Jump to content
Dogomania

kalyna

Members
  • Posts

    9084
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by kalyna

  1. oo ale jesiennie u Was ;) Ja się zbieram na jakąś sesję jesienną, ale zanim faktycznie ogarnę to śnieg wsio przykryje. Dlatego chyba na spontanie coś zrobimy. Jak na moje to oko potrzebuje trochę czasu, jeśli mocno oberwało. Jakie to aportowanie może być niebezpieczne :lol:
  2. To właśnie przez to, że aktywne, szczęśliwe, biegające wydają się młodsze. Czas tak szybko leci, o wiele za szybko ;( Hihihi ja wielbię Owczary praktycznie za wszystko. Ale też nie poznałam tyle innych ras, żebym mogła się o nich wypowiadać. Choć marzy mi się psiak w typie bull, ale to zaburzy cały mój światopogląd i wprowadzi zamęt. Hmm nie, ostatnie to te sprzed ponad miesiąca. Kong Safestix i zielony kong. Dwie zabawki leżą jeszcze nie odpakowane, taka oszczędność :laugh2_2: Bo za punkt honoru obrałam nakręcenie psów na niebieskiego kija i faktycznie w pewnym momencie Gandziu poszedł na niego konkretnie, z wyskoku, prosto na moją rękę. Bo wymachiwałam nim i tam gdzie przed sekundą była zabawka, znalazła się moja ręka. Ale ja już przyzwyczajona jestem :lol: Z jednym psem to jeszcze da się ogarnąć, ale jak ja rzucał 3 zabawki na raz, wg schematu. Najpierw Gandzia, później Soniula i na końcu Ciap i często jak Ciapowi wyrzucę to Gandi już jest z powrotem i sterczy nade mną. A on się jeszcze przeciąga :lol: :lol: Oj dłużej, ostatnie zabawkowe zakupy są z 1.09 czyli dobrze ponad miesiąc. No ale jeszcze trochę, troszeczkę.
  3. Właśnie stwierdziłam, że te me poczwareczki nie są taaaakie brzydkie :P Sonia Gandi Dzisiaj byłam na 3godzinnym wykładzie w szkole, a zmęczyłam się jakbym tam cały dzień siedziała... co gorsze, czeka mnie pisanie pracy :placz: Otwarli u nas nowy sklep i wreszcie byłam obczaić, co tam mają i w jakiej cenie. I wróciłam z ponad kg ryby mintaj, ponad kg szyjek indyczych, trochę mrożonych warzyw i oczywiście drobny przysmak. A jutro idę na dalsze zakupy :grins: I muszę się pochwalić, że po zakupach z zooplusa jestem na przymusowym odwyku kupna zabawek i innych nie potrzebnych rzeczy i udaje mi się :laugh2_2: Kalunia ciiii :lol: A jutro, a raczej dzisiaj szykuję coś fajnego dla Gandzika, oby tylko pogoda dopisała... W sumie to ostatnio mam dużo planów i je po malutku realizuję i się nie nudzimy... ale o tym wkrótce... bo nie nadążam. i na dobranoc biedny pieseł z dildem... taki biedny, że nie ma normalnych zabawek... chyba podejrzewacie już jaką recenzję małymi kroczkami przygotowujemy :grins: a to tylko mała część!
  4. Na tym zdjęciu wygląda, hm.... jak dorosły, groźny Pani pieseł. Oj wzbudza respekt. Poważnie, dostojnie. Aż jestem mega ciekawa jak dorośnie jakie to będzie cuuudo :loveu: Bo Venus wie co dobre, tzn ONki :lol:
  5. Na razie na tej jeszcze trochę pociągnie. Coraz bardziej się przekonywuje na tej, ale tylko u mnie mogą być taaaakie cyrki :loveu:
  6. :) Nasz poprzedni ONek żył coś około 15-16 lat, a stawy siadły mu w ostatnim roku życia, tak, ze gorzej mu się chodziło, ale przestał chodzić 2 dni przed śmiercią. Inny nasz ONek miał 10 lat jak odszedł, bo serce nie wytrzymało przeforsowania, na stawy nigdy nie narzekał. Poprzedni jeszcze mieszaniec DON odszedł w wieku 9 lat, bo stawy odmówiły posłuszeństwa. Jestem w szoku :o Etna wygląda jak młody pies, nie dawałam jej więcej jak 5 lat. Za to myślałam, że Morris jest starszy. Jak to pozory mylą.
  7. Noo stęka pod lodówką, ale wydaje mi się, że on i tak domaga się kości, tęskni się za takim żarełkiem. Bo zawsze jak dostawał karmę to i tak kości jakieś tam były. No apetyt ma, ale na dodatki to on zawsze chętny na ciasteczka itp. Albo to wina ryby, bo jakoś nigdy nie przepadał za nimi. Jak dostawał surową rybę to jadł, bo Owczary jadły, jak gotowaną to jak go przypiliło. O sam z siebie to jadł smażoną :mdleje:
  8. Fajne zdjęcie ;) pochwal się, co to za karma. Ja jestem załamana. Ciapek TOTW je tylko kilka kulek dziennie, no chyba że mu dosmaczę olejem, wtedy wciśnie więcej. Tak myślę, że może jest taka syta. Przecież na Boscha, Brita i Brit Care rzucał się z ogromnym apetytem. I nie wiem o co chodzi.
  9. Witamy się u Was ;) Ale piękne, jesienne zdjęcia :loveu: Hahaha łączę się w bólu z powodu jajecznych Panów, mam aż dwóch. I do tego sukę, jest czad :laugh2_2:
