-
Posts
20780 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Malgoska
-
SONIA - 14 letni ślepaczek - ZA TM :(
Malgoska replied to Doda_'s topic in Psy, które pożegnaliśmy....
ojej jaki smutny koniec :( -
[quote name='Nutusia']Oj, ja bym się mogła z babeszjozy... doktoryzować! :( U nas kleszczy jest zatrzęsienie, z roku na rok coraz więcej zarażonych. W najgorszych okresach pacjenci w lecznicy nie mieszczą się w gabinetach i na korytarzach - wszystkie psiaki pod kroplówkami :( Jeśli psa ukąsi zarażony kleszcz, są niszczone czerwone krwinki. Może tak być, że nie znajdziemy na psie kleszcza! Wystarczy, że się wbił i niedługo potem odpadł albo pies go wydrapał. Im szybsza interwencja lekarska, tym większe szanse na skuteczne wyleczenie. Nasz Doktor ma taką teorię, że jeśli zdrowy pies podejdzie do miski, powącha i odejdzie, należy pędzić do lecznicy co koń wyskoczy i zrobić morfologię. Bowiem już to podstawowe badanie jest w stanie pokazać obecność tego podstępnego pierwotniaka we krwi. Wtedy zazwyczaj wystarczy zastrzyk z imizolu i po krzyku. Choroba postępuje bardzo, bardzo szybko. Już następnego dnia pies jest osowiały, ma gorączkę, a mocz przypomina mocno zaparzoną herbatę. Na tym etapie potrzebne są kroplówki, antybiotyk, i to przez kila dni. W jeszcze cięższej postaci choroby, dla uratowania życia potrzebna już jest transfuzja. Oczywiście największe szanse mają psy młode i zdrowe. Choć ostatnio udało się uratować sunię, która jest u mnie w DT, a została przywieziona już nieprzytomna, w stanie skrajnego wyczerpania, wygłodzenia, w dodatku niedługo po porodzie. Przeszła transfuzję, sterylizację, nadal jest na lekach, ale z każdym dniem odzyskuje siły. Należy również pamiętać, by po leczeniu babeszjozy przez jakiś czas podawać preparaty regenerujące wątrobę. Weci nieczęsto o tym mówią, a zarówno sama babeszja, jak i lekarstwo na nią bardzo wątrobę obciążają. Tak więc, w przypadku Barta, na którym Dexterka znalazła kleszcza, można po prostu pilnie obserwować psiaka czy wszystko ok z jego apetytem i humorkiem. A gdyby pojawił się jakiś niepokojący objaw, biegusiem wykonać podstawowe badanie krwi w kierunku babeszji (zwykła morfologia). Trzymam kciuki, żeby mazowiecki kleszczor przywieziony na Śląsk okazał się jednak "zdrowy" ;)[/QUOTE] Nutusia dzięki! Objawy babeszjozy mogą się pojawić nawet po kilku tygodniach; i dlatego się martwię o Bartusia bo może nie wykazywać żadnych oznak choroby...
-
[quote name='dexterka']ja nie mam pojęcia, nigdy takich badań nie wykonywałam. Czy badaniem jest morfologia krwi?? U mnie morfologia + biochemia kosztuje ok 75zł Gdzieś czytałam o jakiś szybkich testach na babeszjozę , ale na czym to polega i ile kosztuje nie mam pojęcia.[/QUOTE] wet na pewno będzie wiedział
-
Taki jestem sliczny [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/C_LIhZrRnuTeII6H6s17uIC8Y5Twg-U6nY860u33UKA=w389-h259-p-no[/IMG] i taki [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/RaFYsVqwQa5LI7VmJpxLAjm0o-Bowqtx7qV9uAmNDcA=w169-h253-p-no[/IMG] dexterko super wieści :) szkoda, że nie można go nakręcic z ukrycia jak wnosi tą miske na dach
-
[quote name='dexterka']Udało mi się pstryknąć Bartowi kilka zdjęć dzisiaj, są w albumie-> tu się zaczynają [URL]https://picasaweb.google.com/109402763238656555159/Bart#6013735743162769170[/URL] . Barciś się coraz bardziej zadomawia u nas, czuje się coraz swobodniej. Dzisiaj po raz pierwszy byłam z nim na długim spacerku poza naszym terenem. Wybraliśmy się na pobliskie łąki. Psiak był bardzo grzeczny , tylko troszeczkę ciągnął na smyczy , bo chciał wszystko w koło obwąchać. Zabezpieczyłam go podwójną obrożą i smyczami. On jest taki przytulaśny- jak go wołam tgo biegnie pędzikiem do mnie , siada i nastawia głowę do głaskania. Będzie super przyjacielem. W kojcu dalej zachwouje czystość., choć podczas każdego karmienia rozwala karmę na połowie kojca:P Po prostu wysypuje ją sobie z miski i podjada z podłogi. Nie zjada całego posiłku na raz tylko sobie tak chrupie. No i muszę poskarżyć ,że nie zjada witamin , które mu podaje. Wyciągnęłam mu też napitego kleszcza, nie wiem czy nie trzeba go jeszcze dodatkowo zabezpieczyć kropelkami, bo kleszczy u nas zatrzęsienie. Książeczka do mnie nie dotarła dzisiaj, pewnie przyjdzie jutro. Chyba Bart nie jest zaszczepiony na wirusówki , bo ze skanu książeczki widać tylko wściekliznę. Telefonów bądź maili do mnie w sprawie adopcji Barta brak...[/QUOTE] dexterko jak będziesz u weta zrób mu proszę badania w kierunku babeszjozy na mój koszt
-
[quote name='Doda_']zajrzyjcie na pierwszy post - tam jest nowy tytul watku... ale nad nim drugi tytul rzeczywiscie stary.. edytowalam kilka razy..[/QUOTE] a zrobiłaś zaawansowaną edycję i przeszłaś do linii tematu? tam poprawiłaś?
