-
Posts
476 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by zootechniczka
-
Trochę nas nie było ale powracamy ;). Ostatnio patrząc na mojego psa stwierdziłam że wraz z upływem lat trochę się jednak zmienił. Szczególnie przez ostatni rok. Odkąd go mam a raczej dwa tygodnie po tym jak go wzięłam zaczął nie lubić samców a raczej nawet nie tolerować samców (w sumie to nienawidzić). To była istna katorga, więc pożądanie się wtedy za niego wzięłam. Najpierw kastracja potem szkolenie i na koniec zabierałam go na psie imprezy im więcej psów tym lepiej. Efekt dzisiaj podszedł do nas samiec,nie kastrowany. To już mamy wypracowane podszedł Kostek go powąchał, on jego i odchodzimy żeby nie doszło do awantury. Ale tym razem stwierdziłam a co mi tam nigdzie nie idę. I co z tego wyszło. Pies dalej wącha Kostka pod ogonem. Ten nie zbyt zadowolony ale cóż. Ja się nie ruszam. Po 2 minutach przyszedł właściciel i wziął swojego psa. A mój przez ten czas jedyne co zrobił to warkną i próbował się oddalić od pieska. Żadnej próby ataku. jestem dumna :). Potem była suczka, też troszeczkę namolna. Tym razem żadnego warczenia. Mój piesek po powąchaniu tym razem oględnym, usiadł mi przy nudzę i patrzył się na sunię. Teraz oby tak było na zlocie ;). Bo 15.08 jadę z nim na mini zlot dogomaników. Trzymajcie kciuki za Kostka.A żeby nie było za dużo gadania fotka z działki :). [IMG]http://i39.tinypic.com/eil5j9.jpg[/IMG] No i trochę prześwietlone. [IMG]http://i41.tinypic.com/2rm8bvq.jpg[/IMG]
-
Mini zlocik dogomaniaków 15-18.08 w Sulejowie "Tylko dla biedoty"
zootechniczka replied to Okamia's topic in Obozy
Dobra rozmawiałam już z koleżanką. I jest zdecydowana pojechać :). Może nawet dziś zrobić przelew. Więc jakby co można ją wpisać na listę. Ona nie ma konta na dogomani, więc można wpisać po prostu Ula. -
Mini zlocik dogomaniaków 15-18.08 w Sulejowie "Tylko dla biedoty"
zootechniczka replied to Okamia's topic in Obozy
O widze że zwolniły sie dwa miejsca. Moja koleżanka zastanawia sie czy aby nie pojechać. Ale to jeszcze nic pewnego. Ma mi dać do jutra odpowiedź czy jedzie czy nie. Z tym że ona jeśliby jechała to bez psa. Wiec dobrze policzyłam, że płaciłaby wtedy 90 zł? -
[quote name='Paulina_mickey']I jak tam podróż?[/QUOTE] Skm, bezproblemowo :). Całkiem inny komfort niż zwykłymi pociągami. Mnóstwo miejsca, mało ludzi. Piesek mógł się swobodnie rozłożyć, choć i tak jak zawsze leżał mi pod nogami, pod siedzeniem. Poza tym dla niego to dla niego w zasadzie nie była jakaś wielka nowość. Jeździł już pkp, autobusami, tramwajami, metrem a nawet płynął rowerkiem wodnym. Mam jeszcze jakieś fotki :) [IMG]http://i41.tinypic.com/2qceelw.jpg[/IMG] [IMG]http://i41.tinypic.com/vcsbhf.jpg[/IMG] [IMG]http://i43.tinypic.com/w8syrt.jpg[/IMG] [IMG]http://i39.tinypic.com/mlld91.jpg[/IMG]
-
Może ktoś chętny jutro na spacer? Najlepiej Bemowo lub Bielany? Ale możemy dojechać i w inne miejsca.
