-
Posts
1622 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ewunian
-
Nasze psy i inne zwierzęta, które odeszły w 2011 roku ...
ewunian replied to Maupa4's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
No i kolejny debil z psem... tego się nie da komentować... na trzeźwo. http://polskalokalna.pl/wiadomosci/lubelskie/news/zabawa-w-smierc-i-zycie-uwaga-drastyczne,1582123 >>Szokujący pomysł 22-latka. Mężczyzna stanął na przejeździe kolejowym w Czosnówce (woj. lubelskie) i czekał na przyjazd pociągu. W ostatniej chwili zdążył odskoczyć. Zginął jednak pies, który został przez swojego pana zaproszony do "zabawy". -
Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]
ewunian replied to dog_master's topic in Wszystko o psach
naklejka, tak z ciekawości - ile lat ma twój psiak? -
Przepraszam za off, ale to bardzo pilne!!! wklejam i tu, bo dużo osób wchodzi... a pomoc bardzo potrzebna... bezpośrednio ze sprawą związana nie jestem [URL="http://www.dogomania.pl/threads/199645-Dogomaniaczka-w-potrzebie-PO%C5%BBAR-Rodzina-Journey-straci%C5%82a-wszystko-psy-walcz%C4%85-o-%C5%BCycie"][IMG]http://i1100.photobucket.com/albums/g420/bezdomneradom10/llll.jpg[/IMG][/URL] Rozsyłajcie wątek, gdzie się da!
-
wiesz... nas wychowywali dziadkowie - pokolenie przedwojenne (rodzice pracowali do późna), dość surowi, jeśli chodzi o posłuszeństwo... wiadomo było, że jak się potarmosimy, to będzie kara, czy to niedostanie głupiego słodycza, zakaz i tak rzadko oglądanego TV, czy pomoc w poważniejszych pracach w gospodarstwie(podściółkę zmienić, kozę wydoić, jak byliśmy starsi to i krówkami się zająć). Brat w wieku 5 lat specjalnie przydepnął psu ogon - coś go rozzłościło... od czasu przetrzepania mu skóry - delikatnie, by moi dziadkowie nie wyszli za dzieciobijców - więcej tego nie zrobił. Ale niestety, teraz jest kreowane stwierdzenie "nie krzyczy się na dzieci bo to krzywi ich psychikę" i wychowanie bezstresowe:angryy:...
-
Wczoraj byłam pod SCC w Katowicach... I co widzę - dwójka dzieciaków (rodzeństwo 8-10) gania (źle powiedziane, bo pies był przywiązany pod sklepem) małego kundelka z kijami, wali najtwardszym śniegiem, itp. Po minucie "fajnusiej zabawy" wchodzą z rodzicami do sklepu - chłopak - starszy - pokazuje palcem na psa... Nie wiem co mówi (ale na pewno nie pochwalił się tacie, że właśnie dołożył słabszemu od siebie) - ale tatuś go po tym po główce pogłaskał:angryy:... Myślałam że zejdę na miejscu... Potem zauważyłam że kundelka odwiązuje jakaś kobiecina, minimum 70 lat. Psiak lekko kulał. Poszłam do tesco na weekend coś kupić i rodzinkę z potworkami zobaczyłam... Mały rozbójnik dostał ode mnie bezsłowną reprymendę (jakby była słowna, toby musieli pół ochrony wzywać (do mnie oczywiście:diabloti:)). O dziwo, zaczerwienił się. Może jeszcze wyjdą z niego ludzie... Takie zachowanie to wynik wychowania no i postępu (?) edukacyjno - intelektualnego. Zależy też chyba od środowiska. Nie wyobrażam sobie, by moja 9 - letnia siostra biła zwierzęta, kiedy od dziecka wychowuje się ją i inne dzieciaki wśród zwierząt (aktualnie 3 psy, 5 kotów, kury, "blondynki" w chlewiku, a dawniej to i rogate i podkute czworonogi bywały), uczy empatii i tego, że każdemu należy się szacunek...
-
śliczna, delikatna LILA - MA DOM ... i koleżanki do zabawy ..:)
ewunian replied to kama210's topic in Już w nowym domu
ale aby wysłać potrzebuję mieć gdzie to wysłać :D Sorry, ale Lilcia czekać nie może... widziałam np. Jamniko-ONka w obu "kombinacjach". Sunia - w typie jamnika - po prostu rozerwała się od środka w 30 - 35 dniu (wg słów znajomego weta - nie jest to przyjemny widok...). Tak, że szybciutko nr konta z danymi na PW!!! -
śliczna, delikatna LILA - MA DOM ... i koleżanki do zabawy ..:)
ewunian replied to kama210's topic in Już w nowym domu
Skaczę od wątku do wątku, po banerkach, linkach w podpisach... Poproszę nr konta na PW :P ... Biedna studentka może się z dziesiątkę dorzuci (przed weekendem wyślę) -
Jak najwięcej metamorfoz w 2011 roku!!!
