-
Posts
2984 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Soko
-
edene mam identycznie, nie wiem jak nauczyłam Werę siadać, ani na rękę na tyłku ani na smakołyk nie reaguje i w sumie nie pamiętam.. :D
-
Mój pies ma problem z kontaktami z innymi psami. Co robić ???
Soko replied to Lonley's topic in Wychowanie
Lonley, to przywiąż ją do drzewa i czekaj aż się spojrzy, albo odbiegaj nawet ją trochę ciągnąc, w pewnym momencie siłą rzeczy będzie musiała spojrzeć pod nogi i wykorzystaj tą nieuwagę na psa do zwrócenia uwagi na Ciebie. -
Victoria jest na TVN style, kiedy nie wiem.. w niedziele leciała kiedyś o 15 chyba. Zdziwilibyście jak można odklikać złe zachowania psa ;) nie każdego przypadku - ale się da ;)
-
Możesz zapytać, po ile kupują na allegro rodowody ;)
-
Silky123 wiesz, na pewno sąsiedzi wiedzą że jamniczka nie raz lata sama pod domem. Dlatego ktoś, kto złapał psa, nieważne kto, najlepiej nie z tego osiedla, po prostu go zobaczył i pomyślał - mały, przerażony, bezpański. Dlatego za kradzież na pewno nie mogą go sądzić. A na dowód że nie może do niego wrócić nagrałabym faktycznie chociaż takie odgłosy bicia, ale z obrazem. Wtedy by się pokazało. Poza tym TOZ też ma jakieś tam swoje prawa i myślę że policji generalnie wszystko jedno gdzie ten pies trafi. Pies był bez właściciela, właściciel nie dba, to zapewne powie każdy. Wiesz, jakby mi się przypałętał pies to bym go nie oddała bo policja przychodzi (nawiasem, skąd mieliby wiedzieć gdzie? W ogłoszenia ten facet na pewno nie będzie się bawić a jak już to nie poza obszar swojego bloku zapewne..).
-
a_niusia, co do ma do chamstwa innych psiarzy?
-
Hm - a TOZ macie? Albo ja nawet bym założyła wątek i popytała na dogo kto by się podjął wyłapania jej, pewnie nie zauważyłby nawet braku psa, a na pewno nie raz jeszcze jej nie wpuści.
-
Mój pies ma problem z kontaktami z innymi psami. Co robić ???
Soko replied to Lonley's topic in Wychowanie
GAJOS pies jak mu pokażesz zabawkę, to zwróci na nią uwagę i zapomni o psie, tak jest w przypadku suki która tydzień temu równo stała mi na dwóch łapach i piszczała i wpadła w mega histerię, gdy zobaczyła innego psa, a waży niecałe 30kg i musiałam ją przywiązać do drzewa którego omal nie wyrwała z korzeniami. Teraz gdy wie na co ma przekierowywać swoją uwagę, jeśli ja jej wyraźnie daję do zrozumienia, że z tym psem NIE, jest nam łatwiej. Widzi psa, chwyta piłkę i biegnie ze mną i jest szczęśliwa, że nie musi ze mną walczyć. Z Happy też tak robiłam. Inny pies oznaczał jej atak więc chodziło o to by zwrócić na siebie jej uwagę i nieważne czy zabawką czy gwizdkiem czy krzykiem. Tu nie chodzi o nagrodę bo ta zabawa z przedmiotem nigdy nie będzie w pełni zabawą, raczej takim zabiciem emocji, przeniesieniem ich na inny obiekt, jasne jakiś element przyjemności w tym jest ale psu naprawdę pomaga zatopienie w czymś zębów i skupienie się na szarpaniu z właścicielem. To coś w stylu - zamiast mu przywalić, pójdę pobiegać albo nażrę się jak dzika słodyczy. -
Zamiast popierać trzeba by to zdanie wywiesić na drzwiach większości z moich sąsiadów, którzy wiedzą tyle że pies je, robi siku, kupę i ma cztery łapy i czasami ogon :) Co do reszty SAIKO - wybacz ale jakoś mam wybitne problemy z poskładaniem Twojego postu w logiczną dla mnie całość. Czytam i nie rozumiem :D jutro się za to zabiorę ;)
-
Aaa.. no proszę kolejne słowo w słowniku Ludzi Którymi Chciałabym Kiedyś Być :D
-
A jakie jest luźne tło? Ja zazwyczaj rysuję bez tła, bo właśnie nic nie umiem wymyślić..
-
Mój pies ma problem z kontaktami z innymi psami. Co robić ???