-
[quote name='Noelle']Niedaleko Krakowa przerabiali psy na smalec i mięso....: http://wiadomosci.onet.pl/krakow/przerabiali-psy-na-smalec-i-mieso-grozi-im-wiezienie/gfyzc Wrzucić zwyrodnialców do kanału 3 lata, wyjdą i będa robić dalej to samo
-
[quote name='baster i lusi']POPRAWIŁAM.Proszę niech jeszcze ktoś sprawdzi czy się zgadza. [COLOR=#000000][COLOR=#000000]Rozliczenie finansów Barta.[/COLOR][/COLOR] [COLOR=#000000][COLOR=#000000]Gdy spłyną pieniążki z bazarku Ewy wpiszę całość.[/COLOR][/COLOR] [B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][COLOR=#000000]Deklaracje wpłacone [/COLOR][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][COLOR=#000000]MAJ [/COLOR][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][B][COLOR=#000000] * [/COLOR][B]Yana[/B][COLOR=#000000] - 20 zł zapłacony 01,02,03,04[/COLOR][B] [COLOR=#000000]*[/COLOR][B][COLOR=#000000] yolanovi 15 zł [/COLOR][/B][/B][/B][/B][B][B][B][COLOR=#000000]zapłacony[/COLOR][/B][/B][B][B][B][B][B][COLOR=#000000] 01,02,03,04,05[/COLOR] [COLOR=#000000]*[/COLOR][B][COLOR=#000000] Magolek- 20 zł [/COLOR][/B][/B][/B][/B][/B][B][B][B][COLOR=#000000]zapłacony[/COLOR][/B][/B][B][B][B][B][B][B][COLOR=#000000] 01,02,03,04,05[/COLOR][B][B][B][B] [COLOR=#000000]* [/COLOR][B][COLOR=#000000]jadwiga - 25 zł [/COLOR][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][B][B][B][COLOR=#000000]zapłacony[/COLOR][/B][/B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][COLOR=#000000] 01,02,03,04[/COLOR][B] [B][COLOR=#000000]* [/COLOR][COLOR=black][COLOR=#000000]dominikabankert 10 zł [/COLOR][/COLOR][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][B][B][B][COLOR=#000000]zapłacony[/COLOR][/B][/B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][COLOR=#000000] 01.[/COLOR][B][B][B] [B][COLOR=#000000]* wojtuś 20 zł [/COLOR][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][B][B][B][COLOR=#000000]zapłacony[/COLOR][/B][/B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][COLOR=#000000] 01,02,03,04[/COLOR][B][B][B] [COLOR=#000000]*erka - 20 zł [/COLOR][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][B][B][B][COLOR=#000000]zapłacony[/COLOR][/B][/B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][COLOR=#000000] 01,02,03,04,05,06 *czorcik 01,02,03,04 wycofana deklaracja *kolega Czorcika 01,02,03,04 wycofana deklaracja * P.Mira (miryca) 100 zł [/COLOR][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][B][B][B][COLOR=#000000]zapłacony[/COLOR][/B][/B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][COLOR=#000000] 01,02,03,04,05[/COLOR][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][COLOR=#000000] * Lida 05, [/COLOR][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][COLOR=#000000]MAJ [/COLOR][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][COLOR=#000000]. + 253 zł [/COLOR][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][COLOR=#000000]MAJ [/COLOR][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][B][B] [COLOR=#000000]*[/COLOR][B][COLOR=#000000] yolanovi -15 zl wpłynęło 15 zł 02.05.[/COLOR] [COLOR=#000000]*[/COLOR][B][COLOR=#000000] Magolek- 20 zł- wpłynęło 20 zł [/COLOR][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B] [COLOR=#000000]*erka - 20 zł wpłynęło 120 zł [/COLOR][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][COLOR=#000000]* P.Mira (miryca) 100 zł wpłynęło 100 zł 13.05. * Lida 50 zł wpłynęło 50 zł 13.05. [/COLOR][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][COLOR=#000000] Jednorazowe [/COLOR][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][COLOR=#000000]+ 15 zł barb + sharka 09.05.