Jump to content
Dogomania

gosia2313

Members
  • Posts

    7379
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by gosia2313

  1. Tzn wiesz ona tam nie grzebie. Pani Doktor jej przepłukała dokładnie ranę, dostała przeciwzapalny zastrzyk, dwa kubraczki na zmianę. Kubraczki chyba mnie się bardziej podobają, niż Mini :D Gdyby nie rozmiar to bym sama w nich chodziła :D Jeden błękitny w rybki, a drugi granatowy w Kubusia Puchatka :oops: Ogólnie Mini czuje się dobrze , jutro jeszcze na przemycie rany. Wzięłam jej jeszcze dwie puszki i myślę, że jak wszystko będzie ok to może posiedzi u nas do zdjęcia szwów i poszła by do DS
  2. buu jedziemy z Mini do weta :< Coś jej się sączy z tej rany po sterylce. Na osiedlu wetka jej to przemyła i zapsikała, ale dla pewności dzwoniłam do Sosnowca i mamy przyjechać.
  3. W poniedziałek jedziemy do Sosnowca na kontrolę szwów to ją zważymy :)
  4. Są nowe wpłaty na Mini :multi: Bardzo dziękujemy za każdą złotówkę :loveu: 15-11-12 Marta K. 10 zł 15-11-12 Magdalena D. 50 zł 15-11-12 Mariola M. 20 zł 15-11-12 Agnieszka S. 20 zł Mini wczoraj zrobiła pierwszą koopę :evil_lol: W przychodni (jeśli dobrze zrozumiałam) miała biegunkę, a wczoraj już taką w miarę OK. Ma dziewczyna apetyt, wcina zarówno suchą karmę jak i puszki, a nawet tabletki :diabloti: Przez całą noc nie narobiła w domu siku, wytrzymała od po 22 do 7 rano :multi:
  5. [quote name='magdola']Cioteczki, przepraszam, jestem tu z sygnaturki którejś z ciotek, ktora zagladnela na bazarek..... Czy Brys moze mieszkać z dziecmi?????[/QUOTE] Zależy w jakim wieku i jakie są te dzieci. Bryś jest psem wylęknionym, potrzebuje spokoju, może później by z dziećmi było OK, ale jak na początku mu wyskoczą z rękami i będą chciały głaskać i przytulać to nie. Wiadomo, że jeśli ktoś ma na myśli dziecko 16 letnie np. które jest ogarnięte i rozumie co się do niego mówi, żeby psa nie przytu,ać bo się boi to myślę, że OK. Tylko to trzeba by z dziećmi przyjechać na spacer. Bo ostatniej rodziny z dziećmi właśnie Bryś się bał i behawiorystka odradzała im tego psa.
  6. [quote name='Pysia']W weekend powstanie bazarek z perfumami, kremami, mydełkami, kosmetykami do makijażu i środkami czystości do domu. Bazarek będzie na rzecz bid ze schroniska. Tak pomyślałam aby jak sie uda uzbierać kasy na tak 2 m-ce pobytu Brysia w hoteliku to go za to tam dać.... Co myślisz?[/QUOTE] Wiesz co ... sama nie wiem. Bo mamy w hotelu już dwa psy : Kłapacza którego już od ponad roku nikt nie chce :\ Nie wiem czemu. Ma ok. 8 lat a ludzie zachowują się jakby miał 100 i nie było od 2011r ANI JEDNEGO telefonu o niego :( W październiku do hoteliku trafiła Shenzi (adoptowana na początku roku z Sosnowca). A teraz dojdzie jeszcze Felika, który pojedzie na konsultację okulistyczną i jeśli będą szanse - będziemy zbierać na operacje wzroku. Poobserwujemy go w boksie trochę, może bez Azora się tam uspokoi... Oby. Postaram się po niedzieli wystawić bazarek - może bym mu wyróżniła jakieś ogłoszenie. On musi szybko isć do domu, jest ładny i młody.