-
[IMG]http://i41.tinypic.com/28wo313.jpg[/IMG] [IMG]http://i41.tinypic.com/2dlm3pd.jpg[/IMG] I z panią [IMG]http://i39.tinypic.com/28rnl3p.jpg[/IMG] [IMG]http://i40.tinypic.com/2hzhlxs.jpg[/IMG] [IMG]http://i39.tinypic.com/29d8dmp.jpg[/IMG]
-
Fakt kociak śliczny :). ale niestety samiec nie kastrowany i znaczył teren, tzn. balkon bo do mieszkania ze względu na to go nie wpuszczaliśmy. To dla tych co jeszcze czasem tu wpadają zdjęcia z wtorkowego wypadu do Choszczówki. Spacerek bardzo udany, nie licząc tego że Kostek wytarzał się w padlinie, no i trochę pobłądziłyśmy z koleżanką w lesie. To chronologicznie. Czekamy na dworcu na skm [IMG]http://i39.tinypic.com/mju29s.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.tinypic.com/140c5ew.jpg[/IMG] No i pierwsza podróż skm, choć nie było to nic bardzo nowego po pociągami już jeździł. [IMG]http://i44.tinypic.com/qyiec6.jpg[/IMG] No i wreszcie na miejscu :) [IMG]http://i39.tinypic.com/rmv6ag.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.tinypic.com/2hdz909.jpg[/IMG]
-
Mini zlocik dogomaniaków 15-18.08 w Sulejowie "Tylko dla biedoty"
zootechniczka replied to Okamia's topic in Obozy
Ja mam 22 i 3/4 ;). Ale wyglądam na 16, więc się nie zdziwcie jakby co jak pojade że jakiś dzieciak się na zlocie zaplątał ;). -
Mini zlocik dogomaniaków 15-18.08 w Sulejowie "Tylko dla biedoty"
zootechniczka replied to Okamia's topic in Obozy
W sumie niezły pomysł. Piesek mi się już zestarzał, to muszę go wymienić na nowszy, grzeczniejszy model ;). Jak go coś przez przypadek zeżre, to się kłopotu pozbedę i będę sobie mogła kupić jakiegoś słodkiego szczeniaczka :loveu:. Coraz bardziej przekonuję się do tego zlotu ;). -
Mini zlocik dogomaniaków 15-18.08 w Sulejowie "Tylko dla biedoty"
zootechniczka replied to Okamia's topic in Obozy
[quote name='Okamia']Okey ;) Będzie kolejny na obiad/kolacje/śniadanie dla Jareczka :evil_lol:[/QUOTE] No nie byłabym taka pewna. Mój to dominant i w kaszę sobie dmuchać nie da ;). I własnie o to się boję, czy z tyloma samcami da radę. Pozatym mało starwny jest ;) -
Mini zlocik dogomaniaków 15-18.08 w Sulejowie "Tylko dla biedoty"
zootechniczka replied to Okamia's topic in Obozy
Widzę że zwolniło się jedno miejsce i tak się zastanawiam czy aby się nie wpisać. Hm ale proszę mnie na razie wpisać o ile to jedno miejsce jeszcze aktualne + mały kundel. -
Mój też pewnie z rok będzie to jadł ;). A my właśnie wróciliśmy z pierwszych w tym roku wakacyjnych wojaży. Spędziliśmy cudownie czas nad jeziorem w Ełku. A Kostek jeszcze bardziej polubił pływanie w wodzie i to nawet bez zachęty w postaci patyczka ;). Zdjęć niestety nie ma, bo mi się robić nie chciało, no poza paroma zdjęciami z naszym tymczasowym lokatorem, czyli kotem sąsiadów który ciągle do nas przychodził. [IMG]http://i39.tinypic.com/2a7uam9.jpg[/IMG] [IMG]http://i39.tinypic.com/2h6sxzs.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.tinypic.com/4jxhc8.jpg[/IMG]
-
Dzięki :). Choć ta ostatnia nagroda to nic przy tym co ugraliśmy wczoraj na kolejnej psiej grze miejskiej organizowanej przez DogBlog. Zgarnęliśmy nagrodę główną 15 kg karmy Purina Dog Chow, do tego puszkę na karmę, miskę, szarpak, dysk frisbee, szampon dla psa i bidon z miską dla psa. Poza tym panowała świetna atmosfera, było powyżej 60 psów rozmaitych ras i żadnych poważnych spin. Świetnie się bawiliśmy, mieliśmy możliwość zwiedzenia Służewia, w którym są świetne miejsca na spacery z psem. Pogoda też dopisała, było lekko chłodno ale nie padało. Dla nas to najlepsza pogoda, dzięki temu Kostka rozpierała energia, zaliczył kąpiel błotną, gdy stwierdził że tarzanie się i skakanie po błocie jest doskonała zabawą, na szczęście stwierdził potem również że dla równowagi należy pobiegać w zbiorniku z wodą ;).
-
[quote name='Ewa&Duffel']Hej, może ktoś chętny na spacer jutro ?:)[/QUOTE] Jakby co my się wybieramy jutro koło 13 do parku Szczęśliwickiego.
-
Mnie można wykreślić z listy. Jednak nie jadę.
