Jump to content
Dogomania

kasumi

Members
  • Posts

    4357
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by kasumi

  1. [quote name='szybszy_od_dylizansu']Do góry maleńka ![/QUOTE] bez ogłoszeń nie ma szans na wyadoptowanie...., chyba, że ktoś z twoich znajomych szuka psa...
  2. [IMG]http://img267.imageshack.us/img267/6325/p1060330n.jpg[/IMG] [IMG]http://img841.imageshack.us/img841/2253/p1060329nh.jpg[/IMG] [IMG]http://img402.imageshack.us/img402/3149/p1060328h.jpg[/IMG] i jeszcze jakieś stare odgrzebałam :) [IMG]http://img828.imageshack.us/img828/6986/p1030584a.jpg[/IMG] [IMG]http://img23.imageshack.us/img23/1559/p1030589b.jpg[/IMG] [IMG]http://img820.imageshack.us/img820/3947/p1030590f.jpg[/IMG]
  3. dzisiaj była tpzopoczno z wizytą po adopcyjną u Mańka :) (mix laba) "byłam dzisiaj na tej wizycie. Pies wygląda dobrze, razem z drugim (bardzo wesołym labkiem) jest trzymany na podwórku, po którym oba psy swobodnie biegają. Mają dwie, ładne i ocieplane budy. Jest karmiony głównie karmą suchą,ale dostają też gotowanego trochę. pan mówił, że pies jest jeszcze trochę chudy i mógłby przytyć, ale jak na moje oko jest dobrze, wyląda na zadbanego. Przez pierwsze dni po przywiezieniu był trochę zdezorientowany, ale przyzwyczaja się, chociaż właściciel powiedział, że czasem jeszcze jest trochę nieśmiały. W stosunku do mnie był jednak sympatyczny, podchodził żeby go głaskać Jedyny problem jaki był to zęby- chyba mu się psują niektóre, ale jest umówiony na wizytę u weta, żeby usunąć te chore. Pan mówił, że Maniek(teraz ma jakieś inne imię, ale zapomniałam jakie) pilnuje domu Ogólne wrazenie bardzo dobre, trafił na fajnych właścicieli. Z tego co wspominał ten pan, to mówił o jakichś ranach na szyi ze schroniska- teraz nie ma po nich żadnego śladu." + dostanę nowe zdjęcia :)
  4. a jeżeli ktoś ma już 3 psy i jak uchwała wejdzie w życie (czy już weszła) to co z tym trzecim psem? trzeba go wystawić za drzwi?
  5. [quote name='doddy']Ona jest w schronisku, czy u Ciebie na DT? Jak sie zachowuje, wiadomo coś? W jakim jest wieku, jak z jej stanem zdrowia? Czy mozna przyjechać i ją poznać na żywo? P.S. Czy Twój tymczas jest na Lotensinie na nerki? Bo mam na zbyciu.[/QUOTE] nie jest u mnie na DT...., niestety pojechała do schronu.... Ona jest ogólnie przyjacielska do wszystkich, garnie się do człowieka, lubi inne zwierzęta (zaczepiała moją Bubę do zabawy), ładnie chodzi na smyczy - smycz była luźna, a ona szła koło nogi, jest łagodna No do schronu zawsze można przyjechać i poznać każdego psa ;) ona jest młoda, może mieć z 3 lata? nie wiem dokładnie, a o stan zdrowia, to już trzeba dzwonić do schronu, ale raczej jest zdrowa Buba już nie bierze leków na nerki, wszystko już się ustabilizowało - przyjmuje teraz tylko luminal :)
  6. [quote name='doddy']Kasumi, nasi sąsiedzi szukają labka do adopcji, gdyby labka szukała domu mogę im podesłać.[/QUOTE] tak, ona szuka domu :) tylko teraz ma kwarantanne - 2 tygodnie + jeszcze sterylizacja ale już możesz podesłać, dzięki :)
  7. [quote name='kaja69'] Kasumi...Tobie to chyba podrzucaja juz ,co??? Dziewczyno,jak będziesz w moim wieku to chyba nie będzie psa w Polsce,którego nie będziesz znała...[/QUOTE] u nas ogółem zawsze psy podrzucali..... tak na stałe to mieszka u nas na osiedlu, w mojej klatce Gucio (który jest na zdjęciach Bubki) on chyba żyje wiecznie....ma z 12 lat, a trafił do nas bardzo młody..... taka mała suczynka, ona chyba młoda, ma z 4 lata, oszczeniła się u nas niedaleko bloku.... już wysterylizowana a na "starym podwórku" mieszka Reks, czyli w sumie taki wyględny pies sięgający kolana i Blacky, czyli mały pies, taki jamnikowaty z krzywymi nóżkami.... i mnóstwo takich "przelotówek"... a dzisiaj przy sklepie znowu widziałam nowego psa.... no masakra....