  7. [quote name='Pysia']A no tak. Moim podawał lekarz zaraz po sterylce zastrzyk i w następny dzień. Potem koniec. Podawaj jej jedzenie często a w małych pocjach. Zagłodzony Tuptuś jak mi się dorwał do jedzenia i zjadł normalna porcje na raz potem wymiotował jak licho. Karmiłam go wiec co 2 godz. małymi porcjami. I pięknie przybierał na wadze :)[/QUOTE] Tak, tak dostaje w małych porcjach jedzenie. Sorry, mój błąd sterylkę miała nie wczoraj tylko przed wczoraj. Teraz śpi :)
  8. Wczoraj do domu poszedł Romuś [CENTER][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-ylbx0Fsb4Gc/UJ-tjWJH7HI/AAAAAAABdFM/jGhPY9W0AEk/s720/DSC_0741.JPG[/IMG] [LEFT] Dzisiaj Fundacja Boksery w Potrzebie zabrała Nemo/Rogera [CENTER][IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-wKVbS14szEo/UJQbm38DN6I/AAAAAAABa4E/hWLjCjtR35Y/s512/DSC_0362.JPG[/IMG] [LEFT] Do domu do Katowic dzisiaj odjechała (jedna z wielu :P) Bernardynka Sara [CENTER][IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-2TPhquc16vA/UJ-ySwEk8-I/AAAAAAABdG8/bOVq2Aw1MzA/s720/_MG_7338.JPG[/IMG] [LEFT] A wczoraj dom znalazł Bohunek :) [CENTER][IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-LicgYJvrXS0/UJvbI8d8tpI/AAAAAAABcT8/5X5Rh0b0GQk/s512/DSC_0127.JPG[/IMG] [/CENTER] [/LEFT] [/CENTER] [/LEFT] [/CENTER] [/LEFT] [/CENTER]
  9. [quote name='Pysia']A po co jej przeciwbólowe leki? Jak po sterulce to chyba nie są już potrzebne. Ja uważam, że jednak ps amusi trochę boleć. Inaczej za bardzo " bryka" i może sobie zrobić krzywde ;) A w jej przypadku kiepskich wyników lepiej nie obciążać wątroby chyba. I le ona jest dni po sterylizacji? Sirotka taka leciutka a nie wygląda na taką malizne jak Kiki.[/QUOTE] Sterylizację miała dopiero wczoraj, więc dzisiaj dostała jeszcze p. bólowy :) Ona akurat nie bryka, więc jest OK :> I przynajmniej nie ma problemu z jedzeniem tabletek bo je wszystko, co widzi :D
  10. Dzisiaj, tak jak już pisałam na FB, jeden z psów rzucił się w boksie na Brysia :( Na szczęście nic mu nie zrobił, fizycznie. Bo psychicznie to na pewno przez takie sytuacje Bryś będzie coraz bardziej lękliwy :< Azor po tym incydencie został wywalony z boksu. A na jego miejsce poszedł ... Stefanek :lol: raczej powinien się dogadać, ma 8 lat i jest ok :)
  11. [quote name='dexterka']Dziękuję Ci bardzo,że tak o niego dbasz.Będzie mu na pewno cieplej. Strasznie się martwię o tego dziadka:([/QUOTE] W sobotę Grzesiek (wolontariusz) ma mu ocieplić budę - może będzie mu chociaż trochę cieplej. Nie wiem, może uałoby mi się skombinować jakiś grubszy kubraczej dla niego - bo coraz zimniej się robi i koniecznie jakąś kurtynkę na wejście do budy, żeby go nie wywiało
  12. Miniówa wróciła z przychodni. Waży niecałe 7 kg :crazyeye: Dostała leki przeciwbólowe i antybiotyki już na wynos więc nie musimy jeździć i jej targać co dzień :-) Co do sikania, pani doktor też zauważyła w lecznicy, że Mini dużo sika, ale powiedziała, że bierze antybiotyk i to może mieć wpływ - musimy poczekać aż się skończy. Została przy okazji zaczipowana (taki tam schroniskowy przywilej :evil_lol:). Wzięłam jej dwie puszki Intestinala, w domu dostała ćwiartkę i w mig pochłonęła. Na dworze dwa razy zrobiła siku.
