Jump to content
Dogomania

Soko

Members
  • Posts

    2984
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Soko

  1. Soko

    Agresja u szczeniaka

    No to super, na takie wieści wszyscy czekali :)
  2. Zwierzęta często potrafią sobie same rozdzielać porcje, np. Happy mimo że w misce ma pyszne mięso - jak się naje, to naje i już, a nie wpycha wszystko ;)
  3. Oczywiście że wychowanie ma największy wpływ na zachowanie psa i to jest główny problem, natomiast nie można lekceważyć dyskomfortu fizycznego jako pobudki do agresji ;)
  4. Pytasz się mnie o pozwolenie? ;)
  5. Na dobrą sprawe może być kapsel od Tymbarka, albo Frugo itp. jako kliker ;)
  6. Ja znam trzy setery które uciekają, są nieposłuszne ale bardzo chętne do pracy, uwielbiają mnie od swoich właścicieli ponad życie, Happy też je lubi ;) jakby takie były wszystkie podbiegacze to świat byłby cudowny :)
  7. GAJOS rozmawiam z dziewczyną na GG i wierz mi że choroby, problemy fiziczne są m.in. powodami agresji, dodatkowo złe wychowanie od młodych lat :) niestety psina chyba wyjątkowo pechowa pod względem chorób.. mieszka blisko więc mam nadzieję że uda mi się w przyszłym tygodniu do nich zajrzeć ;) I niestety pies faktycznie musiał wziąć sprawy w swoje ręce bo właściciele byli zbyt nieprzewidywalni i niezrozumiali dla niego. Ale jestem pewna że się to zmieni, bo z tego co słucham to dużo sama podchodzi i widać dużo sygnałów, że chce się z nimi dogadać w mniej konfliktowy sposób niż gryzienie, więc to kwestia czasu i porządnej pracy :)
  8. Szczekanie oznacza dużą ekscytację. Spróbuj na co drugim stopniu np. kazać psu zrobić siad, itp., żeby go zająć czymś innym niż szaleńczym nakręcaniem się, niech pracuje. Czasami samo wymaganie ciszy jest to za mało. Spróbuj reagować zanim szczeknie, a nie liczyć na to, że dojdziecie na sam dół schodów jakimś cudem, cudów nie ma, jest ciężka praca ;) Poleciłabym "Zapomniany język psów".. ale jest dużo pozycji do przeczytania ;)
  9. Nie musi być od razu szkoleniowiec - poszukaj na forum, może ktoś doświadczony Wam coś podpowie.
  10. Skoro wiecie że pies warczy na gości, to po co, żeby nie powiedzieć gorzej, pozwalacie mu się witać? Ma swoje miejsce, gdzie ma zapewniony święty spokój od wszystkich? Jeśli nie - kupić, może być to nawet poduszka albo ręcznik, nauczyć psa komendy na miejsce i obsypywać nagrodami, gdy tam będzie, w jego okolicach nie wykonywać żadnych podskoków ani zbyt emocjonalnych czynności itp. Na razie po prostu przy gościach trzymajcie psa na smyczy i nie pozwalajcie mu podchodzić, gościom także nie - a jeśli uparcie głaskają, to dajcie do podpisania umowę, że nie bierzecie odpowiedzialności za odniesione obrażenia, zazwyczaj takie zdanie skutkuje ;) nie pozwalajcie także barykadować się psu w jakichś budach, ja w okresie agresji Happy po prostu zastawiłam stół i wszystkie nory kartonami, czym tylko się dało. Zabrałam jej dotychczasową możliwość rozwiązywania konfliktów - chowania się i wściekłego szczekania z ukrycia - czym zmusiłam do szukania spokojniejszych zachowań w tej sytuacji na MOICH zasadach. Po co wydłużasz czas czesania do momentu aż ugryzie? Uczy się, że ugryzienie kończy nieprzyjemną czynność, więc niedługo zacznie gryźć jak tylko zobaczy szczotkę w Twojej ręce. Nie łatwiej nagrodzić za spokój przez minutę czesania, albo i krócej i odpuścić, a za miesiąc czesać psa godzinę bez krwawiącej ręki? Jeśli zabiera przedmioty, spróbuj nauczyć sunię na czymś komendy trzymaj, puść, zostaw.. trzymaj - nagradzasz najpierw od samego spojrzenia i dotkniecia nosem przedmiotu aż po wzięcie go do pyska, zaraz potem następuje komenda puść - jeśli tylko przez moment poczujesz, że pies się rozluźnia, nagradzaj i obsyp go nagrodami. Przy uczeniu tego nie wypuszczaj przedmiotu z rąk i trzymaj tak, by nie mogła go całego chwycić, by potem nie było awantury. Jeśli już jej to zabierzesz, to ją pochwal, bo inaczej w ogóle jej się to nie opłaca! Skoro może mieć buta, albo zostać z niczym, to co wybiera? Bronienie buta.. całkiem to logiczne ;) Czy byliście u weterynarza? Nigdy nie poddawałam Happy żadnej operacji, więc nie wgłębiam się w te tematy, ale może sunię coś boli? I, dlaczego już 6 lat utrwalacie w psie takie zachowania..? Zawsze możemy się skontaktować przez skype lub gg jeśli chcesz :)
  11. Ataki na moją osobę są już poniżej pewnego poziomu ;) blackraven, nie wiem co Ty mi chcesz udowodnić.. No nieważne - pokłon panom wszechwiedzącym, ja się zmywam, wolę poświęcić trochę czasu psu żeby jak wy to tam nazywacie.. mnie zdominował :)
  12. [URL]http://www.youtube.com/watch?v=_LqSHfkLvHk[/URL] Masz inny film. Pies także do uśpienia. Nie wierzę, że Wasz guru CM zrezygnowałby ze swoich szturchańców i zmian energii.. a jak widać można to załatwić o wiele prościej. Mam ferie, więc jakiegoś agresywnego znajdę jutro/pojutrze. edit: i zapewne wystraszony rzucający się w kącie chce dominować, a jakże..
  13. SAIKO, już Ci pokazywałam kanał facetów, którzy niejednego agresywnego przeznaczonego do uśpienia psa ani nie wyklikali, ani nie wyCMowali ;)
  14. Powiedzenie stanowcze rodzinie jak traktować psa.. chciałabym żyć w takim idealnym świecie :)
  15. Boski tygrysek! Trudno się lepi takie cuda?
  16. Hm.. które w Rossmanie są nietestowane na zwierzętach? Może źle się rozglądałam..
  17. Co do brania piłki do pyska możesz go nauczyć komendy trzymaj, równolegle z komendą pusć, zostaw czy co to tam macie na oddawanie :) najpierw wystarczy spojrzenie na piłkę, potem dotknięcie nosem, możesz kłaść smaki na piłce, obok itp., będzie coraz śmielej ją brał do pyska :)
  18. Soko