-
Byliśmy w ostatnią niedziele na grze terenowej w Centrum Edukacji Kynologicznej Zuzik. Mam bardzo pozytywne wrażenia, zarówno z samej gry i organizacji jak i zachowania Kostka. Na samym początku odbyła się gra terenowa. Każdy dostał mapki z zaznaczonymi punktami w których trzeba się było zameldować i wykonać określone zadania, a wśród nich między innymi pytania o psiej tematyce, zadania z zakresu posłuszeństwa dla psa, gra edukacyjne dla psa a także zadania z elementami agility. Wspólne przejście przez tunel oraz przeskoczenie przez przeszkodę. Na zakończenie zabawa baba jaga patrzy razem z psami oraz trening rally-o. a w między czasie losowanie nagród. Kostka muszę pochwalić, choć nie powinnam (bo jak usłyszy to zaraz znów coś nabroi ;) ), że pomimo dużej ilości psów, znów potrafił się zachować. Leżał obok innych samców, rozluźniony i oprócz 2 razy warknięcia na psa który wąchał go cały czas pod ogonem nie było żadnych poważnych spin, a czasem nawet puszczałam mu smycz luzem. A w tym tygodniu wybieramy się na to wydarzenie : [URL]https://www.facebook.com/events/559824424068552/[/URL] A teraz zdjęcia naszych nagród, czyli dyplom, kong i voucher na szkolenie o wartości 100 zł. [IMG]http://i41.tinypic.com/izb79x.jpg[/IMG]
-
Wybieram się jutro do parku Kombatantów i sąsiadującego z nim stawu Koziorożca we Włochach. Może ktoś byłyby chętny na wspólny spacerek jutro w tych rejonach? Będę mieć czas w godzinach 14-20.
-
[quote name='Paulina_mickey']a w jakim wieku połączyłaś je razem? ja myślałam nad parką koszatniczka szczur, ale obawiam się jak to wyjdzie , koszatniczka 2 letnia więc pewnie musiała bym malucha jakiegoś albo młodzika[/QUOTE] Obecnie świnka morska ma 6 miesięcy, szczur około 2 lat. W zasadzie odkąd wzięłam świnkę i trochę przyzwyczaiła się do nowego domku, czyli jak miała ze 4 miesiące a szczur z 1,5 roku to zaczęłam je razem puszczać. Ale klatki maja oddzielne. Tylko na czas spacerku razem biegają i to też nie zawszę. A zaczęłam je razem puszczać bo moja świnka bardzo potrzebowała towarzystwa a w tym momencie na druga świnkę nie mogę sobie pozwolić. Więc jak na razie zamęcza mi szczurka i psa, a różnica wielkości jej nie przeszkadza. Nawet z kotem się dogaduje. Tylko myszoskoczki się na nią rzucają przez kratę, bo one to jednak silnie terytorialne są i tylko siebie akceptują. Nie wiem jak to w przypadku koszatniczek, ale świnki morskie są z natury łagodne i towarzyskie. Poza tym zależy to tez od danego osobnika. Ale fakt że jak zwierzaki małe to większa szansa że się dogadają.
-
Kochany agilitowy psiak - Sonia mix Lancashire Heeler
zootechniczka replied to Sonka95's topic in Galeria
Wszystkiego Najlepszego !!!. Sto Lat dla Sonieczki ;). A czas fakt szybko leci. Mój też byłam przekonana ostatnio że teraz będzie miał 5 lat, a się okazało że coś mi się pokręciło i to już będę 6 urodzinki, ale to dopiero w sierpniu. -
Dzięki :). Miło że mój brzydal się komuś podoba ;). Szczurek ze świnką dobrze się razem dogadują. Obie samiczki, szczurka już starsza, świnka morska za to, to małolata jeszcze roku nie ma . Szczurka jest obojętna i udaje że nie widzi świnki, a świnka chce się zaprzyjaźnić i biega sobie za nią, więc nie ma z tym żadnych problemów. Żadnej agresji między nimi nie ma. We wtorek wypróbowałam nową poleconą mi tu miejscówkę, czyli forty we Włochach i przy okazji położony niedaleko park ze stawami przy ul.Cietrzewia. Oba warte polecenia :). Choć mam niestety jedno ale, są tam niestety kleszcze. A jeden się nawet we mnie wszczepił. A mój 6 letni pies, do tej pory nie przestaje