  8. [quote name='savahna']Tak w Radomi schronisko super. Osobiście nie widziałam, ale czytałam w lokalnej prasie. To jest nowe i nowoczesne schronisko a i ludzie na swoich miejscach, co nie zmienia faktu,ze psiakowi najlepiej będzie w domku.;)[/QUOTE] oj takie nowe to nie jest...., niestety.... to schron we Wrocku jest nowy....w Radomiu schron był tak budowany, żeby można było trzymać ptaki..... aczkolwiek zgodzę się z tym, że ludzie są na swoich miejscach i jest super ekipa pracowników :) tylko mało wolontariuszy jest...., a szkoda
  9. [quote name='kama210'][B]rozliczenie Muffki za ostatni miesiąc - od 10.09 -08.10[/B] wpłaty : [B]wydatki: [/B] za pobyt 252 smycz, obroża - 27,99, /paragon z Tesco/ odrobaczenie- 10,oo [B]Razem: 290 złotych bez grosza. kasumi proszę przelej to co masz na koncie .. a ja resztę uzupełnię z naszych bazarków .... [/B][/QUOTE] ok, prześlę to 250zł :) a jak z Muffką? zostaje? :)
  10. [quote name='AgusiaP']Boziu jaka bidulka:-(:-(:-( I te smutne oczęta:-(:-(:-( Może spróbujemy jej jakoś pomóc... kasumi może warto założyć jej wątek? Jak sobie pomyśle co ona teraz czuje w tym schronie to ryczeć mi się chce:-( Jakieś w miarę przyzwoite to schronisko u Was? Anuś trzymaj się życzę miłego wyjazdu[/QUOTE] ma wątek na labradory.info.... [url]http://labradory.info/viewtopic.php?p=955240#955240[/url] u nas schron jest jak najbardziej ok :) będę teraz tam w sobotę, to zajrzę do niej i dowiem się co z nią i ile ma dokładnie lat....