Soko replied to Lonley's topic in Wychowanie
Lonley ale na pewno możesz się zapytać czy jest grupa z mniejszą ilością psów, poza tym mi chodzi o spotkanie z treserem i jego psem, moze być wspólny spacer. Nie umawiaj się w ramach jakiejś szkoły, tylko zadzwoń po prostu do jakiegoś tresera, najlepiej napisz tutaj kogo wybrałaś to może ktoś będzie go znał. -
Mój pies ma problem z kontaktami z innymi psami. Co robić ???
Soko replied to Lonley's topic in Wychowanie
Lonley w takim razie to prawdopodobnie agresja spowodowana właśnie tymi przeżyciami. Pies niestety zrozumiał że musi zapobiegać temu, żeby inny pies go chwycił więc sam chwyci go najpierw - najlepszą obroną jest atak. Macie jakieś spokojne psy, które nie zareagowałyby na żadną zaczepkę z jego strony? Musisz mu pokazać inne wyjścia z sytuacji. Stawiam że wcale nie zależy mu na gryzieniu się tylko chodzi mu o ratowanie własnego tyłka i być może obronę Ciebie. Dlatego dobre jest np. wesołe odbieganie, machaj mu przy tym piłką przed nosem czy czymś innym co lubi, tak, żeby zobaczył że nawet jeśli drugi pies jest na horyzoncie można się super bawić. Nie masz jego dopuszczać do innych psów, masz innych psów nie dopuszczać do Was, bo właśnie z obawy przed tym Twój atakuje. Wychodź przed niego, jeśli jakiś do Was podbiegnie, chwyć go za smycz zaraz przy obroży i usadź za sobą. W przyszłości on się tego nauczy, że bierzesz jego obronę w swoje ręce i siądzie za Tobą, a Ty na spokojnie odgonisz tamtego i, jeśli Twój będzie chciał, to się pobawią. Twój pies nie to że nie chce się bawić z innymi psami, on się ich boi i jest ich niepewny. Dlatego atakuje. edit: skąd jesteś? Może jakaś szkółka? Nawet nie mówię o szkoleniu, ale na pewno jakiś treser ma spokojnego psa, z którym moglibyście poćwiczyć. -
Mój pies ma problem z kontaktami z innymi psami. Co robić ???
Soko replied to Lonley's topic in Wychowanie
Lonley wypracujcie sobie coś, co robicie gdy widzicie psa. Czy to wesołe biegnięcie w drugą stronę, bawiąc się piłką, czy też sama zabawa, jedzenie nagród, czy zwykły siad i obserwowanie psa. Niech stworzy wam się takie mechaniczne zachowanie, które bardzo sowicie będziesz nagradzać. Jeśli będzie spokojny, w nagrodę może się przywitać z drugim psem ALE w momencie gdy Ty odwołujesz - nieważne, czy się gryzą czy nie, często to rób - on ma się odwrócić i być przy Tobie. Tutaj bardzo pomaga długa linka. Pies ma jakieś złe doświadczenia z innymi psami? -
Jeden z naszych psiarzy interweniował właśnie u takich, co wycinali, to potem przyszli mu do domu z siekierą i bądź tu mądry.. ale już dawno ich nie widać :)
-
Ja bym może chętnie obejrzała coś w stylu programu z dwoma prowadzącymi ;)
-
rasowa no dokładnie. Metody Victorii są dobre i gdyby dodać do tego większą konsekwencję i determinację to poradziłaby sobie z trudniejszym psem. Chyba po prostu zła osoba do tego programu. Ale też fajnie, że jest coś, co uświadamia ludziom że tak, na spacery z psami trzeba wychodzić częściej niż raz w tygodniu..
-
Jedno jeszcze co mam do zarzucenia - zupełnie odchodząc od metod - to jego niedostatek wiedzy ;) ja chyba nie skorzystałabym tak naprawdę ani z Millana ani z Victorii. Ona za szybko mi się poddaje, a Millan.. to co wspominałam ;) po prostu gdy go słucham i oglądam czuję ogromny niesmak. Czekam na program pt. "złoty środek" ;)
-
Mój pies ma problem z kontaktami z innymi psami. Co robić ???