mnie zadziwiać. Kostek ogólnie boj się małych dzieci i raczej stara się ich unikać, a jak już go głaszczą to czuje się niepewnie. A dziś pierwszy raz sam, z własnej woli podszedł z merdającym ogonem do dziecka i chciał go powąchać. Fakt dzieciak mega spokojny, siedział grzecznie i cicho i patrzył się tylko z uśmiechem na Kostka. Poza tym tydzień miną nam pod znakiem smaczków. Mój pies ma wybitny talent w wyłudzania jedzenia, tak wiec wizyta u weterynarza i w sklepie zoologicznym zakończyła się tym że Kostek nie dość że dostał smaki na miejscu do zjedzenia, to jeszcze na wynos. No ale jak zamiast pójść za mną jak już zrobiłam zakupy w zoologicznym, to on nagle się zawrócił i oparł się przednimi łapami na blat, wybitnie sugerując że się nie ruszy dopóki czegoś nie dostanie, to sprzedawczyni nie miała innego wyboru ;). To teraz parę zdjęć na początek. [IMG]http://i43.tinypic.com/m9rb6r.jpg[/IMG] [IMG]http://i40.tinypic.com/2nrq99e.jpg[/IMG] [IMG]http://i44.tinypic.com/2zir8ea.jpg[/IMG] [IMG]http://i43.tinypic.com/2uo742h.jpg[/IMG]
-
[quote name='bdom']Piękny Kostek! I rzeczywiście uszy jak u mojego:p Patrząc na zdjęcia to też obaj lubią pływać:)[/QUOTE] Dzięki :). Kiedyś to on nie znosił wody. Ale dzięki jego uzależnieniu od pańci i zabawek przekonałam go że woda wcale nie jest taka zła. I teraz zdarza mu się nawet samemu wejść do wody bez mojej zachęty. Raz nawet wyrwał się ze smyczy mojemu bratu, który siedział na brzegu i poleciał do mnie do wody a raczej dopłyną bo ja już byłam wtedy spory kawał od brzegu.
-
Jeszcze parę fotek z działki. Zdjęcia kiepskiej jakości bo robione z braku laku tym co było pod ręką ale zawsze coś. A tak Kostek śpi sobie w chłodne dni na swoim prywatnym łóżeczku :). I po co komu posłanka dla psów ;). [IMG]http://i43.tinypic.com/35i293o.jpg[/IMG] [IMG]http://i43.tinypic.com/2zhnn7t.jpg[/IMG] [IMG]http://i41.tinypic.com/3zb5w.jpg[/IMG] [IMG]http://i40.tinypic.com/2z3nkah.jpg[/IMG]
-
Mango! czyli diabeł o psim pysku oraz dostojny Behemot Blancik
zootechniczka replied to bdom's topic in Foto Blogi
[quote name='bdom'] Dziękujemy, też was ludzie na ulicy zaczepiaja w związku z uszami? A my wczoraj byliśmy na pierwszym długim spacerze od miesiąca (przez miesiąc Mango nie mógł chodzić-miał chorą łapę),tak się cieszylam, ze w końcu połazimy. W połowie spaceru przestałam się cieszyć. Najpierw mój durny pies wytarzał się w ludzkim g*wnie:angryy:, później zgubił swoją ulubioną pływającą piłkę na sznurku a na końcu jeszcze ja zgubiłam telefon (na szczescie znalazl sie w krzakach). Taki cudowny mielismy spacerek po miesięcznej przerwie. Po powrocie oczywiście śmierdziel do kąpieli i cała łazienka w wodzie i sierść....[/QUOTE] Zdarza się że zaczepiają, w szczególności dzieci. Bo im się z misiem uszatkiem kojarzy :). A ostatnio będąc w zoologicznym, pani sprzedwczyni się pytała czy on te uszka to ma tak zawsze, no i oczywiście dostał od niej smaczka, zresztą trudno byłoby mu nie dać w wyłudzaniu jedzenia to on bywa przekonujący ;). To widzę że ciekawy spacerek ;). Pełen wrażeń. Znam ten ból jak pies się wytarza w gównie, choć muszę przyznać że o wiele gorzej jest jak wytarza się w rzygach. to tak w ramach pocieszenia ;). -
Mango! czyli diabeł o psim pysku oraz dostojny Behemot Blancik
zootechniczka replied to bdom's topic in Foto Blogi
O uszka jak u mojego :). Jedno stojące i jedno oklapnięte i ich historia taka sama ;). U mojego też najpierw oba oklapnięte potem oba stojące. A teraz po równo i klapnięte i stojące. Fajne psisko :). -
Przystanek Wałowicka,ja tam jechałam 189.