  11. [quote name='lilith27']serce pęka kinia a masz pewność, że bubcia tak się nie puszyła troszkę na dzień dobry to ona witała nową na swoim terytorium ....... bubcia nie jest agresywna do psiaczków? zrobisz pięknie focie suczce i ją ogłosimy nie martw się........ czy Ty wiesz kto wyrzuca te psy? to jest karalne[/QUOTE] tzn. ja ogółem nie chciałam żeby Buba widziała się z nią, bo kiedyś jak przyprowadziłam Kropeczkę do domu (na chwilę), to Buba doskoczyła do niej (w sumie zrozumiałe, bo całą uwagę poświęciłam Kropeczce, a Buba wtedy do niej doleciała). więc Bubka zamknęłam w pokoju obok, a labka była w przedpokoju...., ale jak mama na chwilę chciała wejść właśnie do dużego pokoju (gdzie była Buba), żeby zagrzać jej rosół, to Buba wysmyknęła się i wtedy się spotkały nos w nos...., ale Buba nie wystawiła zębów Buba nie jest agresywna, raczej na swój sposób ciekawska i z jednej strony leci do wszystkich, a z drugiej strony boi się..... i ogólnie labkę trzymałam w klatce, a ktoś ją wypuszczał na dwór i jak wyszłam z psem na spacer, to ją spotkałam kilka metrów dalej...., czyli nie miała do czego/kogo wracać ogółem labka jest ciekawska, pierwsza nawiązała kontakt z Bubą, skakała w około niej, zachęcała do zabawy, a Buba stała... trochę się poruszała, ale nie chciała się bawić.... Magda, gdybym wiedziała kto wywala te psy, to bym coś z tym zrobiła, a tak.... ostatnio była suka mix chow chow, również wychudzona, wcześnie Toya, a przed Toyą masa innych psów nawiązałam już kontakt z labradory.info
  12. [img]http://img600.imageshack.us/img600/6025/dsc00719p.jpg[/img] [img]http://img811.imageshack.us/img811/1923/dsc00731nm.jpg[/img] [img]http://img338.imageshack.us/img338/728/dsc00726zs.jpg[/img] [img]http://img143.imageshack.us/img143/4623/dsc00724d.jpg[/img] [img]http://img535.imageshack.us/img535/6518/dsc00729a.jpg[/img] reszta zdjęć: [url]http://imageshack.us/g/600/dsc00719p.jpg/[/url]
  13. Wracam dzisiaj z miasta, dzień jak co dzień..... Wchodzę na moje osiedle i co widzę przed klatką? (mieszkam w bloku) [b]Sukę labka![/b], pies jest nowy..., tzn. nikt go wcześniej nie widział.... A ludzie zazwyczaj u nas wywalają psy (przykładem jest ostatnia suka nowofunlanda/chow chow, czy jeszcze kilka-naście innych). Sunia jest wychudzoną (skóra i kości) z wymionami prawie do ziemi! no m a s a k r a ! i tak garnie się do ludzi..., no cudeńko.... :) wydaje mi się, że to taki typowy lab, biszkoptowy, ryjek labowy itd. :) Sunia ma na pysku jakieś stare rany, jakby po pogryzieniach/zadrapaniach...., oceniłam ją gdzieś tak na około 3-4 lata (nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć ile ona może mieć..., ale na pewno młoda). Nie ma laktacji. Nakarmiłam ją i zadzwoniłam do schronu.... nic więcej nie mogłam dla niej zrobić. Ja jestem w schronie co tydzień, więc będę ją monitorować :) Labka nawet z Bubą (pies u mnie na DT) się chciała bawić.... tak doooopką kręciła, tak do niej skakała, a Buba NIC.... miała ją gdzieś.... stała sobie.... zdjęcia w następnym poście.