  10. dzięki ;) ja też takie najbardziej lubię. Choć wolę na ogrodzie, bo tak to wsio ogarnę, a jak na polach rzucać i robić zdjęcia i ogarniać czy ktoś/coś nie idzie to się nie da...zwłaszcza, ze u nas tłok się zrobił. Ciapek skończył 7, buu dziadziusia mam :lol:
  11. Ja też pierwsze co, jak spojrzałam to pomyślałam, ze to Marcelasty. Biedny psiak :( A jaki ma oszacowany wiek? tak jak Marcel czy młodszy/starszy? choć jak na moje to już zbyt dużo podobieństw. Wycieczka i zdjecia cuuuudne ;) no coś pięknego. Z góry to całkiem inaczej to wygląda, deszcz, tęcza :loveu:
  12. Venus to na szczeniaka nie wygląda :lol: No a jak tu nie pokochać ONka :loveu:
  13. Na stawy źle wpływa, ale znowu na kości dobrze. Dlatego tak ważne jest badanie krwi. Może jak biegła wpadła w dziurę, podskoczyła. Ja bym może proponowała odstawienie piłki, a zmęczenie jej w inny sposób. dokładnie :) Badania warto zrobić mimo wszystko. Może do jakiegoś innego weta iść czy coś.
  14. Ale zaszalałaś ;) to trzymamy kciuki, abyś wyprowadziła go na prostą ;) I zdawaj relacje.
  15. W Niemczech dobrze opisują zdjęcia pod względem dysplazji. Wielu hodowców tam wysyła zdjęcia RTG do opisu. Hejka ;) Ahh :loveu: Może ma jakiś inny niedobór? nie znam się, ale jednak proponowałabym jeszcze zrobić badania krwi, aby sprawdzić stosunek wapnia do fosforu. A dobrze tak podany wapń przyswaja? Jest młoda, a jest w takim wieku, gdzie pies jest naprawdę bardzo fajny. Sarkofag :lol: Rozumiem, ze ONki niektóre dożywają tylko 10 lat, ale inne żyją o wiele dłużej. A nawet siadanie stawów to nie powód, aby pies miał odejść, zwłaszcza jak w dzisiejszych czasach jest bardzo dużo możliwości. Ja sobie nie mogę wybaczyć, że zrobiłam zbyt mało dla poprzedniego naszego psa. Zgadzam się! Tak jak Ciap mi okulał ostatnio. Ma 7 lat, do tego wiecznie się drapie. I nikt nie wie co mu jest, ale w życiu u niego to nie jest starość. Po prostu są jakieś nieprawidłowości i mam nadzieję, że jestem już blisko rozwiązania. Powinien dostawać karmę hypoalergiczną,. No, ale będzie jeść tą co ma, a jak faktycznie za 2 tygodnie nie będzie poprawy to pomyślę nad inną karmą.
  16. Jeśli to jakieś obeznanie to moje Owczary popylają z 13 ;)
  17. Od jak dawna dajesz jej już ten preparat? Ze starości, Magda ogarnij się! Przecież jest poprawa, daj jej czas. Ile on ma lat? coś tyle co Soniula. Noo to patrząc na Sonię i Twój pesymizm to powinna już dawno... A dietę ma na pewno dobrze zbilansowaną w wapń? Jeśli tak się niepokoisz to ją prześwietl ;)
  18. uuu nie podoba mi się to :( W sumie to możesz spróbować, bo nie powinno jej zaszkodzić taka zwiększona dawka przez np. 2 tyg, a potem normalna.
  19. Hahaha moje będą chodzić jak choinki na święta :lol: Soniula dostaje większą dawkę. Normalna jest dla profilaktyki, a dla nadmiernie obciążonych stawów dawka podwójna. Ale to jest napisane na tym naszym preparacie. Coś się Torze dzieje?
  20. Coś mi się wydaje, że tak będzie szybciej, bo kiedy ja pojadę je kupić... aaa mam plan do szkoły, jest "cuuudny" :nonono2: ale przynajmniej w niedzielę, co drugi zjazd będę siedzieć w szkole.
  21. Jak na razie to planuję obrożę z odblaskami i przyczepiane lampki. Smycz z odblaskami to kicha w naszym przypadku jest, a raczej wczoraj była. Bo chodzę po totalnej ciemni, gdzie nie ma ani jednej lampy :loveu: Baaa z samym Ciapkiem tam za **uja nie pójdę bo się boję, liczę na to, że Owczarów się ludzie choć trochę obawiają... Kamizelki odblaskowe dla psa sporo chyba kosztują. A może samemu przerobić :hmmmm: Taką samą radę napisała mi Kalunia. Teraz tylko do miasta pojechać i kupić, więc pewnie przy okazji...
  22. Witaj Magdalenko :D Tak się u nas przynosi piłeczkę :lol: i kurczę, ciemno jest wieczorami... muszę wykombinować coś, coby nas było widać... jakieś pomysły ktoś ma?
  23. Ej to jest myśl! Zaaaajeb**** myśl :lol: Hahaha powinni :D
  24. :laugh2_2: Za to psy jedzą b. drogą karmę i obroże na każdy dzień tygodnia inną :siara: Kto spodziewałby się takiej promocji. Grzechem byłoby nie wziąć.
  25. Super zwierzęta ogarnęły temat, a i Wypadek pewnie się dostosuje. Ależ choróbsko się przyplątało, biedna Gnida. Toż to maleństwo jest jeszcze. A Prezio to twardy gość jest i pozbyliście się tego problemu. Zdrówka!
×
×
  • Create New...