[/COLOR][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][COLOR=#000000] Bogsik 205 zł [/COLOR][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][COLOR=#000000]================================== Razem 778 zł - opłata za hotel 285 zł ==================== [SIZE=5]+493 [SIZE=3]na plusie na dzień 14.05. [/SIZE][/SIZE][/COLOR][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][COLOR=#000000]============================== [/COLOR][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][COLOR=#000000]* [/COLOR][B]Yana[/B][COLOR=#000000] - 20 zł wpłynęło zł [/COLOR][B] [B][B][B][B][B][B][COLOR=#000000]* [/COLOR][B][COLOR=#000000]jadwiga - 50 zł wpłynęło zł[/COLOR][B] [B][COLOR=#000000]* [/COLOR][COLOR=black][COLOR=#000000]dominikabankert[/COLOR][/COLOR][COLOR=#000000] 10 zł[/COLOR][B][COLOR=green][COLOR=#000000] wpłynęło zł[/COLOR][/COLOR][B][B] [B][COLOR=#000000]* wojtuś 20 zł wpłynęło zł[/COLOR][B][B][B][COLOR=#000000] *czorcik 20 zł wpłynęło *kolega Czorcika 20 zł [/COLOR][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/QUOTE] to nieźle jest a to: [B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][COLOR=#000000]* [/COLOR][B]Yana[/B][COLOR=#000000] - 20 zł wpłynęło zł [/COLOR][B] [B][B][B][B][B][B][COLOR=#000000]* [/COLOR][B][COLOR=#000000]jadwiga - 50 zł wpłynęło zł[/COLOR][B] [B][COLOR=#000000]* [/COLOR][COLOR=black][COLOR=#000000]dominikabankert[/COLOR][/COLOR][COLOR=#000000] 10 zł[/COLOR][B][COLOR=green][COLOR=#000000] wpłynęło zł[/COLOR][/COLOR][B][B] [B][COLOR=#000000]* wojtuś 20 zł wpłynęło zł[/COLOR][B][B][B][COLOR=#000000] *czorcik 20 zł wpłynęło *kolega Czorcika 20 zł[/COLOR][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B] to są deklaracje stałe?
-
[quote name='Malgoska']to jaki jest stan finansów Barta? 328zł?[/QUOTE] [quote name='dominikabankert']no wlasnie myslalam ze tylko ja nie rozumiem rozliczenia[/QUOTE] nie to żebym nie rozumiała tylko nie wiem czy te wpłaty pod tabelką zostały zaliczone do 328 zł czy nie?
-
to jaki jest stan finansów Barta? 328zł?
-
Karo ma dom. Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie.
Malgoska replied to Poziomka's topic in Już w nowym domu
[quote name='mdk8']a ktoś może przesłać mi to stare RTG skoro nie ma nowego?[/QUOTE] też bym chciała zobaczyć -
Karo ma dom. Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie.
Malgoska replied to Poziomka's topic in Już w nowym domu
[quote name='miron h']Nie miał rtg. Tylko badanie "ręczne" . O odnerwianiu nic nie wspominał. Koszt to 400 zl za kolano, jeśli pies jest ze Zwierzaka, 600 normalnie. Gipsu po tym zabiegu nie ma. Ograniczenie ruchu. W każdym razie. Po tych wszystkich wyjazdach, szarpaninach, Karo w tym momencie nawet nie stawia lewej stopy na ziemi. A już tak fajnie chodził wczoraj. Dzisiaj wziął ostatnią tabletkę Caprodylu. Nie wiem czy dzwonic i przedłużac kurację, czy też postanowcie coś innego. Stresa ma ogromnego, nawet nie chciał wyjśc z kojca, dopiero jak się przekonał, że nie mam w ręku smyczy, to dał się wyciągnąc. I człapał tylko koło mnie z mordą przy ręku cały czas.[/QUOTE] biedny; takie badanie jest pewnie bolesne Kurację chyba trzeba przedłużyć -
[quote name='Doda_']Na wątku Cejlonka kikou wkleiła wzruszające zdjęcie !! Nasza Zuzinka -mała otyła szczekająca (pyskata) wybrała sobie dziadka-dużego, cichego kłapoucha:evil_lol: [IMG]http://images61.fotosik.pl/971/1252aa84cba7c465gen.jpg[/IMG][/QUOTE] piękna para :)
-
Ona-bita młotkiem,On-wyrzucony jak śmieć...Shilla i Seth moje ANIOŁY
Malgoska replied to darunia-puma's topic in Foto Blogi
duży też śliczny -
Karo ma dom. Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie.
Malgoska replied to Poziomka's topic in Już w nowym domu
[quote name='mdk8']mam pytanie kto ma zdjęcia RTG Karo i dokładnie może opisać objawy jego choroby? Bardzo proszę o kontakt na pw.[/QUOTE] [quote name='ewab']Nie wiem kto ma zdjęcie. Było robione w lutym ub. roku. Jutro pewnie zostanie zrobione nowe.[/QUOTE] jesli się da to bym prosiła o takie fotki trzeba pokazać innym lekarzom niech skonsultują -
odwiedzam Zuziaczka
-
Piękna jest, pewnie ma tego świadomość ;)