-
Nasze psy i inne zwierzęta, które odeszły w 2010 roku ...
ewunian replied to Maupa4's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
(*) Światełko dla psa, który odszedł za TM wraz ze swoją rodziną... http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-bydgoszcz-czteroosobowa-rodzina-zatrula-sie-czadem,nId,313471 -
Zaginął dog niemiecki - Katowice - Piotrowice ... za TM
ewunian replied to vena&vivi's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Nie chcę dawać złudnej nadziei... trafiłam tu totalnie przez przypadek. Mieszkam na Ligocie, na OA. Rano wynosiłam śmieci, to jakieś dwa pijaczki - śmieciowe grzebaczki gadały o dużym psie, może o Ibo? Naprawdę, nie wiem... słyszałam kawałek ich rozmowy - z 5 - 10 sekund... Szczegółów nie znam, bo tylko poszłam kosz opróżnić, ale widząc ten wątek... Wokół Osiedla duży las, może gdześ się ukrył? Będę częściej za okno wyglądała... -
Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]
ewunian replied to dog_master's topic in Wszystko o psach
mimo, że mieszkam na wsi, to w sklepach jest osobna kategoria "mięso dla psów", ew. "skrawki" (taki "skrawek" to może i ze 2 kilo ważyć:cool3:). Mięso pochodzi z wiejskiej ubojni. I ZAWSZE jest świeże, lekko mrożone ("to dla pieska na teraz, czy kiedyś?"), z kawałkiem kości czy swoistą porcją tłuszczu. Tu większość ludzi się przyzwyczaiła do tego, że można to kupić. Jak ktoś nie lubi tak psów "rozpieszczać" to tylko kręci kółka na czole. A jak piesio nie lubi zbyt tłusto, czy za stare ma zęby na kość (świńską w większości), to mu się odkrawa na miejscu to, co lubi (panie nawet mają osobną maszynkę do oddzielania mięsa "dla psów").:lol: Chociaż parę lat temu, to co się wyrabiało na wsi, jak właściciel sklepu - i w/w ubojni - wprowadził te innowacje... pod domem mu pikietowali, że spsiarzał, zdziczał :angryy:... obelgi leciały (co najlepsze - kierowały je panie z rachitycznymi kundelkami u nóg, które teraz same tego mięsa nachwalić nie mogą, "jakie to ich Burki i Miśki grubiutkie się zrobiły na mięsku od pana B."):diabloti: -
To co przedstawię poniżej nie dotyczy stricte psów. Ale, jak uważają naukowcy jednych z bardziej inteligentnych zwierząt świata - delfinów i waleni. Po przeczytaniu artykułu na Niewiarygodne miałam spore wątpliwości (wiadomo, nie wszystko tam jest wiary godne ;) ). Ale zamieszczony film nie może być fotomontażem.... Link do artykułu : [URL]http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Wstrzasajacy-rytual-dla-zabawy-szlachtuja-delfiny,wid,12928738,wiadomosc.html[/URL] Film na YT: (bo z WP szybko usuwają): [URL]http://www.youtube.com/watch?v=5_B9vvbYH0g&feature=related[/URL] Pora uchylić rąbka tajemnicy - kraj w którym to BESTIALSTWO uważane jest za RYTUAŁ:shake: i święto lokalnej społeczności to Dania! A konkretnie zależne od Danii terytorium Wysp Owczych. Poszukałam trochę w necie, jakie kary stosuje Dania za zabicie zwierzęcia "dla zabawy", bo inaczej tego nie można nazwać (chociaż tam to jest legalne, i NIEKARALNE). Nie znalazłam. Znalazłam za to artykuł, w którym pisało, że Dania ma w 95 % system kar taki, jaki ma Polska... oby te 5% było ostrzejszą katą za zamordowanie swojego pupila i jakiegokolwiek innego zwierzęcia, niż stosuje Polska. Na koniec ściągawka z Wikipedii: "Na [COLOR=Black]Wyspach Owczych[/COLOR] kultywowana wciąż jest tradycja corocznych polowań na grindwale. Najintensywniejsze odbywają się latem, gdy walenie najliczniej pojawiają się w pobliżu brzegu. Myśliwi okrążają zwierzę, ranią dzidami i harpunami i naganiają w stronę brzegu, gdzie jest ono zabijane. Silne więzi społeczne sprawiają, że inni członkowie stada nie opuszczają rannego grindwala, lecz płyną za nim i często również giną. Corocznie zabijanych jest w ten sposób 400–1000 grindwali. [B]Obecnie polowania te nie mają uzasadnienia ekonomicznego, są jedynie elementem tradycji.[/B][SIZE=2][FONT=Arial]Taką "tradycję" i jej zwolenników to niech szlag trafi (przepraszam za kolokwializm)... [/FONT][/SIZE]
-
przeglądam allegro w poszukiwaniu prezentu dla mojej siostry... z czystej ciekawości sprawdziłam "odpady poprodukcyjne" (że się tak brzydko wyrażę) i "nietrafione prezenty". Wystarczy w kategorii "Psy" wpisać w wyszukiwarkę "prezent". No i kurde, chyba przestanę wchodzić na allegro.. bo co wchodzę, to chciałabym zadzwonić na podane nry telefonów i porządnie opie***, hodoffcuff od siedmiu boleści... Jeden z bidulków... taki z kategorii "Nietrafiony Prezent Mikołajkowy".... [url]http://allegro.pl/wilk-wilczur-pies-szczenie-oddam-prezent-mikolaja-i1356504234.html[/url] Chryste, to DOPIERO 7. grudnia..... zastanawiam się, ile psiaków w ciągu tego miesiąca podwójnie zmieni właścicieli...