    Agresja u szczeniaka

    yamayka zdam Ci w miarę szczegółową relację na PW jeśli chcesz wiedzieć co nieco na przyszłość :)
  19. Soko

    Agresja u szczeniaka

    pani Ciarkowska podobno bardzo fajna, wczoraj z ciotką miały pierwszy spacer ze swoimi psami i była rewelacja :)
  20. Obyście jak najczęściej spotykali spokojne psy. Zawsze pamiętaj - nagroda jest gdy zwróci się do Ciebie. Bo lepiej, gdyby patrzył na Ciebie i Cię słuchał, jak próbujesz go zaciągnąć w panice do samochodu przed agresywnym wielkim psem, niż żeby się wyrywał w jego stronę ;)
  21. Jakbym musiała np. z powodów zdrowotnych jeść mięso, mimo, że mi ono nie smakuje, to bym je jadła choćbym miała ryczeć za każdym razem jak widzę świnkę na talerzu. Wolałabym to od śmierci z powodu złej diety = nie pomogłabym w żaden sposób żadnemu zwierzęciu ;) dlatego uważam, że humanitarne ubojnie są potrzebne ponieważ nie wiemy z jakimi problemami się borykają ludzie jedzący mięso. To oczywiście skrajny przypadek, ale mam dwie znajome, które nie mogą jeść w sumie niczego, dlatego rezygnacja z kolejnego produktu nie byłaby najlepszym pomysłem. Jeśli ludzie jedzą mięso, bo im smakuje - ok, niech jedzą. Byleby nie katowali zwierząt ;) W każdym razie mięso na świecie jest potrzebne i przeciw temu nie ma co protestować, bo jest to dla niektórych ludzi konieczność.
  22. SAIKO, wg Twojej logiki to sukę powinno się korygować za to, że za mocno próbuje hierarchizować relację między nią a szczeniakiem, mimo, że to on wchodzi jej na głowę. Nie mówimy o korektach gdzie malucha się nie uszkadza, on miał łapę pogryzioną do krwi.
  23. ceris owszem, ale np. może węszyć bez ciągnięcia Cię. Czyli dostaje swoje, ale będąc w stanie skupienia na Tobie i świadomości, że jak utraci nad sobą kontrolę, to się skończy węszenie.
  24. Dlaczego? Jeśli ktoś skacze wokół mnie jak rozbestwione dziecko to wytrzymam tydzień, miesiąc, dwa, ale potem się wkurzę i po prostu walnę go w głowę, koniec bajki. Gdzie kogoś wprowadzam w błąd? Napisałam to samo, tylko innymi słowami. No tak, dodałeś cytaty po chwili.. ;) Okej, więc ustalmy coś: właścicielka już decyzję podjęła, więc mówimy ogólnie, a nie o tym konkretnym psie. Trzeba przewidzieć że zajrzy tutaj właśnie ktoś z niestabilnym psem, dlatego i rad należy udzielać - takich, które każdy może wprowadzić w życie niezależnie od tego czy ma super-hiper przyjazną kluchę czy psa który dostaje wścieklizny jak widzi innego psa.
  25. Jak nic nie załatwisz za darmo, ani żadnej zniżki, to mogę przekazać 50zł ;) mogę też w Toruniu sprawdzić, po ile mają
×
×
  • Create New...