  13. Byłam u Willego po południu. Nie wiem czy to ta pora go już goni do snu i jest taki nijaki bo nie widziałam go rano więc nie mogę porównać. Dałam mu miskę mięsa z odrobiną suchego. A przed wyjściem wyrzuciłam kołdrę z budy. Kocyk został, dałam mu jeszcze coś a'la prześcieradło a na to wyszukałam jeszcze jedną grubą kołdrę :)
  14. omg to istny potwór :crazyeye: właśnie jem sobie śniadanie, małpa stoi obok i paczy, po chwili niby żeby ją pogłaskać wskakuje przednimi łapami na kolana i nagle .... łaps za kromkę chleba ! :crazyeye::crazyeye::crazyeye: A szczękościsk to bydle ma jak jakiś amstaff :crazyeye: ledwo jej te paszczę otworzyłam :crazyeye:
  15. [quote name='Malgoska']Teraz jest w szoku pewnie. Na pewno sie odnajdzie. A wiadomo już co jej jest?[/QUOTE] Wiadomo, że ma anemię ale nie wiadomo jeszcze co jest przyczyną. Mam nadzieję, że to nic poważnego. Dostała wczoraj antybiotyk. Ważne, że ma apetyt i pije :) A dzisiaj spytam czy dostanie jakieś leki do domu i kiedy mamy się pokazać
  16. [quote name='Malgoska']Jesli to piesek schroniskowy to chyba nie wychodzi na spacery wiec trzeba ja tego nauczyc. Fajnie ze ma dt. Ona taka podobna do mojej Szeleczki.[/QUOTE] Tak , jest ze schroniska. Trafiła tam 21 października. W domu jest od wczoraj :) Więc czekamy aż się przyzwyczai do spacerów ;)
  17. [B]saphira18[/B] - masz zapchaną skrzynkę :( Na tablicy ja mu robiłam, więc pewnie dlatego Ci usunęli. Dzięki bardzo za ogłoszenia ! Mam nadzieję, że ktoś sensowny się odezwie :)
  18. [quote name='Emiś'] Dziś umówiłam termin wizyty, na przyszłą środę o 10. Ponieważ żeby pokonać taką odległość będę musiała wyjechać koło 3-4 rano, to zabiorę Feliksa we wtorek ze schroniska. Gosia - wyślij proszę do Ewy na maila jego numer, bo trzeba to już załatwić, żeby potem nie było problemów z wydaniem.[/QUOTE] Przekazane :) Trzymam kciuki za Feliksa :-]
  19. Brysiu pokazuj się !
  20. czy ktoś wie, jak oduczyć psa sikania w domu? Nie wiem , może chce wszystko za szybko (w końcu dopiero 1 dzień nie cały u mnie jest) :D Lana np. z początku robiła w mieszkaniu kupy, ale tylko dlatego, że miała biegunkę, jak jej przeszło to załatwiała się tylko na dworze. Mini była wczoraj na spacerze ok. 22 do po 22 (może z 15 min?), wysikała się, a potem jeszcze w domu ok. 4:00 i koło 7:00. Tylko może ona jeszcze się po prostu nie przyzwyczaiła, że będzie wychodzić naspacery? I za dzień - dwa zakuma, że są spacery i nie trzeba sikać w domu? Koopy jeszcze nie robiłą w ogóle, bo chyba nie ma czym nawet. Ma apetyt, sama podchodzi do miski i dziabie po trochu karmę. Później przejadę się do schroniska, żeby dopytać o leki, czy ma coś brać, wziąć jej książeczkę. Są dwie nowe wpłaty na Mini : [h=5]14-11-12 Wiesława K. 20 zł 14-11-12 Dorota S. 35 zł[/h]
  21. Mini pozdrawia z DT (aktualny status : leży na łóżku) [CENTER][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-_7npBCd8XK8/UKQcBATPmFI/AAAAAAAALkQ/K998CB0a56g/s720/DSC_0004.JPG[/IMG] [/CENTER]
  22. [quote name='dexterka']ja również mam taką nadzieję:) wrzucę go jeszcze na fb do "starsze psy do adopcji"[/QUOTE] Bardzo dziękuję :-) Willy bardzo zapadł mi w pamięć - jutro do niego zajrzę
  23. [quote name='Ewelinaaa']Dziękuje za zaproszenie, jestem w szoku widząc taką chudzinę. Obecnie czekam na wypłatę, ale jak tylko przyjdzie czyli po weekendzie to wpłacę jakąś złotóweczkę, obiecuje! :)[/QUOTE] Super :-) Każdy grosik się przyda :) Mam nadzieję, że Mini się wyliże i niedługo będzie grzała tyłek w nowym domku :)
  24. Dexterka - bardzo dziękuję za ogłoszenia ! Mam nadzieję, że przyniosą efekt !
  25. [quote name='Pysia']Uffffffffff ! Super! Teraz ma szanse na nowe, wspaniałe życie![/QUOTE] Tak :-) Są dwa domki chętne :) z każdym rozmawiałam, tylko trzeba poczekać kilka dni, żeby można powiedzieć czy jest jakaś poprawa i może jeśli coś wyjdzie co jej dokładnie jest. teraz śpi :-) Na noc trzeba założyć kubraczek, bo próbowała gmerać przy szwach
×
×
  • Create New...