Soko replied to Lonley's topic in Wychowanie
jeśli znasz niemiecki to na amazon.de jest kilka książek do tropienia z których możesz podejrzeć kilka stron, akurat na początek ;) najpierw pies niech widzi gdzie chowasz zabawkę bo nie będzie rozumieć o co chodzi, nie skojarzy od razu zapachu jednego z drugim. Ja udawałam węszenie - pochylałam się i dosłownie węszyłam głośno podążając w miejsce gdzie schowałam zabawkę. Przy zabawce chowasz np. nagrodę, by wzmocnić znalezienie jej, mozesz też zacząć od szukania nagrody, np. jak rozrzucisz kilka nagród to pies musi użyć nosa by wywęszyć gdzie wylądowały. Happy na początku przy zgaszonym świetle potrafiła chodzić wokół przedmiotu i go nie znaleźć, musiała go na początku widzieć. -
No więc trzeba go nagrodzić przy najmniejszej przerwie a nie ignorować to i nie przychodzisz - to tak jakbyś olewała dobre zachowanie.. musi wiedzieć że przychodzi gdy jesteś cicho, on sobie nie odlicza dwóch minut, teraz pięciu - po prostu jak raz go nagrodzisz za 2 sekundy spokoju, to za jakiś czas wytrzyma i godzinę bo wie, że nie wrócisz póki szczeka..
-
Mój pies ma problem z kontaktami z innymi psami. Co robić ???
Soko replied to Lonley's topic in Wychowanie
Przede wszystkim uspokój się i przestań się bać. Jaki masz kontakt z psem? Jest na Tobie skupiony? Baw się z nim jak ze szczeniakiem - musi być Tobą tak zaaferowany, by nie widział poza Tobą świata. Jak wysoki jest stan ekscytacji gdy widzi psa? Potrafi spojrzeć na Ciebie, zjeść nagrodę? W jakiej odległości zaczyna szczekać? Ma intensywne spacery? Może zabawa w tropienie? Napisz trochę więcej. -
GAJOS, tyle że Ty jesteś jeden na 100 innych facetów którzy poczują się bardziej męscy jak przypiee.. psu w głowę tak jak pokazał magik w telewizji.. Obwiniam CM że mimo świadomości o ułomności ludzi, zachęca - tak, ułomny właściciel psa jego program odbiera jako zachętę, by spróbować, no bo po co wydawać 200 zł na szkoleniowca, jak wyjdzie to fajnie, a jak nie to znaczy że pies jest głupi - ich do stosowania tego nie na sobie, ale na żywych stworzeniach. Urywek o Wesołej nie widziałam, kupiłam za to jego płyty DVD do szkolenia, nie powiem, pomógł nam trochę. Sama szkoła jest dla mnie badziewna, byłam na dwóch szkoleniach, więcej się do nich nie zbliżę. Zacytuję z poprzedniego swojego postu: [QUOTE]jeśli moje metody pracy mogłyby zostać źle zrozumiane i doprowadzałyby często do użycia zbyt mocnej siły fizycznej, to nie robiłabym o tym programu w TV. Tak, to co oglądamy w TV jest trochę mało - dla nas, osób zainteresowanych tematem, ale dla większości jest to wszystko.[/QUOTE]
-
rasowa tak, i ludzie zakazują też brania narkotyków, picia, a jednak 14latka ostatnio umarła wskutek przepicia, tak? I niejeden dorosły. Powtarzam po raz setny: NIKT kogo znam, a z kim rozmawiałam na temat CM, nie zwraca uwagi na jego gadanie nie usypiać, uważać, nie robić niczego na własną rękę. NIKT. Wszyscy widzą tylko maaagię i pyknięcia. Dlatego uważam że CM źle robi, po prostu pokazując swoje metody publicznie, bo nikt nie będzie dociekał szczegołów. Ja też nie dociekałam i prawie uśpiłam psa. A u innych można skreślić to "prawie". Jakby nie pokazywał w TV że pyknięcia pomagają, to ludzie chodziliby do szkoleniowców, bo nie byłoby tak łatwo dostępnej i tak [U]ryzykownej[/U] wiedzy, która wydawałaby się taka łatwa w wykorzystaniu w praktyce. edit: chwała Wam za to, że Wy zwracacie uwagę na takie rzeczy, ale musicie też wiedzieć, że na forum są ludzie którzy się tym interesują i siłą rzeczy znajdzie się może kilku jedynie użytkowników którzy nie wnikają w metody CM, Victorii czy innych. Weźcie też pod uwagę że forum to jest bardzo mało w porównaniu do ludzi którzy robią z psem kółko wokół bloku i wracają do domu. edit2: jeśli moje metody pracy mogłyby zostać źle zrozumiane i doprowadzałyby często do użycia zbyt mocnej siły fizycznej, to nie robiłabym o tym programu w TV. Tak, to co oglądamy w TV jest trochę mało - dla nas, osób zainteresowanych tematem, ale dla większości jest to wszystko.
-
Z jednej strony ok że siedzi sam bo nie będzie stresował się innymi psami z drugiej strony ciężko będzie o DT jeśli on się nie dogada..
-
Chociażby te weekendy. On siedzi sam, wiadomo jak reaguje na inne psy?