Jump to content
Dogomania

omry

Members
  • Posts

    3046
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by omry

  1. To identyko jest z Iwanem. Czasem nie zauważę, jak kura poleci do psa. Zdarza się. Jestem jednak w stanie ją odwołać od razu. Gdyby Iwan poleciał do pieska (przy nim jestem o wiele bardziej czujna i się to raczej nie zdarza), to nie ma szans, że wróci. Tak samo, jak jest na smyczy. Nie zapanuję nad nim inaczej, niż siłą. Leci i na nic nie patrzy. Dlatego też, jak na początku miałam ten problem z Avril, to tak szybko się poddawałam. Myślałam, że jak z Iwanem nie dałam rady, to z nią też nie dam. Trzymam kciuki za Was.
  2. [quote name='WATACHA']Ale ma fajne włoski na uszach ;) [URL]http://iv.pl/images/55644322067150041143.jpg[/URL] Tzn chyba już nie ma ;)[/QUOTE] Wiesz co coś tam cięłam przy uszach, ale nie wiem czy to to :evil_lol:
  3. Każdy ma czasem gorszy czas. Mi się na szczęście trafił fajny egzemplarz, nie jest jakoś super problemowa. Jest ze mną trzy miesiące, na początku w ogóle się nie dogadywałyśmy, jednak wszystko było kwestią czasu. Podołałyśmy, dogadałyśmy się, ćwiczyłyśmy i ciągle ćwiczymy. Pamiętam, jakie początki były trudne, jak marudziłam i zniechęcałam się bez sensu. Najgorzej było, jak biegła mi do psów i miała kompletnie gdzieś. Tu zniechęcałam się kompletnie, bo nie jestem w stanie wybić tego z głowy Iwanowi od kilku już lat i od razu myślałam, że po prostu nie dam rady i z małą. Udało się z nią jednak :) Chce do psów, ale jak każę siedzieć to siedzi i się nie ruszy. Ja wiem, że kura to całkiem coś innego niż Jupi.. Po prostu rozumiem, że masz czasem dość.
  4. [quote name='chrupcia'][B]omry[/B], fajnie wygląda :) tylko tej już nie zakładaj jej do pływania, bo popłynie :evil_lol:[/QUOTE] Nic nie mów, teraz do wody tylko te na klips :D
  5. [quote name='cockermaister']Piękna Arvil jest :loveu::loveu: a ta obróżka to mięta czy turkus ??[/QUOTE] Dzięki :) To jasny turkus :)
  6. [quote name='a_niusia']i co schowala sie?:))) moja dalej siedzi pod praniem:)))[/QUOTE] Nie uciekała, tylko robiła tę swoją błagalną minę i wykładała się na plecy :evil_lol: Grzeczna była. Dałyśmy radę :)
  7. omry

    galeria Vato :)