-
Szczeniaczek On-ka.JUŻ W NOWYM KOCHAJĄCYM DOMKU !!!
ewunian replied to Aleksa.'s topic in Już w nowym domu
zapisuję bide -
zaznaczam bidy. cholewa, czy naprawdę musi być tylko jeden gatunek "ludzi"? bo ja chyba się z niego wypiszę....
- 540 replies
-
Cezar vel Czaruś ze schronu w Bielsku B.- FBWP- MA DOM!!!
ewunian replied to Iza i Avanti's topic in Już w nowym domu
parę lat temu, jak jeszcze byłam zasmarkaną gimnazjalistką potrzebującą punktów do rankingu w rekrutacji LO, próbowałam "załatwić" roczny wolontariat. Wtedy możliwe to nie było... dlatego dziwie się - czyżby już się pojawił? -
Cezar vel Czaruś ze schronu w Bielsku B.- FBWP- MA DOM!!!
ewunian replied to Iza i Avanti's topic in Już w nowym domu
wyście go z Bielska wyciągły? - to tak wyglądają kojce i wybieg "najnowocześniejszego" schronu w Polsce? Cholera... teraz wiem, czemu tam nie chcieli wolontariuszy.... -
[B]Adam[/B] do jasnej panienki.... Kalina jest MŁODYM PSEM! Poczytaj wątek - na jednej z początkowych stron "wywiad środowiskowy" - przepraszam dziewczyny, nie wiem, czy moge tak powiedzieć - ustalił, że nieuchwytna sunia, to dziecko Klary z poprzedniego miotu! A poprzedni miot miała w polach rok temu. Wniosek prosty - Kalina ma około roku. I jeśli ty uważasz, że to stary pies, to ja na serio, nie wiem, co tobą kieruje... To tak jakbyś powiedział, że 10 - latki (ludzie) już są w podeszłym wieku. A swoją drogą, trzymam kciuki za Klarcię i jej dzieciaki... W pon. cuś spróbuję przesłać :D
-
Cezar vel Czaruś ze schronu w Bielsku B.- FBWP- MA DOM!!!
ewunian replied to Iza i Avanti's topic in Już w nowym domu
wiem, że tak może nie w porę się spytam... ale czy psy ze schronu w B-B mają jakiś ogólny wątek na dogo? -
Nie połamany, nie poturbowany, Bart MA DOM!!!!!!!
ewunian replied to kuba123's topic in Już w nowym domu
a ja tak z o=innej beczki - czy schron w B-B na wątek na dogo? -
Komu małego laba na Mikołajki? [URL]http://allegro.pl/labrador-100-rodzice-z-papierami-na-mikolaja-i1306792487.html[/URL] A może maltańczyk dla alergika? [URL]http://allegro.pl/maltanczyki-maltanczyk-prezent-na-mikolaja-i1321511271.html[/URL] Z hodoffli pod choinkę, czyli z deszczu pod rynnę:shake: Rodzice z metryką, szczeniaki bez - drugi miot w roku?:mad: [url]http://allegro.pl/basset-hound-szczeniaczki-pod-choinke-i1321090425.html[/url] York bez rodowodu, ale "po rodowodowych rodzicach" - pod choinką się mieści:razz: [url]http://allegro.pl/sliczny-york-sunia-odbior-w-wigilie-pod-choinke-i1319728414.html[/url]
-
Kielecka mordownia w Dyminach - początek końca gehenny zwierząt!
ewunian replied to kahoona's topic in Już w nowym domu
boją się o swoje d*py i wygodne fotele?