  14. [quote name='kasumi']taaaaa, mój "bagaż" siedzi u mnie od lutego......, a jakbym przyniosła "nadbagaż" to bym z nim wyleciała szybciej, niż przyszłam :D[/QUOTE] hahah chyba sobie wykrakałam! ja to normalnie mam "szczęście".... wracam dzisiaj z miasta i co widzę prze klatką? (mieszkam w bloku) sukę labka, wychudzoną (skóra i kości) z wymionami prawie do ziemi! no m a s a k r a ! a tak garnęła się do ludzi..... nakarmiona i pojechała do schronu..... nic innego nie mogłam dla niej zrobić.... :( nawet z Bubą się chciała bawić.... tak doooopką kręciła, tak do niej skakała, a Buba NIC.... miała ją gdzieś.... stała sobie.... [IMG]http://img713.imageshack.us/img713/7906/dsc00721fi.jpg[/IMG] [IMG]http://img88.imageshack.us/img88/9061/dsc00730eo.jpg[/IMG] [IMG]http://img338.imageshack.us/img338/728/dsc00726zs.jpg[/IMG] [IMG]http://img143.imageshack.us/img143/4623/dsc00724d.jpg[/IMG] i ten wzrok.... [IMG]http://img811.imageshack.us/img811/1923/dsc00731nm.jpg[/IMG]
  15. [quote name='kaja69']Przyjme Cie na bdt jakby co...[/QUOTE] czyli przyjmiesz mnie, Bubka + "nadbagaż" na BDT, tak? :p
  16. [quote name='kaja69'] Jak bys miała niedobagaż zawsze mozesz na mnie liczyć:evil_lol: [/QUOTE] taaaaa, mój "bagaż" siedzi u mnie od lutego......, a jakbym przyniosła "nadbagaż" to bym z nim wyleciała szybciej, niż przyszłam :D
  17. [quote name='lika1771']Zagladam do chłopaka duzo myslałam i przez dogo jestem bankrutem byłam maniaczka perfum skonczyło sie jak weszłam na dogo...... Moge zadeklarowac 20zł miesiecznie nie dam rady wiecej .......[/QUOTE] to i tak wiele :) dziękujemy a ja mam kolejną wpłatę od Karina R - 20zł dziękujemy :)
  18. mnie też tu nie było wieeeki....., ale doba jest zbyt krótka :/ nie mam czasu na cokolwiek..... a u Ciebie nowe psice :) - czyli zawsze komplet (a nawet "nadbagaż") i wesoło ;)
  19. dostałam prośbę o pomoc w szukaniu domu dla 9 letniego Freda - jego właściciel zmarł, na razie jest u rodziny, ale nie może zostać tam na stałe... jeśli nie znajdzie domu, to trafi do schronu. Nie jest kłopotliwy w żywieniu, nie trzeba mu gotować.Najchętniej je suchą karmę chappi z wołowiną i drobiem.Szczepiony regularnie.Nie nadaje się na łańcuch ponieważ od małego wychowywany w domu.Nie trzeba go kapać,wystarczy wyczesać dokładnie co najmniej raz w tygodniu. potrzebny jest tekst do ogłoszeń - mam jedno zdjęcie + drugie - skan pierwszej strony książeczki zdrowia. wkleję później
  20. jak byłam tydzień temu w schronie, to dowiedziałam się, że TO DEJZI DOKUCZA PSOM! aż byłam zdziwiona! i na trochę była przeniesiona do pojedynczego boksu, nie wiem gdzie jest obecnie, ale podejrzewam, że już na boksach bytowych (tam gdzie jest po 5-8 psów w boksie)....
  21. 100zł - magiraf 40zł - marakota 100zł - Alicja B.L. 10zł - Ewa Gałązka ------------------------- RAZEM: 250zł
  22. [quote name='Karina R']też dorzucę , ale nie gwarantuję stałej. ale gdzie mam wpłacić?[/QUOTE] już posłałam numer konta :) przepraszam, że z opóźnieniem, ale w piątek miałam wyjazd, a w sobotę wesele, więc nie dałam rady :)
  23. super, że Muffka dostała szansę! :) mam nadzieję, że będzie się przyzwoicie zachowywać :D a ja mam nowe wpłaty z 6.10.: 100zł - Alicja B.L. 10zł - Ewa Gałązka ---------------------------------------- 110zł
  24. [quote name='wadercia']wyslalam 3 wyplate z konta mianowicie 145 zł za bazarek ogloszeniowy. Prosze bardzo mocno o potwierdzenie wszystkich pieniazkow ktore dotarly na watku bazarkowym gdyz juz raz mialam ciotke ktora sie bardzo o to upominala i miedzy wierszami mozna bylo wyczytac ze mysli z pieniazki biore dla siebie.. ;)[/QUOTE] ok, znowu napiszę do Ammounie :)
  25. [quote name='lilith27']tak patrzę po fotkach przytyło się jej?[/QUOTE] jak ona do mnie przyjechała, to ważyła jakieś 24 kg., jakieś kilka tyg. temu ją ważyłam i ważyła ok. 32 kg. (a kiedyś tam ważyła 34kg.) więc na pewno przytyła, ale trzyma się wagi 32-34kg. - czyli w normie (norma 30-35 kg.)
×
×
  • Create New...