    Dwa dobki razem - piękny widok :loveu:
  8. Zrobiłam to :evil_lol: Ogólnie jej nie cięłam, tylko brodę, szyję i trochę łapy. Nie wiem, czy jutro będę w domu, ale jak będę to wrzucę zdjęcia. Nie jest chyba aż tak źle :D
  9. Haha, my na szczęście nie mamy wystaw. Dobra, spróbuję :D
  10. Żadnego sznaucerka! Nie ma mowy! :D Boję się, że ją skrzywdzę.. Kiedyś opitoliłam Tekilę i wyglądała jak osiem nieszczęść :D Może faktycznie przytnę trochę to, co odstaje, haha, boję się :evil_lol:
  11. My spotykamy wiele psiolubnych. Avril codziennie bawi się nad jeziorkiem z kilkoma psami. Często rozmawiam z ludźmi i przyznaję, że są coraz bardziej świadomi i otwarci na problemy psów. Wczoraj np. Avril bawiła się z westem na plaży, gdy państwo powiedziało, że idą, bo się ciemno zaraz zrobi, a zanim ich pies się wybiega, to trochę czasu minie i czy nie mamy ochoty przejść się z nimi. Oczywiście poszliśmy :) Zauważyłam nawet, że jak już ta konkretna moda na yorki minęła, to coraz więcej spotykam normalnych. Zauważyłam to właśnie teraz w wakacje, nad jeziorem. Jest naprawdę sporo yorków biegających za patykami, brudnych, bawiących się z innymi psami. Wczoraj Avril się też właśnie z takim bawiła. Ostatnio natomiast to mi było głupio. Byłam akurat w pracy, ale się nudziłam, więc obserwowałam sobie ludzi spacerujących przy plaży :) Szła kobieta ze sznupem w torebce.. W myślach już oczywiście 'rany, bez przesady, niech pies idzie sam..', gdy nagle jak na zawołanie, kobieta przystanęła i wyciągnęła sznupa z torby na siku chyba. Jak się zdziwiłam, jak się okazało, że pies ma obie przednie łapy zabandażowane i nie może chodzić.. Ocenianie łatwo przychodzi, mam nauczkę :)
  12. Mówicie? Ostatnio sama intensywnie myślę nad wizytą u fryzjera. Przeszkadzać to mi nie przeszkadza, ale mogłaby faktycznie wyglądać fajniej bez tych kudłów odstających :)
  13. Kochany jasny turkus :) [URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/93275362205215788511.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/89844590718190096645.jpg[/IMG][/URL]
  14. No i na koniec zdjęcie z odpoczywanka :) [URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/26947672094830485043.jpg[/IMG][/URL] Tak myślę właśnie o przycięciu tej brody, bo mnie wkurza :evil_lol:
  15. [URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/20848833027213206410.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/74697252424916742901.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/43756617289848250236.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/95696772741598527632.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/45509308552633046592.jpg[/IMG][/URL]
  16. [URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/63386817794230279223.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/36614734068318628197.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/30695451358771497824.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/99033042928707011131.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/89740084735050662938.jpg[/IMG][/URL]
  17. [URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/44710395776289032980.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/20258206189152007726.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/24750248698738878829.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/69646988728002583631.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/77551581767916188992.jpg[/IMG][/URL]
  18. Mam trochę zdjęć. Kura oczywiście mina zbitego psa na każdym zdjęciu :) [URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/70620566486951407743.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/89740489569137035074.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/52961921313021745516.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/55644322067150041143.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/85343099559782457255.jpg[/IMG][/URL]
  19. Wczoraj wieczorem siedzimy sobie na plaży, kura zajęta kamyczkami, które wyławia sobie z wody (ukochane zajęcie tego psychola). Nagle zauważyłam, że brzegiem idzie trójka ludzi z dwoma jamnikami na smyczach. Avril usadziłam i chcieliśmy przeczekać spokojnie, ale nie, jamniki oczywiście zaczęły wyrywać się jak chore do Avril i drzeć japy. Myślałam, że przejdą i tyle, bo Avril już konkretnie reaguje na komendy i wiedziałam, że się nie ruszy. Tym bardziej, że miała swój kamyczek, a wtedy to już w ogóle nic innego jej nie interesuje. Wtedy babka, która prowadziła jednego z nich do mnie z ryjem (nie przesadzam, ona się nie odezwała, tylko zaczęła się wydzierać) że od czego jest smycz. Na mojej twarzy jedno wielkie WTF, no bo o co jej chodzi? Mój pies nawet na te drące japy parówki nie spojrzał, tylko czekał na zwolnienie z komendy, by móc się dalej bawić. Odpowiedziałam babie, że jak się nad psem panuje tylko siłą, to smycz faktycznie się przydaje, ale my sobie świetnie dajemy radę. Nie sądzę, by dotarło.
  20. Ada, wpadam Ci na chatę i kradnę! :D
  21. Pamiętam wsiowe burki samowyprowadzacze ze wsi, w której się wychowałam. Psy łagodne, bezkonfliktowe, każdego lubiły i nigdy przenigdy z żadnym z nich nie było problemu. Na wsi jednak jest inaczej. U nas co jakiś czas wrzucali psy z samochodów, co jakiś czas były nowe, ale nikt nie miał problemu z kolejnym onkopodobnym wielkim psem biegającym samopas i bawiącym się z dzieciakami. Te psy, każdy z nich, i te bezdomne i te, które domy miały i tylko wyprowadzały się same, były po prostu inne. Serio, odkąd wyprowadziłam się ze wsi już trochę lat temu, to nie spotkałam takich psów.
  22. Na lince zdecydowanie wygodniej :)
  23. Szybko i szczęśliwie :) Kolega tęskni bo tęskni, ale wie, że Majki dobrze trafił i jest szczęśliwy, bo teraz ma zwyczajnie lepsze życie. To jest najważniejsze.
  24. [quote name='Lucky.']dziękuję :loveu: Paula - śniliście mi się dwa razy :D raz jak byliśmy nad jeziorem i mini mi się topiła, a ja poszłam z telefonem w spodenkach ją ratować, a drugi raz umówiliśmy się w parku, ja do was szłam z Patrykiem, w połowie drogi zapomniałam o psie, później okazało się, ze była zima, a wy przyjechaliście z jakimś jamnikiem XD[/QUOTE] Kurcze rozchwytujesz mnie w tych snach :D Jamniki mnie ostatnio prześladują :) Serio trzeba się umówić jakoś na spacer. Albo w Sz-n albo wpadajcie nad Miedwie! :)
×
×
  • Create New...