Jump to content
Dogomania

sue

Members
  • Posts

    3916
  • Joined

  • Days Won

    3

Everything posted by sue

  1. Cynamonek został dziś (16.10) wykastrowany i miał zrobione testy - są ujemne.
  2. Nową burasię z cmentarza nazwałam Arniką, bo ziołowo. Na zdjęciu po lewej, z Aminkiem. Jest bardzo miłą, miziastą i rozmruczaną kicią, została już odrobaczona. Czeka nas jeszcze odpchlenie, bo pchły skaczą po niej ;/ i szczepienie.
  3. Z cmentarza zabrałam Rysia, takiego małego buraska, 2 lata temu, kotka ktoś wywalił może już w nocy, nad ranem lub rano. Zajęła się nim pani sprzedająca chryzantemy, jak przyjechała koło 7 rano już tam był i płakał z głodu i z zimna... Zrobiła mu legowisko i napisała kartkę "kotek szuka domu"... poszłam po transporter i zaniosłam do Kasi, bo akurat miała wolne miejsce. Gdy wracałam, u wylotu mojej ulicy, która łączy się z ulicą prowadzącą na cmentarz, znalazłam Maleństwo - też najprawdopodobniej ktoś przyjechał na cmentarz i go wywalił. Maleństwo do dziś jest u mnie. Rok temu był jeszcze biały kotek, ale zainteresowała się nim starsza pani i zabrała ze sobą na wieś. Dopytałam tylko czy chce wziąć kotka i czy będzie mu dobrze, nie wyglądało źle, sympatyczna raczej osoba. Wywalanie kotów na cmentarzu to już jak widać tradycja
  4. Po badaniach i ocenie objawów mamy diagnozę, Felicja zatruła się rodentycydami (trutka na gryzonie), która działa jak bomba z opóźnionym zapłonem. Mogła zjeść na działce zatrutą mysz lub zjeść bezpośrednio trutkę, wokół nie brakuje nieprzychylnych kotom ludzi. W wakacje był przypadek zatrutego kota z tej samej ulicy - było o tym na wątku, kotka znalazła córka Kasi i zawiozła do lecznicy, dał radę. Felicja jest słabiutka, ale walczy, została odżywiona, nawodniona i ma podany lek vitacon (odtrutkę z wit. K). Problemy z oddychaniem i bladość błon śluzowych, zażółcenie są wynikiem podkrwawiania wewnątrz, do płuc i może jeszcze gdzieś. Mam nadzieję, że brak większego krwawienia oznacza, że nie zeżarła dużo tej trutki... Noc miałyśmy bardzo ciężką, rano byłam zdecydowana malutką uśpić, ale ocena krwi pomogła w postawieniu diagnozy i jest nikła szansa, że kicia przeżyje. Możliwe, że będzie potrzebna transfuzja i/lub dłuższe leczenie, na razie nie da się pobrać większej ilości krwi na jakiekolwiek szersze badania.
  5. Złapane "Sreberko 2" Kotki już w kenelu, bardzo się do siebie tulą, niestety mocno dziczą ale jedzą i kupa ładna Ciemnosiwa to koteczka, może nazwę ją Felicja (Fela), sreberko 2 jeszcze nie współpracuje na tyle, fuka
  6. Dług na dzień 22.09. - 270 zł pobyt Cynamonka od 23.09 do 13.10 - 21 dni x 15 zł = 315 zł, co daje dług 585 zł wpłata z bazarku koki-99 i elmas 141,21 zł (Bardzo dziękuję! <3) razem na dzień 13.10 dług 443,79 zł
  7. Jutro o ile się uda złapiemy jeszcze jedno Sreberko, ostatnie z rodzeństwa :) Na działce jest jeszcze miły, dający się pogłaskać kocurek około roku, może trochę młodszy w typie Maleństwa - gdzieś było zdjęcie wyżej, dwie bure kotki oraz dzisiaj był jeszcze taki marudny kocurek Pochłaniają mnóstwo żarcia te co są na stałe a jeszcze pojawiają się jakieś dochodzące
  8. Dzisiaj udana łapanka na działkach i mam w kenelu siostrę lub brata Aminka oraz Sreberka Na razie tylko zdjęcie z łapanki, bo małe się boi i chowa za kontenerkiem/w kuwecie, ale zjadło i trochę wygląda
  9. Dziękujemy za bazarek :) Budki bardzo się przydadzą, już teraz jest zimno, a ma być jeszcze zimniej, i mokro, brr. Zamówiłam już do nich polarki (fajna oferta z miau, tylko KW) i będzie co wkładać do środka. Mam zamiar ustawić jedną dla Maria, jedną dla czarnego Misia, no i na działkach oraz na śmietniku są kotki które dzięki budkom będą miały gdzie spać. Muszę też sprawdzić stan budek u starszych ludzi u których w zeszłym roku udało się zakończyć kastrację, bo tam jest chyba sześć kotów i dwie budki - możliwe że przyda się jeszcze jedna.
  10. Mario okazuje się całkiem fajnym kotem do domu, jest łazikowaty ale nie wchodzi sam z siebie w konflikty, za wyjątkiem michy ustąpi i poczeka; uwielbia jeść. Wsadzony na kolana siedzi i mruczy. Przychodzi na łóżko i rozwala się.
  11. Wrzucam jeszcze zdjęcia od Kasi, niestety nie do końca wiem który kotek jest który, ale są tak podobne że nie ma to chyba większego znaczenia; Bójka i Brawurka
  12. Zapomniałam, a to jest naprawdę super wiadomość Jagódka tyle się naczekała na dom. Cieszę się niesamowicie
×
×
  • Create New...