-3sVOg1BE7QrzM-_RI6jfSMOJ1u78nVTJbG0kHCo390 Bolek i Lolek (mniejsze) https://www.olx.pl/d/oferta/wandzia-i-frida-do-adopcji-CID103-IDLivS1.html?fbclid=IwAR3uwmQjKWWkVhWyxTTCEyhrQRaCouhFOsajM6tlTJCEgWlw6DaPx3kDc5U Wandzia i Frida (mniejsze) https://www.olx.pl/d/oferta/plomyczek-do-adopcji-CID103-IDLiveA.html?fbclid=IwAR2BmyruubLN81Ci4olqyHORQckeCQClHNUP1Zlgi9CPhQaQHHoTgBGlUR0 Płomyczek
  14. To jest taki bezdomniaczek, doznał urazu łapki i jest teraz w naszej lecznicy, z łapką lepiej, ma kołnierz po kastracji. Piesek trochę starszy tak ok. 6-7 lat, bardzo "ułożony", czyściutki, lubi spacery, garnie się do ludzi, ogólnie fajny.
  15. Ludzie natomiast stale wkurzają. Jakiś czas temu odezwała się taka jedna pani, znajoma z miasta. U jej córki jest kotka, która co roku rodzi, a kocięta gdzieś giną. Chce sterylizować. Ja się ucieszyłam, bo kolejna sterylka i w ogóle, można pomóc. Załatwiłam podanie, choć już było trudno z gminą, termin na zabieg, dałam kontener i kaftanik, no a pani tradycyjnie wypięła się i do lecznicy nie dotarła :) Kotka nie jest dzika, wystarczyło wsadzić w transporter i zanieść. Nie żeby to był pierwszy raz.
  16. Gdyby dobrze poszło, zostaje do wyadoptowania mały burasek, na razie mam tylko takie zdjęcia, nie pamiętam czy już je wrzucałam. I tu razem ^ tu z Melisą
  17. Trzymajcie kciuki, jutro nieoceniona Isabel zrobi wizytę Pa dla mojego Sreberka, koteczka byłaby na dokocenie do ok. rocznego spokojnego kocurka w Krakowie. Niechby to był początek sezonu adopcyjnego :)
  18. Nie wiem na razie, kiedyś sprawdzałam ale to było takie pierwsze oglądanie, też mają dziewczyny zobaczyć i ponadawać jakieś imiona...
  19. Tu są zdjęcia "młodszych" kociaków z DT u Kasi, tzn tych które trafiły do niej wraz z mamą. Tylko kilka w miarę się nadawało bo kociaki strasznie biegają, ale dziewczyny mają jeszcze polować na dobre ujęcia. Może da się zrobić z tymi zdjęciami choć jedno ogłoszenie.
×
×
  • Create New...